Page 4 of 96 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 54 ... LastLast
Results 61 to 80 of 1908

Thread: Η εφημεριδα

Σάντερλαντ - Έβερτον 1-1 με τα σουτ 12 (2) - 11 (2) και την κατοχή στο 48-52.
    Φυσιολογικό και εδώ, από το 20΄ήταν 1-0 , φάσεις σοβαρές η Έβερτον δεν είχε , μια ψευτοπίεση, ισοφαρίζεται στο 79΄με πέναλτι που γελάει όλος ο πλανήτης, δλδ τι να έχανε κιόλας;

Quote Originally Posted by Hadgiyiannis View Post
    Σάντερλαντ - Σίτυ 1-0 με γκολ οφσάιντ στο θάνατο, 8 (3) - 27 (5) τα σουτ, 31-69 η κατοχή, η Σίτυ είχε και δύο δοκάρια.
    .
    Εδώ με την Σίτι έπαιζε!!! δλδ με άλλες ομάδες τι ποσοστά έχει η Σίτι;
    Και πρόσεξε μέχρι το 93΄το σκορ ήταν 0-0, δεν κέρδιζε 0-3 η Σίτι για να χαλαρώσει.
    5 σουτ στην εστία η Σίτι όλο κι όλο!!! Με τους άλλους τι έχει η Σίτι; Βασικά κατάφερε και το έσβησε το ματς!!!
    Και πήρε και το κρίσιμο σφύριγμα για να ισοφαρίσει το πέναλτι μαίμού της Έβερτον, πράγμα το οποίο το είχα προβλέψει και είχα εξηγήσει το πως και το γιατί.

Quote Originally Posted by giannikos View Post
    Πιστεύω ότι υπάρχει τρομερός εγωισμός στο στοίχημα και αυτό είναι κακό.
    Δλδ γτ να μελετήσω μόνος μου τα ρεπορτάζ της Τσάμπιονσιπ εφόσον τα μελετάει και τα μεταφέρει ο Νίκος.
    Ποιος ο λόγος; Δλδ εγώ θα διαβάσω άλλα ρεπορτάζ; Ίσα ίσα που ο Νίκος κάνοντας την δουλειά χρόνια ξέρει καλύτερα από εμένα που θα ψάξει.
    Ξέρει καλύτερα από εμένα να αξιολογήσει ένα ρεπορτάζ με την υπογραφή του τάδε , ή το άλλο του δείνα. Τους έχει τσεκάρει στο παρελθόν και ξέρει την βαρύτητα που πρέπει να δώσει.
    Εγώ με την σειρά μου ξέρω να αξιολογώ καλά τα ρεπορτάζ του Νίκου. Δλδ ένας που θα τον διαβάζει ένα δύο μήνες δεν μπορεί να τον αποκωδικοποιήσει όπως εγώ!!!
    Ε για τον τύπο αυτό μπαίνει και το πινακάκι (δεν βρίσκω κάτι κακό σε αυτό).

Επίσης κάνοντας μόνος μου όλη την δουλειά θα περιορίσω τον εαυτό μου σε 2-3 πρωταθλήματα. Δεν βρίσκω τον λόγο να κάνω κάτι τέτοιο. Δεν το θεωρώ ωφέλιμο, το αντίθετο.
    Η ευκαιρία στο στοίχημα δεν είναι δυνατόν να είναι πάντα στην Τσάμπιονσιπ, αύριο θα είναι στη Λιγκ2 , μεθαύριο στην Σέριε Α , μετά στην Μπουντεσλίγκα, μετά στην Ισπανία , στο Βέλγιο στην Τουρκία , στην Ελλάδα.

Νομίζω ότι στο στοίχημα είναι καλό η διαδραστικότητα και η συνεργασία. Έτσι μπορείς να πολεμήσεις καλύτερα.
    Το θέμα το δικό μου δεν είναι να καθήσω να μελετήσω την Αγγλία για να αποδείξω , σε ποιον άραγε; , στον εαυτό μου; ότι μπορώ να τα καταφέρω καλύτερα από το Νίκο και τον Αντώνη.
    Ούτε να καθήσω να μελετήσω Ιταλία για να αποδείξω ότι τα καταφέρνω καλύτερα από τον Επίορκο.
    Αυτά τα πράγματα είναι για μικρά παιδιά.

Το θέμα είναι να μπορώ να έχω την πραγματική στοιχηματική ευκαιρία από όσα δυνατόν περισσότερα στοιχηματικά γεγονότα. Για να κερδίζω. όχι για να κάνω τον έξυπνο.
    Θα μου πει τώρα κάποιος , ωραία , παίζε από 2 πρωταθλήματα και πολλαπλασίασε την μίζα. Όχι γτ όσο λιγότερα στοιχήματα παίζεις τόσο αυξάνεις τον κίνδυνο του παράγοντα της τύχης. Εγώ θέλω να εκμηδενίζω τον παράγοντα τύχη , να τον εξισορροπώ σε όσο το δυνατόν μικρότερο χρονικό διάστημα, γι΄αυτό και επιζητώ πολλά καλά στοιχήματα.
    Πολύ μεγάλο ποστ έγραψες. Τεράστιο.+-

Συνεχίστε με τον Σταύρο τώρα...
    It's a pleasure to meet someone who understands that to the true gambler, money is never an end in itself, it's simply a tool, as a language is to thought.

Γουίγκαν - Σάντερλαντ 1-4, άλλα δύο δοκάρια για την αντίπαλο των "μαυρόγατων", το 0-1 γίνεται με απ'ευθείας φάουλ (που δεν έγινε ποτέ) στα χασομέρια του ημιχρόνου και ενώ η Γουίγκαν ΄'έπρεπε' να προηγείται μίνιμουμ 2-0 μέχρι τότε. Συνολικά 23 (5) - 11 (6) τα σουτ, 63-37 η κατοχή μπάλας.
    1-4 !!! τι να συζητήσουμε;
    Ότι θα μπορούσε να είναι 2-4; Ή 2-3;

Αν προηγούνταν η Γουίγκαν θα βλέπαμε τι θα γινόταν, εγώ πιστεύω ότι θα το γύριζε!!!
    Πάντως να ερχόταν 4-1 το θεωρώ απίθανο!!!

Τσέλσι - Σάντερλαντ 1-0, 25 (7) - 9 (3) τα σουτ, 60-40 η κατοχή, δεν δόθηκαν δύο πέναλτι στη Τσέλσι, είχε και ένα η Σάντερλαντ.
    Προηγήθηκε η Τσέλσι με γκολ καραμπόλα (η μπάλα βρήκε τον Λαμπάρντ και κατέληξε στα δίχτυα) στο 20΄.
    Ε δεν έφαγε 4 (όπως η Γουίγκαν από την Σάντερλαντ).
    Το αντίθετο είχε 5 μετρημένες (στην εκπομπή του Λίνεκερ) μεγάλες, κραυγαλέες ευκαιρίες να ισοφαρίσει!!!
    Μέχρι και στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού είχε τετ α τετ. Φυσικά στις αντεπιθέσεις. Δεν είναι η Μαν Γιου να πάει να παίξει την Τσέλσι στα ίσια.
    Και φυσικά είχε φάσεις και η Τσέλσι. Το πέναλτι της Σάντερλαντ δεν σφυρίζεται , η αλήθεια είναι αυτή. Άλλο τώρα στην τιβί. Στην Τσέλσι μπορούσε να δώσει.
    Εντάξει τελικά το ματς το έχασε.

Τώρα για το τελευταίο , η Σουόνσι είναι ομάδα που παίζει με κατοχή μπάλας (Μπάρτσα της Τσάμπιονσιπ).
    Έτσι είναι το στιλ της. Αυτό δεν λέει κάτι. Προσοχή δεν διαφωνώ με την πρόταση της Σουόνσι ως στοίχημα, οι τιμές στο διπλό καλές ήταν.
    Διαφωνώ στο ότι η Σάντερλαντ δεν είναι καλή. Άλλη ομάδα είναι με Μάρτιν Ο' Νιλ.

Επίσης πρέπει να πούμε για την Σουόνσι ότι στα εκτός έδρας είχε 1 νίκη σε 10 ματς ( μέσα στην Βίλα, η οποία Βίλα είναι από τις χειρότερες εντός έδρας ομάδες της Πρέμιερ) και είχε 6 ήττες.
    Στο τελευταίο με Άρσεναλ που επίσης είχε πολύ μεγάλη κατοχή (57% νομίζω!!!), πρέπει να επισημάνουμε ότι ήταν και πολύ τυχερή.
    Δλδ, ισοφαρίζει άμεσα με πέναλτι-φάντασμα και μόλις γίνεται το 2-2 , μέσα σε δεύτερα κάνει το 3-2 από τραγικό λάθος των παικτών της αντίπαλης ομάδας.

Πω πω συγνώμμη φίλε, τι κόλλημα είναι αυτό!!!
    Μιλάμε χρόνια τώρα το διαβάζω με γιώτα!!!
    Απίστευτο!!!
    Σιγά το πράγμα, τι ζητάς συγνώμη μωρέ;

ΥΓ. Κλαίω με Επίορκο και Χατζηγιάννη!!!!
    Enjoy The Silence!

Στο ΚΠΡ - Σάντερλαντ 57-43 φυσιολογικό , εκτός έδρας έπαιζε σουτ 6-6 στον στόχο ισορροπία, 21-19 σύνολο ισορροπία , ε τι είπα , μπορούσε να πάει και στις δύο μεριές.
    Το ότι το πήρε στο 88΄με 2-3 , όχι με 0-1 είναι στα θετικά της ομάδας.
    Φυσιολογικό και εδώ, από το 20΄ήταν 1-0 , φάσεις σοβαρές η Έβερτον δεν είχε , μια ψευτοπίεση, ισοφαρίζεται στο 79΄με πέναλτι που γελάει όλος ο πλανήτης, δλδ τι να έχανε κιόλας;
    Εδώ με την Σίτι έπαιζε!!! δλδ με άλλες ομάδες τι ποσοστά έχει η Σίτι;
    Και πρόσεξε μέχρι το 93΄το σκορ ήταν 0-0, δεν κέρδιζε 0-3 η Σίτι για να χαλαρώσει.
    5 σουτ στην εστία η Σίτι όλο κι όλο!!! Με τους άλλους τι έχει η Σίτι; Βασικά κατάφερε και το έσβησε το ματς!!!
    Και πήρε και το κρίσιμο σφύριγμα για να ισοφαρίσει το πέναλτι μαίμού της Έβερτον, πράγμα το οποίο το είχα προβλέψει και είχα εξηγήσει το πως και το γιατί.
    1-4 !!! τι να συζητήσουμε;
    Ότι θα μπορούσε να είναι 2-4; Ή 2-3;

Αν προηγούνταν η Γουίγκαν θα βλέπαμε τι θα γινόταν, εγώ πιστεύω ότι θα το γύριζε!!!
    Πάντως να ερχόταν 4-1 το θεωρώ απίθανο!!!
    Προηγήθηκε η Τσέλσι με γκολ καραμπόλα (η μπάλα βρήκε τον Λαμπάρντ και κατέληξε στα δίχτυα) στο 20΄.
    Ε δεν έφαγε 4 (όπως η Γουίγκαν από την Σάντερλαντ).
    Το αντίθετο είχε 5 μετρημένες (στην εκπομπή του Λίνεκερ) μεγάλες, κραυγαλέες ευκαιρίες να ισοφαρίσει!!!
    Μέχρι και στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού είχε τετ α τετ. Φυσικά στις αντεπιθέσεις. Δεν είναι η Μαν Γιου να πάει να παίξει την Τσέλσι στα ίσια.
    Και φυσικά είχε φάσεις και η Τσέλσι. Το πέναλτι της Σάντερλαντ δεν σφυρίζεται , η αλήθεια είναι αυτή. Άλλο τώρα στην τιβί. Στην Τσέλσι μπορούσε να δώσει.
    Εντάξει τελικά το ματς το έχασε.
    Τώρα για το τελευταίο , η Σουόνσι είναι ομάδα που παίζει με κατοχή μπάλας (Μπάρτσα της Τσάμπιονσιπ).
    Έτσι είναι το στιλ της. Αυτό δεν λέει κάτι. Προσοχή δεν διαφωνώ με την πρόταση της Σουόνσι ως στοίχημα, οι τιμές στο διπλό καλές ήταν.
    Διαφωνώ στο ότι η Σάντερλαντ δεν είναι καλή. Άλλη ομάδα είναι με Μάρτιν Ο' Νιλ.

Επίσης πρέπει να πούμε για την Σουόνσι ότι στα εκτός έδρας είχε 1 νίκη σε 10 ματς ( μέσα στην Βίλα, η οποία Βίλα είναι από τις χειρότερες εντός έδρας ομάδες της Πρέμιερ) και είχε 6 ήττες.
    Στο τελευταίο με Άρσεναλ που επίσης είχε πολύ μεγάλη κατοχή (57% νομίζω!!!), πρέπει να επισημάνουμε ότι ήταν και πολύ τυχερή.
    Δλδ, ισοφαρίζει άμεσα με πέναλτι-φάντασμα και μόλις γίνεται το 2-2 , μέσα σε δεύτερα κάνει το 3-2 από τραγικό λάθος των παικτών της αντίπαλης ομάδας.
    Εντάξει, το είπα και πριν, γνώμες είναι. Σε αυτή την περίπτωση απλώς διαφωνούμε, δεν έγινε και τίποτα, στο παιχνίδι είναι η διαφωνία. Ή καλύτερα, όπως έγραψα και στο προηγούμενο ποστ, η διαφωνία είναι το παιχνίδι.

Πω πω συγνώμμη φίλε, τι κόλλημα είναι αυτό!!!
    Μιλάμε χρόνια τώρα το διαβάζω με γιώτα!!!
    Απίστευτο!!!
    Ομοιοπαθής giannikos!! Μόνο που εγώ το.. έκοψα (το Ρεσπιέρης) με κάπως.. βίαιο τρόπο. Παίρνω πρώτη φορά τηλέφωνο στην εφημερίδα:"Τον Νίκο τον Ρεσπιέρη μου δίνετε σας παρακαλώ;" "Μισό λεπτό" η απάντηση.. Δεύτερη, τρίτη φορά, ο ίδιος ακριβώς διάλογος.. Την τέταρτη φορά: "Τον Νίκο τον Ρεσπιέρη, παρακαλώ".. "ΡΕΣΠΕΡΗΣ, λέγεται, ΡΕΣΠΕΡΗΣ..", μου απαντάει, κάπως αγριεμένη, η συμπαθής γραμματέας.. Μένω κάγκελο... Τόσα χρόνια αναγνώστης της εφημερίδας, Ρεσπιέρης νόμιζα ότι διάβαζα!!! Στην επόμενη τηλεφωνική επικοινωνίας μας ήμουν "ανετούκλας" όμως.. Μόλις το σηκώνει, "της την έχω στημένη".. Με καθάρια φωνή, γεμάτη αυτοπεποίθηση, της ζητάω, τονίζοντας με.. νόημα το επίθετο, τον ΡΕΣΠΕΡΗ (σκέτο, χωρίς το Νίκος) και την.. έστειλα...

Γιαννίκο δεν το θέτω το ζήτημα εγωιστικά... Στο στοίχημα πραγματικά ποτέ δεν υπήρξα εγωιστής. Ακούω γνώμες και παίρνω σημεία από άλλους (όπως προχτές που είπα πχ οτι παίζω τα σημεία του Τσούτη νόμιζω)... Αλλά μου αρέσει παράλληλα να έχω προσωπική γνώμη για όσα περισσότερα μπορώ. Πως να το πω ρε παιδί μου. Ελλάδα πχ, που ζεις τις ομάδες από κοντά, ξέρεις τα νέα τους κλπ κλπ, νοιώθεις μεγαλύτερη σιγουριά οτι γνωρίζεις τι κάνεις. Φυσικά όπως είπα, δεν είναι εύκολο για τους παίχτες να έχουν προσωπική άποψη για όλα (λόγω χρόνου και πηγών για να καλύψω και τον Επίορκο που νομίζω οτι ρώτησε), οπότε εδώ έρχονται οι στοιχηματογραφιάδες να καλύψουν αυτό το κενό. Αλλά και πάλι όσο περισσότερο μπορείς να ασχοληθείς, πάλι μόνο θετικά μπορεί να σε βοηθήσει...
    Να είμαστε ρεαλιστές, να ζητάμε το αδύνατο...

λόγω χρόνου και πηγών για να καλύψω και τον Επίορκο που νομίζω οτι ρώτησε
    Αυτα ειναι ευκολες δικαιολογιες για τον περισσοτερο κοσμο, ο οποιος ψαχνει να βρει αλλοθι για την απροθυμια του να βαλει πωπο κατω, να ασχοληθει σοβαρα, να γινει αυταρκης, να πατησει στα δικα του ποδια και να εχει πολυ, μα πολυ λιγοτερη αναγκη (δηλαδη και καθολου) τον οποιοδηποτε στοιχηματογραφια.

Δεν αρνουμαι οτι υπαρχει ο 60αρης που δεν εχει γνωση του ιντερνετ ή ξενης γλωσσας, οποτε εκει δεν υπαρχουν περιθωρια. Δεκτο.

Δεν αρνουμαι οτι υπαρχει κοσμος που ολη μερα τρεχει σε 1002 υποχρεωσεις παντος τυπου και ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ δεν εχει χρονο. Σεβαστο.

ΟΜΩΣ: Ο περισσοτερος κοσμος με τον οποιον κατα καιρους εχω ερθει σε επαφη και μεσω συζητησης φτασει στο σημειο που πρεπει να ληφθει η αποφαση στο διλημμα "Τι κανω τωρα; Συνεχιζω οπως ημουν ή γυριζω σελιδα;", ανηκει στην κατηγορια του απροθυμου. Το οποιο, φυσικα, ειναι ΕΠΙΣΗΣ σεβαστο. Αυτον αφορα, ο,τι θελει κανει, ετσι; Δεν κρινω κανεναν. Το μονο που με ενοχλει ειναι η αρνηση παραδοχης του προφανους απο οσους δεν το αποφασιζουν, ενω αντικειμενικα μπορουν. Μια αρνηση παραδοχης που συνεπαγεται αναζητηση αλλοθι διαφορων τυπων:

- "Δεν εχω χρονο". Μου εχει ειπωθει ακομα και απο ανθρωπους που κωλοβαρανε ολη μερα, που εχουν ξεφτιλισει την καφετερια και το αραλικι. Προφανως εχουν αφθονο χρονο, αλλα οχι και την θεληση να τον διαθεσουν στην προσωπικη μελετη. Αν διαθετω χρονο.....εγω, που η κυρια επαγγελματικη μου ενασχοληση ειναι αλλη (ελευθερο επαγγελμα, τρεξιμο, ευθυνες...), αλλιμονο αν δεν εχουν αυτοι και καμποσοι αλλοι. ΞΑΝΑΛΕΩ: Απολυτο δικαιωμα τους. Ανηκει, ομως, στην κατηγορια "δεν γουσταρω", κι οχι "δεν δυναμαι".

- "Δεν υπαρχουν πηγες". Αυτο μου το ειπες κι εσυ τωρα, Ernesto, συμπληρωνοντας οτι δεν ειναι ευκολο να αποκτηθει προσωπικη αποψη. Μα, δεν ειπα οτι ειναι ευκολο. Στα πρωτα του σταδια ΔΥΣΚΟΛΟ ειναι, αλλα στη διαρκεια πολυ λιγοτερο ολισθηρο απο το να συνεχισει καποιος το ιδιο βιολι. Πηγες υπαρχουν και παραϋπαρχουν. Απο που διαβαζουν, δηλαδη, οσοι ασχολουνται; Και ακομα πιο πολλες. ΔΙΑΘΕΣΗ να αξιοποιηθουν δεν υπαρχει. Πριν κατσω να ασχοληθω προσωπικα με την Ιταλια, ολοι μου πιπιλιζαν την καραμελα οτι στην Serie B δεν υπηρχαν πουθενα πηγες. Ε, καλα. Σε χωρα προηγμενη ποδοσφαιρικα, δηλαδη, δεν υπηρχαν πηγες για την δευτερη τη ταξει κατηγορια; Μωρε, υπηρχαν και παραϋπηρχαν. Αλλα, ηθελαν και καθημερινη παρακολουθηση οι μαμημενες. Αν καποιος ειχε (ή εχει) την αξιωση να ασχοληθει με την Β μονο απο μια σελιδα που εχει καθημερινα η gazzetta, οπου κατα κανονα εμφανιζονται τετριμμενα θεματα και μονο συγκεκριμενες ομαδες, και ως εκ τουτου παρακολουθει ικανοποιητικα μονο 6-7 ομαδες, τοτε... ΟΚ. Δεν υπαρχουν πηγες.

- "Δεν ξερω τη γλωσσα". Μαλιστα. Και συμπληρωνω: "Και δεν κανω απολυτως τιποτα για να τη μαθω. Αν θελει, ας μπει αυτη στο κεφαλι μου. Εγω δεν κουνιεμαι". Σας διαβεβαιω, λοιπον, πως πριν κατσω να ασχοληθω με την Ιταλια, τα μονα Ιταλικα που ειχα κανει ηταν καποια ιδιαιτερα μαθηματα με πολυ κωλοβαρεμα στην Α και Β Λυκειου, οπου εμαθα μονο ΑΠΟΛΥΤΩΣ στοιχειωδη πραγματα. Δεν συνεχισα καθολου τη γλωσσα μεχρι που επιασα να διαβασω εφημεριδες στα 30 μου. Με βαση αυτο το αλλοθι, δεν θα επρεπε καν να το ειχα επιχειρησει. Το επιχειρησα και δεν εμαθα μονο Ιταλικο ποδοσφαιρο. Εμαθα μαζι και Ιταλικα.

- "Αστο απο Σεπτεμβριο, να πιασω το πρωταθλημα απο την αρχη". Αλλοθι που θεωρητικα μπορει να σταθει στα ποδια του, μεχρι βεβαια να ερθει ο Σεπτεμβριος και να καταρρευσει, διοτι παντα... κατι τυχαινει και η εφαρμογη της δηθεν ειλημμενης αποφασης παραπεμπεται εις τας καλενδας.

Μην εχεις αμφιβολια. Βαρια η καλογερικη...

Αναντικατάστατος Kostas Ketseris's Avatar
    H μπαλλα ασχολειται πιο πολυ με το στοιχημα απο οτι το στοιχημα με την μπαλλα,οπως πλεον ο γερος ειναι πορνος και ο νεος φιλαργυρος,ακριβως αναποδα δηλαδη!!

Επίορκε, επειδή αυτά που λες με βρίσκουν απολύτως σύμφωνο, επέτρεψέ μου μία ερώτηση: Δεδομένου ότι το παιχνίδι σου βασίζεται στην Ιταλία, βγαίνεις ποτέ εκτός συνόρων; Και αν ναι, αυτό είναι συνειδητή επιλογή ή αδυναμία αυτοσυγκράτησης;
    Roy Beerens

Επίορκε συμφωνώ 150%... Εγώ απλά θεωρώ οτι υπάρχρι μεγαλύτερο κομμάτι κόσμου που δεν μπορεί να βρει, λόγω χρόνου κλπ κλπ. Αλλά σε όλους, ανεξαρτήτως, λέω οτι αφού δεν μπορείς να την κάνεις μόνος σου αυτή τη δουλειά, να έχεις απαιτήσεις μέχρι εκεί που μπορείς να έχεις. Δεν μπορώ εγώ να "απαιτώ" να πηγαίνω ταμείο κάθε φορά που παίζω, αν για οποιονδήποτε λόγο, το μόνο που κάνω είναι να διαλέγω 3 προτάσεις και να τις ρίχνω. Όσο δουλέψεις τόσο, έχεις πιθανότητες να πληρωθείς νομίζω. Όσο κουράσεις πχ εδώ στο φόρουμ ένα ματς, με συζήτηση, κόντρα συζήτηση, την άλλη γνώμη που θα λέει οτι κακώς διαλέγεις ένα ματς κλπ κλπ, έχεις περισσότερες πιθανότητες να μην χάσεις. Δηλαδή η ενασχόληση δεν υπάγεται για μένα μόνο στο ζήτημα του να ψάξεις για ένα ματς. Είναι η γενική ενασχόληση σου με το θέμα. Όταν πχ, φεύγω για διακοπές, χωρίς υπολογιστές χωρίς τπτ και εκεί που βρίσκομαι βλέπω ένα πρακτορείο και λέω μπες ρε μλκ να ρίξεις ένα δελτίο να περάσει η ώρα, ούτε θα πάω να ποντάρω δυνατά, ούτε περιμένω οτι θα πληρωθώ. Είναι μειωμένες οι απαιτήσεις μου, γιατί πολύ απλά δεν έχω ασχοληθεί με αυτό που θα παίξω.
    Να είμαστε ρεαλιστές, να ζητάμε το αδύνατο...

Στα περισσοτερα απ' οσα αναφερθηκαν στον παρων τοπικ εχω να κανω και εγω τις εξης επισημανσεις: Κατ΄αρχην, ολοι μας γνωριζουμε οτι το στοιχημα απευθυνεται σε ενηλικα ατομα, (αλλον αν παιζουν και ανηλικοι, αλλα αυτο δεν ειναι του παρωντος), το οποιο σημαινει οτι ολοι μας εχουμε ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ να αναλαμβανουμε τις ευθυνες που μας αναλογουν και για τις επιλογες μας, αλλα και για τον τροπο παιξιματος μας, εφοσον παιζουμε τα χρηματα μας. Για μενα δεν νοειται παιχτης που να μην εχει χρονο λιγο ή πολυ για να μελετησει. Καλο θα ηταν αυτοι που για τον οποιοδηποτε Α, Β, λογο αδυνατουν να βρουν χρονο για διαβασμα, να το ΚΟΨΟΥΝ! Αν παλι για τον οποιοδηποτε λογω δεν μπορουν να το κοψουν και αγοραζουν π.χ. την m.m. ή την καθε m.m., γιατι περιμενουν μασημενη τροφη απο καποιον/καποιους γραφιαδες ή δημοσιογραφους (οπως πολλες φορες το κανω και ΕΓΩ), τοτε ας το κανουν, αλλα δεν εχουν κανενα δικαιωμα, να ριχουν ευθυνες για αποτυχιες ή ηττες σε oποιονδηποτε αλλον ΕΚΤΟΣ απο τον εαυτο τους. Εκει που μπορω να κρινω και να σχολιασω αρνητικα καποιον ειναι αν διαπιστωσω οτι παραπληρωφορει, γραφει π.χ. οτι ειναι τιμωρημενος ο ταδε παιχτης ή ειναι τραυματιας ο ταδε και δεν υφισταται τετοιο θεμα, κατι που ομολογω οτι δεν εχω διαπιστωσει να συμβαινει στο τιμ της m.m. χωρις να θελω να ευλογησω τα γενια κανενος. Εγω προσωπικα εχω κανει τις επιλογες moy και π.χ. ακολουθω καποιον απο τη m.m. δηλαδη, αν στο τελος χασω, θα μου φταιει αυτος? Ή κερδιζα προηγουμενως και αποφασισα ξαφνικα ν' αλλαξω τροπο επιτυχιας? Ας ειμαστε ολοι ρεαλιστες και στο κατω κατω και οι ανθρωποι που γραφουν τη δουλεια τους κανουν, ζουν απο αυτο που κανουν, μακαρι να περναγαν τα σημεια καθε εβδομαδα αλλα αυτο ειναι αδυνατον, οποτε ως αναγνωστες, ας αρκεστουμε στο σκεπτικο με το οποιο εκτιμα αγωνες ο καθενας που γραφει στη m.m., χωρις καμια εξαιρεση και η κριτικη να σταματαει εκει!

Σε ένα ακόμα θέμα, η αλήθεια βρίσκεται κάπου στην μέση..το θέμα είναι πόσο εσωτερική ισορροπία βρίσκει ο καθένας με τον εαυτό του!συμφωνώ αρκετά με τον ΕΠΙ.

Τώρα όπως για την μπάλα έτσι και στο στοίχημα όλοι έχουνε άποψη..οι πάντες!!!!
    Δεν είναι καθόλου κακό ο εγωισμός, μα καθόλου!!Και τις περισσότερες φορές βγαίνει σε καλό!!Το θέμα είναι να προσαρμοστείς όταν βλέπεις ότι σε βάθος χρόνου κάτι δεν πάει καλά!!

Κάνεις ρεπορταζ,είσαι στην τσίτα,κοντά στις ομάδες, βελτιώνεσαι....σε βάθος χρόνου όμως,το αντέχεις ή μένεις από δυνάμεις;;; (κ δω ανάλογα το άτομο)
    Δεν κάνεις ρεπορταζ...έχεις πολύ περισσότερο χρόνο ως παίχτης...από την άλλη διαβάζεις κάποιον άλλον με διαφορετικά μυαλά και κριτήρια..

Έρχεται Σάββατο,βγάζει γιανκι ο Νίκος με 300+ απόδοση,παίρνει το πρώτο αεροπλάνο για Κούβα,ανοίγει εκεί ένα μπιτς μπαρ και πίνει κοκτέιλς όλη μέρα......και γω ως αναγνώστης μένω μαλάκας!!κόβω την αγγλία,κόβω το στοίχημα και....και...και....
    The World Is Yours

Quote Originally Posted by Mr Montana View Post
    Έρχεται Σάββατο,βγάζει γιανκι ο Νίκος με 300+ απόδοση,παίρνει το πρώτο αεροπλάνο για Κούβα,ανοίγει εκεί ένα μπιτς μπαρ και πίνει κοκτέιλς όλη μέρα......
    Μας έφτιαξες μεσημεριάτικα..............
    It's a pleasure to meet someone who understands that to the true gambler, money is never an end in itself, it's simply a tool, as a language is to thought.

Αναντικατάστατος norwichfan's Avatar
    Να οργανωθουμε ομως, ας διαλεξει ο καθενας σε ποιο νησακι της καραιβικης θ'ανοιξει το μπιτς μπαρ του, μη τρεχουμε τελευταια στιγμη... Εγω διαλεγω κουρακαο ή αρουμπα που πεφτουν κοντα στη βενεζουελα για προσωπικους λογους...
    Last edited by norwichfan; 26/01/2012 at 16:00.
    Τέτοιο στήσιμο, ουτε η Τζένα Τζειμσον

Quote Originally Posted by norwichfan View Post
    Να οργανωθουμε ομως, ας διαλεξει ο καθενας σε ποιο νησακι της καραιβικης θ'ανοιξει το μπιτς μπαρ του, μη τρεχουμε τελευταια στιγμη... Εγω διαλεγω κουρακαο ή αρουμπα που πεφτουν κοντα στη βενεζουελα για προσωπικους λογους...
    Αρούμπα έχει ήδη πιαστεί φίλος...sorry, try again
    contra omina, contra fata deum, peruerso numine...

Το τόπικ αποκτά τεράστιο ενδιαφέρον πλέον. Εχω να προτείνω Grenadines και Saint Barth.

Page 4 of 96 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 54 ... LastLast