Results 1 to 7 of 7

Thread: Top 16 3η αγωνιστική

Top 16 3η αγωνιστική

Καλησπερίζω λίγο πριν την έναρξη των αγώνων. Βλέπω δεν το τιμούν πολλοί το μπασκετάκι και χαρίζει καλά ταμειάκια συνήθως.

Συνοπτικά για σήμερα. Πρώτον την Ζαλγκίρις μετά την πρώτη αγωνιστική είπα οτι την κρατάω για κόντρα. Σήμερα όμως κάτι με φοβίζει και λέω να πάω στο άντερ. Για να έχει τύχη ούτως ή άλλως πρέπει να κρατήσει χαμηλά την Μακάμπι, γιατί επιθετικά δεν με έχει πείσει οτι μπορεί να πετύχει περισσότερους πόντους από τους Ισραηλινούς. Όαση ο παππούς Σάρας. Οπότε αν έχει τύχη θα είναι σε χαμηλό σκορ. Αλλά και να χάσει πάλι μπορεί να γίνει χωρίς να περάσουν τους 151,5...

Στο ΣΕΦ έχει ματσάρα που καλό είναι να αράξεις και να δεις. Στο βασικό μου μπετ κρατάω το όβερ. Γενικά έχω πει οτι τα όβερ θα έρθουν δύσκολα από εδώ και πέρα, αλλά πιστεύω οτι με τη δύναμη της έδρας το ματς μπορεί να ανοίξει και να μην μείνει χαμηλα. Οριακό ίσως το 150 αλλά θα το ρισκάρω περιμένοντας κλειστό ματς γύρω στο 75-75... Δευτερεύον σημείο που θα μπει σε άλλο παίξιμο είναι το 2πλο, μιας και ο Ολυμπιακός προβληματίζει.

Τέλος στην Τουρκία θεωρώ οτι η Κουμπάν μπορεί να κάνει την πρώτη νίκη. Εκπληξούλα κυνηγάω εδώ αλλά νομίζω οτι έχει τύχη. Με το χάντικαπ των 3,5 πόντων στο βασικό μπετ, καθαρή νίκη στο δευτερεύον...

Οπότε...

ΟΣΦΠ όβερ
    Κουμπάν +3,5

Ζαλγκίρις άντερ 151,5
    Μπαρτσελόνα 2 (+3,5)
    Κουμπάν 2 καθαρή νίκη

Χαλαρά όμως, μιας και είναι αρκετά αμφίρροπα τα παιχνίδια.
    Last edited by Ernesto; 16/01/2014 at 20:54.
    Να είμαστε ρεαλιστές, να ζητάμε το αδύνατο...

46-38... Καλά έκανα τελικά και φοβόμουν το 2πλο, αλλά το σκορ πάει ψηλά μέχρι τώρα και δεν βλέπω πως μπορεί να αλλάξει κάτι στο 2ο ημίχρονο. 44 και 40 πόντους σε κάθε 10λεπτο. Υψηλός ρυθμός σκοραρίσματος. Λογικά έχει χαθεί.

Quote Originally Posted by Ernesto View Post
    Καλησπερίζω λίγο πριν την έναρξη των αγώνων. Βλέπω δεν το τιμούν πολλοί το μπασκετάκι και χαρίζει καλά ταμειάκια συνήθως.

Συνοπτικά για σήμερα. Πρώτον την Ζαλγκίρις μετά την πρώτη αγωνιστική είπα οτι την κρατάω για κόντρα. Σήμερα όμως κάτι με φοβίζει και λέω να πάω στο άντερ. Για να έχει τύχη ούτως ή άλλως πρέπει να κρατήσει χαμηλά την Μακάμπι, γιατί επιθετικά δεν με έχει πείσει οτι μπορεί να πετύχει περισσότερους πόντους από τους Ισραηλινούς. Όαση ο παππούς Σάρας. Οπότε αν έχει τύχη θα είναι σε χαμηλό σκορ. Αλλά και να χάσει πάλι μπορεί να γίνει χωρίς να περάσουν τους 151,5...

Στο ΣΕΦ έχει ματσάρα που καλό είναι να αράξεις και να δεις. Στο βασικό μου μπετ κρατάω το όβερ. Γενικά έχω πει οτι τα όβερ θα έρθουν δύσκολα από εδώ και πέρα, αλλά πιστεύω οτι με τη δύναμη της έδρας το ματς μπορεί να ανοίξει και να μην μείνει χαμηλα. Οριακό ίσως το 150 αλλά θα το ρισκάρω περιμένοντας κλειστό ματς γύρω στο 75-75... Δευτερεύον σημείο που θα μπει σε άλλο παίξιμο είναι το 2πλο, μιας και ο Ολυμπιακός προβληματίζει.

Τέλος στην Τουρκία θεωρώ οτι η Κουμπάν μπορεί να κάνει την πρώτη νίκη. Εκπληξούλα κυνηγάω εδώ αλλά νομίζω οτι έχει τύχη. Με το χάντικαπ των 3,5 πόντων στο βασικό μπετ, καθαρή νίκη στο δευτερεύον...

Οπότε...

ΟΣΦΠ όβερ
    Κουμπάν +3,5

Ζαλγκίρις άντερ 151,5
    Μπαρτσελόνα 2 (+3,5)
    Κουμπάν 2 καθαρή νίκη

Χαλαρά όμως, μιας και είναι αρκετά αμφίρροπα τα παιχνίδια.
    Αγαπημένο μπασκετάκι... Στο ταμείο η βασική δυάδα, στο τσακ χαμένη η τριάδα, αλλά πήρα σε μονό το 2πλο της κουμπάν αφού χάθηκε η Ζαλγκίρις και ενώ είχε ξεκινήσει το παιχνίδι στο 3.30... Άψογη βραδιά για χαλαρό παιχνιδι...

Καλησπέρα!!!Χαλαρό παρολάκι από μένα για σήμερα :P

Αρ. Επιλογές Αγώνισμα Ημερομηνία Αγωνίσματος Όροι eachway Αποδόσεις Αποτέλεσμα
    1 Εφές Αναντόλου +13.0 Παναθηναϊκός v Εφές Αναντόλου
    (Χάντικαπ πόντων) 17/01/2014 Κανένα 1.61 Ανοικτό
    2 Φενέρμπαχτσε Ουνικάχα Μάλαγα v Φενέρμπαχτσε
    (Στοίχημα Αγώνα) 17/01/2014 Κανένα 1.45 Ανοικτό
    3 Under 145.5 Παρτιζάν v ΤΣΣΚΑ Μόσχας
    (Σύνολα Αγώνα) 17/01/2014 Κανένα 1.41 Ανοικτό
    4 Over 145.5 Μιλάνο v Λαμποράλ Κούτσα Βιτόρια
    (Σύνολα Αγώνα) 17/01/2014 Κανένα 1.49 Ανοικτό
    Η ζωή φίλε μου είναι μία ντομάτα...Άλλος την τρώει στην μάπα και άλλος την τρώει σαλάτα!

Για σήμερα πάλι σε χαλαρούς ρυθμούς...

Στην Ισπανία η Φενέρ πρέπει να πάρει το ματς για να καλύψει την εντός έδρα γκέλα από την Μπάρτσα. Έχει τύχες νομίζω.
    Στο Μιλάνο επίσης η Αρμάνι πρέπει να νικήσει. Νίκησε τον Ολυμπιακό, γιατί να μην το κάνει και σήμερα με την θεωρητικά πιο αδύναμη ομάδα?
    Στο ΟΑΚΑ ο ΠΑΟ νικάει, αλλά η Εφές μπορεί να κρατήσει την διαφορά κάτω από τους 10 πόντους.
    Τέλος το πιο αδιάφορο ματς είναι με την πιο αχώνευτη στοιχηματικά ομάδα για μένα. Δεν μπορείς να την βρεις πουθενά αυτή την ΤΣΣΚΑ.

Από άντερ όβερ κρατάω μόνο το όβερ στο ΟΑΚΑ και το άντερ στο Μιλάνο. Μια τριάδα και μια δυάδα λοιπόν όπως τα έχω γράψει παραπάνω.

Πολύ καλά πάει το όβερ στο Μιλάνο,στα ίσα πάνε Παο και Εφές,χαμηλά θα μείνει μάλλον το Παρτιζάν-Τσσκα αλλά η Φενέρ μου τα έχει χαλάσει ήδη
    Η ζωή φίλε μου είναι μία ντομάτα...Άλλος την τρώει στην μάπα και άλλος την τρώει σαλάτα!

Πάλι καλά είχα χάσει το Μιλάνο στο άντερ, γιατί αν έχανα το όβερ του ΠΑΟ στον πόντο με τον τρόπο που έγινε αυτό ειδικά στο τέλος θα βάραγα το κεφάλι μου στον τοίχο. Δεν πήγε καλά η μέρα, έσωσα την παρτίδα βέβαια στο live με νίκη ΠΑΟ με 8 και πάνω.

Το ωραίο έγινε όμως στο ματς του Μιλάνου που στην εξέλιξη κόλησε η σελίδα και έδινε ένα όβερ 142,5 με το ματς να πήγαίνει για πάνω από 160 πόντους. Το πήρα, αν και όχι όσο δυνατά θα έπρεπε και περιμένω τώρα να δω αν θα μου βάλουν κανονικά τα λεφτά.
    Για την ιστορία ο διορφώσανε μεσα σε ένα λεπτό και πήγανε το όριο στους 160 πόντους. Αν μου τα βάλουν κανονικα πάντως θα στεναχωρηθώ που δεν πήρα περισσότερο.