Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 81

Thread: Καταθέσεις και Capital Control

με βλεπω κι εμενα προς στοιχιμαν μερια.Αν και δε θελω να μπαινω στη διαδικασια της ταυτοποιησης παλι με ολα εκεινα τα χαρτια που σου ζητανε.
    38 ΠΕΤΣΙΝΑ Κ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ,37 ΑΝΤΡΙΚΕΙΑ ΟΛΟΙ ΜΑΣ !!!

Quote Originally Posted by CISSE-13 View Post
    η βετ365 εχει θεμα και με τις αναληψεις?δλδ αν καποιος θελει να κανει μια αναληψη τωρα 500 ευρω θα υπαρχει προβλημα?
    Εκανα ανάληψη 250 ευρώ και έκαναν περίπου 20 ημέρες να βάλουν τα λεφτά στο λογαριασμό τραπέζης. Χρειάστηκε να συνομιλήσω δύο φορές μαζί τους για να εγκρίνουν την ανάληψη... Αστεία πράγματα...
    I will gamble with any man from any land , in any game that he can play , for any amount that he can count.

Αναντικατάστατος norwichfan's Avatar
    Και συ ρε Σακη πηγες για εμβασμα με κλειστες τράπεζες??

Υπομονη μαγκες, δεν γινεται αλλιως.
    Τέτοιο στήσιμο, ουτε η Τζένα Τζειμσον

Επειδή έτυχε (τονίζω το έτυχε) να κάνω αρκετές αναλήψεις από διάφορες εταιρείες, ιδού οι εντυπώσεις.

Stoiximan --> ότι είπαν από πάνω.
    Bet365 ---> Κατάθεση με skrill, ανάληψη σε skrill. Τρεις αναλήψεις των 700 ευρώ, σε ΟΛΕΣ έπρεπε να επιβεβαιώσω μέσω chat ότι τα πράγματα στην Ελλάδα είναι ΟΚ, θα πάρω τα λεφτά μου και δεν φοβάμαι... και τις τρεις φορές.
    Betshop ---> Κατάθεση με viva, ανάληψη σε skrill (χωρίς να έχω κάνει ποτέ κατάθεση με skrill) με συνοπτικές διαδικασίες. Δεν το περίμενα, μπράβο τους.
    Vistabet ---> Κατάθεση με viva, δεν άφησε ανάληψη με skrill, τελικά έβαλα 10 ευρώ με skrill και τράβηξα αρκετά σε skrill... πάλι γρήγορα και χωρίς να χρειαστεί κάτι άλλο.

Γενικά μόνο η 365 δυσκόλεψε, αλλά δεν ξέρω αν αυτό είναι απαραίτητα κακό... Μόλις τους επιβεβαίωσα ότι όλα είναι ΟΚ, ο ήλιος συνεχίζει να βγαίνει στην Ελλάδα και τα σχετικά, τα χρήματα μπήκαν άμεσα στη skrill.
    Last edited by Syrigos; 03/08/2015 at 11:25.

εγω εκανα την βλακεια κ εκανα αναληψη σε viva και διαπιστωνω οτι ο ερασιτεχνισμος των τυπων στις αναληψεις δεν περιγραφεται,
    τις επομενες κ αφου τους πηρα χαμπαρι τις εστειλα με τραπεζικο εμβασμα, δεν σκεφτηκα καν την skrill γιατι
    1) δεν ειμαι σε πολλες, σε μια μονο
    2) εχει κατι ευρωπουλα χρεωση για να στειλεις τα λεφτα στην καρτα σου και
    3) ειχα την εντυπωση οτι δεν παιζει ουτε η skrill, οπως το paypal

Αν μεταφέρεις αρκετά λεφτά σε ένα μήνα γίνεσαι VIP και δεν χρεώνεσαι τίποτα. Νομίζω χρέωνε 2,5 ευρώ την ανάληψη από την κάρτα, έχω ξεχάσει όμως μιας και εδώ και αρκετά χρόνια είμαι VIP και χρεώνομαι μόνο τις μεταφορές σε skrill λογαριασμούς φίλων (μέχρι 1 ευρώ).

Επίσης, χάνεις την ευκαιρία να πας σε ATM στις 12 Ιουλίου που έχει αρχίσει για τα καλά η κάψα των cc, να τραβήξεις 500 ευρώ και να γυρίσεις στα 20 άτομα που έχουν γουρλώσει βλέποντας τα πενηντάρικα λέγοντας "παιδιά, εγώ 50 πάτησα και μου έβγαλε 500!!!!!".

Μου άρεσε που το ελληνικό τμήμα της 365 ήθελε επιβεβαίωση ότι όλα είναι ΟΚ στην Ελλάδα.
    __

Τον ικανόν να κάνουν νάνον, είναι ο κανών των ανικάνων...

πολυ μπουρδελο η αναληψη μεσω viva, απο 25/7 περιμενω, ξεκινησα τις καταγγελιες, γιατι αυτοι οι αχρηστοι ουτε τις κινησεις δεν δειχνουν στο μπουρδελοsite τους,
    ουτε καν τα εξοδα ταυτοποιησης που πληρωσαμε

Με έχουν νευριάσει πάρα πολύ εκεί στο στοίχημαν.

Αφού μας έβγαλαν την ψυχή με τις ταυτοποιήσεις, τώρα πάω να κάνω ανάληψη με τραπεζικό έμβασμα, αλλά δεν την εκτελούν λέει γιατί κατέθεσα με χρεωστική και πρέπει να κάνω ανάληψη με χρεωστική. Μα ποια η διαφορά γμ την τρέλα μου, αφού ο τραπεζικός λογαριασμός συνδέεται με την κάρτα που κατέθεσα.

Ακριβώς το ίδιο έκανα στον ΟΠΑΠ, κατάθεση με χρεωστική, ανάληψη με έμβασμα. Τον κράζουμε τον ΟΠΑΠ, αλλά χθες το βράδυ έκανα ανάληψη, σήμερα το μεσημέρι τα λεφτά είναι στο λογαριασμό μου. Ούτε μα μου, ούτε τίποτα. Αλλά ο στοίχιμαν δεν μπορεί να το κάνει, πρέπει να με ταλαιπωρήσει ξανά. Stoiximan v capital controls σημειώσατε 1 ε;;;;

Τώρα πρέπει να στείλω φωτογραφίες την κάρτα μου μπρος πίσω, και μετά να περιμένω(πόσο; ) σαν το Πάτρικ να μου τα βάλουν με viva wallet;;; Κάθε μέρα κάτι καινούριο..

Τι παίζει με skrill; Άνοιξα λογαριασμό, αλλά απέτυχε λέει η συναλλαγή με την κάρτα μου.
    Last edited by xarilakis88; 03/08/2015 at 18:34.

Bhoy, είσαι άδικος με τις ταυτοποιήσεις. Το KYC και τα anti-fraud μέτρα, είναι εξόχως απαραίτητα για τις σοβαρές online gaming εταιρίες.
    Ξέρεις πόσοι προσπαθούν να παίξουν με στοιχεία/κάρτες κλπ συγγενών, της γυναίκας τους, ακόμα και παιδιών τους που έχουν γίνει 21;
    Για το θέμα των χαρτιών, πρέπει να βγάζουμε το καπέλο σε όσους μας βγάζουν το λάδι.

Για τα άλλα, κάθε εταιρία έχει τα χουνέρια της.

Οσο για τη viva, προτείνω υπομονή. Μαθαίνει η Λατσοεταιρία, το gaming της ήρθε ως απροσδόκητο... δώρο!
    __

Quote Originally Posted by Armadoros View Post
    Bhoy, είσαι άδικος με τις ταυτοποιήσεις. Το KYC και τα anti-fraud μέτρα, είναι εξόχως απαραίτητα για τις σοβαρές online gaming εταιρίες.
    Ξέρεις πόσοι προσπαθούν να παίξουν με στοιχεία/κάρτες κλπ συγγενών, της γυναίκας τους, ακόμα και παιδιών τους που έχουν γίνει 21;
    Για το θέμα των χαρτιών, πρέπει να βγάζουμε το καπέλο σε όσους μας βγάζουν το λάδι.

Για τα άλλα, κάθε εταιρία έχει τα χουνέρια της.

Οσο για τη viva, προτείνω υπομονή. Μαθαίνει η Λατσοεταιρία, το gaming της ήρθε ως απροσδόκητο... δώρο!
    Αν είναι έτσι, τότε να μου ζητάνε φωτογραφίες της κάρτας μου πριν κάνω κατάθεση, όχι όλα λειτουργούν στην πένα όσο πληρώνεις, και μόλις θες να πληρωθείς ξαφνικά κατι χρειάζεται. Ασε με σε παρακαλώ.

Quote Originally Posted by xarilakis88 View Post
    Αν είναι έτσι, τότε να μου ζητάνε φωτογραφίες της κάρτας μου πριν κάνω κατάθεση, όχι όλα λειτουργούν στην πένα όσο πληρώνεις, και μόλις θες να πληρωθείς ξαφνικά κατι χρειάζεται. Ασε με σε παρακαλώ.
    Εγώ να σε αφήσω, anytime. Αλλά θα προσπαθήσω να σου εξηγήσω πρώτα ένα-δυο πράγματα.
    Το fraud δεν αφορά εσένα και μόνο. Αφορά αυτούς και τον πελάτη στον οποίον καταθέτουν χρήματα.
    Είναι μια ροή (εταιρία προς άτομο) που πρέπει να ελεγχθεί επιπλέον. Ψάξε λίγο την υπόθεση της 666bet και θα καταλάβεις.

Και σε αφήνω
    __

Quote Originally Posted by Armadoros View Post
    Εγώ να σε αφήσω, anytime. Αλλά θα προσπαθήσω να σου εξηγήσω πρώτα ένα-δυο πράγματα.
    Το fraud δεν αφορά εσένα και μόνο. Αφορά αυτούς και τον πελάτη στον οποίον καταθέτουν χρήματα.
    Είναι μια ροή (εταιρία προς άτομο) που πρέπει να ελεγχθεί επιπλέον. Ψάξε λίγο την υπόθεση της 666bet και θα καταλάβεις.

Και σε αφήνω
    ΟΚ, έχεις δίκιο.. Και σόρυ αν σε αποπήρα, απλά έχω λίγα νευράκια αυτή τη στιγμή. Σαφώς και ξέρεις περισσότερα από μένα, οπότε εγώ έχω άδικο εδώ

Μια ομάδα είμαστε, ο ένας βοηθά τον άλλον.
    Δύναμη και υπομονή bhoy!
    __

Θα ενημερώνω και γω και για την οδύσσεια της πρώτης μου ανάληψης από τον man... προεξοφλώ οδύσσεια γιατί κανα 3ωρο τώρα ακόμη να πάρει έγκριση κι από όσα διαβάζω πιο πάνω ο ενδιάμεσος (viva) έχει κι αυτός θέματα.

Το πιο ενδιαφέρον που διάβασα πάντως είναι το "κατάθεση viva/ανάληψη skrill" που θα ήταν ιδανικό αλλά κάτι τέτοιο το είχα ζητήσει πριν καμμιά 20αρια μέρες και μου το είχαν ξεκόψει. Ελπίζω ο Συρίγος να έχει γερό πορτοφόλι στο skrill γιατί από Σεπτέμβρη μάλλον θα συνεργαστούμε

Quote Originally Posted by xarilakis88 View Post
    Τι παίζει με skrill; Άνοιξα λογαριασμό, αλλά απέτυχε λέει η συναλλαγή με την κάρτα μου.
    Είπαμε, συναλλαγές μόνο με ελληνικές εταιρίες, δε παίζει ανέβασμα σε skrill

Κι επειδή πήρε κάτι το μάτι μου για βόλτες στη Βουλγαρία για βενζίνες, σουπερ-μαρκετ, paysafe (και δε ξέρω τι άλλο δε μας λες...) αν δε συνεργαστεί ο Συρίγος μαζί μου, είσαι ο επόμενος στον οποίο θα απευθυνθώ !

Quote Originally Posted by gamcare View Post
    Θα ενημερώνω και γω και για την οδύσσεια της πρώτης μου ανάληψης από τον man... προεξοφλώ οδύσσεια γιατί κανα 3ωρο τώρα ακόμη να πάρει έγκριση κι από όσα διαβάζω πιο πάνω ο ενδιάμεσος (viva) έχει κι αυτός θέματα.

Το πιο ενδιαφέρον που διάβασα πάντως είναι το "κατάθεση viva/ανάληψη skrill" που θα ήταν ιδανικό αλλά κάτι τέτοιο το είχα ζητήσει πριν καμμιά 20αρια μέρες και μου το είχαν ξεκόψει. Ελπίζω ο Συρίγος να έχει γερό πορτοφόλι στο skrill γιατί από Σεπτέμβρη μάλλον θα συνεργαστούμε
    κατάθεση viva/ανάληψη skrill... Υγρά όνειρα σε πέιμεντ πρότσες!
    __

Κάπως έτσι θα τρέχει ο κόσμος αν γίνει!

http://giphy.com/gifs/eVh31K6kwMOUE/html5
    Attached Images Attached Images
    Last edited by Armadoros; 03/08/2015 at 23:57.
    __

Αναντικατάστατος norwichfan's Avatar
    Eτσι όπως παει σε λιγο θα αναθέτουμε τα στοιχήματα μας σε λογιστες

Βαλε σκριλ, βαλε viva, κανε e-banking, κανε ένα λογαριασμο στη νησο Μαν κτλ κτλ
    Τέτοιο στήσιμο, ουτε η Τζένα Τζειμσον

Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast