Results 1 to 13 of 13

Thread: ΖΙΝΤΑΝ ΚΑΙ ΜΑΤΕΡΑΤΣΙ

ΖΙΝΤΑΝ ΚΑΙ ΜΑΤΕΡΑΤΣΙ

<< επίσης θυμίζω ότι έπρεπε σε κείνο το Μουντιάλ να στηθεί αδριάντας στον Ζιζού, θέλανε να τον περάσουν στο πάνθεον του ποδοσφαίρου , τρομάρα τους!! ευτυχώς βρέθηκε απέναντί τους ο μεγαλύτερος ποδοσφαιριστής όλων των εποχών!! ναι για μένα μεγαλύτερος ποδοσφαιριστής όλων των εποχών δεν είναι ο Μαραντόνα, είναι ο Ματεράτσι!!! >>
    ΑΥΤΑ ΤΑ ΦΟΒΕΡΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΠΩΘΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΙΚΟ.

Και εγώ, δηλωμένος φαν του, το φυσάω και δεν κρυώνει. ΤΟ ΦΥΣΑΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΡΥΩΝΕΙ !!! Γιατί κύριε Γιαννίκο, δε συμπαθείτε τον Ζιντάν? Πώς γίνεται να υπερασπίζεστε την ενέργεια του Ματεράτσι, και να μην αναγνωρίζετε το μεγαλείο της αντίδρασης του Ζιντάν, που τα έγραψε όλα στα παπάρια του και τον κουτούλισε αντρίκια. Ούτε τσαμπουκάς είμαι στη ζωή μου, ούτε αντιπαθώ τους Ιταλούς, αντιθέτως. Αλλά ο Ζιζού για μένα έγινε θεός εκείνο το βράδυ.

Last edited by SIDDHARTHA; 12/09/2013 at 23:37.

He leaves the football in disgrace !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αναντικατάστατος norwichfan's Avatar
    Το να πουλας την ομαδα σου, στην οποια εισαι αρχηγος κιολας γτ καποιος σε βρισε εσενα ή το σοι σου, δεν ειναι μαγκια, ειναι βλακεια...
    Τέτοιο στήσιμο, ουτε η Τζένα Τζειμσον

Και οι δύο έχετε δίκιο σ'αυτά που λέτε...Όμως Δημήτρη το μέγεθος και η εμπειρία του Ζιζού δεν έπρεπε να του επιτρέψει να κάνει αυτό το πράγμα. Ο Ματεράτσι είναι απαύγασμα, δεν το συζητώ, όμως τι κάνεις, δεν έχεις τελειώσει τη δουλειά Ζιζού!!! Η τιμωρία του Ματεράτσι θα ήταν να τον αφήσει δεύτερο. Όχι η κουτουλιά. Ο άνθρωπος έφτιαξε τη φάση της ζωής του, έγινε πρώτη φίρμα απ'το πουθενά, μέχρι και παιχνίδι βγήκε που ρίχνεις κουτουλιές στο Ζιζού!! Και τέλος πήρε και την κούπα η Ιταλία!!! Μόνο τιμωρία δεν ήταν αυτό.

Εγώ δεν μπορώ να χωνέψω ότι ο μεγαλύτερος ποδοσφαιριστής όλων των εποχών για το Γιαννίκο(ίσως η μεγαλύτερη υπερβολή που έχει πει,ίσως και όχι), είναι κολλητός με το Μουρίνιο!!! Το ότι πλέον δεν απαντάμε σε κάτι τέτοια που λες δεν σημαίνει αποδοχή πάντως, τουλάχιστον από μένα.

Ενταξει ας μην τα ριχνουμε ολα στο Ματερατσι,γιατι και ο Ζινταν ηταν βρωμικος παικτης. Θυμαμαι πολλα εγκληματικα μαρκαρισματα του οταν επαιζε σε Γιουβε, και Ρεαλ. Επειδη ηταν μεγαλος παικτης δεν σημαινει πως ηταν και καθαρος..

Quote Originally Posted by raposa View Post
    Ενταξει ας μην τα ριχνουμε ολα στο Ματερατσι,γιατι και ο Ζινταν ηταν βρωμικος παικτης. Θυμαμαι πολλα εγκληματικα μαρκαρισματα του οταν επαιζε σε Γιουβε, και Ρεαλ. Επειδη ηταν μεγαλος παικτης δεν σημαινει πως ηταν και καθαρος..
    Αυτά κυρίως είναι θέμα χαρακτήρα, δε το συζητάμε ότι ήταν λάθος! Έχει τη μισή τουλάχιστον ευθύνη γιαυτό που έγινε, και φυσικά έγινε γιατί και ο Ζιζού δεν ήταν και το καλύτερο παιδί, όντως έχει ιστορικό κακής συμπεριφοράς, Αλγερινός, τι περιμένεις;;

Μπορεί και να το ήξερε ο Ματεράτσι ότι μπορεί να προκαλέσει την αποβολή του Ζιντάν, να ήξερε ότι δυσκολευόταν να ελέγξει τα νεύρα του.

Για μένα είπα ότι είναι ο μεγαλύτερος ποδοσφαιριστής όλων των εποχών , δεν είπα ότι είναι για τους άλλους.
    Ξέρω ότι οι άλλοι θα το χλευάσουν αφούν δεν σκαμπάζουν από μπάλα.
    η σοφία που προσπαθεί να μεταδώσει ο σοφός ηχεί πάντα σαν τρέλα.

Για φρεσκάρισμα...

Ευχαριστώ Ιάκωβε, μας θύμισες πολλά.
    Επαναλαμβάνω.
    Θ-Ε-Ο-Σ.

υ.γ.Καλέ μου φίλε Γιαννίκο, δε σου κρατάω κακία, απλά δε μπορούσα να το αφήσω ασχολίαστο.

Quote Originally Posted by SIDDHARTHA View Post
    Ευχαριστώ Ιάκωβε, μας θύμισες πολλά.
    Επαναλαμβάνω.
    Θ-Ε-Ο-Σ.

υ.γ.Καλέ μου φίλε Γιαννίκο, δε σου κρατάω κακία, απλά δε μπορούσα να το αφήσω ασχολίαστο.
    Καλά ρε Δημήτρη πάει να τα βάλει το γατάκι ο γιος Αλγερινών μεταναστών στην Μαρσίλια με τον Σιτσιλιάνο; Έχουμε σαλτάρει εντελώς , μια χόρτα τον έκανε.
    Σε τέτοιες περιπτώσεις βάζεις τα λεφτά σου στον Σιτσιλιάνο , χωρίς πολλά πολλά.

Βασικά για όσους δεν γνωρίζουν ο Ματεράτσι έχει καλύτερη εκτέλεση φάουλ μπανάνα από την Ζιζού.
    Επίσης είναι πιο πολύ στο γκολ. Αλλά τέλος πάντων , είναι ένας από τους μεγαλύτερους σκόρερ σέντερ μπακ στην ιστορία του ποδοσφαίρου , ταυτόχρονα πανύψηλος και χαλύβδινος. Παίκτης με τρομερό τσαμπουκά και περηφάνια , με απίστευτα ψυχικά αποθέματα. Με τρομερή προκατάληψη εις βάρος του επειδή έκανε και 2-3 σκληρά φάουλ στην καριέρα του (δεν θυμάμαι πάντως να έχει τραυματίσει κανένα, απλά ήταν σκληρός).

Δλδ όταν είχε βγει η ταινία περηφάνια και προκατάληψη νόμιζα ότι είναι βιογραφία του Ματεράτσι!!!