Page 1 of 25 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 492

Thread: Αυστραλιανό όπεν 2014!

Αυστραλιανό όπεν 2014!

Ανοίγω ξεχωριστό τόπικ για τη διοργάνωση,που θα με απασχολήσει αρκετά.

Έχω κάνει διάφορες σκέψεις για τα σημερινά.Ξεκινάω από το παιχνίδι του Σέππι με τον Χιούιτ.Εδώ βλέπουμε του μπουκ να έχουν ξεκάθαρο φαβορί τον Αυστραλό.Συμφωνώ ότι είναι φαβορί,αλλά όχι στο 1.20 που βλέπω τώρα.Ναι,είναι φαβορί,ναι θα έχει την υποστήριξη του κόσμου και ναι είναι σε πολύ καλή κατάσταση.Αλλά ο Σέππι δεν είναι αμελητέα ποσότητα.Η προϊστορία τους;3-3.Και μάλιστα σε σκληρές επιφάνειες είναι 2-1 υπέρ του Σέππι.Εκτός των παραπάνω ακόμα και στον πίνακα κατάταξης ο Ιταλός του ρίχνει καμιά 20αριά θέσεις.Προσωπικά μάλλον θα κάνω ένα ποντάρισμα στον Ιταλό γνωρίζοντας απόλυτα όμως ότι είναι το αουτσάιντερ.

Ενδιαφέρον παρουσιάζει και το παιχνίδι του Ματόσεβιτς με του Νισικόρι με τον Ιάπωνα να είναι το φαβορί της αναμέτρησης.Βέβαια και ο Ματόσεβιτς δεν είναι κακός,ίσα ίσα.Ξεκίνησε καλά και το 2014.Σήμερα θα έχει την υποστήριξη του κοινού αφού είναι ΑυστραλόςΟ Νισικόρι ναι μεν είναι ανώτερος,αλλά δεν θα έχει εύκολο έργο.Θεωρώ πολύ πιθανό λοιπόν ο Ματόσεβιτς με το κοινό στο πλευρό του να πάρει τουλάχιστον ένα σετ.Επιλογή μου εδώ το όβερ 3.5 σετ στον αγώνα σε απόδοση 1.57

Κερδίζουν οι Φέντερερ,Ναδάλ,Ντελ Πότρο,Μάρευ,Βερντάσκο,Μονφ λς και Τσόνγκα αλλά οι αποδόσεις είναι αστείες και δεν έχει νόημα να ασχοληθεί κάποιος.

Στο Γκόγιοβτσικ-Χανέσκου ο Γερμανός είναι το φαβορί και αυτό λόγω της τρομερής κατάστασης στην οποία βρίσκεται.Οι δύο αθλητές δεν έχουν ξανακοντραριστεί στο παρελθόν αλλά κάτι η φόρμα,κάτι ο ενθουσιασμός του Γκόγιοβτσικ νομίζω πως θα του δώσουν τη νίκη.

Στο παιχνίδι του Κύργιου με τον Μπέκερ το σετάκι είναι μοιρασμένο.Από τη μία ο μικρός Αυστραλός(με ελληνικές ρίζες) που τώρα κάνει τα πρώτα του βήματα κόντρα στον έμπειρο μεν Μπέκερ,χωρίς ιδιαίτερες διακρίσεις δε.Θα είναι μία πολύ καλή αρχή για τον Κύργιο μια νίκη σε ένα τέτοιο παιχνίδι.Σίγουρα η εμπειρία είναι πολύ σημαντική σε αυτά τα παιχνίδια αλλά πιστεύω πως ο ενθουσιασμός και η στήριξη που θα έχει ο νεαρός θα τον οδηγήσουν στη νίκη.

Τελευταία στάση στο παιχνίδι του Μπραντς με τον Σάιμον.Εδώ πιστεύω ότι το σετ θα έπρεπε να είναι μοιρασμένο και όχι με αυτή τη διαφορά.Παρόλα αυτά δεν θα κοντράρω τον Μπραντς.Περιμένω και από τους δύο μεγάλη μάχη και γι'αυτό θα επιλέξω το όβερ 38.5 στα γκέιμς.Εξίσου καλή επιλογή θεωρώ το όβερ 3.5 στα σετ.Δεν είναι απίθανο να κριθεί στα 5 σετ.

Καλή επιτυχία!
    Η ζωή φίλε μου είναι μία ντομάτα...Άλλος την τρώει στην μάπα και άλλος την τρώει σαλάτα!

Βασικότατος MARSEILLE's Avatar
    Για γυναικείο δεν λες τίποτα!

Quote Originally Posted by MARSEILLE View Post
    Για γυναικείο δεν λες τίποτα!
    Δυστυχώς το παρακολουθώ ελάχιστα φίλε Μαρσεγέζε.Και γενικότερα έχω δει ελάχιστα παιχνίδια γυναικείου τέννις για φέτος,ενώ στους άνδρες έχω παρακολουθίσει αρκετά ΑΤΡ.
    Η ζωή φίλε μου είναι μία ντομάτα...Άλλος την τρώει στην μάπα και άλλος την τρώει σαλάτα!

Quote Originally Posted by kostasdim71 View Post
    Δυστυχώς το παρακολουθώ ελάχιστα φίλε Μαρσεγέζε.Και γενικότερα έχω δει ελάχιστα παιχνίδια γυναικείου τέννις για φέτος,ενώ στους άνδρες έχω παρακολουθίσει αρκετά ΑΤΡ.
    Εγώ είμαι fun των γυναικών

Εγώ είμαι fun των γυναικών
    χαχα...Άννα Ιβάνοβιτς και τα μυαλά στα κάγκελα

Quote Originally Posted by kostasdim71 View Post
    χαχα...Άννα Ιβάνοβιτς και τα μυαλά στα κάγκελα
    Η Λισίτσκι μ'αρέσει εμένα. Το χαμογελαστό κορίτσι του Γουίμπλεντον.

Η Λισίτσκι μ'αρέσει εμένα. Το χαμογελαστό κορίτσι του Γουίμπλεντον.
    Η ξανθιά ε;
    Έχω αδυναμία στις μελαχρινές εγώ γι'αυτό επιλέγω την Αννούλα

Καλησπέρα παιδιά!! Τι κάντε ρε;;

Από προχθές που είδα το τόπικ σου Κώστα σκέφτηκα το ίδιο που είπε ο Γιώργος...Γυναίκες ρε!

Πέρα του ότι είναι το ωραίο φύλο, το λάιβ των γυναικών πιστεύω έχει πολλές ευκαιρίες για στοίχημα, περισσότερο από τους άντρες.

Και μένα μ'αρέσει το Σαμπινάκι, πολύ! Και όχι μόνο βέβαια, τώρα τελευταία ζαχαρώνω τη γειτόνισσα την Πιρόνκοβα!

Quote Originally Posted by xarilakis88 View Post
    Καλησπέρα παιδιά!! Τι κάντε ρε;;

Από προχθές που είδα το τόπικ σου Κώστα σκέφτηκα το ίδιο που είπε ο Γιώργος...Γυναίκες ρε!

Πέρα του ότι είναι το ωραίο φύλο, το λάιβ των γυναικών πιστεύω έχει πολλές ευκαιρίες για στοίχημα, περισσότερο από τους άντρες.

Και μένα μ'αρέσει το Σαμπινάκι, πολύ! Και όχι μόνο βέβαια, τώρα τελευταία ζαχαρώνω τη γειτόνισσα την Πιρόνκοβα!
    Η Πιρόνκοβα είναι σε πολύ καλή κατάσταση. Έκανε σούπερ τουρνουά στο Σίδνεϋ.

Η Πιρόνκοβα είναι σε πολύ καλή κατάσταση. Έκανε σούπερ τουρνουά στο Σίδνεϋ.
    Το ξέρω, και την έχω πάρει στο 81,00 να πάει τελικό σ'ένα ελαφρύ μπετάκι, δύσκολο μεν, ποτέ δεν ξέρεις δε. Χθες μόνο στο 1,61 ήταν το 2-0 της, έπιασα και 2 love game της στο πρώτο σετ. 20-0 οι πόντοι στα σέρβις της στο πρώτο σετ, δεν έχασε ούτε πόντο η κοριτσάρα μου!

Το ξέρω, και την έχω πάρει στο 81,00 να πάει τελικό σ'ένα ελαφρύ μπετάκι, δύσκολο μεν, ποτέ δεν ξέρεις δε. Χθες μόνο στο 1,61 ήταν το 2-0 της, έπιασα και 2 love game της στο πρώτο σετ. 20-0 οι πόντοι στα σέρβις της στο πρώτο σετ, δεν έχασε ούτε πόντο η κοριτσάρα μου!
    Το είδα στα στατιστικά αυτό. Εγώ χθες είδα τη Μπέντιτς η οποία δεν με εντυπωσίασε και την Λι Να που ήταν πολύ καλή.

Προχθές βρήκα και αυτό, http://wtahotties.blogspot.gr/

Εξαιρετικά χρήσιμο μπορώ να πω!

Το είδα στα στατιστικά αυτό. Εγώ χθες είδα τη Μπέντιτς η οποία δεν με εντυπωσίασε και την Λι Να που ήταν πολύ καλή.
    Τη Μπέντιτς δε την ξέρω καθόλου. Τη Λι Να την είχα πιάσει πριν 2 ή 3 χρόνια να πάει τελικό, έχασα την κατάκτηση όμως, (έχασε με ανατροπή από την αγαπημένη μου Κιμ). Αυτή είναι και η πιο μεγάλη μου στιγμή στο τένις, μόνο Αυστραλιανό παίζω(βολεύουν πολύ οι ώρες), και σχεδόν μόνο γυναικείο.

Εγώ είδα χθες και τον Γιώργη(Γκέργκες), και έπιασα τον άσο της με την Εράνι, πολύ ανώτερη, και φαινόταν ότι θα κερδίσει! Γενικά το Αυστραλιανό άρχισε τέλεια για μένα χθες, πήγα καλά, αν και με μικρά πονταρίσματα.

Τη Μπέντιτς δε την ξέρω καθόλου. Τη Λι Να την είχα πιάσει πριν 2 ή 3 χρόνια να πάει τελικό, έχασα την κατάκτηση όμως, (έχασε με ανατροπή από την αγαπημένη μου Κιμ). Αυτή είναι και η πιο μεγάλη μου στιγμή στο τένις, μόνο Αυστραλιανό παίζω(βολεύουν πολύ οι ώρες), και σχεδόν μόνο γυναικείο.

Εγώ είδα χθες και τον Γιώργη(Γκέργκες), και έπιασα τον άσο της με την Εράνι, πολύ ανώτερη, και φαινόταν ότι θα κερδίσει! Γενικά το Αυστραλιανό άρχισε τέλεια για μένα χθες, πήγα καλά, αν και με μικρά πονταρίσματα.
    Η Μπέντσιτς είναι ανερχόμενη κι εγώ πρώτη φορά την έβλεπα,ούτε 17 δεν είναι ακόμα. Νο1 στα τζούνιορ.

Σήμερα θέλω να δω την Καμίλα Τζιόρτζι,παίζει πολύ πολύ επιθετικά και αυτό της κοστίζει πολλές φορές. Αλλά τη Σάντερς δεν την ξέρω καθόλου.

Η Μπέντσιτς είναι ανερχόμενη κι εγώ πρώτη φορά την έβλεπα,ούτε 17 δεν είναι ακόμα. Νο1 στα τζούνιορ.
    Α ναι, κάπου έχω διαβάσει γι'αυτήν..

Α, κι άλλος Γιώργος! Ούτε γι'αυτήν έχω άποψη, κι η Γκέργκες πάντως, ήταν αρκετά επιθετική, σε αντίθεση με το φάντασμα την Εράνι, που μόνο επέστρεφε τη μπάλα.

Γενικά σήμερα σ'αρέσει κανένα αουτσάιντερ στις γυναίκες;

Α ναι, κάπου έχω διαβάσει γι'αυτήν..

Α, κι άλλος Γιώργος! Ούτε γι'αυτήν έχω άποψη, κι η Γκέργκες πάντως, ήταν αρκετά επιθετική, σε αντίθεση με το φάντασμα την Εράνι, που μόνο επέστρεφε τη μπάλα.

Γενικά σήμερα σ'αρέσει κανένα αουτσάιντερ στις γυναίκες;
    Η Μουγκουρούζα. Αν χάσει κανένα γκέιμ στην αρχή θα την ποντάρω να κερδίσει. Τώρα δίνει 1,90 αλλά αν τη βρω σε κανένα 2,50 στο λάιβ θα την ποντάρω.

Έχει πολλές σε αυτή τη φάση που δεν τις ξέρω και δεν θέλω να βιάζομαι. Στο λάιβ όμως όλο και κάτι ποντάρω,δεν αντέχω τον πειρασμό.

Στους άντρες δεν ποντάρω στο λάιβ όμως γιατί μου φαίνεται πολύ πολύ δύσκολο. Άντε να παίξω κανέναν νικητή πριν το ματς.

Η Μουγκουρούζα. Αν χάσει κανένα γκέιμ στην αρχή θα την ποντάρω να κερδίσει. Τώρα δίνει 1,90 αλλά αν τη βρω σε κανένα 2,50 στο λάιβ θα την ποντάρω.
    Αυτή είναι φαβορί ρε συ Ισπανίδα είναι, Μουγκουρούθα τη λένε μάλλον! Στις 5 παίζει, ποιος ξέρει τι ώρα θ'αρχίσει τελικά...

Page 1 of 25 1 2 3 11 ... LastLast