Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 41 to 60 of 81

Thread: Καταθέσεις και Capital Control

Θα φτιάξουμε γραφείο διασύνδεσης.
    Φίλοι αναγνώστες: λογιστές, ορκωτοί λογιστές, κλητήρες κλπ, θα ποστάρουν τις business cards τους και τις ειδικές τιμές που θα κάνουν σε Ματσμανοσυντρόφια...
    __

Τον ικανόν να κάνουν νάνον, είναι ο κανών των ανικάνων...

Quote Originally Posted by norwichfan View Post
    eτσι όπως παει σε λιγο θα αναθέτουμε τα στοιχήματα μας σε λογιστες

βαλε σκριλ, βαλε viva, κανε e-banking, κανε ένα λογαριασμο στη νησο μαν κτλ κτλ
    τους δικηγορους ξεχασες :d

Μεταξύ μας, η Betshop συνεχίζει το κατάθεση vista/ανάληψη skrill... και μάλιστα μέσα σε 4,5 ώρες η τελευταία.... γκανιότα 115% στην μπάλα βέβαια για όποιον αντέχει, αλλά με μπάσκετ/χάντμπολ γίνεται το "γύρισμα".

Αναντικατάστατος norwichfan's Avatar
    Καλησπερες!!! Εβαλε και η 365 επιλογή για viva
    Τέτοιο στήσιμο, ουτε η Τζένα Τζειμσον

Quote Originally Posted by norwichfan View Post
    Καλησπερες!!! Εβαλε και η 365 επιλογή για viva
    Καλημέρα Φάνη και ευχαριστούμε για την ενημέρωση

Να σημειώσω όμως ότι δεν έχει επιλογή για ανάληψη μέσω viva

Μάλλον υποχρεωτικά με τραπεζικό έμβασμα πρέπει να γίνει αλλά δε ξέρω τις προμήθειες σε αυτές τις περιπτώσεις.

Αν ξέρει κάποιος αν πρόκειται για τις κλασικές προμήθειες για εμβάσματα ή παίζει κάτι άλλο ας ενημερώσει.
    If you want to win, you must first learn to lose

Quote Originally Posted by ntinos13 View Post
    καλημέρα φάνη και ευχαριστούμε για την ενημέρωση

να σημειώσω όμως ότι δεν έχει επιλογή για ανάληψη μέσω viva

μάλλον υποχρεωτικά με τραπεζικό έμβασμα πρέπει να γίνει αλλά δε ξέρω τις προμήθειες σε αυτές τις περιπτώσεις.

αν ξέρει κάποιος αν πρόκειται για τις κλασικές προμήθειες για εμβάσματα ή παίζει κάτι άλλο ας ενημερώσει.
    για μία ανάληψη το μήνα η 365 δεν χρεώνει τίποτα. η τράπεζα τα γνωστά, εμένα η πειραιώς μόνιμα 2 ευρώ με χρέωνε για εισερχόμενο έμβασμα (προσοχη, δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι τώρα με cc).

για δεύτερη ανάληψη τον ίδιο μήνα η 365 χρεώνει 14-15 ευρώ... οπότε καλύτερα μάζεψε τα όλα με τη μία

Quote Originally Posted by Syrigos View Post
    για μία ανάληψη το μήνα η 365 δεν χρεώνει τίποτα. η τράπεζα τα γνωστά, εμένα η πειραιώς μόνιμα 2 ευρώ με χρέωνε για εισερχόμενο έμβασμα (προσοχη, δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι τώρα με cc).

για δεύτερη ανάληψη τον ίδιο μήνα η 365 χρεώνει 14-15 ευρώ... οπότε καλύτερα μάζεψε τα όλα με τη μία
    Ευχαριστώ πολύ Βαγγέλη

Δεν έχει αλλάξει κάτι στις χρεώσεις λόγω cc. Οπότε λογικά 2€

Όσον αφορά τις χρεώσεις της 365, δε με πειράζει ιδιαίτερα, νομίζω είναι οκ μια φορά το μήνα.

Την περασμένη Πέμπτη έκανα ανάληψη από Stoiximan με viva και περιμένω να δώ πόσες μέρες θα κάνει. 3-7 έλεγε το μήνυμα, με χρεωστική που χρησιμοποιούσα έως τώρα έκανε πάντα 3 εργάσιμες.

Ευχαριστώ πολύ Βαγγέλη

Δεν έχει αλλάξει κάτι στις χρεώσεις λόγω cc. Οπότε λογικά 2€

Όσον αφορά τις χρεώσεις της 365, δε με πειράζει ιδιαίτερα, νομίζω είναι οκ μια φορά το μήνα.

Την περασμένη Πέμπτη έκανα ανάληψη από Stoiximan με viva και περιμένω να δώ πόσες μέρες θα κάνει. 3-7 έλεγε το μήνυμα, με χρεωστική που χρησιμοποιούσα έως τώρα έκανε πάντα 3 εργάσιμες.
    Φίλε Ντίνο, εμένα η ανάληψη μέσω βίβα από στοίχημαν έκανε 8 μέρες να μου έρθει στην κάρτα. Παραείναι πολύ...

Η Πειραιώς εμένα μου κρατούσε 4 ευρώ για κάθε έμβασμα και όχι 2. Μέχρι τον Ιούνιο που έκανα την τελευταία ανάληψη μ'αυτό τον τρόπο. Ξαναέκανα προχθές από την 365, να δούμε πόσο θα με χρεώσουν τώρα.

Όσον αφορά τη χρέωση 2ης ανάληψης στον ίδιο μήνα από την 365 με 14-15 ευρώ, δε νομίζω ότι ισχύει πλέον αυτό. Ίσως ανέβηκε ο αριθμός δωρεάν αναλήψεων, δεν ξέρω. Ο στοίχημαν επιτρέπει λέει 4 δωρεάν εμβάσματα/μήνα. Σίγουρα πάντως έχω κάνει φέτος 2+ αναλήψεις στον ίδιο μήνα στην 365 και δε χρεώθηκα πέραν του 4ευρου από την Πειραιώς. Πέρσι μου είχε συμβεί όμως, και τα 14 ευρώ τα αφαιρούσαν απ'το υπόλοιπο του λογαριασμού και όχι από την ανάληψη.

Από βίβα δεν παρατήρησα κάποια χρέωση. Δε χρεώνουν τίποτα αυτοί, ή απλά μου διέφυγε;

Quote Originally Posted by xarilakis88 View Post
    Φίλε Ντίνο, εμένα η ανάληψη μέσω βίβα από στοίχημαν έκανε 8 μέρες να μου έρθει στην κάρτα. Παραείναι πολύ...

Η Πειραιώς εμένα μου κρατούσε 4 ευρώ για κάθε έμβασμα και όχι 2. Μέχρι τον Ιούνιο που έκανα την τελευταία ανάληψη μ'αυτό τον τρόπο. Ξαναέκανα προχθές από την 365, να δούμε πόσο θα με χρεώσουν τώρα.

Όσον αφορά τη χρέωση 2ης ανάληψης στον ίδιο μήνα από την 365 με 14-15 ευρώ, δε νομίζω ότι ισχύει πλέον αυτό. Ίσως ανέβηκε ο αριθμός δωρεάν αναλήψεων, δεν ξέρω. Ο στοίχημαν επιτρέπει λέει 4 δωρεάν εμβάσματα/μήνα. Σίγουρα πάντως έχω κάνει φέτος 2+ αναλήψεις στον ίδιο μήνα στην 365 και δε χρεώθηκα πέραν του 4ευρου από την Πειραιώς. Πέρσι μου είχε συμβεί όμως, και τα 14 ευρώ τα αφαιρούσαν απ'το υπόλοιπο του λογαριασμού και όχι από την ανάληψη.

Από βίβα δεν παρατήρησα κάποια χρέωση. Δε χρεώνουν τίποτα αυτοί, ή απλά μου διέφυγε;
    Γειά σου Χάρη

Η viva δε φαίνεται να χρεώνει κάτι, τουλάχιστον δε το είδα πουθενά. Περιμένω βέβαια να δω και τα λεφτά στο λογαριασμό για να το σιγουρέψω. Οι 8 μέρες που λες είναι όντως πολλές, αλλά δε με ενοχλεί ιδιαίτερα. Άλλωστε δεν έχουμε και άλλη επιλογή.

Καλημέρα παίδες!
    Παίζω πάντυ πάουερ,τα πράγματα είναι αστεία.
    Πάω ν κάνω κατάθεση με τη χρεωστική δεν μου δεχεται τ χρήματα γιατί μου λέει υπάρχει θέμα.
    Επικοινωνώ στο τσατ μαζί τους,τους λέω τ στοιχεία που δηλώνω έτσι και αλλιώς με τη κατάθεση και μου βάζουν από το λάιβ τσατ όσα χρήματα θελω.Πραγματικα κομηκοτραγικα πράγματα.
    Παρόλα αυτά ήθελα να ρωτήσω.
    Αν εγώ μεταφέρω χρήματα απο το λγοαριασμό στην κάρτα μου,υπάρχει κάποιο θέμα?Εννοώ υπάρχει πιθανότητα η τραπεζα να μην δεχθει την μεταφορά?εξάλλου χρήματα σε ελληνικο λογαριασμό μπαίνουν,δεν είναι ότι τ βγάζω
    Η ζωή φίλε μου είναι μία ντομάτα...Άλλος την τρώει στην μάπα και άλλος την τρώει σαλάτα!

Quote Originally Posted by kostasdim71 View Post
    Καλημέρα παίδες!
    Πάω ν κάνω κατάθεση με τη χρεωστική δεν μου δεχεται τ χρήματα γιατί μου λέει υπάρχει θέμα.
    Επικοινωνώ στο τσατ μαζί τους,τους λέω τ στοιχεία που δηλώνω έτσι και αλλιώς με τη κατάθεση και μου βάζουν από το λάιβ τσατ όσα χρήματα θελω.Πραγματικα κομηκοτραγικα πράγματα.
    Αν εγώ μεταφέρω χρήματα απο το λγοαριασμό στην κάρτα μου,υπάρχει κάποιο θέμα?Εννοώ υπάρχει πιθανότητα η τραπεζα να μην δεχθει την μεταφορά?εξάλλου χρήματα σε ελληνικο λογαριασμό μπαίνουν,δεν είναι ότι τ βγάζω
    Γειά σου Κωστή

Για να μπουν λεφτά στο λογαριασμό σου δεν υπάρχει πρόβλημα. Το πρόβλημα είναι στη χρήση καρτών για κατάθεση, καθώς σύμφωνα με τα όσα ισχύουν σήμερα απαγορεύεται η χρήση καρτών για μεταφορές στο εξωτερικό (εκτός κάποιων εξαιρέσεων στις οποίες βέβαια δεν είναι οι στοιχηματικές εταιρίες). Βέβαια ο στοίχημαν, η 365 και κάποιες άλλες εταιρίες έκαναν τη μαγκιά με το viva payments οπότε μπορείς μέσω της κάρτας σου να κάνεις κατάθεση σε αυτές τις εταιρίες

Καλησπέρα Χάρη

4 εργάσιμες έκανε στη δικιά μου περίπτωση η ανάληψη από στοιχημαν, με χρήση της χρεωστικής κάρτας. Τα έβγαλα Παρασκευή πρωί 14/08 και μπήκαν στο λογαριασμό μου Τετάρτη 19/08.

Μόλις μία ημέρα έκανε η ανάληψη με έμβασμα από την 365.

Χθες πρωί το έκανα και σήμερα είναι στο λογαριασμό μου.

Η χρέωση (τράπεζα Πειραιώς) ήταν 4€

Είναι κομματάκι μεγάλη η χρέωση αλλά εδώ που φτάσαμε πάλι καλά που υπάρχει και αυτός ο τρόπος.

κομμένες οι αναλήψεις με skrill στην betshop αν έχει προηγηθεί κατάθεση με viva

Μόλις μία ημέρα έκανε η ανάληψη με έμβασμα από την 365.

Χθες πρωί το έκανα και σήμερα είναι στο λογαριασμό μου.

Η χρέωση (τράπεζα Πειραιώς) ήταν 4€

Είναι κομματάκι μεγάλη η χρέωση αλλά εδώ που φτάσαμε πάλι καλά που υπάρχει και αυτός ο τρόπος.
    Παλι καλα δε θα πεις τιποτα φιλε..τα 4 ευρω τα πληρωναμε ουτως η αλλως, το θεμα ειναι να ερχονται συντομα τα λεφτα, ευτυχως που δε μας παραμπεμπουν στη βιβα οπως κανει ο στοιχημαν..αν και για καποιο διαστημα(δεν ξερω ποσες μερες), στην επιλογη αναληψη της 365 δεν εβγαζε τη φορμα εμβασματος αλλα αναληψη μεσω βιβα. Ευτυχως το αλλαξανε ξανα, εξαλλου δε βρισκω νοημα να μας ταλαιπωρουν με επιπλεον μερες απο τη στιγμη που το ΙΒΑΝ προφανως συνδεεται με την καρτα που χρησιμοποιουμε. Εγω προσωπικα μετα απο αυτο τον εκοψα εντελως τον στοιχημαν με τα υπερβολικα μετρα ασφαλειας και τις 4-6 μερες αναμονη για καθε αναληψη μεσω βιβα.

Επιπλεον μετα και τη δευτερη αναληψη μεσα στον Αυγουστο ξαναεπιβεβαιωνω οτι δε χρεωνει με 14-15 ευρω η 365 το δευτερο εμβασμα.
    Last edited by xarilakis88; 25/08/2015 at 17:11.

Quote Originally Posted by kostasdim71 View Post
    Καλημέρα παίδες!
    Κωστα ο παντυς εχει cash out;;

Να το πω για να μην το κρατάω μέσα μου και σκάσω...
    Τα μάθατε τα νέα; Πάμε για γάμο Betfair - Paddy Power!
    Η νέα εταιρία θα λέγεται Paddy Power Betfair και με ενδιαφέρον αναμένεται το πώς θα πατήσει πόδι στην ελληνική αγορά.
    Θα πατήσει... άλλωστε ο Paddy έχει άδεια.
    __

Τον ικανόν να κάνουν νάνον, είναι ο κανών των ανικάνων...

Quote Originally Posted by Armadoros View Post
    Να το πω για να μην το κρατάω μέσα μου και σκάσω...
    Τα μάθατε τα νέα; Πάμε για γάμο Betfair - Paddy Power!
    Η νέα εταιρία θα λέγεται Paddy Power Betfair και με ενδιαφέρον αναμένεται το πώς θα πατήσει πόδι στην ελληνική αγορά.
    Θα πατήσει... άλλωστε ο Paddy έχει άδεια.
    Καλημέρα Δημήτρη

Καλά έκανες και το είπες, μη τα κρατάς αυτά μέσα σου

Όταν λες "γάμο" εννοείς μόνο για τις ανάγκες της Ελληνικές αγοράς ή συγχώνευση εταιριών; Μάλλον το δεύτερο αν καταλαβαίνω καλά. Θα έχει ενδιαφέρον το πως θα διαμορφωθούν οι παρεχόμενες υπηρεσίες, καθώς πρόκειται για ένα κλασικό μπουκ και ένα ανταλλακτήριο.

Ενδιαφέρουσα σε κάθε περίπτωση η πληροφορία, αρκεί βέβαια να έχουμε πάλι πίσω το ανταλλακτήριο το οποίο τόσο πολύ έχει λείψει τα τελευταία 2 χρόνια.

Καλημέρα Χάρη

Έχει σίγουρα γιατί έχω δει διαφήμιση σε αγγλικό κανάλι, αλλά δε ξέρω αν εφαρμόζεται σε όλα τα στοιχήματα (μονά, συστήματα κλπ)

Ο Κώστας που παίζει εκεί μάλλον θα απαντήσει πιο έγκυρα

Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast