Αποτελέσματα 1 μέχρι 16 από 16

Θέμα: Που παιζετε ποκερ online;

Που παιζετε ποκερ online;

Καλησπεριζω τον ποκερικο πληθυσμο του φορουμ! Αισιως το γυρισα στο ποκερ και εχω γραφτει σε 3 site οπου παιζω κυριως με εικονικα χρηματα ή κανα freeroll (καθοτι παραμενω fish στην ποκερ-ορολογια) Παιζω στις παρακατω πλατφορμες, οπου παραθετω τα καλα και τα κακα της καθεμιας.

• Poker.gr: + Ελληνικο μενου+παικτες,ευχρηστο interface, αρκετα τουρνουα, player points, καλο support - Λιγα freerolls, μονοτονο περιβαλλον
    • Redbet.com: + πολλα τουρνουα, ομορφο περιβαλλον, αρκετα freerolls - απουσια player/loyalty points, απροσωπο στυλ
    • Partypoker: απειρα τουρνουα ολων των ειδων και επαθλων, ποικιλια μοτιβων, πολλες επιλογες παρτιδων - τεχνικα προβληματα, οχι τοσο αμεσο support

Ace on the river

Δεν πολυπαίζω πόκερ. Πήγα να κολλήσω πριν δυο τρία καλοκαίρια, αλλά το χειμώνα δεν έχω χρόνο και το παράτησα. Πλέον μόνο καμιά παρτιδούλα το καλοκαιράκι για χαβαλέ.

Στην betfair (για λόγους ευκολίας επειδή είχα ήδη χρήματα μέσα, αν και δεν μου πολυάρεσε το περιβάλλον) και στο poker.gr

Πολύ ωραία και βοηθητική παρουσίαση πάντως, μπράβο!
    It's a pleasure to meet someone who understands that to the true gambler, money is never an end in itself, it's simply a tool, as a language is to thought.

Εγώ παίζω στην pokerstars μακράν η καλύτερη σε όλα τα επίπεδα!Μην φανταστείς οτι είμαι και κανένας τρελός παίκτης αλλά το παλεύω.
    ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ

Είναι σπουδαία η δουλειά που γίνεται από το τιμ του poker.gr, είναι καλό starting point για όσους θέλουν να κάνουν τα... πρώτα τους βήματα. H ongame σαν πλατφόρμα είναι user friendly.

Συμφωνώ για Redbet, επαυξάνω για partypoker (τελικά το ελληνικό support είναι μεγάλο πράγματα), ενώ καλή είναι η δουλειά που γίνεται στα Tournaments της betfair και της paradisepoker, οι οποίες προσφέρουν αρκετές θέσεις σε ελληνικά Live τουρνουά.

Η Titan δεν με άγγιξε καθόλου, η William Hill θέλει πολύ δουλειά, όπως γενικά η ipoker πλατφόρμα. Παίζω σε συγκεκριμένα τουρνουά του dusktilldawnpokerclub, το οποίο είναι μεν δύσκολο... club, καθώς έχει πολλούς γερούς παίκτες, αλλά γουστάρω το schedule του. Pokerstars δεν έχω δοκιμάσει, δεν έχω άποψη.

Καλημέρα ασχολούμε με το πόκερ περιπου 2 χρονια ... στις αρχές επαιζα poker.gr αλλα τωρα παιζω μονο Pokerstars ! μακραν η καλυτερη αλλα για πιο 'εμπειρους' να το πω παικτες.διοτι παιζεις αναμεσα σε 200.000 ατομα online ημερησιως και αναμεσα τους μεγαλους ασσους του ποκερ. ειχα δοκιμασει και λιγο FullTilt αλλα δεν μου πολυαρεσε!
    Life is just like poker... it's not the cards you're given...it's the way you play them !

Επισης να προσθεσω πως το επιπεδο παικτων της redbet (Boss media network) ειναι κατωτερο απο αυτο του poker.gr, που χρησιμοποιει την πλατφορμα της Ongames, τουλαχιστον στα micro stakes που παιζω το τελευταιο τριμηνο! Της partypoker ειναι λιγο πολυ average. Για τα rakes ξερει κανεις τι γινεται; Της partypoker ειναι σιγουρα τα πιο αυξημενα, στις αλλες 2 νομιζω ειναι πιο ισορροπημενα..!
    Ace on the river

Το Pokerstars είναι μακράν το καλύτερο on-line poker room.Κορυφαίο λογισμικό,πολλά τουρνουά με καλό structure για όλες τις τσέπες,εξυπηρετικότατο support,ασφαλείς και γρήγορες συναλλαγές.
    Σε δεύτερη μοίρα έρχεται το FullTiltPoker το οποίο και αυτό έχει σχετικά άνετο λογιμσικό και καλά τουρνουά όμως έχει κακό support και super tight παίκτες-στρατιωτάκια που δεν σε πληρώνουν εύκολα τα καλά σου φύλλα.
    Αντίθετα στην Poker.gr(ongame) οι παίκτες είναι...καμικάζι και σχετικά πιο εύκολο να κερδίζεις χρήματα εφ όσον θεωρήσουμε βέβαια ότι είσαι στο επίπεδο του winning player.

Κατά σειρά προτίμησης επιλέγω PokerStars,Poker.gr,FullTiltPoker

Το νεοτερο Update μου δεν εχει κατι σπεσιαλ να αναφερει, η partypoker εξακολουθει να μου κανει refund οταν κολλανε τα tournaments+cash games που παιζω Στο poker.gr για το Δεκεμβρη παντως μπηκαν αρκετα freerolls στο καθημερινο menu, ριξτε καμια ματια.. Για Pokerstars με βλεπω απ το νεο ετος αφου ακομα παλευω με το bankroll μου.

ΥΓ: Στο poker770 δοκιμασα να μπω αλλα κολλαει για τεχνικους λογους. Αντιμετωπιζει κανεις κατι παρομοιο;
    Ace on the river

Pokerstars συνήθως παίζω λόγω των πολλών τουρνουα που έχει αλλά και γενικά όταν μου αρχίσανε να μιλάνε για πόκερ αυτή ήτανε η πρώτη εταιρεία που αναφέρανε. Από εκεί και πέρα στην betfair λόγω ευκολίας μερικές φορές εξαιτίας των χρημάτων εκεί για το στοίχημα.

Δεν είναι ανάγκη να βάζεις λινκς εταιριών. Οποιος θέλει μπορεί να βρει εύκολα ό,τι θέλει με ένα απλό γκουγκλάρισμα. Καλώς ήρθες στο φόρουμ! Νίκος Αγγελής
    Τελευταία επεξεργασία από Angelis; 06/01/2011 στις 12:57

Cool

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από no1 Εμφάνιση Μηνύματος
    Pokerstars συνήθως παίζω λόγω των πολλών τουρνουα που έχει αλλά και γενικά όταν μου αρχίσανε να μιλάνε για πόκερ αυτή ήτανε η πρώτη εταιρεία που αναφέρανε. Από εκεί και πέρα στην betfair λόγω ευκολίας μερικές φορές εξαιτίας των χρημάτων εκεί για το στοίχημα.

Δεν είναι ανάγκη να βάζεις λινκς εταιριών. Οποιος θέλει μπορεί να βρει εύκολα ό,τι θέλει με ένα απλό γκουγκλάρισμα. Καλώς ήρθες στο φόρουμ! Νίκος Αγγελής
    sorry...απλά έπαιζα με το σύστημα. καλώς σας βρήκα.

Pokerstars με κλειστά τα μάτια.. Είμαι απόλυτα ευχαριστήμενος και με συναλλάγες, και με support και με περιβάλλον.
    Νέο account, παλιό μέλος (Saturnine)

Γειά χαρά σε όλους
    για την ταμπακιέρα δεν μιλάει κανείς.ΓΚΑΝΙΟΤΑ 5%.
    Ετσι μας παιρνουν τα λεφτά οι εταιρείες.Αν δεν υπηρχε η γκανιότα δεν θα έχαναν οι παικτες.
    ΕΡΩΤΗΜΑ
    Πού παιζεται το ποκερ με την μικρότερη δυνατή γκανιοτα?

καλημέρα

pokerstars πάντα free και συνήθως σε τουρνουά.

Πόκερ παίζω βασικά με φίλους. Βρίσκω ότι χάνει πολύ από το νόημα του παχνιδιου το να μην βλέπεις τον άλλον. Ειναι και ψυχολογικό παιχνίδι, να βλέπεις τον άλλον για να καταλάβεις άμα του έκατσε ο απιστευτος, απίθανος συνδιασμός ή αν μπλοφάρει.

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας