Σελίδα 1 από 8 123 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 20 από 151

Θέμα: ΤΡΟΠΟΣ ΠΑΙΞΙΜΑΤΟΣ-ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ

ΤΡΟΠΟΣ ΠΑΙΞΙΜΑΤΟΣ-ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ

Ανοιγω αυτο το τοπικ ,με σκοπο παντα να δουμε λαθη που κανουμε , να βρουμε καλυτερους και αποδοτικοτερους τροπους , να μαθουμε νεους ,διαφορετικους τροπους και να συνδυασουμε ολες τις αποψεις.Ξεκινησε βασικα απ την προσωπικη εκτιμηση , οτι τα λαθη μου δεν ειναι τοσο στην επιλογη των σημειων, αλλα σε εναν ιδιομορφο τροπο παιξιματος ο οποιος δεν εχει το επιθυμητο αποτελεσμα, αρα κατι δεν παει καλα...
    οποιοs φοβαται...παει και κοιμαται!!!!

Θα αρχισω απο μενα...
    Επειδη αρκετος κοσμος παιζει στον ΟΠΑΠ , θα ξεκινησω απο αυτον και στην συνεχεια θα αναφερθω στις εταιριες.
    .Το κουπονι εχει τουλαχιστον 300 παιχνιδια.Με την πρωτη αναγνωση ,διωχνω κατευθειαν αυτα που ειναι κατω απο 1.60 , κυκλωνοντας μονο αυτα που ,εμπειρικα , υπαρχει υποψια για εκπληξη.Στην συνεχεια , κυτταω αυτα που εχουν εως 2.00 αποδοση και αυτα που φοβαμαι η δεν τα θεωρω value, τα διαγραφω.Αυτα που μενουν, διαβαζω αναλυτκα ολα τα ρεπορταζ , τζιρος και μεταβολες τιμων και κυκλωνω αυτα που θεωρω σωστα.
    .Τωρα , περνοντας στα 2.00+ πεφτει ολη η μελετη!Ρεπορταζ,παρασκηνια ,σχεσεις,παικτες και τα παραπανω που ανεφερα.Αφου τελειωσει η διαλογη κυκλωνω παραλληλα και τα οβερ,που ειναι απο τα βασικοτερα στοιχηματα μου.Εκτος του οτι μου αρεσουν, τα θεωρω και τα πιο ¨ασφαλη" στοιχηματα,
    .Τελος, αναζητω μπομπες σε "βρωμικες" ομαδες η πρωταθληματα , σε υπερβολικα πονταρισματα, σε σημαντικα νεα,σε σχεσεις ομαδων,παρασκηνιο,αναγκες βαθμων,αδιαφορια,κ.τ.λ
    Με αυτα και αυτα , εχουν μαζευτει τουλαχιστον 30 ματς !!!
    .Εδω αρχιζουν τα δυσκολα και -σιγουρα- εδω χανεται το παιχνιδι...
    Απο την μια ειναι η "χημεια" και απο την αλλη το ρισκο που παιρνω σε ματς που ειναι επικυνδινα και απλα μου αρεσουν, τα οποια ομως μπαινουν στο παιχνιδι...Αυτο ειναι το κομματι που θελω να διορθωσω...
    .Για τις εταιριες θα αναφερω την επομενη φορα οπου εκει ειναι πολυ καλυτερα τα πραγματα ,αφου εχω μονα , δυαδες και ειδικα στοιχηματα κι πολυ καλλυτερες τιμες,αλλα υπαρχει και το εξευτελιστικο οριο του πονταρισματος ,το οποιο το εχω νοιωσει καλα!
    Τελευταία επεξεργασία από atlas; 04/09/2011 στις 22:14

Να σου κάνω εγώ ποδαρικό φιλαράκο μου!

Υπάρχει στο μυαλό μου ενα απλό στην σκέψη αλλα κουτσό πολλές φορές στην πράξη σχέδιο.
    Εγώ επειδή δεν μπορώ να εξηγήσω με ποσοστά πονταρισματος και αρχικής μπάνκας, θα το γράψω όπως μπορώ και όποιος θέλει με διορθώνει!
    Είναι ενα πλάνο σαββατοκύριακου!
    Επιλέγουμε 2αδες ή το πολύ 3αδες με «τοκογλυφικά» ποσοστά που στο σύνολο τους μας δίνουν απόδοση 2.5!
    Επιλέγουμε 5 γκρούπ απο αυτές τις 2αδες ή 3αδες με βάση την ώρα των αγώνων σε όλο το κουπόνι του σαββατοκύριακου.
    Παίρνουμε το πρώτο χρονικά γκρουπάκι και ποντάρουμε 50€!
    Αν όλα γίνουν κατ΄ευχήν έχουμε 50x2.5=125€
    Αφαιρούμε το αρχικό μας ποσό (50€) και κρατάμε τα 75€!
    Παίρνουμε το δεύτερο χρονικά γκρουπ και ποντάρουμε το κερδισμένο μας στοίχημα 75x2.5=187.5€
    Παίρνουμε το 3ο χρονικά γκρουπ και ποντάρουμε το καινούριο κερδισμένο μας στοίχημα 187.5x2.5=468.75€
    Παίρνουμε το 4ο χρονικά γκρουπ και ποντάρουμε το καινούριο κερδισμένο μας στοίχημα 468.75x2.5=1171.87€
    Παίρνουμε το 5ο και τελευταίο χρονικά γκρουπ και ποντάρουμε το καινούριο κερδισμένο μας στοίχημα 1171.87x2.5=2929.68€

Το κακό με μενα είναι οτι έχω καταφέρει να το ολοκληρώσω μόνο 2 φορές σε τόσα και τόσα σαβ/ριακα!
    Το μεγαλύτερο κακό είναι οτι πολλές φορές χάνω απο το πρώτο κιόλας γκρούπ οπότε χάνω και το αρχικό δικό μου ποσό...

Αυτό ήθελα να πώ, ελπίζω να μην είναι ανοησία και ελπίζω να είναι αυτό που ήθελες να γράψουμε κολλητέ!
    Όσες κι αν χτίζουν φυλακές, κι αν ο κλοιός στενεύει, ο νους μας είναι αληταριό που όλο θα δραπετεύει...

Ναι μπραβο!Αυτο θελω φιλε μου...Αφου το εχεις παιξει τοσα Σ/Κ και μονο δυο φορες επιασε,κατι δεν παει καλα.Αυτο θελω να βρουμε!!!Αν και το ποσο που κερδιζεις σε ρεφαρει αρκετα Σ/Κ.Αν καταλαβα καλα τα ματς ειναι 1.50 για δυαδα και θελεις 10 στα 10!!! Στατιστικα ,αν θυμαμαι καλα περναν τα 7 στα 10.Αν μιλαμε για τριαδες 1.25 , θελεις 15 στα 15!!!ενταξει το θεωρω αδυνατο...Το σκεπτικο ειναι πολυ καλο ,αλλα ,μαλλον ,θελει διαφορετικη προσεγγιση!

Εγώ αυτό που θέλω να πω είναι οτι υπάρχει το excel και η access που για MS δεν είναι καθόλου ασχημα προϊόντα

Ανοίγουμε, λοιπόν, ένα και καταγράφουμε ένα ικανο δειγμα στοιχημάτων. Όταν το δείγμα θεωρηθεί ικανό, παιρνουμε ένα ΣΚ off από το σπορ και το ρίχνουμε στην ανάλυση. Τι προσθέτει λεφτά στο λογαριασμό ? Συνεχίζεται. Τι αφαιρεί ? Διακόπτεται

Όσον αφορά τα όρια ρε συ atlas, είναι κάτι που το διαβάζω εδώ και κει σε forums. Μαγαζιά χωρις όρια δεν ξέρεις ? Δεν έχω πολλούς λογαριασμούς αλλά μέρη που να μπορείς να χτυπήσεις οτι θες υπάρχουν, αν θες λέμε και ονόματα. Δε θέλω να το παίξω οτιδήποτε αλλά μετά από χρονια στην online πιάτσα το θεωρώ μαλακια να παίζει κανεις βετεν, σπορτινγκ, βιστα κλπ κλπ κλπ............

Ξέχασα να σου γράψω οτι τα 1.6 της 2αδας και τα 1.35 περιπου της 3αδας, είναι οτιδήποτε πονταρισματα!
    Είτε σημεία, είτε οβερ, ειτε κορνερ, είτε γκολ ημιχρόνου, οτιδήποτε!
    Όσες κι αν χτίζουν φυλακές, κι αν ο κλοιός στενεύει, ο νους μας είναι αληταριό που όλο θα δραπετεύει...

Εγώ αυτό που θέλω να πω είναι οτι υπάρχει το excel και η access που για MS δεν είναι καθόλου ασχημα προϊόντα

Ανοίγουμε, λοιπόν, ένα και καταγράφουμε ένα ικανο δειγμα στοιχημάτων. Όταν το δείγμα θεωρηθεί ικανό, παιρνουμε ένα ΣΚ off από το σπορ και το ρίχνουμε στην ανάλυση. Τι προσθέτει λεφτά στο λογαριασμό ? Συνεχίζεται. Τι αφαιρεί ? Διακόπτεται
    το απλοποιεις πολυ φιλε μου και ανακατευεις και την στατιστικη , η οποια δεν υπαρχει για μενα στο στοιχημα(εχω ανοιξει και τοπικ για αυτο το θεμα)...αν καταλαβα καλα.Οσο για τις εταιριες ,το οριο σε μενα κανει απαγορευτικο το παιξιμο -και δεν ειναι καμια απο αυτες που αναφερεις-

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από giodour Εμφάνιση Μηνύματος
    Επιλέγουμε 2αδες ή το πολύ 3αδες με «τοκογλυφικά» ποσοστά που στο σύνολο τους μας δίνουν απόδοση 2.5!
    Επιλέγουμε 5 γκρούπ απο αυτές τις 2αδες ή 3αδες με βάση την ώρα των αγώνων σε όλο το κουπόνι του σαββατοκύριακου.
    Παίρνουμε το πρώτο χρονικά γκρουπάκι και ποντάρουμε 50€!
    Αν όλα γίνουν κατ΄ευχήν έχουμε 50x2.5=125€
    Αφαιρούμε το αρχικό μας ποσό (50€) και κρατάμε τα 75€!
    Παίρνουμε το δεύτερο χρονικά γκρουπ και ποντάρουμε το κερδισμένο μας στοίχημα 75x2.5=187.5€
    Παίρνουμε το 3ο χρονικά γκρουπ και ποντάρουμε το καινούριο κερδισμένο μας στοίχημα 187.5x2.5=468.75€
    Παίρνουμε το 4ο χρονικά γκρουπ και ποντάρουμε το καινούριο κερδισμένο μας στοίχημα 468.75x2.5=1171.87€
    Παίρνουμε το 5ο και τελευταίο χρονικά γκρουπ και ποντάρουμε το καινούριο κερδισμένο μας στοίχημα 1171.87x2.5=2929.68€

Το κακό με μενα είναι οτι έχω καταφέρει να το ολοκληρώσω μόνο 2 φορές σε τόσα και τόσα σαβ/ριακα!

Σαλόνικα, το να καταφέρεις αυτό το πράγμα 2 φορές στη ζωη σου ολάκερη είναι παγκόσμιο ρεκορ, αδερφέ !

Ξέχασα να σου γράψω οτι τα 1.6 της 2αδας και τα 1.35 περιπου της 3αδας, είναι οτιδήποτε πονταρισματα!
    Είτε σημεία, είτε οβερ, ειτε κορνερ, είτε γκολ ημιχρόνου, οτιδήποτε!
    α,νομιζα σημεια...αλλαζει καπως,αλλα το προβλημα παραμενει στην επαληθευση των πολλων ματςΚαι μια απορια ,αφου φτανεις στο 5ο βημα γιατι δεν τα παιζεις μια δεκαδα?...Για να παιρνεις τα λεφτα σου πισω σε καθε βημα?

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από gamcare Εμφάνιση Μηνύματος
    Σαλόνικα, το να καταφέρεις αυτό το πράγμα 2 φορές στη ζωη σου ολάκερη είναι παγκόσμιο ρεκορ, αδερφέ !
    Ηταν τα μόναδικά 2 ξενέρωτα σαβ/ριακα!
    Σαβ/ριακα που δεν στραβοπάτησε κανείς (απο αυτούς που επέλεξα), που κανένα όβερ δεν ήταν αντερ και που οι δυνατες στοιχηματικα ομάδες (Μπαρτσα, Ρεαλ, Πορτο, ΟΣΦΠ, Σελτικ, Μίλαν) ητάν τέλεια απλωμένες χρονικά στο κουπόνι!

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από atlas Εμφάνιση Μηνύματος
    Και μια απορια ,αφου φτανεις στο 5ο βημα γιατι δεν τα παιζεις μια δεκαδα?...Για να παιρνεις τα λεφτα σου πισω σε καθε βημα?
    Συγνώμη αλλα δεν το κατάλαβα...

Κάν΄το μου λιιιιιγο πιο ψιλά!

το απλοποιεις πολυ φιλε μου και ανακατευεις και την στατιστικη , η οποια δεν υπαρχει για μενα στο στοιχημα(εχω ανοιξει και τοπικ για αυτο το θεμα)...αν καταλαβα καλα.Οσο για τις εταιριες ,το οριο σε μενα κανει απαγορευτικο το παιξιμο -και δεν ειναι καμια απο αυτες που αναφερεις-
    Δεν προκειται για στατιστική αλλά για "τεφτέρι". Μη μου θυμίζεις tipster ο όποιος έδινε πριν χρόνια γνώμες για το 243 του κουπονιού χωρίς να ξέρει καν ποιοι παιζουν στο 243 αλλά με βάση το τι έχει έρθει στο 243 τα τελευταία Σαββατα

Το ότι πρέπει - αφού ακόμη την ψάχνεις όπως φαίνεται - να βλέπεις την ιστορικότητά σου μια στο τόσο και να παίρνεις αποφάσεις, να διαμορφώνεις και να εξελίσεις το παιχνίδι σου είναι βασικό

Αν τώρα τα όριά σου είναι απαγορευτικά γενικώς και παντού, τι το κουράζεις ? Φαε τα λεφτά σου και γ***σε το κουμάρι

Συγνώμη αλλα δεν το κατάλαβα...

Κάν΄το μου λιιιιιγο πιο ψιλά!
    οχι,ενταξει,εγω δεν καταλαβα...τωρα που το ξαναδιαβασα ,ειδα οτι στη πορεια παιρνεις λεφτα πισω..σκεφτομουν γιατι δεν τα παιζεις καρφι.
    Με μεγαλυτερα ποσοστα, θα χρειαζοσουν λιγοτερα βηματα!Μια εναλλακτικη σκεψη ειναι , να μην ειναι ολα τοκογλυφικα.Π.χ, αν πιστευεις 1.90 γιατι να μην το βαλεις με ενα 1.50? αναλογα την ζωνη και τι πιστευεις!Δεν ειναι αναγκη να ειναι ολα τοκογλυφικα..αυτο θα σου αφηνε και καλο κερδος στα βηματα.

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από gamcare Εμφάνιση Μηνύματος
    Δεν προκειται για στατιστική αλλά για "τεφτέρι". Μη μου θυμίζεις tipster ο όποιος έδινε πριν χρόνια γνώμες για το 243 του κουπονιού χωρίς να ξέρει καν ποιοι παιζουν στο 243 αλλά με βάση το τι έχει έρθει στο 243 τα τελευταία Σαββατα

Το ότι πρέπει - αφού ακόμη την ψάχνεις όπως φαίνεται - να βλέπεις την ιστορικότητά σου μια στο τόσο και να παίρνεις αποφάσεις, να διαμορφώνεις και να εξελίσεις το παιχνίδι σου είναι βασικό

Αν τώρα τα όριά σου είναι απαγορευτικά γενικώς και παντού, τι το κουράζεις ? Φαε τα λεφτά σου και γ***σε το κουμάρι
    οκ! για αυτο σου ειπα ...αν καταλαβα καλα
    Το αλλο δεν το σχολιαζω...

Η καταγραφή βοηθάει να μάθεις τον ευατό σου καλύτερα (ειδικά στην αρχή σου σαν παίκτης (εγώ) βοηθάει ώστε να κάνεις την επώμενη χρονική περίοδο ένα άλλο καλύτερο σύστημα που σου ταιριάζει).Γκιοντούρ γι' αυτό που λες αν τα 2 δυνατά σου (πολύ όμως) με αποδόσεις 1,60 και 1,50 είναι το ένα Γερμανιά 4 και 30 και το άλλο Αργεντινή 2 το πρωϊ και από όλα τα άλλα έχεις κάποια σημειάκια αλλά τίποτε σπουδαίο, δεν τα συνδυάζεις??

Λίγο άσχετο αλλά αφού είπες Παρασκευά θα ήθελα αν κάποιος έχει κείμενα του Παρασκευά να μου τα στείλει σε πμ κυριώς τα γενικού στοιχηματισμού και 1-2 για ένα Σ/Κ να δω τι ακριβώς ήταν (όσο μπορώ βέβαια).
    Συμεχίζουμε!!
    Το μυστικό είναι στο τέλος να είσαι + και να περνάς καλά !!

οχι,ενταξει,εγω δεν καταλαβα...τωρα που το ξαναδιαβασα ,ειδα οτι στη πορεια παιρνεις λεφτα πισω..σκεφτομουν γιατι δεν τα παιζεις καρφι.
    Με μεγαλυτερα ποσοστα, θα χρειαζοσουν λιγοτερα βηματα!Μια εναλλακτικη σκεψη ειναι , να μην ειναι ολα τοκογλυφικα.Π.χ, αν πιστευεις 1.90 γιατι να μην το βαλεις με ενα 1.50? αναλογα την ζωνη και τι πιστευεις!Δεν ειναι αναγκη να ειναι ολα τοκογλυφικα..αυτο θα σου αφηνε και καλο κερδος στα βηματα.
    Γιατι στο μυαλό μου εκείνη την ώρα είναι οτι και στο μυαλό του μπουκ, υποθέτω.
    Μικρότερο όριο μικρότερο ρίσκο!
    Γι΄αυτό επιλέγω σημεία απο 1.30 εως 1.60!

κειμενα του θα βρεις στον Φιλαθλο , στο ενθετο του Εθνους και στο betonet!Εννοειται πριν απο αρκετα χρονια...

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από plestis13 Εμφάνιση Μηνύματος
    Γκιοντούρ γι' αυτό που λες αν τα 2 δυνατά σου (πολύ όμως) με αποδόσεις 1,60 και 1,50 είναι το ένα Γερμανιά 4 και 30 και το άλλο Αργεντινή 2 το πρωϊ και από όλα τα άλλα έχεις κάποια σημειάκια αλλά τίποτε σπουδαίο, δεν τα συνδυάζεις??
    Μεταξύ τους όχι!
    Οχι γιατί στις 4 το πρωι που θα΄χει τελειώσει και το αργεντίνικο θα΄χεις χασει μια ολόκληρη ημέρα για μόνο 1 γκρούπ!

κειμενα του θα βρεις στον Φιλαθλο , στο ενθετο του Εθνους και στο betonet!Εννοειται πριν απο αρκετα χρονια...
    Πως??

Μεταξύ τους όχι!
    Οχι γιατί στις 4 το πρωι που θα΄χει τελειώσει και το αργεντίνικο θα΄χεις χασει μια ολόκληρη ημέρα για μόνο 1 γκρούπ!
    Δεν μπορεί να τα κάνεις αυτά 1ο γκρούπ?Μιλάω για μία εξαίρεση το 2ιμηνο (π.χ.)Και μετά να αρχίσεις όλα τα άλλα (αφού δεν έχεις κάτι πολύ καλό) με χαμηλότερη μίζα.

Σελίδα 1 από 8 123 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας