Results 1 to 10 of 10

Thread: Η ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΣΕ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΜΟΝΟΠΩΛΙΟΥ ΟΠΑΠ

Η ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΣΕ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΜΟΝΟΠΩΛΙΟΥ ΟΠΑΠ

Αν λοιπόν το ιντερνετικό στοίχημα διακοπεί όπως το ξέραμε και οδηγηθούμε σε ιντερνετικό μονοπώλιο του ΟΠΑΠ, τί θα κάνουμε ? Ας αρχίσουμε να το συζητάμε!

Κατά την ταπεινή μου γνώμη, η εφημερίδα πρέπει να συνεχίσει να υπάρχει και να αγοράζεται. Προσωπικά, τέσσερα χρόνια την αγόραζα παίζοντας στον ΟΠΑΠ. Ηξερα ότι έπαιζα υπό τις δυσμενέστερες συνθήκες, αλλά έπαιζα. Εφαγα τα μούτρα μου, άντεξα, βελτιώθηκα και τον τελευταίο χρόνο είχα φέρει σε ισορροπία το παιχνίδι. Τίποτα δε στάθηκε εμπόδιο στο να απολαμβάνω την εφημερίδα, να προβληματίζομαι από την αρθρογραφία της, να τη συμβουλεύομαι ή να την κοντράρω. Οι συντάκτες οφείλουν να συνεχίσουν να γράφουν έχοντας στο μυαλό τους τις αποδόσεις του εξωτερικού. Κι δίπλα στα σημεία τους θα γράφουν σε παρένθεση νο μπετ. Εγώ ως Δημήτρης θα εξακολουθήσω να την αγοράζω. Μαζί με την πολιτική και η στοιχηματική. Αυτή η συνήθεια είναι εθιστική και απολαυστική.

Οσον αφορά στον ΟΠΑΠ, θέλω να πιστεύω πως ο επιχειρηματίας θα προσπαθήσει να προσελκύσει τους ιντερνετικούς και μαζί με αυτούς ακόμη περισσότερους. Εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι. Ο Μελισσανίδης πήρε χαριστικά τον ΟΠΑΠ σε σκανδαλώδες τίμημα. Εκλεψε τον ελληνικό λαό, γιατί του το επέτρεψαν οι ΑΙΡΕΤΟΙ άρχοντες. Χρωστάει στην εφορία, σε ασφαλιστικά ταμεία, δε ξέρω και γω πού αλλού. Με λίγα λόγια, μεταξύ άλλων ή πρωτίστως απατεώνας ! Απλά για να φτάσει εκεί που έφτασε, προφανώς έχει και λίγη στοιχειώδη ευφυία. Θέλω να πιστεύω ότι θα διορθώσει κάποια κακώς κείμενα προς όφελός μας. Αν όχι, όποιος αντέχει τον ΟΠΑΠ, θα συνεχίσει εκεί. Οποιος δεν αντέχει, θλίψη και οργή.

Και για να επανέλθω στο φλέγον για τους συντάκτες ζήτημα, δε νομίζω ότι θα προδώσουν τις αρχές τους, αν συνεχίσουν να γράφουν και να προτείνουν. Μην τρελαθούμε! Αλλιώς, γιατί συνεχίζουμε να ζούμε στο προτεκτοράτο, γιατί συντηρούμε τον καπιταλισμό τους, γιατί δεν είμαστε στους δρόμους αυτή τη στιγμή που με διαβάζετε? Μην τρελαθούμε και μην τους φορτώνουμε με έξτρα άγχος. Εδώ εμείς οι παίκτες έχουμε αποσυντονιστεί από τις εξελίξεις, φανταστείτε τους συντάκτες. Και μη μου πει κανείς πως πάλι τους υποστηρίζω. Απλώς φέρομαι όπως θα ήθελα να μου φέρονται αν ήμουν στη θέση τους.

Τέλος, ελπίζω και επιμένω να στρουθοκαμηλίζω. Εύχομαι κάτι να συμβεί στο καταραμένο 90΄.

Βασικότατος MARSEILLE's Avatar
    Ένα χρόνο τώρα είμαστε στην αμφιβολία.Πολύ αγχώνεσαι!
    Περίμενε να οριστικοποιηθεί η κατάσταση και το συζητάμε τότε.

Quote Originally Posted by MARSEILLE View Post
    Ένα χρόνο τώρα είμαστε στην αμφιβολία.Πολύ αγχώνεσαι!
    Περίμενε να οριστικοποιηθεί η κατάσταση και το συζητάμε τότε.
    Εγώ δεν αγχώνομαι. Αλίμονο αν αρρώσταινα από τέτοια θέματα.

Αλλωστε είμαι αισιόδοξος, όταν δεν έχω τις μαύρες μου !

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ...ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΔΥΝΑΤΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ...ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΖΩ ΓΙΑΤΙ ΒΡΙΣΚΩ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΘΥΣΑΥΡΟΥΣ ΣΤΑ ΡΕΠΟΡΤΑΖ...ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ ΚΑΙ Ο ΜΕΛΙΣΣΑΝΙΔΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΣΑΜΑΡΑ,ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΠΙΣΩ,ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΟΝΟΠΩΛΙΟ....ΥΠΟΜΟΝΗ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ...

Εντάξει οι Έλληνες είμαστε ζώα!! Τρανή απόδειξη όλα αυτά που συμβαίνουν με το στοίχημα. Δλδ αντί να έρθουν ξένες εταιρείες και επίγεια κλείσαμε και το ίντερνετ!!

Ποια Ευωπαϊκή Ένωση κσι κουραφέξαλα!! Μετά από αυτά που γίνονται με τον ΚλΟΠΑΠ του Μελισσανίδη, αποδυκνείεται ότι οι άνθρωποι στις Βρυξέλλες απλά λαδώνονται και είναι λαμόγια.

Για μένα η χώρα πρέπει να φύγει από την Ευρωπαϊκή Ένωση.
    Όταν δεν μπορεί να διασφαλιστεί η ελεύθερη αγορά , για ποιον λόγο να μείνουμε;
    Κλέφτες έχουμε και εδώ , δεν χρειαζόμαστε και άλλους.

Που είναι όλοι αυτοί που φωνάζουν για τον ιδιωτικό τομέα; Πήρε ο Μελισσανίδης τον ΟΠΑΠ και τον έχει κάνει χειρότερο από όσο ήταν κρατικός.
    Και το μόνο που τον νοιάζει είναι να φάει τα λεφτά του κράτους και των πολιτών.

Πάντως ακόμη και ο ρόλος των ξένων εταιρειών μοιάζει ύποπτος.
    Εγώ από τότε που είδα στα γραπτά του Νίκου την απόλυτη απαισιοδοξία , καμιά 3 εβδομάδες έχει, με έχει πάρει ένας απίστευτος κατήφορος , πρώτη φορά στην ζωή μου έχω τέτοια μείον στο ταμείο.
    η σοφία που προσπαθεί να μεταδώσει ο σοφός ηχεί πάντα σαν τρέλα.

Και από την εμπειρία μου έτσι λειτουργεί όλος ο ιδιωτικός τομέας. Στην Ελλάδα σίγουρα , υποψιάζομαι ότι το ίδιο συμβαίνει σε όλο τον κόσμο.
    η σοφία που προσπαθεί να μεταδώσει ο σοφός ηχεί πάντα σαν τρέλα.

Δεν την καταλαβαίνω την γκρίνια σας... Λας Βέγκας θα γίνουμε...

http://www.avgi.gr/article/997642/di...reia-tou-opap-
    It's a pleasure to meet someone who understands that to the true gambler, money is never an end in itself, it's simply a tool, as a language is to thought.