Results 1 to 11 of 11

Thread: Cash Out (Κάλυψη) - Εργαλείο ή ...μπελάς;

Cash Out (Κάλυψη) - Εργαλείο ή ...μπελάς;

Στο ανταλλακτήριο ήταν συνήθης πρακτική. Τώρα πλέον έχει προστεθεί και στην 365.

Η ερώτηση-προβληματισμός είναι η εξής: Αξίζει να μπαίνει κανείς στη διαδικασία;

Πέραν του προσωπικού στυλ ή ιδιοσυγκρασίας του καθενός είναι σαφές πως "βγαίνοντας" νωρίτερα από το στοίχημα σου φθήρεις την αρχική απόδοση. Δεδομένου, λοιπόν, ότι έχεις επιλέξει ένα σημείο βάσει απόδοσης (η αξία της οποίας άντε να είναι 0.20-0.60 κατά μέσο όρο πάνω από την fair) πόσο ορθολογικό (και επικερδές σε βάθος χρόνου) είναι να εξαργυρώσεις το στοίχημα σου με απώλεις 20%, 30% ή και 50% της αρχικής;

Και βεβαίως, εάν τελικά επιλέξεις αυτή την τακτική όταν τα στοιχήματα σου κερδίζουν στην εξέλιξη, ποιά είναι τα όρια και οι προϋποθέσεις τις οποίες θέτεις;

Το κάνεις πάντα; Κι αν ναι πότε; Είσαι μονίμως stand-by; Ποιο θεωρείς το κατάλληλο timing να καλυφθείς;

Με αλλά λόγια εργαλείο ή ...μπελάς;;

Προσωπικη αποψη, εξαρταται απο το στυλ και τη στρατηγικη του καθε παικτη. Σαφως και ειναι μια επιπλεον επιλογη και ετσι πρεπει να το βλεπεις...απο την αλλη βεβαια δε συγκρινεται με αυτο της fair για σε κλεβει αρκετα....

Quote Originally Posted by ntinos13 View Post
    Προσωπικη αποψη, εξαρταται απο το στυλ και τη στρατηγικη του καθε παικτη. Σαφως και ειναι μια επιπλεον επιλογη και ετσι πρεπει να το βλεπεις...απο την αλλη βεβαια δε συγκρινεται με αυτο της fair για σε κλεβει αρκετα....
    Πολύ σωστή παρατήρηση. Δεν υπάρχει καμμία σχέση με τη Μπέτφερ.
    Στη 365 πέφτει άγριο δάγκωμα, που τις περισσότερες φορές δεν αξίζει τον κόπο.

Αναντικατάστατος Kostas Ketseris's Avatar
    Σίγουρα δαγκώνουν περισσότερο στις τιμές,αλλά είναι ενα πραγματικό εργαλείο που είναι τρομερά θετικό το οτι υπάρχει. Μπορεί χρησιμοποιόντας το λάθος να βγεις χαμένος απο το feature αλλά το να μην υπάρχει καθόλου(ειδικά αν συνηθίσεις να το έχεις) εμένα θα με χαλούσε άσχημα. Εγώ έκλεισα μια τριάδα στο 81' με 15%-18% ψαλίδι και το ενα στάβωσε εν τέλει. Έχοντας παίξει και μια μικρή κάλυψη στο στράβωμα του συγκεκριμένου τα πληρώθηκα και τα δυο. Άλλωστε πιστεύω οτι το να βλέπεις σε στυλ χρηματιστηρίου ανα πάσα στιγμη που βρίσκεται το μπετ σου (με βάση το σημείο του αγώνα και τις μεταβολές των αποδόσεων) δεν μπορεί να είναι αρνητικό, αποκτάς σιγά σιγά ρύθμο και εμπειρία (για να πετύχεις το μέγιστο κέρδος) στο live παιχνίδι, και δεν κλείνεις γρήγορα και βιαστικά επειδή βλέπεις κέρδος χάνοντας ουσιαστικά το δάσος! Αλλά είναι δυνατόν να προτιμώ να είμαι δεμένος και να μην μπορώ να κάνω τίποτα;

Παίδες σορρυ αλλά επειδή δεν το έχω ψάξει που το έχει η 365 το κασ-αουτ??

Σε αφήνει να το κάνεις και στο λαιβ?? Από ότι έχω δει όχι.

Ειναι σαν την μουφα που είχε ο Χιλ??

Quote Originally Posted by Kostas Ketseris View Post
    Σίγουρα δαγκώνουν περισσότερο στις τιμές,αλλά είναι ενα πραγματικό εργαλείο που είναι τρομερά θετικό το οτι υπάρχει. Μπορεί χρησιμοποιόντας το λάθος να βγεις χαμένος απο το feature αλλά το να μην υπάρχει καθόλου(ειδικά αν συνηθίσεις να το έχεις) εμένα θα με χαλούσε άσχημα. Εγώ έκλεισα μια τριάδα στο 81' με 15%-18% ψαλίδι και το ενα στάβωσε εν τέλει. Έχοντας παίξει και μια μικρή κάλυψη στο στράβωμα του συγκεκριμένου τα πληρώθηκα και τα δυο. Άλλωστε πιστεύω οτι το να βλέπεις σε στυλ χρηματιστηρίου ανα πάσα στιγμη που βρίσκεται το μπετ σου (με βάση το σημείο του αγώνα και τις μεταβολές των αποδόσεων) δεν μπορεί να είναι αρνητικό, αποκτάς σιγά σιγά ρύθμο και εμπειρία (για να πετύχεις το μέγιστο κέρδος) στο live παιχνίδι, και δεν κλείνεις γρήγορα και βιαστικά επειδή βλέπεις κέρδος χάνοντας ουσιαστικά το δάσος! Αλλά είναι δυνατόν να προτιμώ να είμαι δεμένος και να μην μπορώ να κάνω τίποτα;

Σαφώς και είναι θετικό, που υπάρχει αυτό το εργαλείο.
    Κάθε νέο εργαλείο στα χέρια τού παίκτη, καλό είναι.
    Απλά, πολύ λίγες φορές συμφέρει.
    Ας το δούμε κιόλας πρώτα, να το αξιολογήσουμε καλύτερα, γιατί είναι φρέσκο προϊόν. Είναι κουφάλες αυτοί, μπορεί να αυξομειώνουν τη γκανιότα.

Α το βρήκα

Οκ

Quote Originally Posted by manos View Post
    Παίδες σορρυ αλλά επειδή δεν το έχω ψάξει που το έχει η 365 το κασ-αουτ??

Σε αφήνει να το κάνεις και στο λαιβ?? Από ότι έχω δει όχι.
    Δεξιά, εκεί που φτιάχνεις το δελτίο σου, στην επιλογή "Στοιχήματα", σου βγάζει αυτά που δέχεται να ακυρώσεις.

Πάω για σιέστα τώρα.

Αναντικατάστατος Kostas Ketseris's Avatar
    Quote Originally Posted by parolakias View Post

Σαφώς και είναι θετικό, που υπάρχει αυτό το εργαλείο.
    Κάθε νέο εργαλείο στα χέρια τού παίκτη, καλό είναι.
    Απλά, πολύ λίγες φορές συμφέρει.
    Ας το δούμε κιόλας πρώτα, να το αξιολογήσουμε καλύτερα, γιατί είναι φρέσκο προϊόν. Είναι κουφάλες αυτοί, μπορεί να αυξομειώνουν τη γκανιότα.
    Ναι Κώστα στο πιλοτικό είναι ακόμη, αν δουν με νούμερα οτι συμφέρει τον παίκτη θα την βρουν την άκρη να μας πατώσουν αυτοί!

στις 26 του μηνα ειχα μια φαν 3αδα(το πονταρισμα ηταν μετριο,αλλα 3αδα με σκανδιναβιες θεωρειται φαν μπετ για μενα) η 3αδα εκλεινε με το διπλο του ελσινκι στην ιντερ τουρκου,να μην το πολυ κουραζω,αφου περασαν τα 2 πρωτα μπετ η ελσινκι κανει το 0-1 και μετα δεχεται ανατροπη 2-1 με γκολ στο 62'...γκολ στο 64(μπραβο λεω,απαντηση μεσα σε 2 λεπτα) και 2-2 το ματς,,,,πεναλτι και 2-3 στο 81' ,βλεποντας αυτο το καμικαζι ματς και για διαφορους αλλους λογους μολις γινεται το 2-3 κανω cash-out με κερδη λιγοτερα γυρω στο 10-15%... 3-3 στο 83(2 λεπτα μετα) και 3-3 τελικο,,,,,αυτη ηταν μια περιπτωση που το cash out μου φανηκε χρησιμω.παροτι πηρα σωστη αποφαση να κανω το cash out αν το εκανα χειροκινητα ισως να μην ειχα προλαβει γιατι μιλαμε για λιγοτερο απο 2 λεπτα διαφορα το ενα απο το αλλο....το cash out αλλες φορες σε κλεβει,και αλλες σου δινει τα σωστα λεφτα,αλλα σε περιπτωσεις live poy to ματς ειναι "καμικαζι" και πας για καλο ταμειο,ενα γρηγορο cash out ειναι πολυ χρησιμο
    να μην τα πολυλογω αλλη μια 3αδα εκλεισα με cash out με το ματς γκρεμιο-κοριτιμπα στις 28 του μηνα,0-1 στο50 κατι 2-1 ανατροπη στο 65' εκανα αμεσως cash out.Η ισοφαριση ηρθε στο 73(7-8 λεπτα νομιζω) και το 2-3 στο 94' θα ειχε στειλει στον κουβα τον ασο και την 3αδουλα μου.Στην προκειμενη περιπτωση ειχα 7-8 λεπτα για να κανω χειροκινητα to cash out αλλα προτιμησα ενα κερδος αρκετα μικροτερο απο το να αφησω αυτο το ματς να "τρεξει"....ετυχε και μου εκατσε,υπαρχουν φορες που κανω(πολλες φορες)με μειωση κερδων 10% και το ματς ερχεται και δεν εχει νοημα,αλλα στο live οταν κλεινεις μεγαλα δελτια,παρολι δηλαδη η ενα max bet και προτιμας ενα 60%-70% κερδος εδω και τωρα απο το να ρισκαρεις να χασεις ενα max bet τοτε το cash out ειναι χρησιμο,γενικα ειναι χρησιμο οταν η μπαλα καιει και δεν εχεις χρονο για υπολογισμους,οπως στα 2 παραδειγματα που ανεφερα.....

υ.σ.: οποιος δυσκολευεται να διαβασει οτι εγραψα γιατι δεν βαζω κεφαλαια ή κομματα ή whatever ας μην το διαβασει....