Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 33 of 33

Thread: Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ Stoiximan με εξαπάτησε !!!

Quote Originally Posted by wilson View Post
    Η λογική είναι απλή Κώστα, ο μπουκ πρέπει να πληρώσει όλους τους ισοβαθμήσαντες, συνεπώς το ποσό που πρέπει να πληρώσει με βάση την απόδοση που έχει προσφέρει, το μοιράζει σε όλους τους. Αν είναι ένας όλα ο ένας, αν είναι δύο από μισό κ.ο.κ.

Που να δεις τι γίνεται στο γκολφ.
    Εχεις παίξει πχ τον Γουντς να μπει πεντάδα και έρχεται τρίτος αλλά στην τρίτη θέση ισοβαθμούν 8 αθλητές.
    Πληρώνεσαι την απόδοση της πεντάδας επί 3 (γιατί πληρώνεσαι την τρίτη + την τέταρτη + την πέμπτη θέση) δια 8 (τους 8 ισοβαθμήσαντες για τους οποίους πληρώνεται όποιος έχει ποντάρει σε κάποιον από αυτούς).
    Εμ δεν ήταν τέτοια η περίπτωσή μου Γουίλσον. Διάβασε αύριο προσεκτικά τη περίπτωσή μου.Εγώ ζήτησα να πληρωθώ ότι μου αναλογούσε αλλά αυτοί όχι μόνον δεν έδωσαν, αλλά και μου πήραν κιόλας. Έχεις ακούσει εσύ ποτέ απόδοση 0,72, δλδ ήττα σαν πρόστιμο κάτι επειδή ισοβάθμισα στη πρώτη θέση ; Μια χαρά θα ήταν, αν ήταν όπως στο γκολφ που λες.

Μα φίλε Κώστα, η απόδοση 0.72 είναι και η σωστή.
    Τιμωρείσαι από την απόδοση γιατί δεν κέρδισε μόνο το δικό σου άλογο αλλά και άλλα 4 μαζί του αρα μοιράζονται εξίσου τα κέρδη δηλ. η απόδοση του γεγονότος.
    Κάνε μια υπόθεση ότι πήραν 100 ευρώ σε στοίχημα που κερδίζει σε απόδοση 3.60 για την κορυφαία ομάδα στο σκοράρισμα στη Γερμανία. Πρέπει να πληρώσουν 360. Αν η κορυφαία ήταν μία μόνο αυτή θα έπαιρνε όλη την απόδοση αρα και τα 360. Αν ηταν δύο, από 180 η καθεμία. Αν ηταν 3 από 120 η καθε μία, 4 από 90, 5 που είναι η περίπτωσή μας από 72. Είτε ένας είτε 5 στην πρώτη θέση 360 πρέπει να πληρώσουν, τόσα πληρώνουν. Ούτε ευρώ παραπάνω, ούτε ευρώ παρακάτω.
    Το εφαρμόζουν στην απόδοση ώστε να ισχύει και σε παρολί.

Quote Originally Posted by wilson View Post
    Μα φίλε Κώστα, η απόδοση 0.72 είναι και η σωστή.
    Τιμωρείσαι από την απόδοση γιατί δεν κέρδισε μόνο το δικό σου άλογο αλλά και άλλα 4 μαζί του αρα μοιράζονται εξίσου τα κέρδη δηλ. η απόδοση του γεγονότος.
    Κάνε μια υπόθεση ότι πήραν 100 ευρώ σε στοίχημα που κερδίζει σε απόδοση 3.60 για την κορυφαία ομάδα στο σκοράρισμα στη Γερμανία. Πρέπει να πληρώσουν 360. Αν η κορυφαία ήταν μία μόνο αυτή θα έπαιρνε όλη την απόδοση αρα και τα 360. Αν ηταν δύο, από 180 η καθεμία. Αν ηταν 3 από 120 η καθε μία, 4 από 90, 5 που είναι η περίπτωσή μας από 72. Είτε ένας είτε 5 στην πρώτη θέση 360 πρέπει να πληρώσουν, τόσα πληρώνουν. Ούτε ευρώ παραπάνω, ούτε ευρώ παρακάτω.
    Το εφαρμόζουν στην απόδοση ώστε να ισχύει και σε παρολί.
    Αυτά που λες είναι αν τρέχανε μόνο αυτές οι 5. Μα εδώ τρέχουν 20 και κέρδισαν οι 5. Πήραν στοίχημα από 20 και πρέπει να πληρώσουν 5 μόνο. Πώς θα βγουν ζημιωμένες αυτές οι 5 παρά μόνο μ' αυτό το εφεύρημα-έκτρωμα ; Είναι αδιανόητο να ισοβαθμείς στη πρώτη θέση και να πρέπει να πληρώσεις.

με το ιδιο σκεφτικο πρεπει να τους κατηγορησουμε γιατι εχουν γκανιοτα.Αλλα καλως η κακως οι εταιριες βγαζουν τους κανονες και φροντιζουν να τους συμφερει

Όλοι οι κανόνες είναι φτιαγμένοι προς όφελος τους προφανώς, σε γενικές γραμμές θέλουν παίχτες που κάνουν ανακύκλωση χρημάτων, δηλαδή τζιράρουν, χάνοντας μακροχρόνια ένα ποσοστό 10% του κεφαλαίου τους
    Αυτός είναι ο ιδανικός παίχτης για τις εταιρείες, δεν τους κερδίζει αλλά ούτε και απογοητεύεται οπότε συνεχίζει να τζιράρει
    Αρχίζεις και τους κερδίζεις? Μπαίνεις στο μάτι τους...πιστεύω ότι έχουν και κάποιου είδους λογισμικό που επισημαίνει στις εταιρείες τους ''ύποπτους'' παίχτες (παίχτες που παίζουν συγκεκριμένα πράγματα ή με συγκεκριμένο τρόπο), όταν μετά από κάποιο διάστημα το λογισμικό αυτό καταλήξει ότι αυτός ο συγκεκριμένος παίχτης όπως παίζει θα τους κερδίζει μακροχρόνια τότε σου λένε κύριε είσαι ανεπιθύμητος, πάρε τα χρήματα σου και φύγε
    Αυτή η λογική πως μπορεί να χαρακτηριστεί? Δηλαδή μία εταιρεία με κέρδη εκατ ευρώ είδες σε τη διαδικασία μπαίνει? Δε θα μπορούσε να πει: οκ από αυτόν χάνουμε, δεν έγινε και τίποτα, εμείς βγάζουμε τις αποδόσεις άλλωστε
    Δεν το κάνουν όμως, είναι γκάνγκστερ οι τύποι γενικώς, δε θα βγάλεις άκρη

Αυτή είναι άλλη κουβέντα σε σχέση με την αρχική, τον κανόνα του dead heat.
    Τουλάχιστον, τον universal κανόνα του dead heat τον κλείσαμε.
    __

Τον ικανόν να κάνουν νάνον, είναι ο κανών των ανικάνων...

Και εγώ παντού τον ίδιο κανόνα έχω δει.
    Η αρχική απόδοση διαιρείται με τον πλήθος των ισοβαθμίσαντων.

Γι'αυτό και στους πρώτους σκόρερ μην παίζετε χαμηλές αποδόσεις.
    Αγάπες
    PanathinaikosFC -- SSC Napoli -- Newcastle United
    Queens Park Rangers -- BVB Borussia Dortmund -- Alemmania Aachen

Εγώ έκανα μία καταγγελία στην ΕΕΕΠ για τις φραγές λογαριασμών που κάνουν
    Attached Images Attached Images
    Last edited by stpsilan; 06/10/2014 at 17:54.

Γιατι κανουν φραγες λογαριασμων;

Φράζουν όποιον λογαριασμό είναι επιζήμιος για την εταιρεία, προφανώς έχουν κάποιου είδους πρόγραμμα που τους επισημαίνει αυτούς τους παίχτες
    Δηλαδή αν ο τρόπος παιχνιδιού κάποιου παίχτη είναι τέτοιος που έχει καταλήξει η εταιρεία ότι μακροχρόνια δε μπορούν να κερδίσουν από αυτόν τον διώχνουν
    Παίζει ρόλο και τι παίζεις, με Τσάμπιονς Λιγκ θα σε φράζουν πιο δύσκολα προφανώς, αν παίζεις όμως Χόνγκ Κόνγκ ή χάντμπολ και κερδίζεις σε έχουν φράξει σε κανά μήνα
    Δε δέχονται με τίποτα να τους κερδίζει κάποιος μάλλον, δεν το εξηγώ αλλιώς, οι ίδιοι βγάζουν αποδόσεις και δε δέχονται από κάποιον να έχει μακροχρόνια κερδοφορία
    Last edited by stpsilan; 06/10/2014 at 17:23.

Η καταγγελία δεν σημαίνει και... καταδίκη. Θα ζητήσω, λοιπόν, να λείπουν οι χαρακτηρισμοί και εικασίες.
    Το έχω ξαναπεί στο παρελθόν. Βάσει νομοθεσίας, και εμείς σαν ΜΜ, όπως εσείς σαν αυτοί που καταθέτετε άποψη και κάνετε χαρακτηρισμούς, είμαστε "ανοιχτοί" στην όποια νομική περιπέτεια. Οπότε, σβήστε χαρακτηρισμούς και τα αστεία για μπραβιλίκια.
    __

Τον ικανόν να κάνουν νάνον, είναι ο κανών των ανικάνων...

Τα έσβησα, δεν είχα σκοπό να δημιουργήσω τέτοιο πρόβλημα Δημήτρη, απλά ήθελα να θίξω το θέμα και τον τρόπο που λειτουργούν

Quote Originally Posted by stpsilan View Post
    Φράζουν όποιον λογαριασμό είναι επιζήμιος για την εταιρεία, προφανώς έχουν κάποιου είδους πρόγραμμα που τους επισημαίνει αυτούς τους παίχτες
    Δηλαδή αν ο τρόπος παιχνιδιού κάποιου παίχτη είναι τέτοιος που έχει καταλήξει η εταιρεία ότι μακροχρόνια δε μπορούν να κερδίσουν από αυτόν τον διώχνουν
    Παίζει ρόλο και τι παίζεις, με Τσάμπιονς Λιγκ θα σε φράζουν πιο δύσκολα προφανώς, αν παίζεις όμως Χόνγκ Κόνγκ ή χάντμπολ και κερδίζεις σε έχουν φράξει σε κανά μήνα
    Δε δέχονται με τίποτα να τους κερδίζει κάποιος μάλλον, δεν το εξηγώ αλλιώς, οι ίδιοι βγάζουν αποδόσεις και δε δέχονται από κάποιον να έχει μακροχρόνια κερδοφορία

Οταν λαβεις απαντηση,ποσταρε την εδω

Page 2 of 2 FirstFirst 1 2