Results 1 to 15 of 15

Thread: Epsom derby

Epsom derby

Η μεγάλη ιπποδρομία την Κυριακή στις 4.00 (ωρα Ελλαδος 6.00)
    Υπαρχουν 10 συμμετοχές με φαβορι τον Dawn Approach .Ο προπονητης O'BRIEN συμμετεχει με 5 αλογα απο τα 10 που τρεχουν ο BATTLE OF MARENGO με αποδοση 4.00 τον οποιο εμπιστευτηκε στο γιο του ειναι το δευτερο φαβορι κατα 90% θα ειναι η επιλογη μου στο ντερπυ αν δεν κανω πισω τελευταια στιγμη και παω στο 4 φαβορι το RULER OF THE WORLD με αποδοση 9 και παλι του O'BRIEN

οι αποδοσεις του ντερπυ εδω http://www.oddschecker.com/horse-rac...e-derby/winner και οποιος γνωριζει κατι παραπανω να μας πει και εμας .Οπως παραδοσιακα ποια αλογα το εχουν κερδισει (φαβορι ή οχι)ποια απο τα διαγωνιζομενα τρεχουν την αποσταση κτλ.
    Last edited by big_nick; 31/05/2013 at 03:11.
    Δάσκαλε το παραδέχομαι άσσος στην θεωρία... μηδέν στην πράξη!!!

Σήμερα στις έξι είναι η κούρσα, αύριο είναι το γαλλικό ντέρμπι...

Στοιχηματικό ενδιαφέρον για τον Dawn Approach δεν υφίσταται, αφού δεν δικαιολογείται τέτοιος φαβοριτισμός (παρά την εντυπωσιακή νίκη του στις 2000 Γκινέες και τις γενεαλογικές προδιαγραφές του - ο πατέρας New Approach πήρε το ντέρμπι το 2008 με τον Manning και τότε στη σέλα του) για ένα άλογο που τρέχει για πρώτη φορά σε απόσταση μεγαλύτερη του μιλίου. Από αυτούς που μπορούν να τον απειλήσουν μόνο ο Ruler Of The World έχει τρέξει τα 2400μ., αλλά είναι άπειρος, με δύο μόνο συμμετοχές στα πόδια του. Καλύτερος μου φαίνεται, και αυτόν θα προτιμούσα αν έπαιζα κάτι, ο έτερος γιος του Galileo (γενεαλογικά έχουμε μάχη μεταξύ πατέρα και γιου!!), δηλαδή ο BATTLE OF MARENGO, του οποίου η αγωνιστική εμπειρία ναι μεν περιορίζεται στα 2000μ., αλλά όλα δείχνουν ότι θα βγάλει ευχάριστα την απόσταση. Καλός τριετής είναι και ο "γάλλος" OCOVANGO, που και εύκολος στο φιλέτο είναι και δυνατός φίνις, αλλά δυσκολεύομαι να εκτιμήσω εάν θα είναι το ίδιο δυνατός στα 2400μ. όσο στα 2000 και 2100μ.

αν δεν κανω πισω τελευταια στιγμη και παω στο 4 φαβορι το RULER OF THE WORLD με αποδοση 9 και παλι του O'BRIEN
    Ελπίζω να έκανες πίσω και να πήγες τελικά με το νικητή!!!! Απέτυχε παταγωδώς ο Dawn Approach και αποδείχθηκε πόσο παράλογος ήταν ο φαβοριτισμός του...

Quote Originally Posted by ASCAZO View Post
    Ελπίζω να έκανες πίσω και να πήγες τελικά με το νικητή!!!! Απέτυχε παταγωδώς ο Dawn Approach και αποδείχθηκε πόσο παράλογος ήταν ο φαβοριτισμός του...
    Ναι τελικα εκανα και με βοηθησε και το ποστ σου οτι νικητης ηταν το μονο αλογο που ετρεξε την αποσταση νασαι καλα φιλε .Με χαλασε μονο το γεγονος οτι ειχα παιξει και omni RULLER KAI BATTLE και ηρθε τεταρτος φωτο φινις απο τον 3ο .
    Δάσκαλε το παραδέχομαι άσσος στην θεωρία... μηδέν στην πράξη!!!

Στις 5:15 σήμερα το γαλλικό ντέρμπι (όσοι ενδιαφέρονται μπορούν να το παρακολουθήσουν από το σάιτ του ΟΔΙΕ)

http://www.geny.com/partants-pmu/201...y-club_c521563

Η αδυναμία σε κάποιο άλογο δεν είναι ο καλύτερος σύμβουλος. αλλά αδυνατώ να πιστέψω ότι δεν θα πρωταγωνιστήσει η συμπάθειά μου ο MORANDI. Μπορεί να μην τα κατάφερε (όχι ότι έτρεξε άσχημα) στις δύο συμμετοχές μέσα στο 2013. αλλά έχω την εντύπωση ότι είναι ικανός σήμερα να θυμίσει τον περσινό, κορυφαίος ως διετής, εαυτό του. INTELLO και DASTARHON αποκάλυψαν παραπλήσιες δυνατότητες στις αρχές Μαϊου στο Longchamp, αλλά ο πρώτος αποτελεί (Galileo γαρ) το φαβορί της κούρσας, ενώ ο Bolger και ο Manning θα επουλώσουν τις πληγές τους από τη χθεσινή αποτυχία του Dawn Approach αν καταφέρουν να επικρατήσουν με τον LOCH GARMAN (2ος του Battle Of Marengo πρόσφατα και νικητής πέρσι το Νοέμβριο σε γκρουπ 1 ιπποδρομία στα 1600μ. στο Saint Cloud).
    Last edited by ASCAZO; 02/06/2013 at 15:03.

Στις 5:15 σήμερα το γαλλικό ντέρμπι (όσοι ενδιαφέρονται μπορούν να το παρακολουθήσουν από το σάιτ του ΟΔΙΕ)

Η αδυναμία σε κάποιο άλογο δεν είναι ο καλύτερος σύμβουλος. αλλά αδυνατώ να πιστέψω ότι δεν θα πρωταγωνιστήσει η συμπάθειά μου ο MORANDI. Μπορεί να μην τα κατάφερε (όχι ότι έτρεξε άσχημα) στις δύο συμμετοχές μέσα στο 2013. αλλά έχω την εντύπωση ότι είναι ικανός σήμερα να θυμίσει τον περσινό, κορυφαίος ως διετής, εαυτό του. INTELLO και DASTARHON αποκάλυψαν παραπλήσιες δυνατότητες στις αρχές Μαϊου στο Longchamp, αλλά ο πρώτος αποτελεί (Galileo γαρ) το φαβορί της κούρσας, ενώ ο Bolger και ο Manning θα επουλώσουν τις πληγές τους από τη χθεσινή αποτυχία του Dawn Approach αν καταφέρουν να επικρατήσουν με τον LOCH GARMAN (2ος του Battle Of Marengo πρόσφατα και νικητής πέρσι το Νοέμβριο σε γκρουπ 1 ιπποδρομία στα 1600μ. στο Saint Cloud).
    Γεια σου Τάσο ! Όποτε παίζει καμιά καλή κούρσα, που τη προσφέρει η 365 και τη δείχνει κάποιο λινκ, ρίχνε κανά ποστάρισμα, να θυμηθούμε παλιές μας αμαρτίες...

Να τι κάνουν τα τόπικ που ανοίγουν Έριξα κάτι πολύ ψιλά σε ιπποδρομία μετά από μπορεί και 20 χρόνια

Τάσο δώσε λινκ για να το δούμε ή τους πρώτους 3 μετά, αν μπεις...

Φίλε parolakias (Κώστας ή δεν θυμάμαι καλά, νικητής ο φαβορί INTELLO (το πρώτο παιδί του Galileo που κερδίζει γαλλικό ντέρμπι), δεύτερος η συμπάθειά μου ο MORANDI (το δίδυμο στο αμοιβαίο του ΟΔΙΕ απέδωσε 17,66/1) και τρίτος ο SKY HUNTER.

Φίλε parolakias (Κώστας ή δεν θυμάμαι καλά, νικητής ο φαβορί INTELLO (το πρώτο παιδί του Galileo που κερδίζει γαλλικό ντέρμπι), δεύτερος η συμπάθειά μου ο MORANDI (το δίδυμο στο αμοιβαίο του ΟΔΙΕ απέδωσε 17,66/1) και τρίτος ο SKY HUNTER.
    Σε ακολούθησα ! Σε γκανιάν και σε 1-2-3. Πληρώθηκα το δεύτερο @2.40. Το γκανιάν έδινε 7.50, έ; Χάσαμε εύκολα ή δύσκολα τη πρώτη θέση;;

Υπάρχουν λινκ για λάιβ παρακολούθηση στο ίντερνετ Τάσο ;;;

Εύκολα, με δύο μήκη διαφορά, αλλά ο νικητής έτυχε εκπληκτικής ίππευσης από τον Peslier, ακολούθησε εύκολα στην 3η θέση τους "λαγούς" και έφυγε στα τελευταία 350μ., αποκτώντας διαφορά τεσσάρων περίπου μηκών. Την μειώσαμε στα δύο, σκεπάζοντας λίγο πριν το φίνις τον Sky Hunter! Έστω κι έτσι όμως, το αποτέλεσμα ήταν καλό για μένα (στοιχηματικά, όχι συναισθηματικά, έχω αυτή την τρέλα, βλέπεις, να δένομαι με ορισμένα άλογα), αφού η απόδοση του διδύμου ξεπέρασε κατά πολύ τις προσδοκίες μου!!

Εύκολα, με δύο μήκη διαφορά, αλλά ο νικητής έτυχε εκπληκτικής ίππευσης από τον Peslier, ακολούθησε εύκολα στην 3η θέση τους "λαγούς" και έφυγε στα τελευταία 350μ., αποκτώντας διαφορά τεσσάρων περίπου μηκών. Την μειώσαμε στα δύο, σκεπάζοντας λίγο πριν το φίνις τον Sky Hunter! Έστω κι έτσι όμως, το αποτέλεσμα ήταν καλό για μένα (στοιχηματικά, όχι συναισθηματικά, έχω αυτή την τρέλα, βλέπεις, να δένομαι με ορισμένα άλογα), αφού η απόδοση του διδύμου ξεπέρασε κατά πολύ τις προσδοκίες μου!!
    Ε, αφού λες 17,66 το δίδυμο, βέβαια. Συγχαρητήρια !

Αυτή η κωλο-365 μόνο στοίχημα γκανιάν και πλασάρισμα στις 3 πρώτες θέσεις προσέφερε.

Quote Originally Posted by parolakias View Post
    Υπάρχουν λινκ για λάιβ παρακολούθηση στο ίντερνετ Τάσο ;;;
    Για να βλέπεις την κούρσα δεν γνωρίζω κάποιο. Μέχρι πρότινος το σαϊτ που έβαλα στο αρχικό μήνυμα (geny. com) τις έδειχνε, αλλά εδώ και κάποιο διάστημα "έκοψε" το Live για Ελλάδα... Οι γαλλικές, πάντως, παίζουν σχεδόν καθημερινά στο σάιτ του ΟΔΙΕ (TV).

Αυτή η κωλο-365 μόνο στοίχημα γκανιάν και πλασάρισμα στις 3 πρώτες θέσεις προσέφερε.

Κι ούτε καν την απόδοση ξέρεις, τη μαθαίνεις μετά τη κούρσα, στη 365.
    Καλή καμιά ιπποδρομία, αλλά σιγά τώρα μη τρέχω σε πρακτορείο οδιε για να παίξω

Κι ούτε καν την απόδοση ξέρεις, τη μαθαίνεις μετά τη κούρσα, στη 365.
    Καλή καμιά ιπποδρομία, αλλά σιγά τώρα μη τρέχω σε πρακτορείο οδιε για να παίξω
    Εννοείται!!! Για να βλέπεις, όταν θέλεις, τις καλές ιπποδρομίες, όπως η σημερινή π.χ., έβαλα το σάιτ