Page 5 of 10 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast
Results 81 to 100 of 184

Thread: Football Manager

Αναντικατάστατος norwichfan's Avatar
    Quote Originally Posted by alexinho View Post
    από αυτή την δευτέρα μέχρι την παρασκευή έχω διαγωνίσματα! και η φάση ότι την βδομάδα που θα έρθει το φμ θυμήθηκαν να τα βάλουν μπας και παίξουμε κει εμείς μόλις έρθει!

ΚΑΤΑΛΗΨΗ!
    Τέτοιο στήσιμο, ουτε η Τζένα Τζειμσον

καλά νέα. Μετά από εξαιρετικές προσπάθειες από μέρους μου και αφού επηρέασα όλη την τάξη ότι δήθεν είναι πολλά τα διαγωνίμσατα (άσχετα αν τα πρώτα δύο ήταν 15λεπτα) και δεν θα είχαμε χρόνο για διάβασμα, το διαγώνισμα της Παρασκευής μετακινήθηκε για Τρίτη. Έτσι είτε Πέμπτη έρθει, είτε Παρασκευή θα παίξω αμέσως!!!

Αλλά πάντα έχω το ίδιο πρόβλημα. Με ποια ομάδα να ξεκινήσω??

Αυτες εχω σταμπαρει για μενα :

Truro city(Αγγλια), TNS(Ουαλια),Peterhead, Dundee United, Groningen, Aalesund, Norwich city, Athletic Bilbao, Lazio, Bastia, Vasco, Belgrano.

Αναντικατάστατος plestis13's Avatar
    Qpr!!!!αυτή πάρτε και καντε μας περηφανους!!
    Το μυστικό είναι στο τέλος να είσαι + και να περνάς καλά !!

Αλλά πάντα έχω το ίδιο πρόβλημα. Με ποια ομάδα να ξεκινήσω??
    Αντε να θυμηθώ κι εγώ τα... παιδικά μου χρόνια και να πω ένα πολύ καλό κολπάκι που κάναμε παλιά, για όποιον είναι καλός παίκτης fm και θέλει ζόρικη πρόκληση.

Πριν ξεκινήσεις, ανοίγεις τον editor και παίρνεις μια ομάδα που γουστάρεις και της αλλάζεις κατηγορία, πηγαίνοντάς την μία πιο πάνω. Αν πάρεις πχ τη Γουίμπλεντον, τη βάζεις στη Λιγκ 1 (και κατεβάζεις προφανώς μία της Λιγκ 1 στη Λιγκ 2) ή αν γουστάρεις την Κάρντιφ, την παίρνεις και την πας στην Πρέμιερ (και κατεβάζεις πχ τη Σουόνσι κάτω).

Τι πετυχαίνεις με αυτό το κολπάκι; Οτι παίρνεις μια ομάδα με παίκτες ποιότητας Τσάμπιονσιπ και την παίζεις στην Πρέμιερ, οπότε είναι πραγματικά δύσκολο να την κρατήσεις στην κατηγορία. Εχεις δεδομένα τη χειρότερη ομάδα, αφού στο fm η αξιολόγηση των παικτών πηγαίνει με λογική ανά κατηγορία (οι παίκτες που παίζουν σε επίπεδο Λιγκ 2 έχουν χειρότερο μέσο όρο από αυτούς που παίζουν Λιγκ 1 που έχουν χειρότερο από αυτούς που παίζουν Τσαμπ κτλ.)
    It's a pleasure to meet someone who understands that to the true gambler, money is never an end in itself, it's simply a tool, as a language is to thought.

Εμένα η ψύχωση μου ήταν να την παλεύω με μικρες. Από South και North Conference. Θυμάμαι ιστορικά βράδυα με Blyth Spartans και Halifax. Σου βγαίνει το λάδι μεν, αλλά έχει άλλη φάση να ανεβαίνεις κατηγορίες και να βλέπεις μετά από 3-4 σεζόν το δικό σου ρόστερ
    contra omina, contra fata deum, peruerso numine...

Quote Originally Posted by Tsoutis View Post
    Εμένα η ψύχωση μου ήταν να την παλεύω με μικρες. Από South και North Conference. Θυμάμαι ιστορικά βράδυα με Blyth Spartans και Halifax. Σου βγαίνει το λάδι μεν, αλλά έχει άλλη φάση να ανεβαίνεις κατηγορίες και να βλέπεις μετά από 3-4 σεζόν το δικό σου ρόστερ

Τα τελευταια 2χρονια να δεις που τα ψυχακια οι αγγλοι μεσω εντιτορ περνανε μεχρι και την 11η κατηγορια

Να ξεκινας με το τελευταιο χωριο της αγγλικης υπαιθρου τη πορεια προς τη δοξα

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη πρόκληση από το να παλεύεις χωρίς μπατζετ για μεταγραφές, με την θρυλική ερασιτεχνική Κουίνς Παρκ. Ίσως μόνο το να κερδίσεις τελικό κυπέλλου Αγγλίας με την united of Manchester κόντρα στην Man Utd...

Και να φτάνεις Πρεμιερ Λιγκ, να παλεύεις στα προκριματικά του Τσαμπιονς Λιγκ με ΑΕΚ, να παζαρευεις τον γίγαντα Τράουτεν στη Βαλενθια για 8 μύρια λίρες και να κρασάρει το λαπτόπι... Και να έχεις πτυχιακή και έρευνα μέσα, αλλά να σε νοιάζει πιο πολύ το παιχνίδι, το ελεύθερο αγγλακι που παζαρευες για αντί-Τράουτεν, τα μύρια της Βαλενθια, το πως θα γυριζες το 3-1 της Αεκ για να μπεις ομίλους....

Ποιος ΜακΙναλι, Αρμαδωρος τωρα για Πιτερχεντ...

Και μένα μου αρέσει πολύ αυτό πολύ. Απλά επειδή μου αρέσουν οι μικρές ομάδες γενικά δυσκολεύομαι ποια να πιάσω. με βλέπω με καμιά της κονφερες north η south η καμια από 2ες κατηγορίες άλλων πρωταθλημάτων.

Και αυτό που λέει ο angelis φαινεται ωραίο. Δεν το έχω ξανακάνει και φαίνεται πολύ ενδιαφέρον. νομίζω κάποια στιγμή θα το δοκιμάσω.

Βασικά σκέφτομαι να πάρω τον απόλλων λεμεσού που είναι και η ομάδα μου και να πάω προς την δόξα όπως έκανα στο FM10 όπου έκανα διπλό στο Stamford Bridge και παντού μέχρι τους 8 του Τσου-λου. Αλλά από την άλλη δελεάζομαι να αρχίσω με την Dorchester (την πήρα μέχρι League 2 και μετά κουράστηκα) ή την Fc united of Manchester (σε ποια κατηγορία παίζει η τελευταία?)

την Fc united of Manchester (σε ποια κατηγορία παίζει η τελευταία?)
    Το παιχνιδι δεν την εχει απο την αρχη ειναι μια κατηγορια κατω απο την κονφερενς νορθ/σαουθ, αλλα την ιδια μερα που θα βγει το παιχνιδι αντε μια μερα μετα, τα αγγλακια εχουν ετοιμο το πατσακι με τις μικροτερες κατηγοριες...

χαχαχαχα τρελλοί είναι αυτοί οι άγγλοι. την θέλω αυτό το πατσάκι!

χαχαχαχα τρελλοί είναι αυτοί οι άγγλοι. την θέλω αυτό το πατσάκι!
    Λοιπόν Πας Κονφερενς Σάουθ, παίρνεις την ομάδαρα Havant and Waterlooville που χει ζόρικο ρόστερ και ξεκινάς να χωθείς στο Φούμπολ Λιγκ
    contra omina, contra fata deum, peruerso numine...

Οκ. Αυτό θα κάνω. αλλά με το ζόρικο ρόστερ τι ακριβώς εννοείς??

Λοιπόν Πας Κονφερενς Σάουθ, παίρνεις την ομάδαρα Havant and Waterlooville που χει ζόρικο ρόστερ και ξεκινάς να χωθείς στο Φούμπολ Λιγκ
    Χωρις Vincent Pericard παντως μεχρι να βγει το πρωτο πατσακι με τις μεταγραφες...

Εγω εκτος απο Truro εχω ψηθει και για Χαλιφαξ, Τσεστερ...

Χάλιφαξ που έχει πιτσιρικάδες και μαζεύει 1000+ άτομα στα εντός...
    Έχει κάτι 16-17 χρόνα με προόπτικές...

Eνα βιντεακι που θα βοηθησει να καταλαβουμε πιο γρηγορα τις αλλαγες στη τακτικη που εχει το νεο ΦΜ...

Λιγες ωρες μεινανε...

Quote Originally Posted by norwichfan View Post
    Λιγες ωρες μεινανε...
    Δεν σε βλέπω μέσα αλλά ξέρω τι κάνεις τις τελευταίες 30 ώρες
    The World Is Yours

Σημερα παντως πηρα ρεπο, τ'επομενο Σ/Κ παλι...

Παρηγκειλα το μανατζερ σε 2 μερρες θα το χω...
    Τα λεμε απο.... επομενο μηνα παλι τωρα.

Page 5 of 10 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast