Page 4 of 6 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 LastLast
Results 61 to 80 of 107

Thread: ΝΒΑ 2Κ14

Quote Originally Posted by plestis13 View Post
    Τον θυμαμαι θωρηκτό!!
    Όντως!

Πάω για ύπνο,καλό ξημέρωμα
    Η ζωή φίλε μου είναι μία ντομάτα...Άλλος την τρώει στην μάπα και άλλος την τρώει σαλάτα!

Αναντικατάστατος plestis13's Avatar
    Quote Originally Posted by kostasdim71 View Post
    Όντως!

Πάω για ύπνο,καλό ξημέρωμα
    Την κάνω κ εγώ.Τα λέμε!!
    Το μυστικό είναι στο τέλος να είσαι + και να περνάς καλά !!

χάλι και χθες το nba..σκέφτομαι για λίγες ημέρες να χαλαρώσω και απλά να παρακολουθώ συμπεριφορές ομάδων καθώς σαν να αλλάζουνε λίγο τα κόζια..

Καλησπερα και καλή βδομαδα
    Μεγαλο το χαντικαπ στον Παναθηναικο σημερα 21,5 ποντοι, ενας ΠΑΟ που το πιθανοτερο ειναι να αγωνιστει σημερα χωρις και τον Διαμαντιδη, θα παω με τον ασσο και τον Κολοσσο
    Στο παιχνιδι Πεζαρο-Μιλανο το Μιλανο μαλλον θα κερδισει ευκολα την χειροτερη αμυνα του πρωταθληματος, αν δεν παρει αυτο το παιχνιδι το πρωτο φαβορι για τον τιτλο τοτε ποιό θα παρει? διπλο με 5,5 χαντικαπ
    καλη επιτυχια

Στο βασικό μου στοίχημα για σήμερα στηρίζω Μινεσότα και Σαν Αντόνιο σε δυάδες για απλές νίκες, νίκες στα χάντικαπ και σε πιο ενισχυμένα χάντικαπ.

Με μικρότερο ποντάρισμα 3άδα : Ντιτρόιτ άντερ192-Μπρούκλιν όβερ206,5-Ορλάντο άντερ 185,5. Στο τελευταίο άργησα να παίξω, ήταν στο 187.

Και τέλος, πάλι με μικρότερο ποντάρισμα, υπέρ 3 αουτσάιντερ στο χάντικαπ : Ντιτρόιτ +11, Γιούτα +12 και Ορλάντο +7.

Και μόλις πριν από λίγο μια 3άδα με σκόρερς : Γουίλλιαμς(Μπρούκλιν) άντερ18,5 - Γουόλ(Γουάσινγκτον) όβερ20,5 - Γκρίφιν(Λ.Α. Κλίπερς) άντερ19,5

Αυτά, καλές επιτυχίες εύχομαι και τα ξενύχτια κομμένα πια από μένα (είμαι χάλια την επόμενη μέρα, σέρνομαι κυριολεκτικά), θα παίρνω τη ... κρυάδα μου το πρωί, όταν ξυπνάω.
    Last edited by parolakias; 17/12/2013 at 01:43.

Καλησπερα και απο μένα

Σαν αντονιο οβερ 203.5-ιντιανα αντερ 192-μιαμι οβερ 197.5
    Μινεσοτα -1.5,σικαγο αντερ 185.5,ατλαντα -5.5

Αυτά τα 2 με κανονικό ποντάρισμα

Ντιτροιτ +10.5,ορλαντο +7.5,βοστονη οβερ 199.5,μπρουκλιν οβερ 206.5
    Νέα Υόρκη άσο και οβερ 190.5,ατλαντα αντερ 205,μπρουκλιν -10 με πολυ χαμηλό ποντάρισμα!

Γενικώς είμαι επιφυλακτικος,όλο κατι μου βρωμάει!ας βγει ένα!

γεια σου τάσο ! χαίρομαι, που (επειδή τα έχω παίξει ήδη τα δικά μου) είδα, ότι δεν κοντραριζόμαστε ιδιαίτερα κάπου.
    μόνο σε 2 ματς έχουμε διαφορετικές εκτιμήσεις, αλλά δεν έχω παίξει κάτι ακόμα σ' αυτά, θα περιμένω λίγο ακόμα.

αυτό το όβερ στο τελευταίο παιχνίδι της ημέρας (lac-sas) είναι το δημοφιλέστερο σημείο της ημέρας στις ηπα. όλο και ανεβαίνει, ξεκίνησε στο 201. έτσι μούρχεται, να περιμένω λίγο ακόμα ν' ανέβει κι άλλο και να πάρω το χαμηλότερο άντερ που θα προσφέρει τότε η αγορά (αυτή τη στιγμή το 196,5). δηλαδή, που το ξέρουν ότι θα γίνει ραν ν γκαν το παιχνίδι ; έχουν πρόσφατο παρελθόν και με μικρά σκορ οι 2 ομάδες.

επίσης υπάρχουν κάποιες φήμες για πιθανή επιστροφή μπιλ και ίσως νενέ στην γουάσινγκτον, το πιθανότερο όμως είναι να μη παίξουν. μέχρι τις 2:30 θα είμαι ξύπνιος. αν δω ότι επιστρέφει κάποιος από αυτούς τους 2 πάικτες θα πάρω γουάσινγκτον στο λάιβ, μάλλον με το άντερ των κλίπερς, με μικρό ποντάρισμα βέβαια, κάτι τέτοιο.

καλή επιτυχία !!!

Quote Originally Posted by parolakias View Post
    γεια σου τάσο ! χαίρομαι, που (επειδή τα έχω παίξει ήδη τα δικά μου) είδα, ότι δεν κοντραριζόμαστε ιδιαίτερα κάπου.
    μόνο σε 2 ματς έχουμε διαφορετικές εκτιμήσεις, αλλά δεν έχω παίξει κάτι ακόμα σ' αυτά, θα περιμένω λίγο ακόμα.

αυτό το όβερ στο τελευταίο παιχνίδι της ημέρας (lac-sas) είναι το δημοφιλέστερο σημείο της ημέρας στις ηπα. όλο και ανεβαίνει, ξεκίνησε στο 201. έτσι μούρχεται, να περιμένω λίγο ακόμα ν' ανέβει κι άλλο και να πάρω το χαμηλότερο άντερ που θα προσφέρει τότε η αγορά (αυτή τη στιγμή το 196,5). δηλαδή, που το ξέρουν ότι θα γίνει ραν ν γκαν το παιχνίδι ; έχουν πρόσφατο παρελθόν και με μικρά σκορ οι 2 ομάδες.

επίσης υπάρχουν κάποιες φήμες για πιθανή επιστροφή μπιλ και ίσως νενέ στην γουάσινγκτον, το πιθανότερο όμως είναι να μη παίξουν. μέχρι τις 2:30 θα είμαι ξύπνιος. αν δω ότι επιστρέφει κάποιος από αυτούς τους 2 πάικτες θα πάρω γουάσινγκτον στο λάιβ, μάλλον με το άντερ των κλίπερς, με μικρό ποντάρισμα βέβαια, κάτι τέτοιο.

καλή επιτυχία !!!
    Αυτό το μικρό που έγραψα φταίει που βγήκαν όλα μικρά : "lac-sas"
    Δεν γουστάρει λατινικούς χαρακτήρες το σύστημα...

Γεια σου Κώστα καλησπέρα!

Δεν εχω καμια αντίρρηση,οποίος άλλος και να ήταν ο αντίπαλος,θα πήγαινα στο αντερ..ο ντοκ ριβερς έχει ήδη αρχίσει και βάζει τα "ανατολικά" του στοιχεία στο Los Angeles και έχει πολλα αποτελέσματα κάτω απο 200..αλλα κατι οτι ειναι δυτικό ντέρμπι,κατι οτι βρίσκονται αντίπαλοι δυο μανιωδώς διαβολεμενοι pg, κατι οτι ειναι σχετικά ξεκουραστες οι ομάδες,πιστεύω οτι η κατοσταρα ειναι πολυ πιθανή!

Καλή μας επιτυχια

Quote Originally Posted by iceman7 View Post
    Γεια σου Κώστα καλησπέρα!

Δεν εχω καμια αντίρρηση,οποίος άλλος και να ήταν ο αντίπαλος,θα πήγαινα στο αντερ..ο ντοκ ριβερς έχει ήδη αρχίσει και βάζει τα "ανατολικά" του στοιχεία στο Los Angeles και έχει πολλα αποτελέσματα κάτω απο 200..αλλα κατι οτι ειναι δυτικό ντέρμπι,κατι οτι βρίσκονται αντίπαλοι δυο μανιωδώς διαβολεμενοι pg, κατι οτι ειναι σχετικά ξεκουραστες οι ομάδες,πιστεύω οτι η κατοσταρα ειναι πολυ πιθανή!

Καλή μας επιτυχια
    Και κάτι τελευταίο, σε κάτι τέτοια παιχνίδια σαν το σημερινό, συνηθίζει και ξεκουράζει τον επιβαρημένο Γουέιντ το Μαϊάμι.

Καλή επιτυχία και σε σένα, Τάσο ! Αυτά τα λίγα λοιπόν για σήμερα ! Καληνύχτα !

Άντε ρε ΝΒΑers, που είστε να δώσετε κανένα στανταράκι;;

Quote Originally Posted by xarilakis88 View Post
    Γεια σου Χάρη καλησπέρα!

Με μια λέξη...ΡΕΠΟ!

Νιώθω ότι μου γυρίζει, και το αφήνω να ηρεμήσει λίγο!Ε προσφέρονται και οι μέρες για λίγο καθάρισμα του μυαλού!

Γεια σου Χάρη καλησπέρα!

Με μια λέξη...ΡΕΠΟ!

Νιώθω ότι μου γυρίζει, και το αφήνω να ηρεμήσει λίγο!Ε προσφέρονται και οι μέρες για λίγο καθάρισμα του μυαλού!
    Καλησπέρα Τάσο...Ρεπό ε;

Τι να πω, εγώ εξάλλου κάθε μέρα κουβά πάω. Χθες την τριάδα μου την έσπασε το κατσίκι ο Πέκοβιτς, που έχασε το κάρφωμα μόνος του(!) στα 15'' και χάσαμε το όβερ για ένα καλάθι...

Σήμερα που δεν παίζει κανένας, μπορεί και να πιάσω! Θα κάνω μια δοκιμή!

Τι στανταράκι ρε ; Έχουμε καταστραφεί... Κάτσε σιγά-σιγά να αρχίσουμε και να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι...

Προχθές θυμάσαι που παίζαμε Μπράιαντ άντερ 17,5 κι έβαλε 25 ; Σου είχα πει άντερ γιατί στο προηγούμενό του είχε 4 και χθες που ξανάπαιξε έβαλε 8. Όταν τον παίξαμε έβαλε 25. Δεν τους ψυχολογείς με τίποτα αυτούς.

Καλησπέρα Τάσο...Ρεπό ε;

Τι να πω, εγώ εξάλλου κάθε μέρα κουβά πάω. Χθες την τριάδα μου την έσπασε το κατσίκι ο Πέκοβιτς, που έχασε το κάρφωμα μόνος του(!) στα 15'' και χάσαμε το όβερ για ένα καλάθι...

Σήμερα που δεν παίζει κανένας, μπορεί και να πιάσω! Θα κάνω μια δοκιμή!
    Πλάκα κανείς για πεκοβιτς!!εχεις δει οτι εχω χάσει δυο δελτία για αυτο;;και δεν είχα ιδέα τι έγινε!

Πλάκα κανείς για πεκοβιτς!!εχεις δει οτι εχω χάσει δυο δελτία για αυτο;;και δεν είχα ιδέα τι έγινε!
    Δες το play by play, απ'τα 17'' και μετά...Πρώτα χάνει ο Πέκοβιτς το κάρφωμα, ενώ είναι στο -3 η Μινεσότα. Καπάκι κάνουν φάουλ και 1/2 βολές ο της Βοστώνης, ενώ γελάει ο άλλος των Σέλτικς με τον Πέκοβιτς που είναι από δίπλα του και μόλις έχει χάσει το κάρφωμα! Ριμπάουντ Γουλβς, σουτάρει 3ποντο ο Love για το -1, κ όχι μόνο το χάνει στα 12'', αλλά καθυστερούν 7 ολόκληρα δευτερόλεπτα να κάνουν φάουλ! Στα 5'' δεύτερα γίνεται φάουλ τελικά, 2/2 βολές η Βοστώνη και πάει στο +6. Τελικά σκοράρουμε επιτέλους τρίποντο στα 2 δεύτερα, αλλά δε μένει χρόνος, άσε που θέλουμε 3 πόντους για το όβερ. Τελικά έβαλε 1/2 βολές και χάσαμε για 2 ποντάκια το όβερ.

Εννοείται Κώστα τι να λέμε τώρα;; Γιαυτό τους κράζω εγώ, γιατί δεν μπορείς να τους ψυχολογήσεις με ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ! Και πως να το κάνεις όταν παίζουν κάθε μέρα σχεδόν;; Ο Love είχε χθες 9 στα 25 περίπου, ο Πέκοβιτς 6 στα 15. Όλη η Μινεσότα σούταρε με 38%. Δηλαδή εγώ τι πρέπει να κάνω για να πιάσω, το μέντιουμ; Στα περισσότερα ματς τα χάντικαπ και τα όβερ/άντερ κρίνονται απ'το αν θα μπουν 2-3 σουτ, πως μπορώ να ξέρω αν θα μπουν...Αυτό είναι λόττο, δεν είναι στοίχημα, αγανάκτησα πια.

Το είδα..ρε άνθρωπε μόνος είσαι,κάρφωσε και με τα δυο χέρια..δεν τους το μαθαίνουν αυτο στο basketball 101;;;

Ακόμα θυμάμαι τον αλεξ ακερ να βγαίνει μόνος του και να πηγαίνει να καρφωσει με το ένα χέρι...η συνεχεια γνωστή..

Το είδα..ρε άνθρωπε μόνος είσαι,κάρφωσε και με τα δυο χέρια..δεν τους το μαθαίνουν αυτο στο basketball 101;;;

Ακόμα θυμάμαι τον αλεξ ακερ να βγαίνει μόνος του και να πηγαίνει να καρφωσει με το ένα χέρι...η συνεχεια γνωστή..
    Γμσε τα...Από αυτά που γράψατε την πήρα κι εγώ την τριάδα μου, ήταν Μπρούκλιν, ΝΥ και Βοστώνη τα όβερ που έπαιξα, τα 2 ήρθαν άνετα, και χάσαμε για ένα καλάθι.

Άσε που έπαιζα και μονό νίκη Μινεσότα, και αν μείωνε στον πόντο εκεί, όχι μόνο ήταν σίγουρο όβερ, αλλά υπήρχε και πιθανότητα να το πάρουν οι Γουλβς.

Τέσπα, τελείωσε αυτό, συνεχίζουμε.

Στη ΝΥ άλλα τρένα από κει!! Καλάθι οι Γουίζαρντς στα 6'', περνάνε έναν πόντο μπροστά, και ο κόουτς της ΝΥ δεν παίρνει τάιμ άουτ!!!

Κατεβάζει τη μπάλα ο Μέλο, μέχρι να πάρει χαμπάρι ότι είχε μόνο 6'', έχουν περάσει τα 4...και τελικά ίσα που προλαβαίνει να πετάξει τη μπάλα...Έτσι χάσανε οι Νικς.

Αυτο που λες για το ένα σουτ ειναι τελείως υποκειμενικό,κατα τη γνώμη μου πάντα..

Πχ χθες έμπαινε του πεκοβιτς,παει στον πόντο,κάνουν φάουλ,μπαίνουν οι βολές,μετά λογικα γινεται και αλλο φάουλ για να μην φάνε τρίποντο (αν και στο ΝΒΑ δεν κάνουν συχνά φάουλ οταν ειναι στους τρεις,εκει πιστεύω πάντως θα γινότανε) και παει λέγοντας..δηλαδή ναι το χάσαμε για ένα σουτ ουσιαστικά! Και εκει ειναι που ξενερωνεις την ζωή σου..εγω έν το μεταξυ κατι τέτοια χαμένα μπετς, τα θεωρω γκινια και με επηρεάζουν γενικά για την συνέχεια!

Αλλα στο μπάσκετ το καλο ειναι πως ειναι ελάχιστες,αναλογικά πάντα οι περιπτώσεις που ένα line χάνονται σε ελάχιστους πόντους (αν και μπορω να αριθμησω πολλές περιπτώσεις που εχω παει ταμείο για μισό πόντο και πολλές περισσότερες που εχω παει κουβα για τόσο!). Πάρε παράδειγμα το κλιπς-σαν αντονιο..καραμπινατο οβερ,ανωδικες τασεις όλη μέρα..ήρθε άνετα!

Στο ποδόσφαιρο κάνουμε αμάν να βρούμε ένα τέτοιο (τις καλύτερες τάσεις σήμερα ας πούμε τις ειχε το οβερ της βιγιαρεαλ και το οβερ 3 τησ γροντιγκ!γνωστό το 0-1 και το 2-1)

Γενικώς εχω καταλάβει πως το μπάσκετ ειναι πιο βατό και με περισσότερες ευκαιρίες σε λάθος line απτον μπουκ

Page 4 of 6 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 LastLast