Results 1 to 8 of 8

Thread: Ευρωλίγκα 1η αγωνιστική

Ευρωλίγκα 1η αγωνιστική

Μέτρια ξεκίνησε η πρώτη μέρα για φέτος... 1/2 χτες με την Εφές να νικάει και να καλύπτει το χάντικαπ, ενώ ο Ολυμπιακός να νικάει εντέλει την Βαλένθια σε ένα ματς που το είχα στον άσο.

Σήμερα έχω άντερ τη Ρεάλ, που στο πρώτο 10λεπτο πάει καλά αφού τελείωσε με 13-14 και το όριο είναι στους 160 πόντους. Το έχω κάνει δυάδα με την νίκη της Φενέρ με 7 πόντους διαφορά.

Δεν ακουμπάω τπτ άλλο, μιας και είναι περίεργα τα χάντικαπ. Ο ΠΑΟ λογικά νικάει, αλλά δεν ξέρω αν θα καλύψει τους 11,5 πόντους, η πρώτη σκέψη εδώ ήταν το 2πλο, αλλά τελικά απέχω για η Τουρόβ είναι άνγωστο φρούτο...

Θέλω να δω και την Μπάρτσα, ενώ η ΤΣΣΚΑ μας συνηθίζει σε κηδείες στις πρώτες αγωνιστικές.

Οπότε με αυτά τα δύο και καλά αποτελέσματα.
    Να είμαστε ρεαλιστές, να ζητάμε το αδύνατο...

Βασικός Lefteris_Cuervo's Avatar
    Ιωάννινα-ΠΡΕΒΕΖΑ(Boedo-Argentina στα ονειρά μου)
    καλησπερα φιλε...μεχρι τωρα καλα παμε στο βερολινο (το ριξα οβερ 151,5)..περιμενω και Μπαρτσα οβερ στο 155,5 αλλα το χω 3αδα με under148,5 τον βαζελο που δυστηχως πιστευα οτι το ματς θα χει αργο ρυθμο αλλα προς το παρον διαψεύδομαι...

Quote Originally Posted by Lefteris_Cuervo View Post
    καλησπερα φιλε...μεχρι τωρα καλα παμε στο βερολινο (το ριξα οβερ 151,5)..περιμενω και Μπαρτσα οβερ στο 155,5 αλλα το χω 3αδα με under148,5 τον βαζελο που δυστηχως πιστευα οτι το ματς θα χει αργο ρυθμο αλλα προς το παρον διαψεύδομαι...
    Συμβουλή, πρώτον τον ΠΑΟ μην τον ποντάρεις ακόμα μιας και δεν ξέρεις για τι ομάδα μιλάμε φέτος. Διαβάζω συνεχώς και το έχω δει και στο πρώτο ματς, οτι ο ΠΑΟ τρέχει και επιτίθεται πολύ καλύτερα από πέρισι. Οπότε γιατί να περιμένεις αργό τέμπο? Ερωτηματικό είναι ακόμα. Επίσης η Μπάρτσα, όπως πχ και η Φενέρ ή η Εφές θα προσέχουν πολύ την άμυνα τους. Τα τελευταία χρόνια η Μπάρτσα είναι άντερ ομάδα. Φέτος ο Ζοτς περιμένω να βάλει πραγματικά την πινελιά του στην ομάδα μιας και πήρε και παίχτες που ήθελε και όχι που του έφεραν. Το ίδιο και ο Ίβκοβιτς στην Εφές που είναι δάσκαλος.

Βασικός Lefteris_Cuervo's Avatar
    Ιωάννινα-ΠΡΕΒΕΖΑ(Boedo-Argentina στα ονειρά μου)
    εχεις δικιο,ειδικα για παο

Αρ. Επιλογές Αγώνισμα Ημερομηνία Αγωνίσματος Όροι eachway Αποδόσεις Αποτέλεσμα
    1 Παναθηναϊκός με 7-9 πόντους Παναθηναϊκός v PGE Τούροβ
    (Διαφορά Νίκης Σε-Εξέλιξη) 17/10/2014 Κανένα 5.00 Κερδισμένο

Live πριν την έναρξη του 4ου δεκαλέπτου... Ταμειάκι το 5αρακι...

Άντε να νικήσει και η Φενέρ ρε γμτ με 7 πόντους...

Quote Originally Posted by Ernesto View Post
    Αρ. Επιλογές Αγώνισμα Ημερομηνία Αγωνίσματος Όροι eachway Αποδόσεις Αποτέλεσμα
    1 Παναθηναϊκός με 7-9 πόντους Παναθηναϊκός v PGE Τούροβ
    (Διαφορά Νίκης Σε-Εξέλιξη) 17/10/2014 Κανένα 5.00 Κερδισμένο

Live πριν την έναρξη του 4ου δεκαλέπτου... Ταμειάκι το 5αρακι...

Άντε να νικήσει και η Φενέρ ρε γμτ με 7 πόντους...
    Έχεις τη διαφορά στους 6, και τρως τρίποντο... Ε τι να λέμε... Θα έπιανα μονάδα εδώ και θα πληρωνόμουν το υπόλοιπο ρε γμτ. Πάλι 1/2 σήμερα, πάλι καλά έπιασα το live και έβγαλα και ένα μικρό κέρδος από το μπάσκετ.

Καθαρά εμπειρικά μιλώντας και όχι βάσει κάποιας στατιστικής ανάλυσης για όβερ/άντερ, έχω την εντύπωση ότι φέτος έχουμε στο ευρωπαϊκό μπάσκετ κάποια σχετικά υψηλότερα από προηγούμενες χρονιές σκορ, πράγμα φυσιολογικό λόγω και κάποιων αλλαγών των κανονισμών. Αυτό το έχουν αντιληφθεί και οι μπουκ βέβαια, δίνωντας φέτος πιο υψηλά σύνολα, αλλά νομίζω ότι δεν έχει ενσωματωθεί ακόμα η τάση αυτή και η χρονική αυτή περίοδος προσφέρεται για παιχνίδι στο όβερ τελευταία. Είναι νωρίς ακόμα βέβαια, θα δείξει...

Ναι, καλα πηγε η ευρωλιγκα, 5/6 συνολα εβγαλα, οβερ μακαμπι, μπαρτσα, εφες κ παναθα αλλα κ αντερ ερυθρο, μονο το οβερ του γαυρου εχασα, σχετικο ειναι αυτο που λες παντως, μελετας τι εκαναν στα προηγ κ διαλεγεις, δεν αλλαζει κατι στη μελετη