Page 5 of 6 FirstFirst ... 3 4 5 6 LastLast
Results 81 to 100 of 107

Thread: ΝΒΑ 2Κ14

Quote Originally Posted by xarilakis88 View Post

Εννοείται Κώστα τι να λέμε τώρα;; Γιαυτό τους κράζω εγώ, γιατί δεν μπορείς να τους ψυχολογήσεις με ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ! Και πως να το κάνεις όταν παίζουν κάθε μέρα σχεδόν;; Ο Love είχε χθες 9 στα 25 περίπου, ο Πέκοβιτς 6 στα 15. Όλη η Μινεσότα σούταρε με 38%. Δηλαδή εγώ τι πρέπει να κάνω για να πιάσω, το μέντιουμ; Στα περισσότερα ματς τα χάντικαπ και τα όβερ/άντερ κρίνονται απ'το αν θα μπουν 2-3 σουτ, πως μπορώ να ξέρω αν θα μπουν...Αυτό είναι λόττο, δεν είναι στοίχημα, αγανάκτησα πια.
    Όλα αυτά που λες είναι ολόσωστα ! Και μάλιστα, πολύ λες 2-3 σουτ.
    Π.χ. (κάτι που συμβαίνει πάρα πολλές φορές) σουτάρει 3ποντο ο πάικτης της ομάδας Α, η μπάλα "μπαίνει και βγαίνει", παίρνει το ριμπάουντ κάποιος της Β και δίνει μακρυνή μπαλιά στον κοντό συμπαίκτη του, που είχε ήδη ξεκινήσει να φεύγει (με την ελπίδα να χαθεί το τρίποντο), ο οποίος γράφει εύκολο λέι-απ. Αν μπει το 3ποντο, τότε στο +3 η ομάδα Α, αν δεν μπει στο -2. Δλδ 5 πόντοι σε μια φάση !

Γκουντ νάιτ !

Πιστεύω είναι όντως υποκειμενικό, αυτό που έχω καταλάβει εγώ είναι ότι ο καθένας θεωρεί πιο βατό αυτό που γνωρίζει πιο καλά...Επιχειρήματα υπάρχουν εκατέρωθεν για να στηριχθεί μια άποψη, το μόνο σίγουρο...

Τελικά έπαιξα Οκλαχόμα -2,5, Λέικερς +2,5, όβερ 206,5 Πόρτλαντ, και νίκη Σακραμέντο. Όχι ότι ελπίζω πραγματικά να πιάσω, απλά να έχω κάτι να βλέπω.

Αναντικατάστατος plestis13's Avatar
    Όλοι οι NBAaers του φορουμ ρεπο σήμερα?
    Ο Κώστα (kostasdim71) που χάθηκε?
    Το μυστικό είναι στο τέλος να είσαι + και να περνάς καλά !!

Quote Originally Posted by parolakias View Post
    Γκουντ νάιτ !
    Καληνύχτα Κώστα και Τάσο, πάω να δω καμία ταινία σήμερα, ΝΒΑ δε βλέπω μετά τα χθεσινά!

Πιστεύω είναι όντως υποκειμενικό, αυτό που έχω καταλάβει εγώ είναι ότι ο καθένας θεωρεί πιο βατό αυτό που γνωρίζει πιο καλά...Επιχειρήματα υπάρχουν εκατέρωθεν για να στηριχθεί μια άποψη, το μόνο σίγουρο...

Τελικά έπαιξα Οκλαχόμα -2,5, Λέικερς +2,5, όβερ 206,5 Πόρτλαντ, και νίκη Σακραμέντο. Όχι ότι ελπίζω πραγματικά να πιάσω, απλά να έχω κάτι να βλέπω.
    Δεν πρόκειται να παίξω απλά είπα να κάτσω 1-2 ώρες να δω τα ματσακια, και για να ξερω τι βλέπω έκανα μία μελέτη των 10', θα έπαιζα Σακραμέντο απλή νίκη και Θαντερ ή -2,5 ή να νικήσει την πρώτη περίοδο στο 1,80.Αλλά δεν θα παίξω κάτι

Quote Originally Posted by plestis13 View Post
    Δεν πρόκειται να παίξω απλά είπα να κάτσω 1-2 ώρες να δω τα ματσακια, και για να ξερω τι βλέπω έκανα μία μελέτη των 10', θα έπαιζα Σακραμέντο απλή νίκη και Θαντερ ή -2,5 ή να νικήσει την πρώτη περίοδο στο 1,80.Αλλά δεν θα παίξω κάτι
    Ε, και το Σακραμέντο χάνει με 18 πόντους στη δεύτερη περίοδο, τι πιο φυσιολογικό!

Ε, και το Σακραμέντο χάνει με 18 πόντους στη δεύτερη περίοδο, τι πιο φυσιολογικό!
    Χαχα!!

Καληνύχτα από μένα καλό το NBA αλλά δεν αντέχω άλλο, ξενύχτησα πολύ και χθες (όχι με ΝΒΑ με βόλτα) και αύριο έχει μελέτη της πρώτης εορταστική αγωνιστικής!
    Εεεεε too much!

Quote Originally Posted by parolakias View Post
    Όλα αυτά που λες είναι ολόσωστα ! Και μάλιστα, πολύ λες 2-3 σουτ.
    Π.χ. (κάτι που συμβαίνει πάρα πολλές φορές) σουτάρει 3ποντο ο πάικτης της ομάδας Α, η μπάλα "μπαίνει και βγαίνει", παίρνει το ριμπάουντ κάποιος της Β και δίνει μακρυνή μπαλιά στον κοντό συμπαίκτη του, που είχε ήδη ξεκινήσει να φεύγει (με την ελπίδα να χαθεί το τρίποντο), ο οποίος γράφει εύκολο λέι-απ. Αν μπει το 3ποντο, τότε στο +3 η ομάδα Α, αν δεν μπει στο -2. Δλδ 5 πόντοι σε μια φάση !
    δεν ειναι καθολου τυχη,δεν μιλαμε για 1, 2,5,10 ματς. οταν μιλαμε για βαθος χρονου τα παντα εχουν να κανουν με τις αντικειμενικα σωστες πιθανοτητες (που σε μεγαλο βαθμο αποτυπωνονται στις αποδοσεις-χαντικαπ των μπουκ λιγα λεπτα πριν την ωρα του τζαμπολ) αν βρισκεις καθε μερα σε εναν αγωνα το οβερ στους 195.5 σε ολες τις εταιριες,και υπαρχει μια που ξεχνιεται και στο δινει στους 190.5, σε βαθος χρονου θα τις παρεις και τα σωβρακα. σε βαθος χρονου δεν υπαρχει καμια τυχη στο στοιχημα,ουτε στο μπασκετ,ουτε στο ποδοσφαιρο,ουτε σε κανενα αλλο αθλημα. αν παιζεις με αβαντες θα κερδιζεις,αν παιζεις σε νορμαλ αποδοσεις,και χαντικαπ θα σε τρωει η γκανιοτα, αν παιζεις σε πετσοκομενες αποδοσεις θα εισαι μεσα με τα τσαρουχια. απλα ειναι τα πραγματα.
    Last edited by raposa; 18/12/2013 at 07:21.

Quote Originally Posted by plestis13 View Post
    Όλοι οι NBAaers του φορουμ ρεπο σήμερα?
    Ο Κώστα (kostasdim71) που χάθηκε?
    Γεια σου φίλε!!
    Αυτές τις μέρες είμαι οφ γιατί φιλοξενώ ένα φίλο και δεν προλαβαίνω να μελετάω για το στοίχημα οπότε δν παιζω κιόλας
    Η ζωή φίλε μου είναι μία ντομάτα...Άλλος την τρώει στην μάπα και άλλος την τρώει σαλάτα!

Quote Originally Posted by kostasdim71 View Post
    Γεια σου φίλε!!
    Αυτές τις μέρες είμαι οφ γιατί φιλοξενώ ένα φίλο και δεν προλαβαίνω να μελετάω για το στοίχημα οπότε δν παιζω κιόλας
    Καλά κάνεις!!
    Καλά να περνάτε!

Δεύτερη μέρα σιγή ιχθύος βλέπω τηρούν οι ΝΒΑers! Εγώ συνεχίζω με το american dream, δηλαδή να πάω ταμείο σε αμερικάνικο άθλημα επιτέλους! Δεν είχα σκοπό να παίξω(και καλά), αλλά έβγαλα με ευκολία αυτή την τριάδα με τα ελάχιστα που ξέρω!

Ντιτρόϊτ νίκη, Ατλάντα -6,0 και Μπρούκλιν -4,5.

Χθες έχασα το Σακραμέντο, προχθές τη Βοστώνη, μάλλον τώρα σειρά έχει το Μπρούκλιν!

Χαίρετε!!!
    Χθες δεν έπαιξα τίποτα αν και σκεφτόμουν κάποιο ειδικό του Πολ Τζορτζ.
    Πάντως,value βετ τις τελευταίες μέρες είναι τα πονταρίσματα στον Μπατούμ.Είχε δείξει ότι ανεβαίνει αρκετά το τελευταίο διάστημα αλλά τα χάντικαπ ήταν σχετικά μικρά.Αν και τον σκέφτηκα πολλές φορές δεν τον πόνταρα.Λογικά θα είναι ανεβασμένα πλέον.
    Μεγάλο ματς ο Λοβ χθες,29 πόντους,15 ριμπάουντ και 9 ασσίστ.Παραλίγο να κάνει ένα τεράστιο τριπλ-νταμπλ.

Σήμερα,δύο ματσάκια έχει μόνο,βέβαια έχουμε Ευρωλίγκα οπότε μάλλον θα κάνω κάποιο ποντάρισμα εκεί.Θα επιστρέψω αργότερα
    Η ζωή φίλε μου είναι μία ντομάτα...Άλλος την τρώει στην μάπα και άλλος την τρώει σαλάτα!

Hi everybody!

4 match σημερα οποτε τετραδα εγω!!ασο -13 οκλαχομα,ασο -2.5 Γκόλντεν στεητ (πριν λιγο που το ειδα ειχα παει στο 7 το line και τωρα θα το έπαιρνα δυνατα διπλο!!),οβερ 192 οκλαχομα καθώς η οκλαχομα εχει τους 103 χαλαρα και τελος οβερ 202.5 Γκόλντεν στεητ σε κλασσικό δυτικό ντερμπι με ομάδες με έφεση στο σκοράρισμα και ας λείπει ο μεγάλος τονι παρκερ και ας ερχεται απο back 2 back το σαν Αντονιο..

Μονη μου ένσταση η ματσαρα σαν Αντονιο-οκλαχομα σε δυο ημέρες απο τωρα οποτε θα ειχε τη λογική του να κρατηθούν δυνάμεις απτους 2 μονομάχους..

Να πω χθες οτι εχασα τετραδα με οβερ σε μινεσοτα-μετς-διπλο Νικς και οβερ 204 Κλίπερς!!108-95 τελικό και να πω οτι και βολές χάθηκαν στο τελος και η τελευταια επίθεση δεν έγινε ποτε παρόλο που οι πελικανς παίζανε κανονικα!

Quote Originally Posted by iceman7 View Post
    Hi everybody!

4 match σημερα οποτε τετραδα εγω!!ασο -13 οκλαχομα,ασο -2.5 Γκόλντεν στεητ (πριν λιγο που το ειδα ειχα παει στο 7 το line και τωρα θα το έπαιρνα δυνατα διπλο!!),οβερ 192 οκλαχομα καθώς η οκλαχομα εχει τους 103 χαλαρα και τελος οβερ 202.5 Γκόλντεν στεητ σε κλασσικό δυτικό ντερμπι με ομάδες με έφεση στο σκοράρισμα και ας λείπει ο μεγάλος τονι παρκερ και ας ερχεται απο back 2 back το σαν Αντονιο..

Μονη μου ένσταση η ματσαρα σαν Αντονιο-οκλαχομα σε δυο ημέρες απο τωρα οποτε θα ειχε τη λογική του να κρατηθούν δυνάμεις απτους 2 μονομάχους..

Να πω χθες οτι εχασα τετραδα με οβερ σε μινεσοτα-μετς-διπλο Νικς και οβερ 204 Κλίπερς!!108-95 τελικό και να πω οτι και βολές χάθηκαν στο τελος και η τελευταια επίθεση δεν έγινε ποτε παρόλο που οι πελικανς παίζανε κανονικα!
    Εκτός του Τόνι Πάρκερ, που ήταν εκ των προτέρων γνωστός απών, ο Πόποβιτς σήμερα ξεκουράζει Ντάνκαν και Τζινόμπιλι.

Καλησπέρα!!!
    Τριαδούλα για σήμερα.Έχει κάποια ωραία ματσάκια.Ίσως πάρω και σε μονό το Χιούστον

Αρ. Επιλογές Αγώνισμα Ημερομηνία Αγωνίσματος Όροι eachway Αποδόσεις Αποτέλεσμα
    1 Ντάλας Μάβερικς -6.5 Τορόντο Ράπτορς @ Ντάλας Μάβερικς
    (Χάντικαπ πόντων) 21/12/2013 Κανένα 1.90 Ανοικτό
    2 ΜΙΝ Τίμπεργουλβς ΜΙΝ Τίμπεργουλβς @ ΛΑ Λέικερς
    (Στοίχημα Αγώνα) 21/12/2013 Κανένα 1.42 Ανοικτό
    3 Μαϊάμι Χιτ -6.5 Σακραμέντο Κινγκς @ Μαϊάμι Χιτ
    (Χάντικαπ πόντων) 21/12/2013 Κανένα 1.48 Ανοικτό

Καλησπέρα και απο μένα αλάνια..Να ποστάρω και γώ τις δικές μου ιδέες, το παρακολουθώ στενά εδώ και καιρό το Αμερικάνικο μπάσκετ και το κολεγιακό, και σήμερα θα κάνω την πρώτη απόπειρα πονταρισματος και πρότασης φυσικά:

Απο το ΝΒΑ νομίζω είναι εξαιρετική στιγμή να εμπιστευτούμε τους Μπρούκλιν Νέτς..Το -5,5 στο 1,83 είναι πολύ πιθανό κατα την γνώμη μου να ξεπεραστεί καθώς διακρίνω ένα ανέβασμα και απόδοση καλύτερη στα τελευταία παιχνίδια και σίγουρα του κακούς Σϊξερς που δεν βλέπω γι αυτούς φως στο τούνελ μπορούν να τους πάρουν και εύκολα...Επίσης καλή περίπτωση είναι και το +6,5 των Σάρλοτ Μπόμπκατς στο 1,90...Έχω παρατηρήσει ότι εκτός έδρας σε παιχνίδια που σχεδόν πάντα έχουν χάντικπα υπέρ τους είναι κοντά στο σκόρ και είναι πάρα πολύ μαχητικοί..Δεν νομίζω να φοβηθούν το Ντιτρόιτ το οποίο είναι πολύ βελτιωμένο αλλά παραμένει μια μέτρια ομάδα και νομίζω είμαστε μέσα εδώ....Τέλος εμπιστεύομαι και την Ατλάντα Χόουκς στο -7,5 στο 1,90 , είναι ιδιαίτερα ανεβασμενοι τελευταία, η επίθεση τους έχει αρχίσει και ρολάρει και δεν νομίζω να ακολουθήσει η Γιούτα που να μην την αδικούμε είναι βελτιωμένη αλλά νομίζω πως ακόμα και να ακολουθεί στο σκόρ ένα ξεσπασματάκι των Χοουκς αρκεί για να μας κάνουν τον άσσο...Αυτά βλέπω είμαι πολύ ζεστός (δεν έχω πυρετό!!!!!!!!!) θα τα κάνω μια τριάδα και νομίζω θα πάμε καλά!!!!

Έχω και κολεγιακό, λοιπόν στο Τζόρτζια Στέιτ-Τζόρτζια Σάουθερν το +13 που βλέπω υπέρ της Σάουθερν στο 1,90 είναι μεγάλο για μένα..Νομίζω μπορεί να μείνει κοντά στο σκόρ, και να χάσει με μικρότερη διαφορά, διότι θεωρώ πως η Στέιτ θα πάρει την νίκη απλά δεν θα γίνει εύκολα.

Η Σάουθερν Μιςς είναι εξαιρετική ομάδα και νομίζω μπορεί να υπερκεράσει το Κοπιν Στέιτ και τους 13,5 πόντους οπότε πάμε με τον άσσο στο 1,83 εδώ...

Γιούτα Στέιτ-Σάντα Μπάρμπαρα και +3,5 πόντους για την Μπάρμπαρα στο 1,83 τους παίρνω και μ αρέσει πολύ εδώ...Να σημειώσω ότι και οι δύο ομάδες παίξανε εχθές και οι δύο νικήσανε αλλά περιμένω απο την Μπάρμπαρα να μπεί πιο δυνατά απο ότι εχθές καθώς είναι ντέρμπι και παίζω διπλό...Πολύ σημαντική πληροφορία ότι αποθσιάζει ο καλύτερος παίκτης της Γιύτα Στέιτ οπότε ακόμα ένα πλάς για μένα....

Καλιφόρνια Ρίβερσάιντ-ΙΛινόις Σικάγο και εδώ παίρνω το +3,5 του Σικάγο στο 1,90 πρόκειται για καλύτερη ομάδα απο ότι διαβάζω, η Καλιφόρνια δεν παίζει καλά μπορεί να χάσει απο οποιοδήποτε, παραμένει ποιοτική αλλά εμπιστεύομαι το Σικάγο για να δυσκολευψει πολύ σήμερα την Καλ και γιατί όχι να κάνει και το καθαρό διπλό...

Τέλος θα πάω και με το Πασίφικ στο + 3,5 στο 1,90 και αυτό με αντίπαλο το Πρίνστον...Ισοδύναμες ομάδες ίσως ελαφρά , πολύ ελαφρά να είναι καλύτερο το Πρίνστον, το ματς γίνεται σε ουδέτερο αλλά δεν ξεγράφω το Πασίφικ καθώς έχει καλά σταστιστικά και έχει κάνει μεγάλες νίκες...

Αυτά, δεν ξέρω πως θα τα χωρέσω όλα και τι θα κάνω έυχομαι να πάμε καλά!!!!!!!!!
    Last edited by g_laz; 21/12/2013 at 02:04.
    Δεν υπάρχει καμιά θεραπευτική αγωγή, για μια τόσο άρρωστη κοινωνία...

Καλημέρα αλάνια μου...5/8 εχθές αλλά κανένα ταμείο καθώς η χημεία με πρόδωσε...Δεν πειράζει συνεχίζουμε....
    Δεν υπάρχει καμιά θεραπευτική αγωγή, για μια τόσο άρρωστη κοινωνία...

Καλημερα σας
    Απο τα σημερινα παιχνιδια εχω ξεχωρισει μερικα για ενα χαλαρο παιχνιδακι,αλλωστε τι θα εχουμε να βλεπουμε ολο το απογευμα?
    Η Σασαρι που ειναι πρωτη και εντος εδρας αηττητη με την καλυτερη επιθεση στην Ιταλια θα κερδισει την Σιενα που παιζει χωρις τον Χακετ που ηταν ο καλυτερος της παικτης. Ασσος με +2,5 χαντικαπ Σιενα
    Η Βανολι θεωρω οτι θα κερδισει και θα καλυψει το χαντικαπ των 5,5 ποντων απο την τεως Σκαβολινι και νυν Πεζαρο η οποια εχει μολις μια νικη στο πρωταθλημα και την χειροτερη αμυνα.Ασσος και εδω
    Under στους 147,5 ποντους στην Ρομα που παιζει με την Ρετζιανα Εμιλια η οποια εχει την 2η καλυτερη αμυνα και την χειροτερη επιθεση στο πρωταθλημα και τελος...
    Διπλο στην Ρεαλ που με την προσθηκη του Μπουρουση δεν νομιζω οτι θα εχει προβλημα να κερδισει με +5,5 την Βαλενθια στο ντερμπι
    καλη επιτυχια

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3 4 5 6 LastLast