Page 1 of 6 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 107

Thread: ΝΒΑ 2Κ14

ΝΒΑ 2Κ14

Καλορίζικο και καλοτάξιδο το νέο μας topic και εύχομαι να μας φέρει πολλά ταμεία και κυρίως περισσότερες συμμετοχές στο φόρουμ. Το στοίχημα στο μπάσκετ έχει λεφτάκια και όσοι ασχολούνται με αυτό, το γνωρίζουν.

Καλή αρχή να έχουμε!

Ρε συ, μέχρι και το νούμερο της χρονιάς αμερικανοποίησες ;

Έξι ματσάκια σήμερα..

SAC (+6,5) - HOU: Επουδενεί δεν παίζω αουτσαιντερ το Σακραμέντο στην έδρα του..Ας δούμε πως θα αλλάξουν οι ισορροπίες με την έλευση του γκέι στην ομάδα και βλέπουμε..Κάνω σκέψεις για όβερ αλλά 215 ρε θηρία;;Δεν θυμάμαι να έχω δει υψηλότερο φέτος αλλά έτσι όπως παίζουν οι Ρόκετς με επιθέσεις στα 10'', πως να το κοντράρεις κιόλας;

MEM - MIN (-3): Αν και σέβομαι αφάνταστα το Μέμφις, μάλλον σήμερα θα πάω κόντρα...Πολύ καλή ομάδα η Μινεσότα, ο Ειντελμαν έχει κάνει πολύ καλή δουλειά, ο Love έχει πάρει τα πάνω του και κάνει απανωτά double-double. Memphis κλασσικά έξω Gasol και θα μείνει ο καημένος ο Randolph να τα βάζει με τα θεριά..(Pekovic-Love) Ο Κουφός νομίζω είναι λίγος ακόμα.. Επέστρεψε και ο Tony Allen αλλά φανερά ανέτοιμος ακόμα (24' 3/9).. Στο παιχνίδι μου το -3 που έχει άλλωστε ανοδικές τάσεις..

DET (+4,5) - POR: Καλά χθες δεν έπαιζε το Πόρτλαντ (105-139 μέσα στην Φιλαδέλφεια);;Α και την Παρασκευή βλέπω έπαιζε (111-104 το Χιούστον)..Και έχει και άλλο back2back 18-19 του μηνός καθώς ξεκίνησε την μίνι περιοδεία του στην Ανατολή..Εντάξει τρένο το Portland, δαιμονισμένοι Aldridge-Lillard και βοηθάει και πολύ ο Batum..Ανεβασμένοι πολύ οι Pistons (έχουμε τον Gigi με την κοτσίδα φέτος, δεν μασάμε!!) αλλά με μέτρια έδρα..Θα το παλέψουν πάντως αλλά εξαρτάται αποκλειστικά από το Πόρτλαντ..
    Θα πήγαινα στο όβερ αλλά πως να πάω στο 209.5;;Καθαρό no bet, με το μαχαίρι στο λαιμό θα πήγαινα με τον άσο..

OKC - ORL (13,5): Απλά, χαλαρά και ωραία..Άσος σε όποιοδήποτε χάντικαπ και να έβγαινε..Από τις λίγες ομάδες που επιβεβαιώνουν τα χάντικαπ τους οι Thunder. Μπορεί να γύρισε ο καλύτερος παίχτης των Magic, ο Vucevic αλλά που πας ρε καραμήτρο με Perkins και Iblocka!!

PHO - GS (-1): Ουσιαστικά ψάχνουμε νικητή εδώ..Πολύ δύσκολο ματς, ντέρμπυ Δύσης (συνεπάγεται όβερ αλλά 209.5 και εδώ!). Πολύ καλή ομάδα οι Suns αλλά χωρίς τον παίκτη που θα κάνει την διαφορά. Ε θα βάλει καμιά σαρανταριά ο Curry πάλι, θα κατεβάσουν καμιά εικοσαριά ριμπάουντ Lee και Bogut και θα πληρωθούμε και εμείς το διπλάκι..

DEN - NO (+6,5): No bet και αυτό πεντακάθαρο, έχω βλαστημήσει άπειρες φορές φέτος τους Nuggets και ακόμα περισσότερες τον πανίβλακα τον Χίκσον.. Ας κάνουν ότι θέλουν.

Αυτά και περιμένω γνώμες!

Κι εγώ δεν έκανα τίποτα χθες, Τάσο.

Σ' αυτό κάπως πλησίασα, αλλά μου την έφερε η Σάρλοτ κι ο Μπράιαντ.
    Quote Originally Posted by parolakias View Post
    Τριάδα Σάρλοτ-3, Κλίβελαντ+13, Πόρτλαντ όβερ211,5 στο πιο δυνατό μου.
    Περίπου 3 λεπτά πριν τη λήξη ήταν στο 85-79 και μετά 0 επιτυχημένες προσπάθειες στις 7 επιθέσεις η Σάρλοτ και 4 στις 5 το Λ.Α. και τελικό 85-88 με σερί 0-9. Ούτε καν σε παράταση πήγε, μήπως γινόταν κάτι.

Σήμερα αρχίζουν πιο νωρίς, στις 1πμ και από τις 12 ομάδες που παίζουν, οι 10 είναι της Δύσης, άρα προβλέπεται καλό θέαμα, αν μη τι άλλο.
    Στοιχηματικά είναι από τις μέρες που αισθάνομαι ότι όλος ο κόσμος θα κάνει σχεδόν τις ίδιες επιλογές.

Ρε συ, μέχρι και το νούμερο της χρονιάς αμερικανοποίησες ;
    Ε το παίζω Αμερικανάκι να μπαίνω στο mood σιγά σιγά γιατί σε μια εβδομάδα και μέχρι το τέλος των εορτών, μόνο NBA και NHL θα έχει!(μην ακούσω τίποτα για Αγγλίες και boxing day!)

Βλέπω σήμερα ούτε ρεπορτάζ δεν έχει ανέβει στο site;;Τεσπά περιμένω γνώμες από Κωστήδες και ελπίζω να έχουμε και κάνα guest star στο μασονικό μας topic :P

Καλησπέρα και καλή αρχή
    Ένα ποντάρισμα και δυνατό από μένα για σήμερα στο όβερ 42.5 σε πόντους ασσίστ και ριμπάουντ του Κέβιν Λαβ
    Είναι ανεβασμένος τελευταία,κατεβάζει και αρκετά ριμπάουντ οπότε βλέπω να το περνάει το λάιν.
    Η ζωή φίλε μου είναι μία ντομάτα...Άλλος την τρώει στην μάπα και άλλος την τρώει σαλάτα!

Quote Originally Posted by iceman7 View Post
    Βλέπω σήμερα ούτε ρεπορτάζ δεν έχει ανέβει στο site;;Τεσπά περιμένω γνώμες από Κωστήδες και ελπίζω να έχουμε και κάνα guest star στο μασονικό μας topic :P
    Μη τη χρησιμοποιείς αυτή τη λέξη, σε παρακαλώ πολύ. Κάτι με πιάνει.

Η αλήθεια είναι ότι βλέπω νίκη της ομαδάρας μου,του Χιούστον αλλά δεν μπλέκω.Και οι Θάντερ λογικά θα καλύψουν και το χάντικαπ.Μένω με το μονό μου όμως γιατί σήμερα δεν θα μείνω μέχρι αργά!
    Η ζωή φίλε μου είναι μία ντομάτα...Άλλος την τρώει στην μάπα και άλλος την τρώει σαλάτα!

Τάσο, σχετικά με αυτά που γράφεις πιο πάνω, το Πόρτλαντ παίζει το 3ο του σε 4 μέρες, Πέμπτη-Σάββατο-Κυριακή (συνηθισμένα πράγματα δλδ)... Το 3ο σε 3 μέρες θα ήταν υπερβολικό, αυτά δεν γίνονται ούτε εκεί.
    Όσον αφορά τον Χίκσον των Ντένβερ (ήθελα να στο πω χθες και ξεχάστηκα), ο προπονητής του τον ξεκινάει 5δάτο μεν, αλλά παίζει μόνο 20-25 λεπτά συνολικά, πάντα έτσι τον χρησιμοποιεί, αυτός ξέρει γιατί. Εννοώ ότι είναι κάτι πολύ συνηθισμένο στα παιχνίδια του Ντένβερ, μη σε παραξενεύει.

Έκανα τα δυο μου πρώτα πονταρίσματα..

Χάντικαπ (περιλαμβ. Παράταση): Detroit Pistons (Handicap: +4.5) Ντιτρόιτ Πίστονς - Πόρτλαντ Μπλέιζερς
    NBA - Αγώνες 1,87 16/12, 01:00 -
    Χάντικαπ (περιλαμβ. Παράταση): Minnesota Timberwolves (Handicap: -3.5) Μέμφις Γκρίζλις - Μινεσότα Τίμπεργουλβς
    NBA - Αγώνες 1,93 16/12, 01:00 -
    Νικητής (περιλ. Παράταση): Γκ. Στέιτ Γουόριορς Φοίνιξ Σανς - Γκ. Στέιτ Γουόριορς
    NBA - Αγώνες 1,90 16/12, 03:00 -

1 Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ -13.5 Ορλάντο Μάτζικ @ Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ
    (Χάντικαπ πόντων) 16/12/2013 Κανένα 1.90 Ανοικτό
    2 NO Πέλικανς +7.0 NO Πέλικανς @ Ντένβερ Νάγκετς
    (Χάντικαπ πόντων) 16/12/2013 Κανένα 1.90 Ανοικτό
    3 Under 204.5 NO Πέλικανς @ Ντένβερ Νάγκετς
    (Σύνολα Αγώνα) 16/12/2013 Κανένα 1.90 Ανοικτό

Και θα κάνω και μια κορδόνάρα με όλα τα ματς όβερ (εκτός από το DEN-NO που το έχω πάρει άντερ).Στην Οκλαχόμα θα πάρω ομαδικό όβερ..Γιατί αν περιμένω από το Ορλάντο..

Πάω να δω και κάνα παίχτη..Θα πρωτοστατίσει σίγουρα ο Love του Κώστα..Με αγάπη θα πάμε σήμερα!
    Last edited by iceman7; 16/12/2013 at 00:37.

Δεν έχει ο στοίχημαν ειδικό για Kevin Love..Μόλις τους το ζήτησα, ελπίζω να βάλουν κάνα ανθρώπινο line..

Aldridge over 10 rebs?

Ξεκίνησα με μια τριάδα στα 3 ματς των 1πμ , το βασικό παιχνίδι στο χάντικαπ Χιούστον-Μινεσότα-Πόρτλαντ (απόδοσης 6.96 +5% μπόνους = 7.30) και κάτι λιγότερα στις ίδιες ομάδες σε Η/Τ (απόδοσης 8) .

Για τα ματς αργότερα, στο χάντικαπ Οκλαχόμα και Ντένβερ, μαζί με το όβερ στο Φοίνιξ. Είπαμε, 3άδα ΝΒΑ σε χάντικαπ ή σύνολα (δλδ σε 1.9090909...το καθένα), δίνει μαζί με το μπόνους 7.30 απόδοση.

Πάω να ρίξω μια ματιά στους σκόρερς.

Επίσης θα τη στήσω στο λάιβ στις 1 η ώρα, να δω το ξεκίνημα των 3 πρώτων αγώνων, που ξεκινάνε μαζί, μήπως και καταλάβω κάτι από τον αγώνα και πάρω κάτι σε όβερ/άντερ.

Δεν έχει ο στοίχημαν ειδικό για Kevin Love..Μόλις τους το ζήτησα, ελπίζω να βάλουν κάνα ανθρώπινο line..

Aldridge over 10 rebs?
    Να σου πω την αλήθεια πιο εύκολα θα πήγαινα στο όβερ 23.5 των πόντων του.Αλλά και το όβερ στα ριμπάουντ καλό είναι.Έψαξα να δω αν έχει κανέναν μεικτό για πόντους-ασσίστ-ριμπάουντ αλλά δεν έχε η 365

Έκανα τα δυο μου πρώτα πονταρίσματα..

Χάντικαπ (περιλαμβ. Παράταση): Detroit Pistons (Handicap: +4.5) Ντιτρόιτ Πίστονς - Πόρτλαντ Μπλέιζερς
    Χάντικαπ (περιλαμβ. Παράταση): Minnesota Timberwolves (Handicap: -3.5) Μέμφις Γκρίζλις - Μινεσότα Τίμπεργουλβς
    Νικητής (περιλ. Παράταση): Γκ. Στέιτ Γουόριορς Φοίνιξ Σανς - Γκ. Στέιτ Γουόριορς

Και θα κάνω και μια κορδόνάρα με όλα τα ματς όβερ (εκτός από το DEN-NO που το έχω πάρει άντερ).Στην Οκλαχόμα θα πάρω ομαδικό όβερ..Γιατί αν περιμένω από το Ορλάντο..

Πάω να δω και κάνα παίχτη..Θα πρωτοστατίσει σίγουρα ο Love του Κώστα..Με αγάπη θα πάμε σήμερα!
    Σου ξέφυγε κι ανέβασες 2 φορές το ίδιο στοίχημα

Σου ξέφυγε κι ανέβασες 2 φορές το ίδιο στοίχημα
    Τόσο πολύ το πιστεύω φίλε :P Δεν έπιασε το copy προφανώς!Διορθώνω αμέσως!

Μόλις μου έβαλε ο στοίχημαν τον Love αλλά 43,5 και 1.83 απόδοση..Το χωράω κάπου πάντως.

Τόσο πολύ το πιστεύω φίλε :P Δεν έπιασε το copy προφανώς!Διορθώνω αμέσως!
    Τώρα που τα διόρθωσες και τα ξαναείδα, βλέπω ότι συμπέσαμε σε Μινεσότα και Οκλαχόμα και κοντραριζόμαστε σε Ντιτρόιτ-Πόρτλαντ και Ντένβερ-Νιου Όρλεανς
    Ας περάσουν τα κοινά μας και μετά βλέπουμε

Δεν έχω καθόλου σε εκτίμηση το Ντένβερ, αντιθέτως μου αρέσει η Νέα Ορλεάνη!Να χε και Davis μέσα θα πήγαινα δυνατά!Το Ντιτρόιτ-Πόρτλαντ πιστεύω πάει παντού..

Δεν έχω καθόλου σε εκτίμηση το Ντένβερ, αντιθέτως μου αρέσει η Νέα Ορλεάνη!Να χε και Davis μέσα θα πήγαινα δυνατά!Το Ντιτρόιτ-Πόρτλαντ πιστεύω πάει παντού..
    Δεν παίζει εκτάκτως κι ο Tyreke Evans σήμερα. Επίσης περιμένω μια αντίδραση από το Ντένβερ, που είναι κλασική ομάδα έδρας, γι' αυτό το έπαιξα.

Page 1 of 6 1 2 3 ... LastLast