Page 5 of 15 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast
Results 81 to 100 of 284

Thread: Μουντομπάσκετ 2014

Πολύ μεγάλη έκπληξη. Το διπλό πράγματι κάπου στο 10 πρέπει να ήταν.
    Έσωσα με μονάδα το όβερ152 και είμαι σούπερ-ευχαριστημένος έτσι όπως εξελίχτηκε.

Αφού τα πήρα πίσω τα ρίχνω στο άντερ της Σερβίας, ελπίζοντας να ακούγεται ο μετάλικ ήχος τού στεφανιού συνέχεια.

Αναντικατάστατος Kostas Ketseris's Avatar
    Quote Originally Posted by parolakias View Post
    Πολύ μεγάλη έκπληξη. Το διπλό πράγματι κάπου στο 10 πρέπει να ήταν.
    Έσωσα με μονάδα το όβερ152 και είμαι σούπερ-ευχαριστημένος έτσι όπως εξελίχτηκε.

Αφού τα πήρα πίσω τα ρίχνω στο άντερ της Σερβίας, ελπίζοντας να ακούγεται ο μετάλικ ήχος τού στεφανιού συνέχεια.
    Χαααχαχα, έτσι, τουνγκ και τανγκ συνέχεια, χλατς απο πλεχτό να μην ακουστεί!

Καλησπέρες. Χτες έκανα το πρώτο μου ταμείο επιτέλους, αλλά με μπλεγμένο στοίχημα μπάσκετ και μπάλα. Με πολύ δόση τύχης έπιασα το 2-3 γκολ του ΠΑΟ που το είχα μαζί με το να νικήσει η Ελλάδα αλλά με λιγότερο από 19 πόντους.

Για σήμερα, πάλι μπόμπα το πρώτο ματς. Δεν έχει να φυλαχτείς από πουθενά. Ψιλοκαβάτζα μπορεί να αποδειχτεί το να πηγαίνεις με τα χάντικαπ που σου χαρίζουν. Το είχα πει από την αρχή και όσο πάει θα είναι προτιμότερο να ακουμπάμε στο μαξιλαράκι των διαφορών. Χτες για παράδειγμα έχασα άλλο ένα παρολί στον πόντο (δλδ με αυτό παραπάει πια ρε πούστη μου, είναι το τρίτο που χάνω έτσι), αφού η Λιθουανία κέρδισε με 14 και όχι με 15. Μαζί της είχα το άντερ της Ελλάδας (το οποίο είχε το όριο στους 154 πόντους, ενώ ο ΟΠΑΠ είχε βγει στους 148) και τον άσο της Τουρκίας. Δεν κρατήθηκα και κόντραρα πάλι την διαφορά των ΗΠΑ και δικαιώθηκα. Αλλά μου κόστισε αυτός ο μισός πόντος για άλλο ένα καλό ταμείο...

Τες πα, σήμερα πάω με το άντερ της Σερβίας και εγώ σε δυάδα με το όβερ 147 της Βραζιλίας με την Ισπανία...

Επίσης έριξα φαν μπετ μια 5αδα με όλα τα ματς με Σερβία - Αίγυπτο - Αργεντινή - Πουέρτο Ρίκο(δεν είναι τόσο κακή ομάδα) - Ισπανία... Μιλάω παιχνίδι με τα χάντικαπ τους...
    Να είμαστε ρεαλιστές, να ζητάμε το αδύνατο...

Και το Ιραν δεν τα πηγε ασχημα στο πρωτο ημιχρονο.... Αυτος ο Χανταντι πραγματικο σκιαχτρο

μολις σοβαρευτηκαν οι Σερβοι τελειωσε και το ματς... 18 ποντους διαφορα τωρα μεσα σε 4 λεπτα..

Δε τους βλέπω καλά τους Αργεντίνους, παίζουν με τη φωτιά και πιθανόν να καούν....είπα να πάρω λίγο στο 8 καποια στιγμή αλλά το σκέφτηκα πολύ και έπεσε...
    If you want to win, you must first learn to lose

Quote Originally Posted by ntinos13 View Post
    Δε τους βλέπω καλά τους Αργεντίνους, παίζουν με τη φωτιά και πιθανόν να καούν....είπα να πάρω λίγο στο 8 καποια στιγμή αλλά το σκέφτηκα πολύ και έπεσε...
    Με το που το έγραψε ξέφυγαν για πρώτη φορά με 8 οι Αργεντίνοι και το διπλό πήγε στο 13... δύσκολο βέβαια να γυρίσει πλέον, αλλά οι Φιλιππινέζοι έδειξαν και στα δύο παιχνίδια ότι δε το παρατάν.... θα πάω με το χάντικαπ στους 12,5

Συνεχίζετε το σερί των Αργεντίνων στο συν 15 τώρα... αυτός ο τύπος στον πάγκο των Φιλιππίνων δε παίρνει time out αν δε φάει 10-0 σερί

Συνεχίζετε το σερί των Αργεντίνων στο συν 15 τώρα... αυτός ο τύπος στον πάγκο των Φιλιππίνων δε παίρνει time out αν δε φάει 10-0 σερί
    Δε το βάζουν όμως κάτω με σερί στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου και στις αρχές του τετάρτου η διαφορά μαζεύεται στους 5 για την Αργεντινή

Δε το βάζουν όμως κάτω με σερί στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου και στις αρχές του τετάρτου η διαφορά μαζεύεται στους 5 για την Αργεντινή
    και τώρα στους 2, έκλεισα και το στοίχημα στο 86% του κέρδους καλού κακού....

και τώρα στους 2, έκλεισα και το στοίχημα στο 86% του κέρδους καλού κακού....
    Λάθος μου, στο 70% του αρχικού κέρδους έκλεισε

Λάθος μου που δε πήρα το διπλό, μόλις ένα πόντο μπροστά η Αργεντινή 2 λεπτά πριν το τέλος

Τραγικό λάθος οι Φιλιππίνες, 20 δεύτερα πριν το τέλος, με δύο πόντους πίσω εκβίασαν το τρίποντο και τους ξέμεινε η μπάλα στο χέρι....

85-81 τελικό

Μεγάλα χάλια η Αργεντινή, μόνο τρίποντα σούταραν, έχασαν και το ταλεντάκι τους τον Καμπιάζο, είναι τελειωμένη ομάδα.

Χάλια παει η μέρα για μένα, χρειάζομαι οπωσδήποτε μια 2δούλα τώρα για ρεφάρισμα.

Θα στηρίξω Ελλάδα -14,5 γιατί μου έκανε εντύπωση ότι και τη Σενεγάλη (που έκανε την έκπληξη σήμερα), αλλά και τις Πιλιπίνας (που παρ' ολίγο να τη κάνουν την έκπληξη) τις κέρδισε και τις δύο άνετα. Γιατί όχι λοιπόν και το Πουέρτο Ρίκο ;

Έπίσης θα παίξω το άντερ 146,5 στο Ισπανία-Βραζιλία. Πριν μερικά χρόνια αυτό το ζευγάρι θα είχε στο σύνολο στους 165 π. περίπου. Τώρα παίζουν πιο αργά και προσεκτικά, στους ψηλούς υπάρχουν ιερά τέρατα (οι 2 Γκασόλ κι ο Ιμπάκα από τη μία, Βαρεζάο, Σπλίτερ, Νενέ Ιλάριο από την άλλη) και το καλάθι έχει γίνει δύσκολη υπόθεση για τον αντίπαλο με τέτοιους ψηλούς.

Δυάδα λοιπόν :

1 Ελλάδα -14.5 Πουέρτο Ρίκο v Ελλάδα
    (Χάντικαπ πόντων) 01/09/2014 Κανένα 1.90 Ανοικτό
    2 Under 146.5 Βραζιλία v Ισπανία
    (Σύνολα Αγώνα) 01/09/2014 Κανένα 1.90 Ανοικτό

Πάντως το τουρνουά γενικώς ως τώρα έχει αρκετά όβερ.

Quote Originally Posted by parolakias View Post
    Χάλια παει η μέρα για μένα, χρειάζομαι οπωσδήποτε μια 2δούλα τώρα για ρεφάρισμα.

Θα στηρίξω Ελλάδα -14,5 γιατί μου έκανε εντύπωση ότι και τη Σενεγάλη (που έκανε την έκπληξη σήμερα), αλλά και τις Πιλιπίνας (που παρ' ολίγο να τη κάνουν την έκπληξη) τις κέρδισε και τις δύο άνετα. Γιατί όχι λοιπόν και το Πουέρτο Ρίκο ;

Έπίσης θα παίξω το άντερ 146,5 στο Ισπανία-Βραζιλία. Πριν μερικά χρόνια αυτό το ζευγάρι θα είχε στο σύνολο στους 165 π. περίπου. Τώρα παίζουν πιο αργά και προσεκτικά, στους ψηλούς υπάρχουν ιερά τέρατα (οι 2 Γκασόλ κι ο Ιμπάκα από τη μία, Βαρεζάο, Σπλίτερ, Νενέ Ιλάριο από την άλλη) και το καλάθι έχει γίνει δύσκολη υπόθεση για τον αντίπαλο με τέτοιους ψηλούς.

Δυάδα λοιπόν :

1 Ελλάδα -14.5 Πουέρτο Ρίκο v Ελλάδα
    (Χάντικαπ πόντων) 01/09/2014 Κανένα 1.90 Ανοικτό
    2 Under 146.5 Βραζιλία v Ισπανία
    (Σύνολα Αγώνα) 01/09/2014 Κανένα 1.90 Ανοικτό
    Το μόνο στο οποίο διαφωνώ. Για μένα ήταν το σημείο της ημέρας. Με τα τελευταία λεφτά που μου είχαν μείνει στο λογαριασμό μου πόνταρα δυνατά δυάδα Πουέρτο Ρίκο - Βραζιλία όβερ (αφού είχα χάσει το άντερ της Σερβίας). Τώρα τελειώνει το 3ο δεκάλεπτο και ήδη το ματς έχει 110 πόντους 2.40 πριν το τέλος... Θα βγει χαλαρά, αν και εγώ επειδή το πόνταρα δυνατά το έκλεισα μόλις με 4 ευρώ χαμένα από το ολόκληρο κέρδος μου... Έτσι γιατί με την γκαντεμιά που με δέρνει μπορεί και να κλείσουν και τα φώτα ρε παιδί μου και να διακοπεί το ματς.

Quote Originally Posted by Ernesto View Post
    Το μόνο στο οποίο διαφωνώ. Για μένα ήταν το σημείο της ημέρας. Με τα τελευταία λεφτά που μου είχαν μείνει στο λογαριασμό μου πόνταρα δυνατά δυάδα Πουέρτο Ρίκο - Βραζιλία όβερ (αφού είχα χάσει το άντερ της Σερβίας). Τώρα τελειώνει το 3ο δεκάλεπτο και ήδη το ματς έχει 110 πόντους 2.40 πριν το τέλος... Θα βγει χαλαρά, αν και εγώ επειδή το πόνταρα δυνατά το έκλεισα μόλις με 4 ευρώ χαμένα από το ολόκληρο κέρδος μου... Έτσι γιατί με την γκαντεμιά που με δέρνει μπορεί και να κλείσουν και τα φώτα ρε παιδί μου και να διακοπεί το ματς.
    Χαχαχαχαχαχα... Τι λέτε ρεεεεεεεε... 63-82 τελικό σκορ, σύνολο 145 και άντερ το ματς. Ρε πάλι καλά που το πούλησα στην ανώτερη τιμή που μου το έφτασε. Και μου αρέσει οτι λυπόμουν και τα λιγότερο από 4 ευρώ εντέλει που θα τους έδινα πίσω. Και καταφέραν να το γαμήσουν τόσο το ματς που δεν βάλανε 34 πόντους. Άγιο είχα βραδιάτικα...

Ενδιαφέρον στατιστικό πάντως... Χτες μόλις 2/6 ομάδες πέρασαν τα χάντικαπ... Είναι αυτό που έλεγα οτι πιθανόν να αξίζει να πατάμε πάνω στο μαξιλαράκι που μας δίνουν οι μπουκ. Ειδικά όταν μιλάμε για μεγάλες διαφορές.

Σήμερα το πρόγραμμα είναι περιέργο πάλι.

Οι σκέψεις μου είναι...

Ουκρανία όβερ... Οι μ.ο τους στα πρώτα δύο ματς είναι περίπου στους 74 πόντους. Το όριο το έχουμε στο 142... Πιο χαμηλά από τους μ.ο. Μπορούν να το περάσουν πιστεύω. Επίσης δεν θα απέκλεια και τον καθαρό άσο, όπως και τον άσο με το χάντικαπ.

Φινλανδία 1 (-4,5)... Πολύ καλύτερη σαν ομάδα η Φινλανδία... Χρειάζεται τη νίκη για να βγάλει εκτός τροχιάς τους Δομινικανούς και να κάνει βήμα πρόκρισης. Θα τους στηρίξω.

Αυτά τα δύο παίχτηκαν και σε δυάδα.

Από κει και πέρα, αν θα διάλεγα κάτι... Αγκόλα όβερ, ΗΠΑ 1 θα ήταν δυο επιλογές...

Page 5 of 15 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast