Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 44

Thread: Ποιό είναι το μεγαλύτερο, καλύτερο, σπουδαιότερο μουσικό συγκρότημα όλων των εποχών?

Ποιό είναι το μεγαλύτερο, καλύτερο, σπουδαιότερο μουσικό συγκρότημα όλων των εποχών?

Ευχάριστο γκάλοπ χωρίς πολιτικές σκοπιμότητες.
    Ακούω.

Αναντικατάστατος plestis13's Avatar
    Αν και δεν νομίζω ότι οι περισσότεροι θα τα ξέρετε (όσοι δεν ασχολείστε με Hip-Hop λογικά όχι) αλλά στην Ελλάδα για μένα και το είδος που ακούω οι καλύτεροι είναι οι ΖΝ και -πλέον- οι ΒηταΠεις.Από ξένο hip-hop οι WU TANG ξεχωρίζουν.

Αποσύρομαι να πείτε τα δικά σας, που αν μαντεύω καλά τα πιο πολλά θα είναι ροκ!
    Το μυστικό είναι στο τέλος να είσαι + και να περνάς καλά !!

Quote Originally Posted by plestis13 View Post
    Αν και δεν νομίζω ότι οι περισσότεροι θα τα ξέρετε (όσοι δεν ασχολείστε με Hip-Hop λογικά όχι) αλλά στην Ελλάδα για μένα και το είδος που ακούω οι καλύτεροι είναι οι ΖΝ και -πλέον- οι ΒηταΠεις.Από ξένο hip-hop οι WU TANG ξεχωρίζουν.

Αποσύρομαι να πείτε τα δικά σας, που αν μαντεύω καλά τα πιο πολλά θα είναι ροκ!
    εκεί έχει φτάσει το ελληνικό χιπχοπ δυστυχώς..
    Η ζωή φίλε μου είναι μία ντομάτα...Άλλος την τρώει στην μάπα και άλλος την τρώει σαλάτα!

Από Ελλάδα μακράν κορυφαίο οι Τρύπες με διαφορά
    εκατομμύρια έτη φωτός από τους υπόλοιπους.
    Σε στίχο, σε μουσική; Για μένα ο Αγγελάκας θα μείνει στην ιστορία ως κορυφαίος.
    Δεν θα ξεχάσω ποτέ , όσα χρόνια κι αν περάσουν
    την συναυλία που έδωσαν οι Τρύπες στο ΡΟΔΟΝ το 1993.
    Συναισθήματα που δεν θα ξαναζήσει ποτέ ξανά κανείς
    που ήταν εκεί εκείνο το βράδυ. Πάμε κι ένα κομμάτι
    να θυμηθούμε τα παλιά !!

Τώρα από εξωτερικό υπάρχουν πολλά καλά γκρούπ.
    Το κορυφαίο για μένα Πίνκ Φλόυντ.
    ΤΙΤΑΝΕΣ ΚΑΙ ΓΙΓΑΝΤΕΣ ΜΑΖΙ.
    Αλλά ο δημιουργός ήταν ένας. Μόνος του.
    Θεός των θεών και τιτάνας των τιτάνων.
    Αφιερωμένο στον φίλο μου τον Αντώνη τον Τσούτη τον ΓΙΓΑΝΤΑ

I can't hesitate
    And I can't wait
    For Pleasant Street
    Last edited by kamousis; 21/10/2013 at 21:09.

Ελα, ευκολάκι..... Joy Division.... Αντε και οι War για μας τους γέρους αναπληρωματικοί
    contra omina, contra fata deum, peruerso numine...

Quote Originally Posted by kostasdim71 View Post
    εκεί έχει φτάσει το ελληνικό χιπχοπ δυστυχώς..
    Δεν σου αρέσουν??Και εμένα μέχρι πριν περίπου ένα χρόνο δεν τους είχα πολύ ψηλά αλλά όταν άκουσα πολλά τραγούδια πολύ προσεκτικά τους ανέβασα πάρα πολύ.Τώρα σχεδόν κάθε μέρα με αυτούς ανοίγει το ματι και συνεχίζεται η μέρα.Οκ όχι μόνο με αυτούς αλλά από Ελληνικό χιπ-χοπ κυρίως με ΒηταΠεις και περιμένω εναγωνίως το νέο cd των Επίλεκτων, θα είναι κάτι πολύ μπροστά για τα ελληνικά δεδομένα!

Quote Originally Posted by plestis13 View Post
    Δεν σου αρέσουν??Και εμένα μέχρι πριν περίπου ένα χρόνο δεν τους είχα πολύ ψηλά αλλά όταν άκουσα πολλά τραγούδια πολύ προσεκτικά τους ανέβασα πάρα πολύ.Τώρα σχεδόν κάθε μέρα με αυτούς ανοίγει το ματι και συνεχίζεται η μέρα.Οκ όχι μόνο με αυτούς αλλά από Ελληνικό χιπ-χοπ κυρίως με ΒηταΠεις και περιμένω εναγωνίως το νέο cd των Επίλεκτων, θα είναι κάτι πολύ μπροστά για τα ελληνικά δεδομένα!
    ρε φίλε...όταν μιλάμε για χιπ χοπ...υποτίθεται ότι μιλάμε για μια κουλτούρα...ε δεν δέχομαι να εκπροσωπούν αυτή την κουλτούρα οι Βήτα πεις...πες με προκατειλημμένο αλλά έτσι είμαι...εγώ περιμένω ευθύμη γιατί πιστεύω ότι θα σκάσει βόμβα...
    Η ζωή φίλε μου είναι μία ντομάτα...Άλλος την τρώει στην μάπα και άλλος την τρώει σαλάτα!

Αναντικατάστατος norwichfan's Avatar
    Οταν ακουω για Ελληνικο Hip hop, rap κτλ ακομη κ γω που ειμαι ασχετος γελαω... Ειναι σαν να τραγουδανε δημοτικα στο Χαρλεμ
    Τέτοιο στήσιμο, ουτε η Τζένα Τζειμσον

ρε φίλε...όταν μιλάμε για χιπ χοπ...υποτίθεται ότι μιλάμε για μια κουλτούρα...ε δεν δέχομαι να εκπροσωπούν αυτή την κουλτούρα οι Βήτα πεις...πες με προκατειλημμένο αλλά έτσι είμαι...εγώ περιμένω ευθύμη γιατί πιστεύω ότι θα σκάσει βόμβα...
    Μμμμ ο Ευθύμης (όπως και οι περισσότεροι εδώ που τα λέμε) επικεντρώνεται σε κάποια πράγματα και that's all.Αλλά οκ είναι ο μοναδικός παλιός που το κάνει καλά ακόμα.

Quote Originally Posted by norwichfan View Post
    Οταν ακουω για Ελληνικο Hip hop, rap κτλ ακομη κ γω που ειμαι ασχετος γελαω... Ειναι σαν να τραγουδανε δημοτικα στο Χαρλεμ
    Γιατί μωρέ Φάνη, έχουμε καλά πράγματα, οκ οι περισσότεροι είναι σαβούρα και για τρελό δούλεμα αλλά υπάρχουν κάποιοι που είναι καλοί.

Οντως ειδικα αυτη την εποχη αμα το ψαξεις λιγο μπορεις ναβρεις πολλους ταλαντοχους που κανουν χιπ χοπ....με εναν που εχω κολλησει ειναι ο ταυτισμενος λαθος...ραπαρει..κανει παραγωγες και λοιπα...
    το τελευταιο του κομματι

Active Member και FFC απο μενα, 2 συγκροτηματα που ακουω καθε μερα, διαφορετικα ειδη μουσικης αλλα καθηγητες ο καθενας στο ειδος του!
    *** Και Flowjob(anser) καλουτσικοι-ος

Απο ελληνικο ροκ μου αρεσουν τα Γυμνα Καλωδια, τρυπες οπως ειπε ο φιλος ο Καμουσης, Ξυλινα Σπαθια και αλλα πολλα που δεν μου 'ρχονται στο μυαλο τωρα...

ΤΙ ΚΙ΄ΑΝ ΔΕΝ ΕΕΕΕΧΟΥΜΕ ΛΑΟΟΟ ΤΙ ΚΙ΄ΑΝ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΤΡΟΠΑΙΟΟΟΟ ΕΣΥ ΄ΣΑΙ ΛΟΟΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩΩΩ ΧΩΡΙΣ ΕΣΕΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΕΚΡΟΣ ΧΩΡΙΣ ΕΣΕΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΕΚΡΟΣ

ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΘΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩΩΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΔΕΑ Π΄ΑΓΑΠΩ ΤΟΝ ΠΑΡΘΕΝΩΩΩΝΑ ΚΑΙ ΤΣΟΛΙΑΑΑ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑΑΑ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ
    ΕΝΩΣΟ ΟΛΕ ΕΝΩΣ ΟΛΕ ΕΝΩΣ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΕΝΩΣ ΟΛΕ ΕΝΩΣ ΟΛΕ ΣΤΟ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΣΤΟ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ ΠΑΙΖΟΥΜΕ

Οντως ειδικα αυτη την εποχη αμα το ψαξεις λιγο μπορεις ναβρεις πολλους ταλαντοχους που κανουν χιπ χοπ....με εναν που εχω κολλησει ειναι ο ταυτισμενος λαθος...ραπαρει..κανει παραγωγες και λοιπα...
    το τελευταιο του κομματι

Δες και τον Μονιμο Κατοικο...

ΤΙ ΚΙ΄ΑΝ ΔΕΝ ΕΕΕΕΧΟΥΜΕ ΛΑΟΟΟ ΤΙ ΚΙ΄ΑΝ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΤΡΟΠΑΙΟΟΟΟ ΕΣΥ ΄ΣΑΙ ΛΟΟΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩΩΩ ΧΩΡΙΣ ΕΣΕΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΕΚΡΟΣ ΧΩΡΙΣ ΕΣΕΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΕΚΡΟΣ

ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΘΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩΩΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΔΕΑ Π΄ΑΓΑΠΩ ΤΟΝ ΠΑΡΘΕΝΩΩΩΝΑ ΚΑΙ ΤΣΟΛΙΑΑΑ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑΑΑ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ
    ΕΝΩΣΟ ΟΛΕ ΕΝΩΣ ΟΛΕ ΕΝΩΣ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΕΝΩΣ ΟΛΕ ΕΝΩΣ ΟΛΕ ΣΤΟ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΣΤΟ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ ΠΑΙΖΟΥΜΕ

Quote Originally Posted by pouckis View Post
    Δες και τον Μονιμο Κατοικο...

ταλαντούχος και αυτός...απλά δεν με τρελλαίνει...

Quote Originally Posted by pouckis View Post
    Active Member και FFC απο μενα, 2 συγκροτηματα που ακουω καθε μερα, διαφορετικα ειδη μουσικης αλλα καθηγητες ο καθενας στο ειδος του!
    *** Και Flowjob(anser) καλουτσικοι-ος

Απο ελληνικο ροκ μου αρεσουν τα Γυμνα Καλωδια, τρυπες οπως ειπε ο φιλος ο Καμουσης, Ξυλινα Σπαθια και αλλα πολλα που δεν μου 'ρχονται στο μυαλο τωρα...
    Ο Anser ναι έβγαλε με τον Eversor πολύ καλό δίσκο!!Οι άλλοι όπως το είπες στο είδος τους είναι καθηγητές!

Από Ελλάδα τρύπες , δεν υπάρχει ως συζήτηση οτιδήποτε άλλο.
    η σοφία που προσπαθεί να μεταδώσει ο σοφός ηχεί πάντα σαν τρέλα.

Quote Originally Posted by giannikos View Post
    Από Ελλάδα τρύπες , δεν υπάρχει ως συζήτηση οτιδήποτε άλλο.
    Από εξωτερικό Πινκ Φλοιντ ναι συμφωνώ και εδώ με Καμούση.
    Εντάξει είναι και οι σεξ Πίστολς .

Από γυναικεία συγκροτήματα δεν μας είπατε ποιο θεωρείτε το καλύτερο;;;

Από γυναικεία συγκροτήματα δεν μας είπατε ποιο θεωρείτε το καλύτερο;;;
    για όλους είναι η ερώτηση , αλλά πιο ειδικά για Νίκο Αγγελή.

για όλους είναι η ερώτηση , αλλά πιο ειδικά για Νίκο Αγγελή.
    και για τον Κωστάκη

Page 1 of 3 1 2 3 LastLast