Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 41 to 60 of 89

Thread: Μπάσκετ 2014-2015

Τσέκαρε και εδώ: http://www.matchmoney.com.gr/article...B1%CE%BD%CF%84

είναι νωρίς αλλά σα να 'χει ζουμί...
    __

Τον ικανόν να κάνουν νάνον, είναι ο κανών των ανικάνων...

Καλημέρες. Χτες έγινε ματσάρα στο ΟΑΚΑ από αυτές που λες δεν θέλω να έχω παίξει τπτ, για να μπορώ να την απολαύσω χωρίς στοιχηματικό άγχος. Τρομερός Παναθηναικός, αλλά μέσα στην χαρά, εγώ βλέπω οτι το ματς κρίθηκε στην εκπληκτική ευστοχία. Βέβαια έπαιξε ένα ρόλο οτι άρχισε να χτυπάει το ματς μέσα στη ρακέτα και ανάγκασε τη Φενέρ να κλείσει προς τα μέσα, παίζει ρόλο οτι πολλά σουτ γίνανε με σωστό τρόπο, από σωστές επιθέσεις δλδ και όχι σκοτωμένα, αλλά και πάλι μην θεωρήσει κανείς οτι αυτό είναι ο ΠΑΟ. Και πάνω από όλα μην στοιχηματίσει με βάση αυτή την εικόνα.
    Να είμαστε ρεαλιστές, να ζητάμε το αδύνατο...

Εμενα μου αρεσει αυτο που παρουσιαζει ο παναθηναικος μεχρι στιγμης.Αναφερομαι στα ματς κυπελλου με οσφπ και στα τρια ματς της ευρωλιγκας.Τα αλλα δεν αποτελουν σημειο αναφορας.Ακομα και στην ηττα απο την μπαγερν ο παναθηναικος επαιξε κατα διαστηματα ωραιο μπασκετ.Και επιτελους βλεπουμε τον παναθηναικο μεχρι στιγμης να βαζει νομιζω κατα μεσο ορο 83,3 ποντους και οχι να φτανει με το ζορι τους 60 ποντους λες και ειναι γυναικεια ομαδα.Μπορει στην αμυνα ακομα να εχει η ομαδα τα θεματακια της αλλα δε με νοιαζει.Ας βαζει 80 ποντους μεσο ορο και ας τρωει 70.

Οσον αφορα το χθεσινο ματς το ποσοστο στα τριποντα ηταν εξωπραγματικο.Και δεν ηταν ολα αμαρκαριστα τριποντα.Ηταν καποια και με τον αμυντικο κρεμασμενο πανω τους αλλα μπηκαν.Ο φετινος παναθηναικος εχει καλους σουτερ κατι που του ειχε λειψει τα 2 προηγουμενα χρονια.Και ο σλοτερ και ο μπλουμς εχουν τριποντο φαρμακι.Αυτο φυσικα και δεν το λεω για να δικαιολογησω αυτο το εξωπραγματικο ποσοστο τριποντων.
    Θεωρω παντως οτι ο παναθηναικος και αυτο το ποσοστο να μην ειχε χθες,θα κερδιζε τη φενερ.Οσες φορες η μπαλα πηγε στη ρακετα, ο μπατιστα εκανε παρτυ με τους ψηλους της φενερ.Απλα θεωρω οτι οι παιχτες του παναθηναικου με τετοια ψυχολογια που ειχαν απο τη στιγμη που μπηκαν τα πρωτα τριποντα εβλεπαν το καλαθι σαν βαρελι και σουταραν για να εκμεταλλευτουν αυτη τους την ευστοχια αλλα και σαν προσωπικο στοιχημα για να δουν που θα σταματησουν.

Σε καμια περιπτωση ο παναθηναικος δεν εγινε ξαφνικα υπερομαδα.Το πρωτο πραγμα που πρεπει να βελτιωσει ειναι η αμυνα του και τα πολλα χαμενα χθες αμυντικα ριμπαουντ που δινουν δευτερες και τριτες επιθεσεις στον αντιπαλο.
    38 ΠΕΤΣΙΝΑ Κ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ,37 ΑΝΤΡΙΚΕΙΑ ΟΛΟΙ ΜΑΣ !!!

Θα παίξω το κατιτίς μου σήμερα, χαλαρά και πάλι...

Στο ματς του Ολυμπιακού με τη Νεπτούνας θα πάρω το αβάτζο που μου δίνουν. Ναι ο Ολυμπιακός μπορεί να νικήσει, αλλά θεωρώ οτι είναι σε τέτοιο στάδιο ακόμα που τα πάντα είναι εφικτά. Δλδ και να χάσει δεν θα μου κάνει εντυπωση. Οπότε κρατάω τον άσο με τους 10 πόντους.

Δεύτερο στην τριάδα μου είναι η Λαμποράλ Κούτσα. Διαβάζω για κάποιες απουσίες της Γαλατά, στο μυαλό μου είναι δεδομένο πως μιλάμε για την πιο αδύναμη από τις τουρκικές και θα παίξει και χωρίς Πότσιους, Έρτσεγκ και πιθανότατα Βουγιούκα. Παίρνω λοιπόν τον άσο με -4,0 πόντους.

Τέλος βάζω και το άντερ 161,5 της Μπάρτσα. Περιμένω να επιβάλει το ρυθμό της, να παίξει άμυνα και να κρατήσει χαμηλά τους Πολωνούς πρωτάρηδες.

μια χαρα παιζουν κ ερτσεγκ κ μιτσοβ:
    http://live.euroleague.net/gamesjs.a...658YKWRL6C&z=1

πολυ σωστο ρεπορταζ διαβασες

Quote Originally Posted by patrickdrd View Post
    μια χαρα παιζουν κ ερτσεγκ κ μιτσοβ:
    http://live.euroleague.net/gamesjs.a...658YKWRL6C&z=1

πολυ σωστο ρεπορταζ διαβασες
    Έχεις δίκιο. Βέβαια εγώ δεν είπα για τον Μίτσοβ, αλλά για τον Πότσιους, τον Έρτσεγκ και τον Βουγιούκα. Πάντως όπως και να έχει είναι και το μοναδικό ματς που έχασα. 2/3 και κουβάς.

Γενικά μέχρι τώρα, μπορεί να παίζω χαλαρά, αλλά δεν μπορώ να βγάλω ένα ταμειάκι. Όλο και κάποιο ματς το βλέπω λάθος. Ελπίζω να αλλάξει τις επόμενες αγωνιστικές που θα ανεβάσω στροφές μιας και θα έχω μια πρώτη εικόνα των ομάδων.

τουροφ-μπαγερν μοναχου 2 (1,42)
    Μονο και πολυ δυνατο πονταρισμα.Δε βλεπω πως μπορουν να χασουν αυτο το παιχνιδι οι γερμανοι.Ενταξει μεγαλες κουβεντες λεω αλλα κλασεις ανωτεροι οι γερμανοι ως ομαδα.

νιζνι νοβγκοροντ-εφες ανατολου 2 (1,75)
    τουροφ-μπαγερν μοναχου 2 (1,42)
    Δυαδα συνολικης αποδοσης 2,48 με μετριο πονταρισμα.

Τελος 1ου δεκαλεπτου 15-21 μπροστα η εφες

ημιχρονο στο +18 η εφες.Καλα παει αυτο

Ειπαμε μεγαλη κουβεντα για την μπαγερν μοναχου και το πληρωσα αλλα καταφεραν και εχασαν απο κατι κατσαπλιαδες.Ελεος δλδ.Καθε φορα που πλησιαζαν στο σκορ,η τουροφ εκανε σερι και επαιρνε παλι διαφορα.Πραγματικα κριμα.Αφοσιωνομαστε στα ποδοσφαιρικα γτ στο μπασκετ πηγαμε ακλαφτοι.

Φοβερα πραγματα σημερα στην ευρωλιγκα.Η τσεντεβιτα κερδισε μεσα στο ισραηλ τη μακαμπι με 10 ποντους.
    Η ζαλγκιρις νωριτερα κερδισε την ουνικς καζαν.Ενταξει αυτο δεν ηταν και καμια βομβα αλλα ηταν εκπληξη.

Καλησπέρα. Χτες ούτε είδα τι εγινε. Βλέποντας το ποστ σου, σκέφτηκα, ναι ρε συ, αλλά κάπου θα κάνει και νίκη η Τουρόβ, όσο κακή ομάδα και να είναι. Και βλέπω να γράφεις τώρα οτι νίκησε εντέλει η Τουρόβ. Οκ, φυσικά και δεν θα το έπαιζα, αλλά τες πα.

Σήμερα πρώτον μου αρέσει το όβερ του ΠΑΟ. Στο 151,5 το line. Σίγουρα και εδώ πάει οτι κάποια στιγμή θα κάνει και κάποιο άντερ, αλλά σκοράρει πολύ ο ΠΑΟ, φτάνει τους 90 πόντους πολλές φορές. Αξίζει το ποντάρισμα μας νομίζω.

Δεύτερον οι απουσίες του Οσφπ με κάνουν να σκέφτομαι τον άσο, αλλά ρε γμτ, δεν μου πάει εύκολα να κοντράρω. Σκέφτομαι λοιπόν το άντερ, μιας και πιστεύω οτι θα χρειαστεί να παίξουν καλή άμυνα για να αντέξουν οι Ολυμπιακοί. Στους 150,5 το όριο.

Αυτά τα δύο θα αποτελέσουν και τη βασική δυάδα μου...

Σκέφτομαι να κάνω ένα μπετακι στο να νικήσει εύκολα ο ΠΑΟ. Το -13,0 δίνει 3.78 και θα το σκεφτώ τελευταία στιγμή. Αν μπουν τα σουτ, νομίζω πως μπορεί να νικήσει με διαφορά. Αλλά τα σουτ δεν θα μπαίνουν κάθε μέρα. Θα δούμε.

Επίσης λέω να ρίξω μια τριάδα με ΤΣΣΚΑ άντερ 153,0 - Άλμπα -6,5 - και σκέφτομαι αν θα βάλω Νεπτούνας +13,5 ή αν θα βάλω όβερ 154,5... Μάλλον όμως το δεύτερο...

Quote Originally Posted by Ernesto View Post
    Καλησπέρα. Χτες ούτε είδα τι εγινε. Βλέποντας το ποστ σου, σκέφτηκα, ναι ρε συ, αλλά κάπου θα κάνει και νίκη η Τουρόβ, όσο κακή ομάδα και να είναι. Και βλέπω να γράφεις τώρα οτι νίκησε εντέλει η Τουρόβ. Οκ, φυσικά και δεν θα το έπαιζα, αλλά τες πα.

Σήμερα πρώτον μου αρέσει το όβερ του ΠΑΟ. Στο 151,5 το line. Σίγουρα και εδώ πάει οτι κάποια στιγμή θα κάνει και κάποιο άντερ, αλλά σκοράρει πολύ ο ΠΑΟ, φτάνει τους 90 πόντους πολλές φορές. Αξίζει το ποντάρισμα μας νομίζω.

Δεύτερον οι απουσίες του Οσφπ με κάνουν να σκέφτομαι τον άσο, αλλά ρε γμτ, δεν μου πάει εύκολα να κοντράρω. Σκέφτομαι λοιπόν το άντερ, μιας και πιστεύω οτι θα χρειαστεί να παίξουν καλή άμυνα για να αντέξουν οι Ολυμπιακοί. Στους 150,5 το όριο.

Αυτά τα δύο θα αποτελέσουν και τη βασική δυάδα μου...

Σκέφτομαι να κάνω ένα μπετακι στο να νικήσει εύκολα ο ΠΑΟ. Το -13,0 δίνει 3.78 και θα το σκεφτώ τελευταία στιγμή. Αν μπουν τα σουτ, νομίζω πως μπορεί να νικήσει με διαφορά. Αλλά τα σουτ δεν θα μπαίνουν κάθε μέρα. Θα δούμε.

Επίσης λέω να ρίξω μια τριάδα με ΤΣΣΚΑ άντερ 153,0 - Άλμπα -6,5 - και σκέφτομαι αν θα βάλω Νεπτούνας +13,5 ή αν θα βάλω όβερ 154,5... Μάλλον όμως το δεύτερο...
    Τελικά έβαλα το άντερ της Βαλένθια με τη Λαμποράλ. Πολυ άντερ ομάδα η Βαλένθια, ελπίζω να μην ανοίξει πολύ ο ρυθμός και να παίξουν άμυνα, ειδικά η Λαμποράλ.

29-21... Πρώτο δεκάλεπτο. Οκ, χαβαλές. Στα σκουπίδια η τριάδα.

εγω παιδια πηρα τη νικη του ολυμπιακου στο λαιβ στο 1,71 και την εκανα δυαδα με τη νικη του παναθηναικου στο 1,50.Ελπιζω η σημερινη μπασκετικη μερα να ειναι καλυτερη σε σχεση με τη χθεσινη.Παλι καλα που ηταν το γιουροπα και κρατησα λιγο τα προσχηματα.

Με τον Ολυμπιακό πιασμένο εύκολα και βλέποντας το ματς του ΠΑΟ προβληματίζομαι για το αν θα έρθει όβερ... Οπότε το έκλεισα με υπερδιπλασιασμό του πονταρίσματος μου. Έχω αφήσει ανοιχτή μια τριάδα μόνο με Άλμπα - Νεπτούνας +13,5 (το πιο δύσκολο) - ΠΑΟ -5,5...

Χαχαχαχα... Έβγαλα και ένα τεράστιο live που μπορούσε να είναι και μεγαλύτερο. Πήρα να νικήσει ο ΠΑΟ το 2ο δεκάλεπτο με 3 ή περισσότερους πόντους, όταν έχανε στο δεκάλεπτο με 4 κάποια στιγμή. Έδινε 15 απόδοση, το πατάω και το έριξε στο 10... Τελικά το πήρα εκεί και το έπιασα αφού νίκησε με 4... Οπότε το βγάλαμε το καλό κέρδος για τη μέρα ήδη... Πάμε για την τριάδα για το κάτι παραπάνω. Άντε ρε Ναπτούνας, πάλεψε λίγο το ματς.

Αυτον τον παναθηναικο χαιρεσαι να τον βλεπεις.Την επομενη εβδομαδα ενα μικρο bet για νικη του παναθηναικου μεσα στην μπαρτσα θα το κανω.Να δουμε και τι αποδοση θα δινει βεβαια.

Και επιτέλους νοιώθω οτι διάβασα σωστά τα ματς. Μετά από πολλές αγωνιστικές.

Πως σουταρει ετσι τις βολες ο ραιτ ρε?μιλαμε κλαιω απο τα γελια.

Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast