Results 1 to 19 of 19

Thread: Ευρωλίγκα πρεμιέρα

Ευρωλίγκα πρεμιέρα

Καλή αρχή να έχουμε σε μια ευρωλίγκα που πραγματικά φέτος νομίζω ξεπερνάει κάθε προσδοκία. Εύκολα μπορεί κάποιος να κάνει πρόβλεψη και εύκολα μπορεί να εκτεθεί.

Θεωρώ τη φετινή διοργάνωση την πιο αμφίρροπη που θα έχουμε δει.

Η πρωταθήτρια Ρεάλ παραμένει δυνατή και σοβαρή.
    Η Μπαρτσελόνα πιθανόν με το πιο σοβαρό ρόστερ της και ας έχει σε β ρόλο τον Ναβάρο
    Η Φενέρ του Ομπράντοβιτς και δυνατή αλλά και μπορεί να αποτύχει 3 φορά ο Ζέλικο συνεχόμενη;
    Η ΤΣΣΚΑ του Ιτούδη με ένα αστρονομικό μπάτζετ ποιος μπορεί να πει οτι δεν μπορεί να κερδίσει το τρόπαιο;
    Ο Οσφπ με όσα έχει κάνει τα τελευταία χρόνια να παραμένει δυνατός
    Ο ΠΑΟ με νέο αίμα και με περγαμηνές να πάει καλά...

6 ομάδες πιο μπροστά από τις άλλες για το τρόπαιο. Και αν οι δύο δικές μας είναι πιο αδύναμες θεωρητικά, θα σας θυμίσω οτι είμαστε σε fianl four εδώ και πόσα χρόνια συνεχόμενα, οπότε θα πρέπει να μας φοβούνται.

Από κει και πέρα Μακάμπι, Γαλατά, Εφές του Ιβκοβιτς, Μπάγερν, η νέες Καρσίγιακα και Σάσαρι μαζί με την Νταρουσαφάκα, η πολύ πλούσια Κίμκι...

Τρομερά ματς έχουμε να δούμε...

Για την έναρξη έχω διαλέξει το 2πλο της Μπαρτσελόνα με -6,5 χάντικαπ. Την Μπάρτσα την θεωρώ ως το πρώτο φαβορί φέτος και ας είναι οι διαφορές στο νήμα. Εξαιρετικό ρόστερ απέναντι στην πρωτάρα μπορεί να κερδίσει θεωρώ με διαφορά.

Δεύτρερο ματς που έχω διαλέξει είναι το άντερ του Οσφπ. Ανέτοιμος ακόμα ο Οσφπ, θα βασιστεί σε άμυνα, ενώ προβλέπω να βάζει γύρω στους 75 πόντους...

Αυτά τα δύο σε μονά αποδεκτά...

Καλή τύχη και μακάρι να σχολιάζετε κι άλλοι να κάνουμε καλές αναλύσεις...
    Να είμαστε ρεαλιστές, να ζητάμε το αδύνατο...

Quote Originally Posted by Ernesto View Post
    Καλή αρχή να έχουμε σε μια ευρωλίγκα που πραγματικά φέτος νομίζω ξεπερνάει κάθε προσδοκία. Εύκολα μπορεί κάποιος να κάνει πρόβλεψη και εύκολα μπορεί να εκτεθεί.

Θεωρώ τη φετινή διοργάνωση την πιο αμφίρροπη που θα έχουμε δει.

Η πρωταθήτρια Ρεάλ παραμένει δυνατή και σοβαρή.
    Η Μπαρτσελόνα πιθανόν με το πιο σοβαρό ρόστερ της και ας έχει σε β ρόλο τον Ναβάρο
    Η Φενέρ του Ομπράντοβιτς και δυνατή αλλά και μπορεί να αποτύχει 3 φορά ο Ζέλικο συνεχόμενη;
    Η ΤΣΣΚΑ του Ιτούδη με ένα αστρονομικό μπάτζετ ποιος μπορεί να πει οτι δεν μπορεί να κερδίσει το τρόπαιο;
    Ο Οσφπ με όσα έχει κάνει τα τελευταία χρόνια να παραμένει δυνατός
    Ο ΠΑΟ με νέο αίμα και με περγαμηνές να πάει καλά...

6 ομάδες πιο μπροστά από τις άλλες για το τρόπαιο. Και αν οι δύο δικές μας είναι πιο αδύναμες θεωρητικά, θα σας θυμίσω οτι είμαστε σε fianl four εδώ και πόσα χρόνια συνεχόμενα, οπότε θα πρέπει να μας φοβούνται.

Από κει και πέρα Μακάμπι, Γαλατά, Εφές του Ιβκοβιτς, Μπάγερν, η νέες Καρσίγιακα και Σάσαρι μαζί με την Νταρουσαφάκα, η πολύ πλούσια Κίμκι...

Τρομερά ματς έχουμε να δούμε...

Για την έναρξη έχω διαλέξει το 2πλο της Μπαρτσελόνα με -6,5 χάντικαπ. Την Μπάρτσα την θεωρώ ως το πρώτο φαβορί φέτος και ας είναι οι διαφορές στο νήμα. Εξαιρετικό ρόστερ απέναντι στην πρωτάρα μπορεί να κερδίσει θεωρώ με διαφορά.

Δεύτρερο ματς που έχω διαλέξει είναι το άντερ του Οσφπ. Ανέτοιμος ακόμα ο Οσφπ, θα βασιστεί σε άμυνα, ενώ προβλέπω να βάζει γύρω στους 75 πόντους...

Αυτά τα δύο σε μονά αποδεκτά...

Καλή τύχη και μακάρι να σχολιάζετε κι άλλοι να κάνουμε καλές αναλύσεις...
    Καλημέρα... 1/2 χτες ας πούμε οκ για ξεκίνημα. Βέβαια στο μπάσκετ με αποδόσεις 1.90 το 1/2 σημαίνει λίγο μέσα σε ισόποσα πονταρίσματα, αλλά τέλος πάντων, 1η αγωνιστική, αναγνωριστικά μπετ είναι.

Στην Καρσίγιακα έκανα λάθος. Ευχάριστο λάθος βέβαια όσον αφορά το σασπένς, αλλά λάθος. Η Μπάρτσα δεν πρέπει να πέρασε ούτε μία φορά μπροστά στο σκορ, ανέτοιμη φανερά ακόμα. Οι Τούρκοι με το κίνητρο να είναι τεράστιο φυσικά τους νίκησαν καθαρά.

Στο άλλο ματς επιβεβαιωθήκαμε όμως 100%. Παρά το οτι δεν έχω καθαρή εικόνα από το ματς, ο Οσφπ ανέτοιμος και αυτός όπως έχει δείξει στα μέχρι τώρα παιχνίδια του, δυσκολεύτηκε κάμποσο από την μαχητική Τσεντεβιτά, όμως κατάφερε με όπλο την άμυνα να πάρει την πρώτη νίκη. Μέχρι και τους πόντους που θα βάλει βρήκαμε, 75 είπα, 76 έβαλε. Το άντερ βγήκε και πλήρωσε.

* Η αλήθεια είναι οτι έπιασα άλλο ένα ματς χτες που με έβγαλε λίγο από πάνω, αλλά εντέλει με μπόλικη δόση τύχης. Μιλάω για το όβερ στην Νταρουσάφακα, αφού για να βγει χρειάστηκε η συνδρομή της παράτασης. Που σημαίνει οτι σαν σημείο ήταν λάθος εντέλει, αφού στην κανονική διάρκεια έμειναν αρκετά πιο χαμηλά από αυτό που ήθελα. Και ας πληρώθηκα εντέλει. Και το λέω αυτό, γιατί το σωστό ή το λάθος σημείο δεν εξαρτάται μόνο από το αν θα βγει ή όχι.

Πολύ συνοπτικά ξεκινάω με το παιχνίδι του ΠΑΟ.

2πλο -1,5 - Φενέρ όβερ 162,5...
    Λοκομοτίβ Κουμπάν όβερ 146 - Μιλάνο -3,0

Διαμαντίδης όβερ 8,5 πόντους
    Γκιστ όβερ 8,5 πόντους...

Βάση μου ο ΠΑΟ, το βλέπω και στο 2πλο και στο όβερ το παιχνίδι, με τον Διαμαντίδη να κάνει τρομερό ξεκίνημα και να προσφέρει επιθετικά αφού ο Καλάθης αναλαμβάνει τη δημουργία. Επίσης ο Γκιστ έχει επιστρέψει ζεστός και προσφέρει στο σκοράρισμα.

Το όβερ έχει να κάνει με το οτι ο ΠΑΟ δεν έχει δέσει στην άμυνα, ο Ραντούλιτσα όσους βάλει μπροστά μπορεί να φάει πίσω, άρα έχει τύχες να πάει ψηλά το σκορ. Από το 70-80 βλέπω να σκοράρει ο ΠΑΟ. Ανάλογα με το που θα είναι πιο κοντά θα εξαρτηθεί το αν θα νικήσει νομίζω.

Πολύ συνοπτικά ξεκινάω με το παιχνίδι του ΠΑΟ.

2πλο -1,5 - Φενέρ όβερ 162,5...
    Λοκομοτίβ Κουμπάν όβερ 146 - Μιλάνο -3,0

Διαμαντίδης όβερ 8,5 πόντους
    Γκιστ όβερ 8,5 πόντους...

Βάση μου ο ΠΑΟ, το βλέπω και στο 2πλο και στο όβερ το παιχνίδι, με τον Διαμαντίδη να κάνει τρομερό ξεκίνημα και να προσφέρει επιθετικά αφού ο Καλάθης αναλαμβάνει τη δημουργία. Επίσης ο Γκιστ έχει επιστρέψει ζεστός και προσφέρει στο σκοράρισμα.

Το όβερ έχει να κάνει με το οτι ο ΠΑΟ δεν έχει δέσει στην άμυνα, ο Ραντούλιτσα όσους βάλει μπροστά μπορεί να φάει πίσω, άρα έχει τύχες να πάει ψηλά το σκορ. Από το 70-80 βλέπω να σκοράρει ο ΠΑΟ. Ανάλογα με το που θα είναι πιο κοντά θα εξαρτηθεί το αν θα νικήσει νομίζω.
    70... Και ήττα... Απλά πράγματα... Το όβερ πέρασε για 5 πόντους, μπορούσε ακόμα πιο άνετα...
    Ενώ ξεκίνησε καλά ο ΠΑΟ, έχασε τη συνοχή του κάποια στιγμή και ήταν πολύ κακός αμυντικά. Και αν τον Ραντούλιτσα τον περίμενα, δεν περίμενα όλους τους υπόλοιπους τόσο κακούς αμυντικά.

Ο αρχηγός το έκανε το καθήκον του άνετα. Ο Γκιστ από την άλλη ενώ ξεκίνησε με 4 γρήγορους μετά τπτ.

Ο Τζόρτζεβιτς πρέπει να βρει τρόπο να ανοίξει το ροτέϊσον, και να πάρει σκορ από περισσότερους νομίζω. Αλλά αυτή είναι καθαρά μπασκετική κουβέντα για άλλη ώρα.

Πάμε για νίκη Μιλάνο με 4 πόντους να βγει η δυάδα και να βγούμε με καλό κέρδος.

Αναντικατάστατος Kostas Ketseris's Avatar
    Την Ρεάλ πάντως μια χαψιά την έκαναν οι λυσασμένοι Ρώσοι,δεν την άφησαν να πάρει ούτε ανάσα, γυάλιζε το μάτι τους. Εγω αγόρασα Ρεάλ με αβάντζο 13,5 (!) πόντους με γύρω στα 6 και κάτι λεπτά να απομένουν και έχασα. Στη λογική οτι τι διάολο θα μειώσουν και ας μην χτυπήσουν το παιχνίδι έχασαν τελικά με 14..........

Η Μπάγερν μου άρεσε, εχω την εντύπωση οτι θα κάνει κάποιες ζημιές φέτος, ενω πολύ ''λίγοι'' (για μια ακόμη φορά) φαίνονται οι Γάλλοι, Στρασβούργο και Λιμόζ. Η Σάσσαρι φάνηκε οτι έχει δυναμική και το περσινό βατερλώ του 1-9 στον όμιλο μάλλον δεν θα επαναληφθεί φέτος.

Για τις δυο ''δικές'' μας, απο οτι έχω δει, τον Ολυμπιακό τον φοβάμαι περισσότερο απο τους πράσινους φέτος (που δεν θα βγαίνουν και φαβορί απο τους μπουκς), κάτι δεν πάει καλά, ποιοτικά το ματς με τους Κροάτες ήταν άθλιο, ίσως το χειρότερο της αγωνιστικής, ειδικά το πρώτο ημίχρονο ήταν πάρτον ενα χτύπα τον άλλο σε εναν διαγωνισμό για το ποιός θα αστοχήσει περισσότερο στα τρίποντα. Πιστεύω, και μακάρι να διαψευτώ, θα αποδειχθεί στην πορεία οτι η Τσεντεβιτα είναι ομάδα Eurocup και αν οι ερυθρόλευκοι αισθάνονται οτι είναι ok βασισμένοι σε αυτήν την νίκη, θα βρεθούν προ δυσάρεστων εκπλήξεων. Ο ΠΑΟ στα κρίσιμα σημεία του παιχνιδιού έπαιξε πολύ με τον Ραντούλιτσα, δεν ξέρω αν έστησε ύπουλη παγίδα ο Μπαρτζώκας ελευθερώνοντας τον έχοντας μυριστεί οτι θα χάσει τις κρίσιμες προσπάθειες ή ήταν ''πράσινη'' τακτική, πάντως δεν του βγήκαν και το προσωπο του αντικατόπτριζε τα εσωτερικά σιχτήρια που έριχνε. 15 πόντους και 8 ριμπάουντ είχε παραταύτα το πωγωνοφόρο τανκ!

Kill 'Em All!

Χαίρομαι Κώστα καταρχάς που σε βλέπω, ένοιωθα μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος...

Δεύτερον εγώ κατάφερα και έχασα χτες τη σούπερ δυάδα με τη Μιλάνο να νικάει με μόλις 2 πόντους παρά το προβάδισμα που έφτασε τους 16 αν θυμάμαι καλά...

Για τον Οσφπ δεν ξέρω. Είναι νωρίς ακόμα να κρίνουμε. Οι κομβικοί του παίχτες γύρισαν αργά, αλλά παίζει να γίνει εμφανής και η κούραση συνολικά. Σε κανά μήνα νομίζω θα έχουμε καλύτερη εικόνα.

Παρόμοιο πρόβλημα έχει και η Ρεάλ. Περιμένω και αυτούς να τους δω σε λίγο καιρό. Σούπερ μονάδες έχουν πάντως...

Και εγω χαίρομαι που σε βλέπω ενεργό φίλε Γιάννη! Σίγουρα η κρίση είναι εντελώς πρώιμη, έτσι με μια πρώτη ματιά τι μου βγήκε σαν εικόνα έγραψα. Άλλωστε είναι κοντά η δεύτερη αγωνιστική όπου ο Ολυμπιακός θα ταξιδέψει στην Ισπανία για το ματς με την Λαμποράλ, και εκεί θα υπάρξει πιο γόνιμο έδαφος για συμπεράσματα. Είμαι περίεργος να δω το χάντικαπ στο Παναθηναικός - Καρσιγιάκα, θα είναι μάλλον ενδεικτικό για το τι σκέφτονται οι μπουκ οσο αφορά τον φετινό Παναθηναικό.

Quote Originally Posted by Kostas Ketseris View Post
    Και εγω χαίρομαι που σε βλέπω ενεργό φίλε Γιάννη! Σίγουρα η κρίση είναι εντελώς πρώιμη, έτσι με μια πρώτη ματιά τι μου βγήκε σαν εικόνα έγραψα. Άλλωστε είναι κοντά η δεύτερη αγωνιστική όπου ο Ολυμπιακός θα ταξιδέψει στην Ισπανία για το ματς με την Λαμποράλ, και εκεί θα υπάρξει πιο γόνιμο έδαφος για συμπεράσματα. Είμαι περίεργος να δω το χάντικαπ στο Παναθηναικός - Καρσιγιάκα, θα είναι μάλλον ενδεικτικό για το τι σκέφτονται οι μπουκ οσο αφορά τον φετινό Παναθηναικό.
    Συμφωνώ... Αν και ασφαλές κριτήριο θα βγάλουμε σε κάποιο ματς με πιο έμπειρη ομάδα. Εδώ λογικά θα το δώσουν μεγάλο φαβορί...

Για να δούμε σήμερα... Ελπίζω σε καλύτερη τύχη, μιας και θεωρώ πως αυτό μας έχει λείψει μέχρι τώρα.

Χωρίς πολλά λόγια λόγω χρόνου...

ΠΑΟ άντερ 149,5... Τον ποντάρω μέχρι τώρα στο όβερ. Μετά από μια εβδομάδα σταθερή στην Αθήνα θα μπορέσει να βγάλει ενέργεια στην πιεστική άμυνα που παίζει. 75 πόντους θα φτάσει. Ελπίζω οτι θα κρατήσει την Καρσίγιακα γύρω στους 65... Να δούμε τι πουλιά πιάνουν και οι Τούρκοι σε μια ζόρικη έδρα.

Μπάγερν όβερ 165,5... Κλασσική ομάδα όβερ η γερμανική, από κοντά και η Κίμκι που προέρχεται από μεγάλο αποτέλεσμα. Εχει επενδύσει αρκετά και ελπίζει να ανέβει σκαλί. Δεν πάω με σημείο γιατί θέλω να έχω καλύτερη εικόνα. Πάμε με το θέαμα.

Σε δυάδα αυτά τα δύο 1.88*1.90 * 25 μονάδες

Θα δοκιμάσω άλλη μία με τον Πάβλοβιτς. Ο Σέρβος βοηθάει, αλλά μέχρι τώρα είναι άστοχος από το 3ποντο. Αν τα βάλει θεωρώ οτι μπορεί να βγει πρώτος σκόρερ. Προχτές κόλλησε στο ένα τρόποντο από την πρωτιά. Να δούμε σήμερα.

25 * 10 μονάδες

Και αφού τον παίζω πρώτο σκόρερ θα παίξω να βάλει και πάνω από 7,5...

Πάβλοβιτς όβερ 7,5 @ 1.87 * 30 μονάδες...
    Last edited by Ernesto; 22/10/2015 at 18:35.

Για να δούμε σήμερα... Ελπίζω σε καλύτερη τύχη, μιας και θεωρώ πως αυτό μας έχει λείψει μέχρι τώρα.

ΠΑΟ άντερ 149,5... Τον ποντάρω μέχρι τώρα στο όβερ. Μετά από μια εβδομάδα σταθερή στην Αθήνα θα μπορέσει να βγάλει ενέργεια στην πιεστική άμυνα που παίζει. 75 πόντους θα φτάσει. Ελπίζω οτι θα κρατήσει την Καρσίγιακα γύρω στους 65... Να δούμε τι πουλιά πιάνουν και οι Τούρκοι σε μια ζόρικη έδρα.

Μπάγερν όβερ 165,5... Κλασσική ομάδα όβερ η γερμανική, από κοντά και η Κίμκι που προέρχεται από μεγάλο αποτέλεσμα. Εχει επενδύσει αρκετά και ελπίζει να ανέβει σκαλί. Δεν πάω με σημείο γιατί θέλω να έχω καλύτερη εικόνα. Πάμε με το θέαμα.

Θα δοκιμάσω άλλη μία με τον Πάβλοβιτς. Ο Σέρβος βοηθάει, αλλά μέχρι τώρα είναι άστοχος από το 3ποντο. Αν τα βάλει θεωρώ οτι μπορεί να βγει πρώτος σκόρερ. Προχτές κόλλησε στο ένα τρόποντο από την πρωτιά. Να δούμε σήμερα.

25 * 10 μονάδες

935-65=870 μονάδες υπόλοιπο...

Καλησπέρες, μια τριάδα έριξα εγω, εννοείται το under του Παναθηναικού (στο 150,5 το πήρα εγω), την είδα την Καρσίγιακα και παίζει σκυλίσια άμυνα,δεν νομίζω οτι θα κάνει κάτι διαφορετικό και σήμερα, το περίμενα το line πιο κάτω απο τους 150,5, πρέπει να κάνουν λάθος οι μπουκ. Το δεύτερο είναι το ξερό διπλό της Μάλαγα μέσα στην Μακάμπι (2,85), οι Ισραηλινοί δεν έχουν την ποιότητα και φέτος πιστεύω οτι δεν θα παίξουν πάνω απο τα κιλά τους, και τρίτη η νίκη της Εφες με το handicap στο -7,5, οσο και αν την Αρμάνι δεν την εχω του πεταματού φέτος, πιστεύω οτι δύσκολα θα αποφύγει μια ψιλοάνετη ήττα σήμερα.

Δεύτερες σκέψεις που ''κόλησαν'' ήταν και σε μένα το over της Μπάγερν αλλά μου φάνηκε καλοζυγισμένο εως ψηλό το line που τελικά φοβήθηκα, και το διπλό της Λιμόζ στην λογική της κόντρας της Τσεντεβιτα που δεν ευδοκίμησε τελικά λόγω οτι ο βαθμός εμπιστοσύνης στην Λιμόζ απο μένα είναι πολύ μικρότερος απο οτι θα χρειαζόμουν για να ποντάρω. Καλή τύχη!

Καλησπέρες, μια τριάδα έριξα εγω, εννοείται το under του Παναθηναικού (στο 150,5 το πήρα εγω), την είδα την Καρσίγιακα και παίζει σκυλίσια άμυνα,δεν νομίζω οτι θα κάνει κάτι διαφορετικό και σήμερα, το περίμενα το line πιο κάτω απο τους 150,5, πρέπει να κάνουν λάθος οι μπουκ. Το δεύτερο είναι το ξερό διπλό της Μάλαγα μέσα στην Μακάμπι (2,85), οι Ισραηλινοί δεν έχουν την ποιότητα και φέτος πιστεύω οτι δεν θα παίξουν πάνω απο τα κιλά τους, και τρίτη η νίκη της Εφες με το handicap στο -7,5, οσο και αν την Αρμάνι δεν την εχω του πεταματού φέτος, πιστεύω οτι δύσκολα θα αποφύγει μια ψιλοάνετη ήττα σήμερα.

Δεύτερες σκέψεις που ''κόλησαν'' ήταν και σε μένα το over της Μπάγερν αλλά μου φάνηκε καλοζυγισμένο εως ψηλό το line που τελικά φοβήθηκα, και το διπλό της Λιμόζ στην λογική της κόντρας της Τσεντεβιτα που δεν ευδοκίμησε τελικά λόγω οτι ο βαθμός εμπιστοσύνης στην Λιμόζ απο μένα είναι πολύ μικρότερος απο οτι θα χρειαζόμουν για να ποντάρω. Καλή τύχη!
    Σου αρέσει η Λιμόζ Κώστα; Δεν μου κάνει κλικ ρε συ. Για να τη δούμε όμως...

Σου αρέσει η Λιμόζ Κώστα; Δεν μου κάνει κλικ ρε συ. Για να τη δούμε όμως...
    Ακριβώς επειδή δεν μου αρέσει δεν κόντραρα την Τσεντέβιτα, σχεδόν με οποιοδήποτε άλλο αντίπαλο θα έπαιζα κόντρα

Ακριβώς επειδή δεν μου αρέσει δεν κόντραρα την Τσεντέβιτα, σχεδόν με οποιοδήποτε άλλο αντίπαλο θα έπαιζα κόντρα
    Α οκ, άλλα αντί άλλων είδα... Αν έπρεπε να παίξω κάτι με το ζόρι νομίζω πως θα πήγαινα στην Τσεντεβίτα πάντως...

25 * 10 μονάδες

935-65=870 μονάδες υπόλοιπο...
    870 + 56,10 από το Πάβλοβιτς = 926,10

26.10 τις ρίχνω στον Περπέρογλου να βάλει πάνω από 7,5 πόντους.

26.10 * 1.87

Υπόλοπο 900 μονάδες...

Τίποτα άλλο σήμερα. Απλά θα κάτσω να δω.

870 + 56,10 από το Πάβλοβιτς = 926,10

26.10 τις ρίχνω στον Περπέρογλου να βάλει πάνω από 7,5 πόντους.

26.10 * 1.87

Υπόλοπο 900 μονάδες...

Τίποτα άλλο σήμερα. Απλά θα κάτσω να δω.
    Υπόλοιπο 948.80 μονάδες

Πέρασε ο Περπέρογλου... Οριακά αν και για μεγάλο διάστημα είχε 6 πόντους και του έλειπαν οι 2 που θα μας πάνε ταμείο. Δεν έχω δει το παιχνίδι και δεν έχω εικόνα για περισσότερα.

Για άλλη μια φορά πάντως ο Οσφπ στην άμυνα μπάταρε, ενώ και ο Σπανούλης επιβεβαιώνει οτι δεν είναι σε καλή κατάσταση.

Κατά τα άλλα...

2πλο η Λοκομοτίβ στη Λιθουανία με τη Ζαλγκίρις. Δείχνει στην αρχή τουλάχιστον οτι μπορεί να ακολουθήσει τις πιο μεγάλες ομάδες...

Η ΤΣΣΚΑ δείχνει διαστημική στην έναρξη. Κλασσική ΤΣΣΚΑ, στο τέλος πάλι θα μείνει ρέστη.

Η έκπληξη ήρθε στη Γαλλία με το Στρασβούργο να νικάει τη Φενέρ με 21 πόντους... Πάρτυ δλδ.

Τέλος η Μπάρτσα πέρασε με τα χίλια ζόρια και έκανε σεφτέ.

Γενικά υπάρχει έδαφος για κόντρα στην αρχή. Ανέτοιμες ακόμα οι ομάδες. Δεν θέλει γερά μπασίματα. Το παιχνίδι με τις προσωπικές αποδόσεις παιχτών, είναι πιθανόν μια καλή διέξοδο για πιο μικρό παιχνίδι, αλλά πιο σταθερά επιτυχημένο.

http://prntscr.com/8wdwva

Τεράστια νίκη ΑΕΚ, αλλά δεν τόλμησα να τη δώσω. Το πήρα για μένα... Και τον Αρη τον σκέφτηκα, αλλά εκεί δεν τόλμησα καν να πάρω. Κρίμα και έκανε τεράστια νίκη πραγματικά

Για να δούμε σήμερα.

Δυάδα 1η :

ΤΣΣΚΑ όβερ 162,5
    Εφές άντερ 153,5

Η ΤΣΣΚΑ έχει ξεκινήσει υπερηχητική. Μεγάλα σκορ, πλούσιο θέαμα. Η Μπάμπεργκ από την άλλη κλασσική ομάδα που σκοράρει αρκετά, παρά το οτι οι δυνατότητες της δεν είναι για πολλά. Μπορεί το ματς να έχει σκορ μεγάλο. Η αρχική μου σκέψη πήγε στο να κοντράρω και το χάντικαπ της ΤΣΣΚΑ, δλδ με διαφορά μικρότερη από 15 πόντους, αλλά προτίμησα να το αφήσω και να δω πως θα πάει το ματς και μπορεί να χτυπήσουμε live.

Η δυάδα είναι πονταρισμένη με 15 μονάδες

Δυάδα 2η :

Λαμποράλ -2,5
    Τσεντεβίτα +15,5

Εδώ πιστεύω οτι η Λαμποράλ πρέπει να νικήσει σήμερα ώστε να έχει αξία η μεγάλη νίκη επί του Ολυμπιακού. Ομάδα που στηρίζεται περισσότερο στην έδρα, αλλά απέναντι στην Λιμόζ που δεν είναι δυνατή θα τη στηρίξω και εκτός.
    Στο 2ο ματς πιστεύω οτι η Τσεντεβίτα μπορεί να κρατήσει τη διαφορά των 15 πόντων που της δίνουν οι μπουκ. Θα χάσει λογικά, αλλά θεωρώ με μικρότερη διαφορά

Η δυάδα είναι πονταρισμένη με 15 μονάδες.

Μονό αποδεκτό...

Πάβλοβιτς όβερ 9,5
    Τόμιτς όβερ 10,5

Με την απουσία και του Γιάνκοβιτς αυξάνεται αντικειμενικά ο ρόλος του Πάβλοβιτς. Έχετε δει μέχρι τώρα οτι παίζω πολύ πάνω του. Καλό παίχτης, ψάχνει τα πατήματα του, ψάχνει το καλό του σουτ, προσφέρει σταθερά πόντους, σήμερα θα πρέπει να βάλει μερικούς ακόμα.

Ο Τόμιτς χωρίς και τον Κούζμιτς νομίζω οτι έχει την ευκαιρία να κάνει μεγάλο ματς. Ο Ραντούλιτσα είναι αργός για να τον μαρκάρει, με τον Γκιστ φαντάζομαι οτι θα ζευγαρώσει ο Λαβάλ κλπ, οπότε έχει μεγάλες τύχες.

Τα μονά αποδεκτά είναι πονταρισμένα με 40 μονάδες έκαστος.

933 - 110 = 823 μονάδες...

1+1 τελικός απολογισμός...

Με την πρώτη δυάδα να σκαλώνει αρχικά στο οτι ΤΣΣΚΑ και Μπάμπεργκ μπήκαν πολύ άσχημα στα πρώτα 10λεπτα. Και πήγαν να σώσουν την κατάσταση στο τελευταίο.
    Βέβαια και το 2ο ματς τελικά όβερ βγήκε μιας και εκεί άνοιξε περισσότερο ο ρυθμός. Περίμενα την Εφές να κρατήσει καλύτερα στην άμυνα κάτι που δεν έγινε, με αποτέλεσμα να χάσει κιόλας.

Η δεύτερη δυάδα πέρασε αέρα. Με την Τσεντεβίτα να νικάει όπως είπαμε και όχι απλά να κρατάει το +15, ενώ η Λαμποράλ έκανε πάρτυ στη Γαλλία, μιας και η Λιμόζ φαντάζει αυτή τη στιγμή ως η πλέον αδύναμη ομάδα της Ευρωλίγκα.

Στους σκόρερς πέρασε ο Τόμιτς, όχι όμως και ο Πάβλοβιτς που παρά το ανέβασμα στο τέλος έμεινε στους 7 πόντους. Και πάλι άστοχος από απόσταση ο Σέρβος, σταματάω να τον στηρίζω μέχρι να βρει το σουτ του.

Άρα έχουμε και λέμε από χτες...

15 μονάδες * 3,55 η δυάδα μας = 53,30
    40 μονάδες * 1.87 ο Τόμιτς = 74.80

Σύνολο : 128,10 + 823 = 951.10 το νέο υπόλοιπο μας.

Χρειαζόμαστε μια δυο καλές μέρες συνεχόμενα για να βγούμε από πάνω.

Λέω όμως επειδή μάλλον δεν βολεύει και επειδή έχει αρχίσει και το ΝΒΑ να μετακομίσω σε ένα ενιαίο τόπικ για μπάσκετ ώστε να είναι όλες οι απόψεις μαζεμένες. Και πραγματικά μακάρι να ακολουθήσετε και εσείς που μπαίνετε στο κόπο και κοιτάτε να πείτε καμιά κουβέντα να μην νοιώθω οτι μιλάω μόνος μου.