Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 23

Thread: Καλησπερα σε ολους απο μακρια!

Καλησπερα σε ολους απο μακρια!

Καλησπερα σε ολα τα παιδια του φορουμ..
    Το ονομα μου ειναι Γιωργος,ειμαι απο Θεσσαλονικη και το τελευταιο χρονο ζω στην εξωτικη Καρταχενα,στη Κολομβια.
    Τι ηρθα να κανω εδω??περα απο το να...ανεβασω στη φυσικη της θεση την ιστορικη Ρεαλ.. ολη η Λατινικη Αμερικη ειναι το μελλον για μενα,αλλα αυτο ειναι μια αλλη κουβεντα..
    Μου αρεσει παρα πολυ το Λατινοαμερικανικο ποδοσφαιρο,αυτο το αναρχο,το δυνατο,οπου η κερκιδα εχει αμεση και αμφιδρομη σχεση με τους 22 που παιζουν στο χορταρι,κατι που εμενα με εξιταρει οσο τιποτε αλλο..δοξα το θεο εχω δει καποια ματσακια σε διαφορες χωρες εδω γυρω και οσο με το επιτρεπουν οι υποχρεωσεις μου παρακολουθω την Ρεαλ Καρταχενα,τη τοπικη ομαδα που ΑΓΩΝΑ κανουμε(εμεις οι ''Αντι-Τζουνιορ'')να εξηγησουμε στους ντοπιους οτι η μεγαλη δυναμη στα παράλια της χωρας ειμαστε εμεις και οχι αυτη η μικρη ομαδα απο την διπλανη,εμπορικη αχαρη και ασημη πολη που λεγεται Μπαρανκιγια..
    Με αρεσει πολυ το στοιχημα,μεγαλωσα κατα καποιο τροπο διαβαζοντας MATCHMONEY και δε σας κρυβω οτι παντα με τραβουσαν τη προσοχη κυριως τα ''παρα''αθλητικα αρθρα,και οι ωραιες,ρομαντικες μα συναμα παραξενες ποδοσφαιρικες ιστοριες απο ολο το κοσμο,εκει στις πρωτες σελιδες..
    Απο Ευρωπη γουσταρω πολυ τη Μιλαν και τη..Νοριτς(ή Νοργουιτς αν προτιματε..)μιας και εκει στις αρχες της δεκαετιας του '90 η ομαδαρα με το προσωνυμιο ''Καναρινια'',αντικατοπτριζ στο παιδικο μυαλο μου την ομαδα μου(ΑΡΗΣ)στο εξωτερικο...
    Ευχομαι να τα λεμε συχνα,ζηταω συγνωμη αν για πρωτο μυνημα ψιλοξεφυγα και φλυαρησα,αλλα λιγο η ξενιτια..λιγο η ''καψουρα'' μας η κοινη,το στοιχημα με καναν να κανω μια καταθεση ψυχης..Καλα ταμεια σε ολους,δε ξερω να παιζω στοιχημα,παιζω παντα με ''ψυχη'' που λενε,και μετα απο τοσα χρονια ακομη πιστευω οτι οσα δελτια βγαζω,τα βγαζω απο νταηληκι και μονο...

Καλώς μας ήρθες, «εξωτικέ» μας φίλε!!!

Οπως θα δεις, έχουμε και φανατικό Νόριτς στην παρέα και φανατικό τιμ για τα λατινοαμερικάνικα

ΥΓ. Σόρι κι από δω για την ταλαιπωρία με την εγγραφή σου.
    It's a pleasure to meet someone who understands that to the true gambler, money is never an end in itself, it's simply a tool, as a language is to thought.

Σ'ευχαριστω πολυ,να εισαι καλα
    Moλις πριν λιγο ειδα ενα κιτρινοπρασινο αβαταρ διαβαζοντας καποια μυνηματα,πολυ ευχάριστο αυτο..
    Οσο για την εγγραφη,προς θεου δεν υπαρχει προβλημα κανενα,ισα ισα,ευχαριστω που με δεχτηκατε κιολας

Κάποιο κόλλημα θα έτρωγε ο κόφτης του συστήματος με την ip σου λογικά - σε είδε από Κολομβία και θα σε πήρε για «βαρόνο»!

Πόση ώρα έχουμε διαφορά; Τι ώρα είναι για σένα τώρα;
    It's a pleasure to meet someone who understands that to the true gambler, money is never an end in itself, it's simply a tool, as a language is to thought.

χχαχαχαχ!!Και γω νομιζα στην αρχη πως κανω κατι λαθος εγ,καθως δεν εχω και πολυ καλη σχεση με οτι εχει να κανει με ιντερνετ-φορουμ κτλ

Εχουμε 8 ωρες διαφορα,εκει ειστε 8 ωρες μπροστα,εδω τωρα ειναι 12 και τεταρτο το βραδυ!

Κολομβία! Οσο πιο μακριά απ' την Ελλάδα. Μου έφτιαξε ήδη η μέρα!

Κολομβία..ουάουυ

την καλημέρα μου, καλή παραμονή και καλή τύχη με την ομάδα σου!
    The World Is Yours

Αναντικατάστατος norwichfan's Avatar
    Καλημερα!!! Ετσι να μαζευομαστε σιγα σιγα να φτιαξουμε κ συνδεσμο

Καλες κουβεντες να χουμε
    Τέτοιο στήσιμο, ουτε η Τζένα Τζειμσον

Καλημέρες και καλώς ήρθες και καλές συζητήσεις να έχουμε! Πόσο μα πόσο σε ζηλεύω!

Y.Γ. Pablo Escobar will never die
    I will gamble with any man from any land , in any game that he can play , for any amount that he can count.

Αναντικατάστατος plestis13's Avatar
    Καλημέρα, σε μία άλλη πλευρά του κόσμου!!

Πρέπει να κάνουμε στο μέλλον μία σύναξη, παγκόσμια, έχουμε κόσμο κι έξω!!!
    Το μυστικό είναι στο τέλος να είσαι + και να περνάς καλά !!

Καλωσόρισες .... ''συμπατριώτη''
    Last edited by M0nt0ya; 31/08/2013 at 16:39.

Καλωσόρισες φίλος. Τώρα μένει να γράψουμε και κανένα παλικάρι από Ρέικγιαβικ να μας πιάσει χρόνια κατάθλιψη όλους τους εδώ
    contra omina, contra fata deum, peruerso numine...

Αναντικατάστατος norwichfan's Avatar
    Quote Originally Posted by Tsoutis View Post
    Καλωσόρισες φίλος. Τώρα μένει να γράψουμε και κανένα παλικάρι από Ρέικγιαβικ να μας πιάσει χρόνια κατάθλιψη όλους τους εδώ
    Θα σου θυμισει τον καρχαρια κ θα μελαγχολισεις ε??
    Τέτοιο στήσιμο, ουτε η Τζένα Τζειμσον

Quote Originally Posted by norwichfan View Post
    Καλημερα!!! Ετσι να μαζευομαστε σιγα σιγα να φτιαξουμε κ συνδεσμο

Καλες κουβεντες να χουμε
    χχαχα!γεια σου ρε αδερφε,παντως με το δεξι ξεκινησαμε χθες,αντε μπας και παρουμε λιγο τα πανω μας

Ευχαριστω πολυ για το καλοσωρισμα,να στε καλα!

καλως ηρθες φιλε..ανυπομονω για τα "ξενυχτια" μας σε οτι εχει να κανει με τα ματς της κολομβιας και οχι μονο
    Η ζωή φίλε μου είναι μία ντομάτα...Άλλος την τρώει στην μάπα και άλλος την τρώει σαλάτα!

Quote Originally Posted by kostasdim71 View Post
    καλως ηρθες φιλε..ανυπομονω για τα "ξενυχτια" μας σε οτι εχει να κανει με τα ματς της κολομβιας και οχι μονο
    Σ'ευχαριστω!Οντως εδω βολευει με την ωρα για τα της Λατινικης Αμερικης,δε θα ελεγα ομως το ιδιο για τα υπολειπα,μιας και ειναι λιγο...ακομψο να βλεπεις π.χ. το Τσ.Λιγκ 2 η ωρα το μεσημερι και τα της πατριδας μας,9 και 10 το πρωι...χχαχαχα!

Quote Originally Posted by El costeño Griego View Post
    Σ'ευχαριστω!Οντως εδω βολευει με την ωρα για τα της Λατινικης Αμερικης,δε θα ελεγα ομως το ιδιο για τα υπολειπα,μιας και ειναι λιγο...ακομψο να βλεπεις π.χ. το Τσ.Λιγκ 2 η ωρα το μεσημερι και τα της πατριδας μας,9 και 10 το πρωι...χχαχαχα!
    χαχαχαχα...εχεις δικιο...και τ λατινοαμερικανικα ομως μια χαρα ειναι...
    Η ζωή φίλε μου είναι μία ντομάτα...Άλλος την τρώει στην μάπα και άλλος την τρώει σαλάτα!

Ετσι ακριβως! Η τηλεοραση μονιμα ανοιχτη ή στα ESPN ή στα FOX,και..ορεξη για ματς να εχεις..χαχχαχ!
    Η αληθεια ειναι οτι εχει πολλα αθλητικα καναλια εδω και με πολλες εκπομπες με ατελειωτες αναλυσεις επι των αναλυσεων..
    Ασε που εκει που καθεσαι ηρεμος και ωραιος,ξαφνικα πεταγεσαι στη κυριολεξια επανω απο τις περιγραφες αγωνα,μονο και μονο οταν η μπαλα φτασει στη μεγαλη περιοχη..χχαχαχ!στα γκολ χαμηλωνεις την ενταση για να μην ενοχλεις τους διπλα..

Quote Originally Posted by El costeño Griego View Post
    Ετσι ακριβως! Η τηλεοραση μονιμα ανοιχτη ή στα ESPN ή στα FOX,και..ορεξη για ματς να εχεις..χαχχαχ!
    Η αληθεια ειναι οτι εχει πολλα αθλητικα καναλια εδω και με πολλες εκπομπες με ατελειωτες αναλυσεις επι των αναλυσεων..
    Ασε που εκει που καθεσαι ηρεμος και ωραιος,ξαφνικα πεταγεσαι στη κυριολεξια επανω απο τις περιγραφες αγωνα,μονο και μονο οταν η μπαλα φτασει στη μεγαλη περιοχη..χχαχαχ!στα γκολ χαμηλωνεις την ενταση για να μην ενοχλεις τους διπλα..
    χαχαχα...οντως..κατι εχουμε καταλαβει και εμειςς που βλεπουμε λατινικη αμερικη...
    αδερφε μου επειδη εδω ειναι3 και 21 τα χαραματα...παω ν την πεσω...ελπιζω ν μιλαμε συχνα...καλο βραδυυυυ !!!!!

Page 1 of 2 1 2 LastLast