PDA

View Full Version : Λατινική Αμερική

redlegend2010
13/02/2015, 22:11
Καλησπέρα:)

Μπαίνει και η Ουρουγουάη στο χορό αυτή την εβδομάδα αλλά λίγα πράγματα έχω να πω για τα ματς. Κοίταξα τις μεταγραφές και δεν μπορώ να πω πως έγιναν τρελές κινήσεις πέρα από την Γουόντερερς που ενισχύθηκαν σε όλες τις γραμμές, ενώ επίσης είχαμε και τις Ράμπλα-Ντεφενσόρ αρκετά ενεργητικές στις μεταγραφές.

Βασικά οι δύο τελευταίες είναι που έβλεπα για παιχνίδι αλλά η πρώτη έχασε τον πρώτο σκόρερ Μαλάν που πήγε στην Αντοφαγκάστα και δεν ξέρω πως θα τον αναπληρώσει.
Η δε Ντεφενσόρ έχασε τον παιχταρά Ντε Αρασκαέτα και τον Κάφα, γνωστό από την Αργεντινή αλλά ενισχύθηκε μεσοεπιθετικά με δύο νέους, τον Μπέτανκουρ από την Αταλάντα (δεν έχει δείξει μέχρι στιγμής) και τον Μπάες από την Χουβεντούδε (γρήγορος και ταλαντούχος). Η Ντεφενσόρ δίνεται στο 4.00+ κόντρα στη Νασιονάλ που έπαιζε βράδυ Πέμπτης κόντρα στην Παλεστίνο και αποκλείστηκε ενώ θα έχει μόλις 2 μέρες ξεκούρασης. Πάντως με την Παλεστίνο ήταν το αφεντικό του αγώνα και θα μπορούσε άνετα να προκριθεί. Η απαγοήτευση και το γεγονός ότι με τη συγκομιδή στο Απερτούρα καθάρισε πάνω-κάτω την πρωτιά νομίζω την κάνει ποιο χαλαρή.
Νομίζω το σοφό είναι να το αφήσουμε και βλέποντας και κάνοντας την Κυριακή βράδυ.

Στον Ισημερινό δύο σκέψεις επίσης με το διπλό της Ντελ Βάγιε κόντρα στην Μπάρτσα στο 5.00+ (1-4 πέρσι) και το οβερ στο Λίγκα Κίτο - Μουσούκ Ρούνα. Η Ιντεπ. έχασε 4-0 στην Αργεντινή και αποκλείστηκε από τους ομίλους του Λιμπερταδόρες, πράγμα όμως που ήταν αναμενόμενο κόντρα σε μια καλή ομάδα και με βαριά φανέλα. Τα αρνητικά είναι πως είχε αγώνα βράδυ Πέμπτης και ταξίδι επιστροφής, την αποδυνάμωση του ρόστερ, την κούραση και την καλή έδρα της γηπεδούχου. Τα θετικά είναι πως η Μπάρτσα δεν είναι Εστουδιάντες και πως αμυντικά γενικώς το έχει για να πάει να κλέψει αποτέλεσμα. Υπό σκέψη μέχρι την Δευτέρα.

Τώρα πάμε στα υπόλοιπα της Χιλής, του Μεξικού και της Παραγουάης όπου έχουμε ένα καλό δείγμα των ομάδων (εκτός της τελευταίας μόλις 2 αγωνιστικές).

Στη Χιλή έχω κρατήσει Σαν Μάρκος 2 - Ουατσιπάτο 2 - Ουν. Εσπανιόλα 2 και οβερ 3.5. - οβερ 3.5/4.5 στο Αντοφαγκάστα - Κόλο Κόλο και οβερ 2.5/3.5 στο Μπαρνετσέα - Ικίκε.

Στο Μεξικό διπλό Βερακρούζ και οβερ 2.5/3.5 στα Τολούκα-Σάντος και Τιχουάνα - Πούμας.

Στην Παραγουάη οβερ 2.5/3.5 στο Γκουαρανί-Ντίαζ και Ντ. Σαντάνι 1 - Σπ. Λουκουένιο 1 - Ρούμπιο Νου 1.

Το παιχνίδι μου είναι ένα τρίξι με Σαν Μάρκος@5.00 - Ουατσιπάτο@4.25 - Βερακρούζ@4.60 και γιάνκι με Ουν. Εσπανιόλα@5.40 - Ουατσιπάτο@4.25 - Ντ. Σαντάνι@7.10 - Σπ. Λουκουένιο@4.05.

redlegend2010
13/02/2015, 22:25
Ντ. Σαντάνι - Λιμπερτάδ

Η νεοφώτιστη κέρδισε 2-0 την Σαν Λορέντζο που ανέβηκε και πήρε ισοπαλία στη Σέρο Πορτένιο αν και προηγούταν 0-2. Για την ακρίβεια στο 46' έχασε έναν από τους δύο επιθετικούς (αυτοί σκοράρουν) με κόκκινη, αμύνθηκε και σκόραρε και δεύτερο στο 70+ με την Σέρο Πορτένιο να μειώνει στο 80' και να παίρνει κυριολεκτικά την ισοπαλία στην τελευταία φάση.
Σε δύο παιχνίδια μέχρι στιγμής έχει δείξει πως έχει το γκολ και αμύνεται καλά (τα 2 γκολ με παίχτη λιγότερο). Η δε Λιμπερτάδ έχει μια ήττα εντός (1-3 από την Σέρο Π.) και νίκη με το ισχνό 1-0 την Ρούμπιο Νου. Δεν ξέρω αν από τη μια είναι θέμα χρόνου να μπει σε τροχιά η πρωταθλήτρια και από την άλλη ο ενθουσιασμός της πρωτάρας, αλλά τα σετ μέχρι στιγμής δείχνουν λίγο σουρεάλ.

Σπ. Λουκουένιο - Σέρο Πορτένιο

Εδώ κρατάω την καλή παράδοση εντός έδρας κόντρα στην Σέρο, την σφιχτή άμυνα της πρώτης και την κούραση - απαγοήτευση της δεύτερης από κάποια Τάτσιρα εντός την Τετάρτη.

Ρούμπιο Νου-Νασιονάλ

Καλό ξεκίνημα η Ρούμπιο, καλή άμυνα φαίνεται, καλή παράδοση επίσης. Η Νασιονάλ είχε δύο δυνατά ματς, έχασε 3-1 και έφερε 0-0, έχασε τον παιχταρά Τοράλες στο κέντρο και κάπως ψάχνεται. Διόλου ευκαταφρόνητες οι αποδόσεις στον άσο.

redlegend2010
13/02/2015, 22:26
Κάποιος αν θέλει να βάλει ημερομηνίες για τη ξέχασα. Ευχαριστώ.

redlegend2010
13/02/2015, 23:57
Ερώτηση προς "λατινογράφους". Που μπορώ να βρω αποδόσεις κατάκτησης για Λατινικά πρωταθλήματα;

redlegend2010
14/02/2015, 00:37
0-1 Ντίαζ

redlegend2010
14/02/2015, 01:23
3-1 Γκουαρανί και οβερ 2.5/3.5.

Armadoros
14/02/2015, 01:31
Ερώτηση προς "λατινογράφους". Που μπορώ να βρω αποδόσεις κατάκτησης για Λατινικά πρωταθλήματα;

Αν μου επιτρέπεις, στην παρούσα φάση πουθενά...

Armadoros
14/02/2015, 01:36

Μπαίνει και η Ουρουγουάη στο χορό αυτή την εβδομάδα αλλά λίγα πράγματα έχω να πω για τα ματς. Κοίταξα τις μεταγραφές και δεν μπορώ να πω πως έγιναν τρελές κινήσεις πέρα από την Γουόντερερς που ενισχύθηκαν σε όλες τις γραμμές, ενώ επίσης είχαμε και τις Ράμπλα-Ντεφενσόρ αρκετά ενεργητικές στις μεταγραφές.

Βασικά οι δύο τελευταίες είναι που έβλεπα για παιχνίδι αλλά η πρώτη έχασε τον πρώτο σκόρερ Μαλάν που πήγε στην Αντοφαγκάστα και δεν ξέρω πως θα τον αναπληρώσει.
Η δε Ντεφενσόρ έχασε τον παιχταρά Ντε Αρασκαέτα και τον Κάφα, γνωστό από την Αργεντινή αλλά ενισχύθηκε μεσοεπιθετικά με δύο νέους, τον Μπέτανκουρ από την Αταλάντα (δεν έχει δείξει μέχρι στιγμής) και τον Μπάες από την Χουβεντούδε (γρήγορος και ταλαντούχος). Η Ντεφενσόρ δίνεται στο 4.00+ κόντρα στη Νασιονάλ που έπαιζε βράδυ Πέμπτης κόντρα στην Παλεστίνο και αποκλείστηκε ενώ θα έχει μόλις 2 μέρες ξεκούρασης. Πάντως με την Παλεστίνο ήταν το αφεντικό του αγώνα και θα μπορούσε άνετα να προκριθεί. Η απαγοήτευση και το γεγονός ότι με τη συγκομιδή στο Απερτούρα καθάρισε πάνω-κάτω την πρωτιά νομίζω την κάνει ποιο χαλαρή.
Νομίζω το σοφό είναι να το αφήσουμε και βλέποντας και κάνοντας την Κυριακή βράδυ.

Στον Ισημερινό δύο σκέψεις επίσης με το διπλό της Ντελ Βάγιε κόντρα στην Μπάρτσα στο 5.00+ (1-4 πέρσι) και το οβερ στο Λίγκα Κίτο - Μουσούκ Ρούνα. Η Ιντεπ. έχασε 4-0 στην Αργεντινή και αποκλείστηκε από τους ομίλους του Λιμπερταδόρες, πράγμα όμως που ήταν αναμενόμενο κόντρα σε μια καλή ομάδα και με βαριά φανέλα. Τα αρνητικά είναι πως είχε αγώνα βράδυ Πέμπτης και ταξίδι επιστροφής, την αποδυνάμωση του ρόστερ, την κούραση και την καλή έδρα της γηπεδούχου. Τα θετικά είναι πως η Μπάρτσα δεν είναι Εστουδιάντες και πως αμυντικά γενικώς το έχει για να πάει να κλέψει αποτέλεσμα. Υπό σκέψη μέχρι την Δευτέρα.

Τώρα πάμε στα υπόλοιπα της Χιλής, του Μεξικού και της Παραγουάης όπου έχουμε ένα καλό δείγμα των ομάδων (εκτός της τελευταίας μόλις 2 αγωνιστικές).

Στη Χιλή έχω κρατήσει Σαν Μάρκος 2 - Ουατσιπάτο 2 - Ουν. Εσπανιόλα 2 και οβερ 3.5. - οβερ 3.5/4.5 στο Αντοφαγκάστα - Κόλο Κόλο και οβερ 2.5/3.5 στο Μπαρνετσέα - Ικίκε.

Στο Μεξικό διπλό Βερακρούζ και οβερ 2.5/3.5 στα Τολούκα-Σάντος και Τιχουάνα - Πούμας.

Στην Παραγουάη οβερ 2.5/3.5 στο Γκουαρανί-Ντίαζ και Ντ. Σαντάνι 1 - Σπ. Λουκουένιο 1 - Ρούμπιο Νου 1.

Το παιχνίδι μου είναι ένα τρίξι με Σαν Μάρκος@5.00 - Ουατσιπάτο@4.25 - Βερακρούζ@4.60 και γιάνκι με Ουν. Εσπανιόλα@5.40 - Ουατσιπάτο@4.25 - Ντ. Σαντάνι@7.10 - Σπ. Λουκουένιο@4.05.

To Γκουαρανί-Ντίαζ πέρασε αέρας αδερφέ, αέρας!

redlegend2010
14/02/2015, 01:57
To Γκουαρανί-Ντίαζ πέρασε αέρας αδερφέ, αέρας!

Ναι, τώρα να δούμε και την Ντ. Σαντάνι.

1-0 η Μπαρνετσέα αλλά με 9 πλέον.

redlegend2010
14/02/2015, 02:00
Πήρα οβερ 2.5 τώρα στο Μπαρνετσέα - Ικίκε, 3.40 απόδοση.

redlegend2010
14/02/2015, 02:01
Με σέντρες την παλεύει η Ικίκε:rolleyes:

redlegend2010
14/02/2015, 02:20
Καμία έμπνευση, μόλις φτάνει έξω από την μεγάλη περιοχή τα χάνει εντελώς.

redlegend2010
14/02/2015, 02:23
Πολύ λάθος στοίχημα.

redlegend2010
14/02/2015, 02:26
0-1 Λιμπερτάδ, πάσα στην πλάτη της άμυνας και ο Ερνάν Λόπες βάζει το 3ο της σεζόν.

Μικρό γηπεδάκι, θυμίζει εκείνο της Αρχεντίνος.

redlegend2010
14/02/2015, 02:58
0-1 στο ημίχρονο, δεν υπάρχει περίπτωση να γυρίσει το ματς με την εμφάνιση που κάνει η Ντεπόρ. Ούτε που απείλησε την εστία της Λιμπερτάδ. Από την άλλη και η Λιμπερτάδ δεν έδειξε τίποτα το ιδιαίτερο αλλά κρατάει τα ηνία του αγώνα.

redlegend2010
14/02/2015, 03:00
Ξεκινάει και το Ουν. ντε Τσίλε - Ουν. Εσπανιόλα.

redlegend2010
14/02/2015, 03:03
Ξεκινάει και το Ουν. ντε Τσίλε - Ουν. Εσπανιόλα.

Τον Κανάλες και τον Ουμπίγια στον πάγκο, αλλά δεν είδα βασικούς. Τιμωρημένος ο Μπενέγας επίσης.

redlegend2010
14/02/2015, 03:04
Τον Κανάλες και τον Ουμπίγια στον πάγκο, αλλά δεν είδα βασικούς. Τιμωρημένος ο Μπενέγας επίσης.

Καλές προϋποθεσεις για το διπλό.

Armadoros
14/02/2015, 03:07
Διπλό χωρίς κάλυψη; :rolleyes:
Κόντρα ολομέτωπη με την έδρα;

redlegend2010
14/02/2015, 03:10

Ε τι να κάνουμε τώρα... στα ίσια και ότι βγει.

redlegend2010
14/02/2015, 03:14
1-0 Λα "Ου" με Καρμόνα.

redlegend2010
14/02/2015, 03:15

Βοηθάει και η Μάραθον που δεν έχει ντι νι μπι;)

redlegend2010
14/02/2015, 03:26
Γκολάσο Σαντάνι:)

redlegend2010
14/02/2015, 03:31
1-1 και η Εσπανιόλα με Σαλόμ

redlegend2010
14/02/2015, 03:37
Κανάλες αντί Γκουτιέρες για Ουν. ντε Τσίλε

redlegend2010
14/02/2015, 03:49
Κόκκινη η Λιμπερτάδ

redlegend2010
14/02/2015, 03:58
Τέλος 1-1 η Σαντανί, με 9 τέλειωσε το ματς η Λιμπερτάδ.

redlegend2010
14/02/2015, 04:20
Με 10 η Λα "Ου"

redlegend2010
14/02/2015, 04:42
Τραγική η Ουνιόν Εσπανιόλα.

redlegend2010
14/02/2015, 04:45
Γκοοοοοοοοοοοοοολαααααααα ααααααασαοοοοοοοοοοοοοοοο οοοο

1-2

redlegend2010
14/02/2015, 04:48
Δεν μπορώ να καλυφθώ τώρα στον Χιλ.

redlegend2010
14/02/2015, 04:53
+3 ακόμα

redlegend2010
14/02/2015, 04:56
Τέρμα η Ουν. Εσπανιόλα 1-2!

redlegend2010
14/02/2015, 20:06
Ξεπέρασε το 7.00 ο άσος της Αντοφαγκάστα.

redlegend2010
14/02/2015, 22:32
0-1 Κολοκολίνος

Ξεκινάει η Ουρουγουάη

redlegend2010
14/02/2015, 22:42
0-2 Ατένας και 0-1 Ράμπλα

piatotinos
14/02/2015, 23:10
Καλησπέρα σε όλους και καλές επιτυχίες,
την ανηφόρα έχει πάρει ο 1 της Ενβιγάδο κόντρα στην Ατλέτικο Νασιονάλ και έχει περάσει το 4 . Μια Ενβιγάδο που έχει αρχίσει πολύ καλά το απερτούρα , με 2 νίκες και μια ισοπαλία , ενώ η Νασιονάλ 'ερχεται από την ήττα από την Ουίλα εντός με 1-2 και την Πέμπτη πάει στην Ασουνσιόν να αντιμετωπίσει την Λιμπερτάδ στην πρεμιέρα του Λιμπερταδόρες. Στα μείον για να πάιξουμε 1 είναι αφενός το στραπάτσο της Νασιονάλ με την Ουίλα,με συνέπεια να πάει πιο τσιτωμένη, ο Οσόριο θα παέι σε ελεγχόμενο, το πολύ, ροτέισον. Τον 1 εδώ τον υπολόγιζα στο 3,50 περίπου , σε τιμές άνω του 4 θα τον τιμήσω( σε dnb καλύτερα στο 3,25).
Δεκτό ότι η Σπόρτινγκ Κριστάλ θα δώσει βάρος στο Λιμπερταδόρες , δεκτό ότι o Aχμέντ δεν πήγε με πολλους βασικούς στην Αρεκίπα αλλά όχι και να δίνει 6,50 (σχεδόν 5 σε dnb) όταν απέναντί της βρίσκει την Μελγάρ με 3-4 σημαντικές απουσίες.
Θα πάω σε ένα χαλαρό μπετ με δυάδα σε dnb τα 2 αυτά ματς.
Στα υπ΄όψη και η Τίγκρε με την Κρουσέρο ντελ Νόρτε στο 3+, και η Μονάρκας αν πιάσει κανένα 6,50+...
Καληνύχτα.

redlegend2010
15/02/2015, 00:55
Καλησπέρα Πιατοτίνε,

Ωραίες οι σκέψεις σου, ειδικά η Σπόρτινγκ Κριστάλ.

Μεγάλη νίκη η Ατένας να πω με 2-5, εγώ δεν πρόλαβα να πάρω Σπ. Λουκουένιο σε καλή απόδοση, οπότε περιμένω στο λαϊβ.

Πήρα οβερ 2.5/3.5 στο Σολ - Σπ. Λορέντζο.

xarilakis88
15/02/2015, 23:51
Διαφωνώ με Άκη για το ότι η εμφάνιση της Παλεστίνο την Πέμπτη στο Μοντεβιδέο ήταν νορμάλ. Τι νορμάλ δηλαδή; Μέχρι και ο Γκέδε στο πρώτο μέρος είχε βγει απ'τα ρούχα του! Κλασικό, ανοιχτό κι ωραίο(στα δικά μου μάτια) στυλ, αλλά...ελάχιστες καθαρές ευκαιρίες σε σχέση με άλλα παιχνίδια Παλεστίνο, κακές επιλογές από τη μέση και μπροστά(κυρίως από τον Ρικέλμε, από τον οποίο είχα σχηματίσει πολύ καλή άποψη κυρίως από το ματς διπλό-ανατροπή με 10 παίκτες μέσα στην Αουντάξ), και τραγική αμυντική λειτουργία στο πρώτο ημίχρονο, στο οποίο δέχτηκε πληθώρα φάσεων, και μάλλον θα έπρεπε να χάνει πριν βρεθεί εντελώς κόντρα στη ροή μπροστά με 0-1. Και μετά το γκολ, αντί να πάρει τα πάνω της, αδυνατεί, ενώ συνεχίζει να παίζει πολύ ψηλά δίνοντας το δικαίωμα στην Νασιονάλ να το γυρίσει σε 3 λεπτά(αυτογκόλ και γελοία αδράνεια βγάζοντας αντίπαλο παίκτη τετ α τετ). Στο β' μέρος είχε πολύ μεγαλύτερη ασφάλεια στα μετόπισθεν, και τελικά αποδείχτηκε ότι είχε απέναντι της μια ομάδα πολύ λίγη, που εν τη απουσία του κόσμου της δεν μπορούσε να κάνει τίποτα, ειδικά από τη στιγμή που μπήκε ο παλαίμαχος Ρεκόμπα. Και παρόλα αυτά τι έκανε η Παλεστίνο; Τίποτα, ούτε μισή ευκαιρία σε όλο το δεύτερο ημίχρονο αφήνοντας μέσα στην πρόκριση μέχρι τελευταίο δευτερόλεπτο τη Νασιονάλ. Στην τελευταία φάση μόνο έχασε τεράστια ευκαιρία ο Ρικέλμε να κάνει το 2-2...

...Ένα 2-2 που θα μου χάριζε πολύ καλό ταμείο, είχα ποντάρει για Παλεστίνο(όβερ 0,5 μέχρι 2,5 ομαδικά, διπλό, και να σκοράρει μποθ χαλβς), και αν γινόταν το 2-2 θα είχα εξαιρετικό κέρδος..Που όμως νιώθω ότι δεν το άξιζα.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι απογοητεύτηκα από την Παλεστίνο, σε σχέση με αυτά που είχα δει σε προηγούμενα ματς. Φυσικά και υπάρχουν ελαφρυντικά, όπως πχ το άγχος της πρόκρισης, όμως και πάλι δε δέχομαι τέτοια εμφάνιση απ'την ομάδα αυτή που άλλες φορές είναι εξαιρετική. Διάβασα 5-6 φορές ότι η Παλεστίνο είναι χτισμένη για να αντέξει σε όλες τις διοργανώσεις, ότι δε θα σκάσει κλπ. Αυτό δε σημαίνει ότι ισχύει αναγκαστικά επειδή το είπε ο προπονητής. Εγώ διέκρινα μια κάποια κούραση στο δεύτερο μέρος, και όχι και τόσο καθαρό μυαλό. Μόνο εγώ το είδα; Τέλος πάντων.

Με βάση αυτά που είδαν τα δικά μου τα μάτια την Πέμπτη, εγώ πήρα το διπλό της Αρίκα, στο 3,60. Δεν τη έχω δει ούτε μια φορά φέτος, γενικά αποφεύγω να παρακολουθώ σφιχτές ομάδες που κοιτάνε πρώτα την άμυνα. Πάντως από όσα έχω διαβάσει, πρόκειται για πολύ σοβαρή ομάδα, ελπίζω αυτά να στέκουν τουλάχιστον.

xarilakis88
16/02/2015, 00:05
Θα πάρω και Καπιατάρα dnb στο 5,25 μέσα στην Ολίμπια.

xarilakis88
16/02/2015, 02:53

Α ρε Καπιατά, έρωτας είσαι μωρή αρρώστια!:)

redlegend2010
16/02/2015, 05:37
Μπράβο Χάρη για την Καπιάτα.

redlegend2010
16/02/2015, 05:39

0-0 η Ντεφενσόρ αλλά δεν παίχτηκε

Το οβερ της Ρούνα έστω και στις καθ βγήκε.

Στη Χιλή έχω κρατήσει Σαν Μάρκος 2 - Ουατσιπάτο 2 - Ουν. Εσπανιόλα 2 και οβερ 3.5. - οβερ 3.5/4.5 στο Αντοφαγκάστα - Κόλο Κόλο και οβερ 2.5/3.5 στο Μπαρνετσέα - Ικίκε. 3 στα 3 στα σημεία, τίποτα στα οβεράκια αν και μόνο στο Μπαρνετσέα-Ικίκε έπαιξα όβερ 2.5 στο λαιβ

Στο Μεξικό διπλό Βερακρούζ και οβερ 2.5/3.5 στα Τολούκα-Σάντος και Τιχουάνα - Πούμας[. 3 στα 4

Στην Παραγουάη οβερ 2.5/3.5 στο Γκουαρανί-Ντίαζ και Ντ. Σαντάνι 1 - Σπ. Λουκουένιο 1 - Ρούμπιο Νου 1. 3 στα 5 (4 στα 7 με τα μπετ στο ματς της Σολ)

Το παιχνίδι μου είναι ένα τρίξι με Σαν Μάρκος@5.00 - Ουατσιπάτο@4.25 - Βερακρούζ@4.60 και γιάνκι με Ουν. Εσπανιόλα@5.40 - Ουατσιπάτο@4.25 - Ντ. Σαντάνι@7.10 - Σπ. Λουκουένιο@4.05. δυάδες και στα δύο

SIDDHARTHA
16/02/2015, 21:42
Διαφωνώ με Άκη για το ότι η εμφάνιση της Παλεστίνο την Πέμπτη στο Μοντεβιδέο ήταν νορμάλ. Τι νορμάλ δηλαδή; Μέχρι και ο Γκέδε στο πρώτο μέρος είχε βγει απ'τα ρούχα του! Κλασικό, ανοιχτό κι ωραίο(στα δικά μου μάτια) στυλ, αλλά...ελάχιστες καθαρές ευκαιρίες σε σχέση με άλλα παιχνίδια Παλεστίνο, κακές επιλογές από τη μέση και μπροστά(κυρίως από τον Ρικέλμε, από τον οποίο είχα σχηματίσει πολύ καλή άποψη κυρίως από το ματς διπλό-ανατροπή με 10 παίκτες μέσα στην Αουντάξ), και τραγική αμυντική λειτουργία στο πρώτο ημίχρονο, στο οποίο δέχτηκε πληθώρα φάσεων, και μάλλον θα έπρεπε να χάνει πριν βρεθεί εντελώς κόντρα στη ροή μπροστά με 0-1. Και μετά το γκολ, αντί να πάρει τα πάνω της, αδυνατεί, ενώ συνεχίζει να παίζει πολύ ψηλά δίνοντας το δικαίωμα στην Νασιονάλ να το γυρίσει σε 3 λεπτά(αυτογκόλ και γελοία αδράνεια βγάζοντας αντίπαλο παίκτη τετ α τετ). Στο β' μέρος είχε πολύ μεγαλύτερη ασφάλεια στα μετόπισθεν, και τελικά αποδείχτηκε ότι είχε απέναντι της μια ομάδα πολύ λίγη, που εν τη απουσία του κόσμου της δεν μπορούσε να κάνει τίποτα, ειδικά από τη στιγμή που μπήκε ο παλαίμαχος Ρεκόμπα. Και παρόλα αυτά τι έκανε η Παλεστίνο; Τίποτα, ούτε μισή ευκαιρία σε όλο το δεύτερο ημίχρονο αφήνοντας μέσα στην πρόκριση μέχρι τελευταίο δευτερόλεπτο τη Νασιονάλ. Στην τελευταία φάση μόνο έχασε τεράστια ευκαιρία ο Ρικέλμε να κάνει το 2-2...

...Ένα 2-2 που θα μου χάριζε πολύ καλό ταμείο, είχα ποντάρει για Παλεστίνο(όβερ 0,5 μέχρι 2,5 ομαδικά, διπλό, και να σκοράρει μποθ χαλβς), και αν γινόταν το 2-2 θα είχα εξαιρετικό κέρδος..Που όμως νιώθω ότι δεν το άξιζα.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι απογοητεύτηκα από την Παλεστίνο, σε σχέση με αυτά που είχα δει σε προηγούμενα ματς. Φυσικά και υπάρχουν ελαφρυντικά, όπως πχ το άγχος της πρόκρισης, όμως και πάλι δε δέχομαι τέτοια εμφάνιση απ'την ομάδα αυτή που άλλες φορές είναι εξαιρετική. Διάβασα 5-6 φορές ότι η Παλεστίνο είναι χτισμένη για να αντέξει σε όλες τις διοργανώσεις, ότι δε θα σκάσει κλπ. Αυτό δε σημαίνει ότι ισχύει αναγκαστικά επειδή το είπε ο προπονητής. Εγώ διέκρινα μια κάποια κούραση στο δεύτερο μέρος, και όχι και τόσο καθαρό μυαλό. Μόνο εγώ το είδα; Τέλος πάντων.

Με βάση αυτά που είδαν τα δικά μου τα μάτια την Πέμπτη, εγώ πήρα το διπλό της Αρίκα, στο 3,60. Δεν τη έχω δει ούτε μια φορά φέτος, γενικά αποφεύγω να παρακολουθώ σφιχτές ομάδες που κοιτάνε πρώτα την άμυνα. Πάντως από όσα έχω διαβάσει, πρόκειται για πολύ σοβαρή ομάδα, ελπίζω αυτά να στέκουν τουλάχιστον.

Είσαι ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ !

SIDDHARTHA
16/02/2015, 21:44

ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΣ !!!

Εσύ και ο Ζαφείρης κοσμείτε το φόρουμ.
Απλησίαστοι.
Υποκλίνομαι.

SIDDHARTHA
16/02/2015, 21:46
Τα βροντάω όμως. Ετσι κι αλλιώς...
Δεν έχει νόημα πια.

Πάντα νίκες σας εύχομαι.

xarilakis88
16/02/2015, 22:24
Τα βροντάω όμως. Ετσι κι αλλιώς...
Δεν έχει νόημα πια.

Πάντα νίκες σας εύχομαι.

Γιατί ρε συ δεν έχει νόημα; Τι νόημα είχε δηλαδή που δεν υπάρχει πια; Εγώ ό,τι γράφω το γράφω και για σένα, αν δεν υπάρχει κάποιος να διαβάσει για ποιο λόγο να γράψω;;

Δυστυχώς όλοι λειτουργούν σύμφωνα με συμπάθειες, κανένας δεν ενδιαφέρεται για μια συζήτηση. Συνήθως πάνε σε δυάδες-τριάδες-τετράδες οι κλίκες, σαν τα συστήματα. Εμφανίζεται ένας, τσουπ να και 1-2 "φίλοι" του. Καμιά κάψα για το φόρουμ, τίποτα. Ούτε καν τα αφεντικά.

Και μετά σου λέει ο άλλος φτιάχτηκαν καριέρες από φόρουμ. Να φτιαχτεί μια καριέρα από δω μέσα να τον κόψω φέτες με ξίφος σαμουράϊ. Δυστυχώς μόνο το βίσμα μετράει παντού, κι ας έχει ο άλλος μίντναϊτ(προσωπικό μαράζι, το είχα μέσα μου, σόρυ). Μια συζήτηση δεν μπορείς να φτιάξεις, καριέρα θα φτιάξεις;

xarilakis88
16/02/2015, 22:28
Θα φτάσουμε σε σημείο να παρακαλάμε να γυρίσει ο Γιαννίκος πίσω μπας και γυρίσουν 4-5 από τους φαν του να πούμε καμιά κουβέντα τελικά.

MARSEILLE
16/02/2015, 22:36
Θα φτάσουμε σε σημείο να παρακαλάμε να γυρίσει ο Γιαννίκος πίσω μπας και γυρίσουν 4-5 από τους φαν του να πούμε καμιά κουβέντα τελικά.

Γεια σου φίλτατε :)

xarilakis88
16/02/2015, 22:41
Γεια σου φίλτατε :)

Καλησπέρα φίλε Γιώργο, πως είσαι, όλα καλα;:)

MARSEILLE
16/02/2015, 22:45
Καλησπέρα φίλε Γιώργο, πως είσαι, όλα καλα;:)

Πολύ ωραία,εσύ; Έχω παίξει Πρέστον ξερό άσσο και θα κάτσω να το δω τώρα.

redlegend2010
16/02/2015, 22:46
Γιατί ρε συ δεν έχει νόημα; Τι νόημα είχε δηλαδή που δεν υπάρχει πια; Εγώ ό,τι γράφω το γράφω και για σένα, αν δεν υπάρχει κάποιος να διαβάσει για ποιο λόγο να γράψω;;

Δυστυχώς όλοι λειτουργούν σύμφωνα με συμπάθειες, κανένας δεν ενδιαφέρεται για μια συζήτηση. Συνήθως πάνε σε δυάδες-τριάδες-τετράδες οι κλίκες, σαν τα συστήματα. Εμφανίζεται ένας, τσουπ να και 1-2 "φίλοι" του. Καμιά κάψα για το φόρουμ, τίποτα. Ούτε καν τα αφεντικά.

Και μετά σου λέει ο άλλος φτιάχτηκαν καριέρες από φόρουμ. Να φτιαχτεί μια καριέρα από δω μέσα να τον κόψω φέτες με ξίφος σαμουράϊ. Δυστυχώς μόνο το βίσμα μετράει παντού, κι ας έχει ο άλλος μίντναϊτ(προσωπικό μαράζι, το είχα μέσα μου, σόρυ). Μια συζήτηση δεν μπορείς να φτιάξεις, καριέρα θα φτιάξεις;

Αυτό το χάλι με το βίσμα παρά έγινε. Απίστευτα άτομα σε καίριες θέσεις. Αηδία πια το γλύψιμο.

redlegend2010
16/02/2015, 22:47

Μαζί και εγώ σε γιάνκι με Μπόρο-Μπράντφορντ-Ρέντινγκ.

xarilakis88
16/02/2015, 22:49

Μια χαρά και γω. Καλή τύχη σου εύχομαι, εγώ δε θα το παίξω αλλά δε διαφωνώ σε καμία περίπτωση με την επιλογή σου, το χάλι της έχει η Μαν Γιου..Και επιμένει ο Φαν Χάαλ ο χέστης να κατεβάζει τους ίδιους παίκτες που δεν τραβάνε. Είδα το Φαλκάο με τη Γουέστ Χαμ και τον λυπήθηκα, που είναι εκείνος ο παιχταράς της Πόρτο και της Ατλέτικο;

xarilakis88
Αυτό το χάλι με το βίσμα παρά έγινε. Απίστευτα άτομα σε καίριες θέσεις. Αηδία πια το γλύψιμο.

+10000000 Ζαφείρη.

MARSEILLE

Δεν θα φτιάξουμε εμείς αυτόν τον κόσμο.

xarilakis88
16/02/2015, 22:50
Δεν θα φτιάξουμε εμείς αυτόν τον κόσμο.

Σωστό σαν κουβέντα, αλλά λάθος σαν νοοτροπία ταυτόχρονα.

MARSEILLE
16/02/2015, 22:52

Αυτός ο κόσμος δεν θ'αλλάξει ποτέ. Το 'χει πει ο Γκάτσος ,όχι εγώ :) Αλλά το πιστεύω απόλυτα!!!

redlegend2010
16/02/2015, 22:53

Έτσι είναι. Ο καθένας μπορεί ν'αλλάξει τον εαυτό του. Όλους όχι.

MARSEILLE
16/02/2015, 22:55
Aston Villa v West Brom
Preston or Manchester United v Arsenal
Bradford City v Reading
Liverpool v Blackburn

έγινε και η κλήρωση

xarilakis88
16/02/2015, 22:58
Aston Villa v West Brom
Preston or Manchester United v Arsenal
Bradford City v Reading
Liverpool v Blackburn

έγινε και η κλήρωση

Να που θα πάει η Μπράντφορντ ξανά Γουέμπλει!

Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι θα το πάρει ο Πούλις το κύπελλο..

redlegend2010
16/02/2015, 22:59

Ροτζερς;)

MARSEILLE
16/02/2015, 23:00

Και με τη Στόουκ καλά πήγαινε στο κύπελλο.Η Γουέστ Μπρομ πιστεύω του ταιριάζει πολύ σαν ομάδα γιατί έχει ποιότητα μπροστά.

xarilakis88
16/02/2015, 23:01
Ροτζερς;)

Η λογική αυτό λέει, αλλά πόσες φορές έχει πάει περίπατο στο FA cup...

xarilakis88
16/02/2015, 23:02
Και με τη Στόουκ καλά πήγαινε στο κύπελλο.Η Γουέστ Μπρομ πιστεύω του ταιριάζει πολύ σαν ομάδα γιατί έχει ποιότητα μπροστά.

Έχει πάει τελικό ε; Νομίζω διακαιούται αυτός ο προπονητής έναν τίτλο.

redlegend2010
16/02/2015, 23:07
Η λογική αυτό λέει, αλλά πόσες φορές έχει πάει περίπατο στο FA cup...

Φέτος είναι διαφορετικά τα πράγματα. Η ψυχολογία είναι στα ύψη μετά τις πρόσφατες επιτυχίες, την επιστροφή του Στάριτζ, κτλ.

Εντάξει παλεύει και για το ΤΛ2016 και το ΓΛ αλλά έχει τα φόντα να το πάρει. 3 ματς είναι.

MARSEILLE
16/02/2015, 23:07
Έχει πάει τελικό ε; Νομίζω διακαιούται αυτός ο προπονητής έναν τίτλο.

Ναι και έχασε από τη Σιτι. Εγώ τον γουστάρω πάρα πολύ,νομίζω και στον Αγγελή αρέσει γιατί από αυτόν τον έμαθα.

redlegend2010
17/02/2015, 00:53
0-1 Ντελ Βάγιε

xarilakis88
17/02/2015, 01:01
0-1 Ντελ Βάγιε

Ωραίος Ζαφείρη:)

Στη Β' Χιλής είχα δει την Έβερτον πριν καμιά 10 μέρες στην Σαν Φελίπε, χάλι μαύρο, έμπαζε πίσω(ήττα 2-0 αντί 4-0). Βέβαια εντός φαίνεται να πάει καλύτερα, και δεν ξέρω τι εστί Μαγκαγιάνες, αλλά για 3,75 πήρα κάτι ψιλά το διπλό σε dnb.

redlegend2010
17/02/2015, 01:03
Καλή τύχη φίλε, δεν ξέρω τι να σου πω.

Στο τελευταίο ματς Μαγκαγιάνες - Σαν Φελίπε 1-2, την περασμένη εβδομάδα.

Η Έβερτον είναι στις θέσεις που οδηγούν στα μπαράζ ανόδου ενώ η Μαγκαγιάνες 5 βαθμούς πίσω. Κρίσιμο παιχνίδι και σίγουρα η ψαλίδα μεγάλη στις αποδόσεις.

xarilakis88
17/02/2015, 01:09
Καλή τύχη φίλε, δεν ξέρω τι να σου πω.

Στο τελευταίο ματς Μαγκαγιάνες - Σαν Φελίπε 1-2, την περασμένη εβδομάδα.

Η Έβερτον είναι στις θέσεις που οδηγούν στα μπαράζ ανόδου ενώ η Μαγκαγιάνες 5 βαθμούς πίσω. Κρίσιμο παιχνίδι και σίγουρα η ψαλίδα μεγάλη στις αποδόσεις.

Σ'ευχαριστώ, για να δούμε..Κρίσιμο να ανοίξουμε το σκορ, μετά θα φάνε κι άλλα αυτοί πιστεύω..

9 σερί άσους εντός η Έβερτον πάντως!

xarilakis88
17/02/2015, 02:07
Πήρα και Σαν Φελίπε όβερ 3,0 στο 2,75.

xarilakis88
17/02/2015, 02:14
0-1 Μαγκαγιάνες!

xarilakis88
17/02/2015, 02:22
0-1 Μαγκαγιάνες!

1-1

redlegend2010
17/02/2015, 02:22
2-1 ανατροπή η Μπάρτσα Β'. Έχασε και πέναλτι στο 0-1. Ευτυχώς γλιτώσαμε το ποντάρισμα.

Το αποτέλεσμα που ήθελα έρχεται. Την άλλη εβδομάδα έχουμε την νεοφώτιστη Ρίβερ Πλεϊτ Εκουαδόρ στην έδρα της Ντελ Βάγιε και το διπλό μάλλον θα ξεπερνάει το 5.00. Και η Κατόλικα θα παίζει στην έδρα της Εμελέκ, η οποία θα επιστρέφει από ταξίδι στη Χιλή.

xarilakis88
17/02/2015, 03:03
1-1

1-1 τελικό και επιστροφή πονταρίσματος.

1-0 Σαν Φελιπε ΗΤ.

Ζαφείρη τα σημείωσα, ωραίο διπλό θα είναι η Ρίβερ.

xarilakis88
17/02/2015, 03:58
Πήρα και Σαν Φελίπε όβερ 3,0 στο 2,75.

3-0 τελικό. Άκυρο κι αυτό, σαν να μην έπαιξα τίποτα στη Χιλή, 2/2 άκυρα.

Achlatlis
17/02/2015, 11:50

Ωραία ανάλυση ;) και τα δικά σου μάτια σε πλήρωσαν αγορίνα :).

xarilakis88
17/02/2015, 21:37
Ωραία ανάλυση ;) και τα δικά σου μάτια σε πλήρωσαν αγορίνα :).

Να'σαι καλά Άκη, ευχαριστώ:)

SIDDHARTHA
18/02/2015, 22:17

Ελα βρε Χάρη.
Δεν έχω συμπάθειες. Ολους τους αντιπαθώ. Κι εσένα ιδίως σε μισώ.
Κατάντησα γραφικός. Προσπαθώ να ξεκουνήσω το φόρουμ.
Μου τη δίνει που μπαίνω Κυριακή πρωί, μεσημέρι, βράδυ και δεν υπάρχει ψυχή.
Μου τη δίνει που βλέπω 25, 50, 100 επισκέπτες κι ένας καριόλης δεν μπαίνει να πει ένα γεια, μια καλημέρα, μια γνώμη, κάτι.
Επαναλαμβάνομαι. Σταματώ.

Τον Γιαννίκο τον δολοφόνησα.
Ανέβηκα στις Σέρρες να δω τον τάφο της Αμφίπολης, συναντηθήκαμε και τον σκότωσα.

Τώρα πες μου ειλικρινά.
Είναι η Τσέλσι μια κλάση ανώτερη από την Παρί ?
Αυτό είναι το σύγχρονο μάρκετινγκ. Μέχρι κι ο Μυστήριος αγόρασε φύκια για μεταξωτές κορδέλες.
Η μια ομάδα έχει 14(7) και 7 κόρνερ, η άλλη 2(1) και 1 κόρνερ. Το είδα το ματς. Μονότερμα.
Η μια ομάδα έχει κάτι παιδάκια που τρέμουν τον ίσκιο τους και οι άλλοι κάτι παικταράδες που βαριούνται το Παρίσι.
Ξέρω, ξέρω, ο Μουρίνιο είναι γάτα. Μπάλα γνωρίζει να διδάξει κάτι αξιομνημόνευτο ? Ας γίνει σκακιστής βρε παιδί μου, να γλιτώσουμε από την παρουσία του.
Επαναλαμβάνομαι. Σταματώ.

xarilakis88
18/02/2015, 22:37
Άσε τα χαζά και μη σταματάς. βασικά δικιά σου απόφαση είναι, δε θα σου πω εγώ τι να κάνεις εννοείται.

Το ότι κάποιοι έχουν σταματήσει να γράφουν το ξέρουμε και είναι ήδη γνωστό. Τουλάχιστον μη συνδέεστε παιδιά, να μη φαίνεται ότι μας συνδέετε και μας με Κάϊρο.

Όσο για την Τσέλσι που με ρωτάς, δεν έχω νόβα και δεν το είδα το ματς, ούτε καν φάσεις είδα.

Με όποιον μίλησα μου είπε εμφανώς ανώτερη η Παρί. Δεν έχω λόγο να διαφωνήσω, ούτε το ότι είμαι Τσέλσι σημαίνει ότι θα την υπερασπίζομαι πάντα. Την ομάδα αυτή την υποστηρίζω από το 2000-01, το έχω ξαναπεί, δεν υπάρχει σήμερα τίποτα πέρα απ'το ίδιο γήπεδο να θυμίζει την ομάδα αυτή. Ούτε καν το σήμα, έχει αλλάξει κι αυτό. Γνωστή η προσέγγιση του Μουρίνιο σε τέτοια ματς, υπάρχει και ρεβάνς, ήξερα ότι θα είναι χθες καλύτερη η Παρί, όπως ήταν και πέρσι, γιαυτό δεν έπαιξα διπλό.

Πέρα όμως από την εμφανή χολή που βγάζεις στο Μουρίνιο(και εν μέρει δικαίως), και οι άλλοι δεν είναι τίποτα προπονητάρες. Δεν μπορώ να γράψω πολλά γιατί δεν είδα το ματς, πάντως το ότι δεν κατάφερε να κερδίσει η Παρί, είναι καθαρά θέμα δικό της, ας εκμεταλλευόταν ο Μπλαν το ότι ο Μουρίνιο παρουσιάζεται χέστης σ'αυτά τα ματς, ποιος του φταίει; Πέρσι με το ίδιο σχεδόν ρόστερ πήγε αποκλείστηκε με 3-1 υπέρ της στο Λονδίνο, χάνοντας ένα σωρό ευκαιρίες. Ποιος τους φταίει που περνάει μετά ο Μουρίνιο; Τι έμαθαν αυτοί από πέρσι μέχρι φέτος; Να κοιτάμε και την αδυναμία του άλλου, όπως και τη μη διάθεση μιας ομάδας να παίξει. Το έχουμε δει πάρα πολλές φορές το έργο, και από τη Μπάγερν, και από τη Μπάρτσα και από Γιούβε κλπ. Όσο γουστάρουνε παίζουνε, κι άντε πιάσε στοίχημα.

Προσωπικά δε με νοιάζει, ας κόψουν το λαιμό τους, μόνο αν εμπλακώ στοιχηματικά με απασχολεί, αν όχι στα τέτοια μου. Και πραγματικά τα νοκ άουτ του τσουλου είναι τόσο καλά μετρημένα, που μοιάζει με αυτοκτονία να μπλέξεις. Την τελευταία φορά που θεώρησα ότι υπήρχε βάλιου σε αγώνα νοκ άουτ ήταν πριν 4 χρόνια, όταν στον ημιτελικό Σάλκε-Γιουνάιτεντ το διπλό ήταν στο 2,25.

xarilakis88
18/02/2015, 22:39
Καλησπέρα κιόλας:)

SIDDHARTHA
18/02/2015, 22:40
Ετσι και περάσει η Τσέλσι στον επόμενο γύρο, θα πηδήξω από το Σούνιο.

xarilakis88
18/02/2015, 22:42
Ετσι και περάσει η Τσέλσι στον επόμενο γύρο, θα πηδήξω από το Σούνιο.

Ε θα περάσει μάλλον, εδώ δε μπόρεσε πέρσι η Παρί, θα μπορέσει φέτος με το 1-1;; Χλωμό.

SIDDHARTHA
18/02/2015, 22:43
Ούτε εγώ έχω νόβα, Χάρη. Αλίμονο. Εδώ περιμένω το λογαριασμό της ΔΕΗ και τρέμω ολόκληρος.
Στο στριμ το είδα.

Είσαι Τσέλσι ??????????????????????????????
Δεν σου ξαναμιλάω. Ολα κι όλα.

Καλησπέρα.

SIDDHARTHA
18/02/2015, 22:45
Ε θα περάσει μάλλον, εδώ δε μπόρεσε πέρσι η Παρί, θα μπορέσει φέτος με το 1-1;; Χλωμό.

Σιγά μην περάσει !!!
1-1 θα λήξει η ρεβάνς και θα αποκλειστεί στην παράταση.

xarilakis88
18/02/2015, 22:45
Ούτε εγώ έχω νόβα, Χάρη. Αλίμονο. Εδώ περιμένω το λογαριασμό της ΔΕΗ και τρέμω ολόκληρος.
Στο στριμ το είδα.

Είσαι Τσέλσι ??????????????????????????????
Δεν σου ξαναμιλάω. Ολα κι όλα.

Καλησπέρα.

Ε τυπικά εντελώς, μη φανταστείς ότι πανηγυρίζω τα γκολ της!:)

Να ανοίξω στριμ για να δω Μουρίνιο απλά δεν παίζει. Μόνο στη Λ. Αμερική ανοίγουν τα δικά μου τα στριμ!

Τώρα άμα δε θέλεις, μπορείς να μη μου ξαναμιλήσεις, τι να κάνω..:(

xarilakis88
18/02/2015, 22:46
Σιγά μην περάσει !!!
1-1 θα λήξει η ρεβάνς και θα αποκλειστεί στην παράταση.

Θα δείξει, φυσικά έχει πιθανότητες αυτό το σενάριο, έχουμε καιρό μέχρι τότε.

Έπαιξες σήμερα τίποτα;

SIDDHARTHA
18/02/2015, 22:51
Θα δείξει, φυσικά έχει πιθανότητες αυτό το σενάριο, έχουμε καιρό μέχρι τότε.

Έπαιξες σήμερα τίποτα;

Μπα, κουδουνίζω τα λεφτά στην τσέπη μου σήμερα.
Δεν τους τα δίνω πίσω εύκολα πια.
Εμαθα.