Page 4 of 5 FirstFirst ... 2 3 4 5 LastLast
Results 61 to 80 of 89

Thread: Μπάσκετ 2014-2015

Quote Originally Posted by Ernesto View Post
    Καλησπέρα. Χτες ούτε είδα τι εγινε. Βλέποντας το ποστ σου, σκέφτηκα, ναι ρε συ, αλλά κάπου θα κάνει και νίκη η Τουρόβ, όσο κακή ομάδα και να είναι. Και βλέπω να γράφεις τώρα οτι νίκησε εντέλει η Τουρόβ. Οκ, φυσικά και δεν θα το έπαιζα, αλλά τες πα.

Σήμερα πρώτον μου αρέσει το όβερ του ΠΑΟ. Στο 151,5 το line. Σίγουρα και εδώ πάει οτι κάποια στιγμή θα κάνει και κάποιο άντερ, αλλά σκοράρει πολύ ο ΠΑΟ, φτάνει τους 90 πόντους πολλές φορές. Αξίζει το ποντάρισμα μας νομίζω.

Δεύτερον οι απουσίες του Οσφπ με κάνουν να σκέφτομαι τον άσο, αλλά ρε γμτ, δεν μου πάει εύκολα να κοντράρω. Σκέφτομαι λοιπόν το άντερ, μιας και πιστεύω οτι θα χρειαστεί να παίξουν καλή άμυνα για να αντέξουν οι Ολυμπιακοί. Στους 150,5 το όριο.

Αυτά τα δύο θα αποτελέσουν και τη βασική δυάδα μου...

Σκέφτομαι να κάνω ένα μπετακι στο να νικήσει εύκολα ο ΠΑΟ. Το -13,0 δίνει 3.78 και θα το σκεφτώ τελευταία στιγμή. Αν μπουν τα σουτ, νομίζω πως μπορεί να νικήσει με διαφορά. Αλλά τα σουτ δεν θα μπαίνουν κάθε μέρα. Θα δούμε.

Επίσης λέω να ρίξω μια τριάδα με ΤΣΣΚΑ άντερ 153,0 - Άλμπα -6,5 - και σκέφτομαι αν θα βάλω Νεπτούνας +13,5 ή αν θα βάλω όβερ 154,5... Μάλλον όμως το δεύτερο...
    Αν τα έπαιζα όλα έτσι όπως τα είδα από την αρχή και γύρναγα σπίτι μετά τη λήξη θα είχα κάνει καλύτερο ταμείο από το χτεσινό.

Ο Ολυμπιακό κέρδισε, παρά το οτι λίγο πριν τη λήξη το ματς πήγε στους 2 πόντους. Το άντερ ήρθε ανετότατα.
    Ο ΠΑΟ έκανε πάρτυ, κέρδισε άνετα με 27 πόντους, οπότε και το χάντικαπ του και το εναλακτικό που σκεφτόμουν έστελνε ταμείο. Δυστηχώς το -13 δεν το πήρα, αλλά χαίρομαι που το είδα σωστά. Το όβερ ακροβάτησε κάποια στιγμή και εντέλει ήρθε χάρη σε δυο κουλά τρίποντα από Γκιστ και Παππά λίγο πριν τη λήξη. Εγώ το είχα κλείσει το στοίχημα, χαμένος είμαι θεωρητικά, αλλά επειδή δεν μπορείς να ποντάρεις πάντα στο οτι θα μπει ένα κουλό σουτ, δεν με πειράζει.

Για τα δευτερεύοντα ματς, με χάλασε η ΤΣΣΚΑ που άνοιξε πάρα πολύ το παιχνίδι και την έχασα στο άντερ, ενώ η Νεπτούνας άντεξε για ένα ημίχρονο. Μετά πάπαλα και η διαφορά μεγάλη. Το όβερ πάντως πέρασε και εδώ με τους 162 πόντους που σκοράρανε οι ομάδες.

Επιτέλους χτες μια καλή μέρα και το καλό είναι οτι μου έμοιαζε τέτοια και πόνταρα ανάλογα.
    Να είμαστε ρεαλιστές, να ζητάμε το αδύνατο...

Πανιωνιος-Παοκ 2 (1,32)
    38 ΠΕΤΣΙΝΑ Κ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ,37 ΑΝΤΡΙΚΕΙΑ ΟΛΟΙ ΜΑΣ !!!

Quote Originally Posted by CISSE-13 View Post
    Πανιωνιος-Παοκ 2 (1,32)
    61-65.Μας ταλαιπωρησε αλλα περασε.

Μια δυάδα για σήμερα. Όβερ 158,5 στη Γερμανία μαζί με τον άσο -5,0 της Λαμποράλ.

Μπαρτσελονα-Παναθηναικος 2 (4,75)

Μια δυάδα καλά πονταρισμένη. Από τα δυνατά μπετ.

ΠΑΟ -6,0 - Φενέρ καθαρή νίκη.

Ο ΠΑΟ παίζει με την πιο αδύναμη ομάδα του ομίλου. ΠΡΕΠΕΙ να νικήσει. Και μπορεί. Στο πρώτο ματς δεν νίκησε και πολύ εύκολα, αλλά δεν είχε και παιχνίδια στα πόδια του. Τώρα έχει βρει ρυθμό και μπορεί να κάνει ένα 2πλο και σχετικά εύκολα. Αν μπουν και λίγο τα σουτ, νομίζω θα νικήσει και με διαφορά.

Στο άλλο ματς, το Μιλάνο είναι κακό. Νομίζω και και εδώ η Φενέρ του Ζέλικο οφείλει να νικήσει. Και μπορεί να το κάνει αν παίξουν λίγο άμυνα.

Εντωμεταξύ, μπαίνω σπίτι και βλέπω ο Ολυμπιακός νικάει 72-71 και δίνει 2.30 και +1,5 στον Ολυμπιακό. Ε λέω και εγώ δεν παίζω ένα τέτοιο;

Αρ. Επιλογές Αγώνισμα Ημερομηνία Αγωνίσματος Όροι eachway Αποδόσεις Αποτέλεσμα
    1 Over 157.5 Μπάγερν Μονάχου v Μπαρτσελόνα
    (Συνολικά Αγώνα Σε-Εξέλιξη) 20/11/2014 Κανένα 1.86 Ανοικτό
    2 Ολυμπιακός Ολυμπιακός v Βαλένθια
    (Να Νικήσει τον Αγώνα) 20/11/2014 Κανένα 2.30 Κερδισμένο

Πέρασε ο Ολυμπιακός, ημίχρονο στη Γερμανία με το σκορ στο 33-60... 99 πόντοι δλδ και θέλω λιγότερους πόντους σε ένα ημίχρονο, από όσους βάλανε μόνο στο 2ο δεκάλεπτο... Θέλω 58 την ώρα που μόνο στο 2ο δεκάλεπτο βάλανε 60... Λογικά θα περάσει και αυτό το όβερ, οπότε βγαίνει ήδη κέρδος για σήμερα με αυτή τη δυάδα και περιμένω και τη δυνατή δυάδα μου...

Μια δυάδα καλά πονταρισμένη. Από τα δυνατά μπετ.

ΠΑΟ -6,0 - Φενέρ καθαρή νίκη.

Ο ΠΑΟ παίζει με την πιο αδύναμη ομάδα του ομίλου. ΠΡΕΠΕΙ να νικήσει. Και μπορεί. Στο πρώτο ματς δεν νίκησε και πολύ εύκολα, αλλά δεν είχε και παιχνίδια στα πόδια του. Τώρα έχει βρει ρυθμό και μπορεί να κάνει ένα 2πλο και σχετικά εύκολα. Αν μπουν και λίγο τα σουτ, νομίζω θα νικήσει και με διαφορά.

Στο άλλο ματς, το Μιλάνο είναι κακό. Νομίζω και και εδώ η Φενέρ του Ζέλικο οφείλει να νικήσει. Και μπορεί να το κάνει αν παίξουν λίγο άμυνα.
    Ταμείο και η δυνατή δυάδα της ημέρας. Άνετα ο ΠΑΟ με 10 πόντους, αλλά στην ουσία λίγο πριν τελειώσει το ματς ήταν στους 23... Απλά μετά χαλάρωσε υπερβολικά.

Η Φενέρ 10 δευτερόλεπτα πριν τελειώσει νικάει με 7 πόντους οπότε τέλος η δυάδα.

Καλή μέρα και η σημερινή. Αρχίζει να στρώνει (και φυσιολογικά μιας και έχουμε εικόνα πια), το μπασκετάκι και δίνει καλά ταμεία. Καλή συνέχεια.

δύο παιχνίδια δήμερα απο Nba

hawks - pistons under 198,5
    76ers - suns over 206,5

2 over για σήμερα απο nba

Rockets - Dallas 199,5
    Orlando - Miami 191,5

Δύο μπετ σήμερα. Μια τριάδα και ένα μονό αποδεκτό... Πάω σε τριάδα, γιατί παίζω πολύ χαλαρά, όλο το βάρος μου στην ουσία πέφτει στο μονό αποδεκτό, με πάρα πολύ δυνατό μπετ.

Η τριάδα μου λοιπόν έχει Ζαλγκίρις 2(+2,5) - ΠΑΟ όβερ 156,5 - Μπαρτσελόνα -13,5... Τη Ζαλγκίρις θα μπορούσα να την παίξω και καθαρό 2πλο, για νίκη δλδ την πιστεύω. Τον ΠΑΟ δεν θέλω να τον ποντάρω με σημείο και καταφεύγω στο όβερ, που και η Μπάγερν σκοράρει πολύ, αλλά και ο ΠΑΟ έχει μεγάλο μέσο όρο φέτος. Τέλος η Μπάρτσα μπορεί να κάνει περίπατο σήμερα αν φανεί σοβαρή.

Το βασικό μου μπετ όμως είναι ο Γκιστ να σκοράρει πάνω από 8,5 πόντους. 1.83 απόδοση σε πολύ δυνατό μπετ. Με πάει εκεί και το πρόβλημα του Μπατίστα, οπότε περιμένω από τον Γκιστ να πάρει και περισσότερο χρόνο, αλλά και περισσότερες προσπάθειες.

Δύο μπετ σήμερα. Μια τριάδα και ένα μονό αποδεκτό... Πάω σε τριάδα, γιατί παίζω πολύ χαλαρά, όλο το βάρος μου στην ουσία πέφτει στο μονό αποδεκτό, με πάρα πολύ δυνατό μπετ.

Η τριάδα μου λοιπόν έχει Ζαλγκίρις 2(+2,5) - ΠΑΟ όβερ 156,5 - Μπαρτσελόνα -13,5... Τη Ζαλγκίρις θα μπορούσα να την παίξω και καθαρό 2πλο, για νίκη δλδ την πιστεύω. Τον ΠΑΟ δεν θέλω να τον ποντάρω με σημείο και καταφεύγω στο όβερ, που και η Μπάγερν σκοράρει πολύ, αλλά και ο ΠΑΟ έχει μεγάλο μέσο όρο φέτος. Τέλος η Μπάρτσα μπορεί να κάνει περίπατο σήμερα αν φανεί σοβαρή.

Το βασικό μου μπετ όμως είναι ο Γκιστ να σκοράρει πάνω από 8,5 πόντους. 1.83 απόδοση σε πολύ δυνατό μπετ. Με πάει εκεί και το πρόβλημα του Μπατίστα, οπότε περιμένω από τον Γκιστ να πάρει και περισσότερο χρόνο, αλλά και περισσότερες προσπάθειες.
    Η Ζαλγκίρις τον πίνει στο πρώτο ημίχρονο με 37-23... Χρειάζεται τρομερή βελτίωση για να αλλάξει κάτι...

7 λεπτά πριν το τέλος, η Ζαλγκίρις έχει κάνει ολική ανατροπή και βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 46-54... Άντε να δούμε...

55-61... Πέρασε το πρώτο. Θα μπορούσα τελικά να το είχα πάρει και καθαρή νίκη, δεν πειράζει. Παρόλο που μας άγχωμε με την εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου.

Παρεπιμπτόντως και με τον κίνδυνο να εκτεθώ (και μακάρι δλδ) η απουσία του Μπατίστα είναι τεράστια για τον ΠΑΟ νομίζω, που αδυνατίζει αρκετά μέσα στη ρακέτα. Πιθανόν να αποκτάει μια μικρή αξία το 2πλο. Δεν είναι εύκολο και μακάρι να μην έρθει ποτέ, δεν θα το παίξω, απλά λέω μια γνώμη.

Μιας και από οτι βλέπω ούτε το μπάσκετ τραβάει, κάνω και εδώ το τελευταίο μου ποστ μέχρι να δω οτι μπορεί να αλλάξει η κατάσταση. Έριξα μια δυάδα με Μακάμπι - 5,5 και Ολυμπιακό -8,5. Δεν πρόλαβα να πάρω και Λαμποράλ Κούτσα με +16,5 και τώρα χάνει με 3 πόντους.

Θεωρώ τον Ολυμπιακό όμως σαν πολύ καλό σημείο. Νομίζω οτι ένας καλός Ολυμπιακός, θα νικήσει πολύ άνετα σήμερα. Δεν έχει ομάδα που μπορεί να αντέξει εδώ μέσα το Μιλάνο. Μπορεί να το ρίξω και σε πολύ δυνατό μονό αποδεκτό.

Μιας και από οτι βλέπω ούτε το μπάσκετ τραβάει, κάνω και εδώ το τελευταίο μου ποστ μέχρι να δω οτι μπορεί να αλλάξει η κατάσταση. Έριξα μια δυάδα με Μακάμπι - 5,5 και Ολυμπιακό -8,5. Δεν πρόλαβα να πάρω και Λαμποράλ Κούτσα με +16,5 και τώρα χάνει με 3 πόντους.

Θεωρώ τον Ολυμπιακό όμως σαν πολύ καλό σημείο. Νομίζω οτι ένας καλός Ολυμπιακός, θα νικήσει πολύ άνετα σήμερα. Δεν έχει ομάδα που μπορεί να αντέξει εδώ μέσα το Μιλάνο. Μπορεί να το ρίξω και σε πολύ δυνατό μονό αποδεκτό.
    Χρόνια Πολλά ρε Γιάννη. Σε ξεχάσαμε, απαράδεκτοι όλοι.
    Ο,τι επιθυμείς φίλε !!!

Πάει και ο Ρόι, ο γίγας...
    __

Τον ικανόν να κάνουν νάνον, είναι ο κανών των ανικάνων...

Quote Originally Posted by Armadoros View Post
    Πάει και ο Ρόι, ο γίγας...
    Τεράστιος παίχτης.

Δεν ξέρω πως μου ήρθε να ποστάρω, μιας και έχω να το κάνω καιρό, σάμπως θα το σχολιάσει κανείς; Μπορεί και να μην το δει καν.

Τες πα, επειδή καλά με πάει τελευταία το μπασκετ και επειδή μου αρέσουν λίγο και τα σημερινά είπα να το κάνω.

ΠΑΟ στο -2,5... Αν θέλει να έχει τύχη ο ΠΑΟ αυτό είναι το εκτός έδρας που δεν δικαιολογείται να μην πάρει. Να πω τη ναλήθεια μετά το εγκεφαλικό που πήγε να με κάνει να πάθω την προηγούμενη εβδομάδα (που ενώ κέρδιζε σε όλο ματς άνετα, έπιασα το στοίχημα με απίθανό τριποντο 2 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη) κανονικά θα έπρεπε να τον αφήσω στην ησυχία του. Αλλά εξάστερος είσαι. Και πρέπει και μπορείς.

Το δεύτερο, όχι τόσο καλό όσο το πρώτο, αλλά το πιστεύω και αυτό, είναι ο άσος της Αρμάνι Μιλάνο. Εκτός έδρας είναι παλτό. Εντός παλεύει όμως και απέναντι στην Εφές έχει πολύ καλές τύχες. Μαζί μας και ένα ποντάκι δώρο από τους μπουκ...

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2 3 4 5 LastLast