PDA

View Full Version : Fútbol de Chile-Clausura 2014

Pages : [1] 2 3 4

Kostas Ketseris
14/02/2014, 17:01
Τα δυο παιχνίδια που επέλεξε ο Άκης στο σημερινό Best of Bets (thanx για την αναφορά φίλε,στον γάμο σου πλυντήριο δώρο, και στεγνωτήριο, δυο σε ενα,χαχα) ήταν τα πρώτα που σκέφτηκα και εγω πριν κυκλοφορήσει το 1065 της ΜΜ (παρεπιπτόντως εχω την διαίσθηση οτι θα είναι πολύ θετικό Σ/Κ για την εφημερίδα, συνεπώς και για μας, αυτό μου έβγαλε η πρώτη γρήγορη εικόνα).
Μπακάροντας την Ικίκε εντός με τους Γουόντερερς αγοράζεις εναν πολύ αξιόλογο ασο απο όλες τις απόψεις. Οι Γουόντερερς πιστεύω οτι δεν μπορούν να κριθούν απο την εντός νίκη επι της Ουν. Ντε Τσίλε κι αυτό γιατί είναι μια ομάδα που μάλλον έκλεισε πρώτη τραπέζι στην μέση της βαθμολογίας, oι πρώτες 6 αγωνιστικές άλλωστε έδειξαν καρφί το mid table, το ρεκορ είναι 2-2-2. Πρόκειται δηλαδή για μια ομάδα που ήξερε αρχίκα οτι τέτοια ματς εντός με το TOP 4 θα ήταν το δικό της κερασάκι στην τούρτα.
Αντίθετα η Ικίκε τουλάχιστον στο μυαλό της δεν έχει αυτή την φιλοσοφία, στοχεύει πιο ψηλά και περνώντας απανωτά απο δυο έδρες με αντιπάλους ''μικρές'' αλλά δύσκολες σ'αυτήν την δεδομένη στιγμή ομάδες (η Λα Καλέρα γιατί δείχνει τρομερά καλό πρόσωπο και δείχνει ενωμένη ομάδα, και η Ουατσιπάτο που είναι σε μυστήρια φάση και δεν ξέρεις τι θα αντιμετωπίσεις) εστω και αν δεν ήσουν καλός, ξέρεις οτι εδραιώνεις το καλό ξεκίνημα με τρίτη σερί νίκη. Ε, που να βρεις καλύτερο timing γι αυτό όταν παίζεις εντός με τους Γουόντερερς. Και για το εντελώς στοιχηματικό κομμάτι εγω πιστεύω οτι πριν την προηγούμενη νίκη των Γουόντερερς αυτός ο άσος θα ήταν copy/paste στο 1,70 στον ΟΠΑΠ, και εξω οχι καθαρό 1,80 όπως είναι συνήθως η διαφορά, αλλά βια 1,75 πριν την έναρξη.Κοντεύει το 2,10 τώρα και σαφώς είναι πολύ καλή τιμή

Kostas Ketseris
14/02/2014, 17:43
Το δεύτερο είναι λιγάκι πιο μπερδεμένο κατα την γνώμη μου. Για την κόντρα της Ο'Χιγγινς μέσα στην Νιουμπλένσε αναφέρομαι. Συμφωνώ σχεδόν παντού με τον καθόλα αρμόδιο για το πρωτάθλημα, το δικό μας ''μάτι'', τον Ακη Αχλατλή. Ήρθε όντως η ωρα να κοντράρουμε τα δυο καρπούζια στην μια μασχάλη, η συγκυρία είναι καλή, η Νιουμπλένσε προετοιμάστηκε πολύ πιο σωστά και ξεκούραστα για το ματς,θέλει να σαλπίσει αντεπίθεση ξεφεύγοντας απο την μάλλον πενιχρή για αυτήν συγκομιδή των 6 βαθμών, η Ο'Χίγγινς είναι ο ορισμός της ταλαιπωρίας και θα σκάσει με πολλούς αναπληρωματικούς, ενω ακολουθεί κόλαση καθώς στις 20 του μηνός φιλοξενεί τα Colombian δρεπάνια της Ντεπορτίβο Κάλι και 3 μέρες μετά την Ουν. Κατόλικα, ενω έχει σταθεί και πολύ τυχερή μέχρι τώρα και κάπου αυτό θα σταματήσει.

Κάνω την σκέψη όμως οτι οι αναπληρωματικοί της Ο'Χίγγινς φάνηκαν καλά προετοιμασμένοι, πιθανόν και να δούλεψαν πιο προγραματισμένα στην προετοιμασία, καθώς γνώριζαν οτι δεν θα παίξουν ενα παιχνίδι κυπέλου που δεν πολυενδιαφέρει οπως γίνεται συχνά σ αυτές τις περιπτώσεις, αλλά σειρά αγώνων οπότε και οι ευκαιρίες για να κάνουν το δικό τους impact θα είναι πολύ περισσότερες. Για ομάδα δηλαδή που παίζει με αναπληρωματικούς έδειξε πιο στιβαρή απο το αναμενόμενο μέχρι τώρα. Οι βασικοί αν κάποιος είδε τι υπερπροσπάθεια και τι μάχη έγινε χθες στο Λιμπερταδόρες στο 0-0 μέσα στην Λανούς θα κατάλαβε οτι δεν είναι δυνατόν η ίδια εντεκάδα σε τρεις μέρες να έχει δυνάμεις. Αν παίξει ο βασικός κορμός και αλλάξουν λιγότερες απο 5 μονάδες, για μένα το πρώτο σημείο είναι τo under (που πληρώνει περισσότερο απο το over, 1,80 στον ΟΠΑΠ εναντι 1,65 του over), είμαι πεπεισμένος οτι θα κρατήσουν σβηστό το ματς, απέναντι σε μια ομάδα που έτσι κι αλλιώς παίζει χαμηλά και στο γκολ.
Σκέφτομαι επίσης οτι το 3,15-3,20 είναι μετρημένο σαν απόδοση και για να τους πιάναμε στον ύπνο(λέμε τώρα) θα έπρεπε να ήταν στο 3,40-3,50 ή και πιο πάνω. Όπως και να έχει όμως τα + για την κόντρα είναι περισσότερα και το timing καλό,οπότε εντέλει αξίζει να παιχτεί!

ΥΣ Για αρνητική σκέψη είναι δυστυχώς και το οτι η Νιουμπλένσε παίζει δευτερο συνεχόμενο εντός και κέρδισε το πρώτο, και μάλιστα με σεβαστό αντίπαλο. Είναι σε θέση να ντουμπλάρει νίκες εντός με εξίσου ζόρικο αντίπαλο σαν ομάδα; Υπάρχει μια αρκετά παγιωμένη στοιχηματική λογική για τα δυο συνεχόμενα εντός με συγκεκριμένες πτυχές που πρέπει να ληφθούν υπόψιν(ο Αργύρης ξέρει καλύτερα απο όλους) .

Kostas Ketseris
14/02/2014, 18:19
Απο εκεί και πέρα, αν κάποιος θέλει να φτιάξει κάποιο τριξάκι και πρέπει να βρει το τρίτο ( γνωρίζω βέβαια την μεγάλη επικινδυνότητα του να φτιάχνεις τρίξι απο μια μόνο κατηγορία) οι υποψήφιοι είναι αρκετοί. Το πρώτο για μένα (και εδω διαφωνώ με τον Ακη) είναι το διπλό των Αράβων στην Λα Καλέρα. Φυσικά δεν είμαι τυφλός,βλέπω την πολύ καλή εικόνα της Λα Καλέρα και την φοβάμαι,όμως οχι τόσο ωστε να πιστεύω οτι δεν θα αρχίσει η ''διόρθωση'' της στην βαθμολογία απο αύριο. Το πως τοποθετείται ο στόπερ της Παλεστίνο στο σχετικό ρεπορταζ μου αρέσει, οι Άραβες μου αρέσουν γενικά σαν ομάδα, έχουν τσαμπουκά και να βγουν μπροστά, δεν είναι χέστες, και πιστεύω οτι είναι και οσο cocky χρείαζεται για να πάνε να τσιμπήσουν με στόφα το διπλό μεσα σε ενα ''χωριό''. Περίεργο το ''γύρισμα'' των αποδόσεων, στο φύλλο ο ΟΠΑΠ δίνει 2,20 τον ασο και 2,55 το διπλό,ενω εξω δίνουν 2,85 τον ασο και μόλις 2,25 το διπλο! Αγκάθι και εδω και πολύ οτι η Λα Καλέρα έχασε το προηγούμενο εντος απο την Ικίκε και οσο ναναι γίνεται πιο δύσκολο το πράγμα.
Στην ίδια λογική καλό φαίνεται και το διπλό των Ιταλών στην Αντοφαγκάστα που εντός είναι χωριό κανονικό,ενα διπλό που φτάνει το 3,40!!
Αντίδραση περιμένω και απο την μέτρια Ουνιόν Εσπανιόλα, αλλά μέσα σε μια ομάδα όπως η Κομπρελόα δεν είναι για να μπλέκεις επουδενί.
Κλείνω με μια μπόμπα, και είναι αυτή της Ουατσιπάτο. Η ομάδα του Σάλας κατα την γνώμη μου δεν είναι να την ακολουθείς εναντίον μικρομεσαίων και κυρίως ως φαβορί. Μια πιστολιά σε ενα μεγάλο ματς που θα βοηθήσει να πουλήσει και την μούρη του ο Σάλας είναι πολύ καλύτερη λύση. Μια πιστολιά τρίποντο ΝΒΑ στο 7,25 μέσα στην Κατόλικα θα ήταν TOP κλέψιμο επι των μπούκς, αλλά όπως πολύ ορθά σκέφτηκε ο Ακης η πρόσφατη νίκη της απέναντι στον ίδιο αντίπαλο για το κύπελο μας απομακρύνει πάρα πολύ, καθώς αυτά δεν επαναλαμβάνονται σχεδόν ποτέ τόσο σύντομα!

Achlatlis
15/02/2014, 00:40
Κάτι παραπάνω από άψογος, τι να πω; Δυναμίτης!

Achlatlis
15/02/2014, 00:42
Με πέθανες με το πλυντήριο μπαγάσα, χεχε.
Ντάλα ήλιος στο Κομπρελόα-Εσπανιόλα, τους βλέπω ημίχρονο να πιάνουν κανά πλατάνι και να αρχίζουν τα τσίπουρα.

Achlatlis
15/02/2014, 00:43
Ντάλα ήλιος στο Κομπρελόα-Εσπανιόλα, τους βλέπω ημίχρονο να πιάνουν κανά πλατάνι και να αρχίζουν τα τσίπουρα.

Achlatlis
15/02/2014, 01:27
Δύο γκολ σε ενάμιση λεπτό, από ύπνος το ματς έγινε ροντέο.

Achlatlis
15/02/2014, 01:46
Οριζόντιο δοκάρι οι Ισπάνικος (88')

Kostas Ketseris
15/02/2014, 03:00

Χαχαχαχα,το είδα το πρώτο και εγω,μοιρασμένο,ξεκίνησαν καλά οι Ισπανοί αλλά μετα το 20'-25' μου φανηκε οτι πήραν οι γηπεδούχοι τα ηνία,εκεί στο τέρμα με την μικρή κερκίδα και τα σύρματα,και τον ήλιο ντάλα όπως είπες,χαχα, Καθαρά Δευτέρα στο χωριό. Ξέρουν μπάλα οι Ισπανοί ρε γαμώτο αλλά βγάζουν μια αδιαφορία περίεργη, μου θύμισε κάτι Αβαι εκτός που παίζαμε στην Βραζιλία, μέσα στα χωριά και αγκομαχούσαμε απο την αδιαφορία τους........

Kostas Ketseris
15/02/2014, 03:05
To τρένο του 1,22 λάσπη είναι στο μισάωρο με την Έβερτον............

Kostas Ketseris
15/02/2014, 03:08

Με την Ρέιντζερς,μπερδεύτηκα ο κρετίνος με τα νησιώτικα,ανέβηκα πάντως ο ρυθμός και στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου αναμένεται γκολ!

Kostas Ketseris
15/02/2014, 03:08

Με την Ρέιντζερς,μπερδεύτηκα ο κρετίνος με τα νησιώτικα,ανέβηκα πάντως ο ρυθμός και στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου αναμένεται γκολ!

Kostas Ketseris
15/02/2014, 03:20
Χαμός έγινε.....1-0 Κόλο Κόλο και 1-1 με την σέντρα,ούτε η κάμερα το πρόλαβε και οι σπήκερ μιλούσαν ακόμη για το 1-0!

Achlatlis
15/02/2014, 03:22
Χαχαχαχα,το είδα το πρώτο και εγω,μοιρασμένο,ξεκίνησαν καλά οι Ισπανοί αλλά μετα το 20'-25' μου φανηκε οτι πήραν οι γηπεδούχοι τα ηνία,εκεί στο τέρμα με την μικρή κερκίδα και τα σύρματα,και τον ήλιο ντάλα όπως είπες,χαχα, Καθαρά Δευτέρα στο χωριό. Ξέρουν μπάλα οι Ισπανοί ρε γαμώτο αλλά βγάζουν μια αδιαφορία περίεργη, μου θύμισε κάτι Αβαι εκτός που παίζαμε στην Βραζιλία, μέσα στα χωριά και αγκομαχούσαμε απο την αδιαφορία τους........

Ετσι είναι, έχουν ποιότητα αλλά δεν δείχνουν αυτά που μπορούν, σε κανά εκτός έδρας που θα πληρώνουν καλά, έτσι τους έχω κόψει. Η Κομπρελόα δεν μπορεί, την είδα σε όλα τα ματς ως τώρα, ποιότητα μεν, δεν βγάζει ενέργεια.

Achlatlis
15/02/2014, 03:22

Ετσι είναι, έχουν ποιότητα αλλά δεν δείχνουν αυτά που μπορούν, σε κανά εκτός έδρας που θα πληρώνουν καλά, έτσι τους έχω κόψει. Η Κομπρελόα δεν μπορεί, την είδα σε όλα τα ματς ως τώρα, ποιότητα μεν, δεν βγάζει ενέργεια.

Achlatlis
15/02/2014, 03:23
Χαμός έγινε.....1-0 Κόλο Κόλο και 1-1 με την σέντρα,ούτε η κάμερα το πρόλαβε και οι σπήκερ μιλούσαν ακόμη για το 1-0!

Χαχαχα..

Achlatlis
15/02/2014, 03:23

Χαχαχα..

Achlatlis
15/02/2014, 03:27
Τώρα έγραφα για Καλέρα, ο Ροσάλες που έχουν για οργανωτή έπαιζε Ολ. Βόλου, καλά παίζει ως τώρα.
Και το σημαντικό που ξέχασα να αναφέρω, ο κόουτς της Παλεστίνο ήταν την περίοδο 2010-12 στην Καλέρα και το πήγε πολύ καλά το καράβι.

Achlatlis
15/02/2014, 03:27
Τώρα έγραφα για Καλέρα, ο Ροσάλες που έχουν για οργανωτή έπαιζε Ολ. Βόλου, καλά παίζει ως τώρα.
Και το σημαντικό που ξέχασα να αναφέρω, ο κόουτς της Παλεστίνο ήταν την περίοδο 2010-12 στην Καλέρα και το πήγε πολύ καλά το καράβι.

Achlatlis
15/02/2014, 03:28
Καλά το φόρουμ είναι έκδοση Teenage Mutant Ninja Turtle BETA έκδοση...

Kostas Ketseris
15/02/2014, 03:44

χαχαχαχαχα, αστα ταλαιπώρια σκέτη.Καλός ο κόουτς τον Αράβων ε; Πολύ γηπεδάρα η Κόλο Κόλο,και κόσμο δυνατό,απορώ πως είναι στην παρακμη τις τελευταίες σεζόν

Kostas Ketseris
15/02/2014, 03:44

χαχαχαχαχα, αστα ταλαιπώρια σκέτη.Καλός ο κόουτς τον Αράβων ε; Πολύ γηπεδάρα η Κόλο Κόλο,και κόσμο δυνατό,απορώ πως είναι στην παρακμη τις τελευταίες σεζόν

Kostas Ketseris
15/02/2014, 03:48
Δεν έδωσε πέναλτι μαρς στην Ρέιντζερς, εντελώς ξεφτίλας!

Kostas Ketseris
15/02/2014, 03:53
2-1 Κόλο Κόλο απο κόρνερ,σε ματς ροντέο κανονικό,πάνω κάτω, απο το κέντρο περνάνε μόνο τρέχοντας με χίλια..........

Kostas Ketseris
15/02/2014, 03:55
τι έγινε και βγάζει μονά μηνύματα και τα περνάει κατευθείαν; α δεν θέλω τέτοια, εχω συνηθίσει:d

Achlatlis
15/02/2014, 03:56

Ναι και φυσιογνωμία, στυλ σκαραβαίο από τους 10 μικρούς μήτσους του λαζόπουλου. χαχαχα..
Εχουν τρελό κόσμο, προβλήματα οικονομικά και πολύ λάθος επιλογές στον πάγκο. Ηταν και οι Ουν. ντε Τσίλε, Κατόλικα στα πάνω τους, έφαγε πολύ φάπα τα τελευταία χρόνια.

Achlatlis
15/02/2014, 03:57

Ναι και φυσιογνωμία, στυλ σκαραβαίο από τους 10 μικρούς μήτσους του λαζόπουλου. χαχαχα..
Εχουν τρελό κόσμο, προβλήματα οικονομικά και πολύ λάθος επιλογές στον πάγκο. Ηταν και οι Ουν. ντε Τσίλε, Κατόλικα στα πάνω τους, έφαγε πολύ φάπα τα τελευταία χρόνια.

Achlatlis
15/02/2014, 03:58
2-1 Κόλο Κόλο απο κόρνερ,σε ματς ροντέο κανονικό,πάνω κάτω, απο το κέντρο περνάνε μόνο τρέχοντας με χίλια..........

Μου αρέσει η Ρέιντζερς, και με Κοπμρελόα έβγαζε πάθος, το κυνηγούσε..

Achlatlis
15/02/2014, 03:58

Μου αρέσει η Ρέιντζερς, και με Κοπμρελόα έβγαζε πάθος, το κυνηγούσε..

Achlatlis
15/02/2014, 03:59
Χαχαχα..το πρώτο δεν το έδωσε να ισοφαρίσει, στο δεύτερο το σφύριξε με τη μία ο ρεφ, καθαρό πάντως.

Achlatlis
15/02/2014, 04:00
Το βγαλε ο Πόσο, ωραίος

Kostas Ketseris
15/02/2014, 04:01
Κατάλαβα, ούτε τώρα θα το πάρει............Έχασε πέναλτι τώρα (2-1) ενω είχα παίξει ενα τεμάχιο ακόμη μέχρι το 70'

Kostas Ketseris
15/02/2014, 04:01
Κατάλαβα, ούτε τώρα θα το πάρει............Έχασε πέναλτι τώρα (2-1) ενω είχα παίξει ενα τεμάχιο ακόμη μέχρι το 70'

Achlatlis
15/02/2014, 04:03
Λες ε; Το ρόστερ καλό είναι, δεν τους έκατσε και καμιά στραβή να δούμε αντίδραση.

Kostas Ketseris
15/02/2014, 04:03
http://www.real.gr/filescalendar/2011/October/mitsoi.JPG
χαχαχαχα, τρελός παραληλισμός!

Kostas Ketseris
15/02/2014, 04:04
http://www.real.gr/filescalendar/2011/October/mitsoi.JPG
χαχαχαχα, τρελός παραληλισμός!

Achlatlis
15/02/2014, 04:09
χαχαχαχαχααχα
http://www.ddf.cl/resize/noticias//imagenes/noticias/29cae9dd27f7771f3625875dfdbb5721.jpg/580x390/

Achlatlis
15/02/2014, 04:09
χαχαχαχαχααχα
http://www.ddf.cl/resize/noticias//imagenes/noticias/29cae9dd27f7771f3625875dfdbb5721.jpg/580x390/

Kostas Ketseris
15/02/2014, 04:14
Γκολάρα 3-1, τρομερή μπάλα εκατέρωθεν, μπράβο,δεν κολοβάρεσαν ούτε λεπτό και οι 22!

Kostas Ketseris
15/02/2014, 04:18
χαχαχαχαχααχα

Παπαπα, παλαιάς κοπής λοχίας απο ΣΜΥ, τσεκουράτος, σίγουρα δεν σηκώνει και πολλά πολλά και πιάνεται και στα χέρια αν έρθει στο τσακίρ, καλό παιδί όμως, τίμιο:o

Achlatlis
15/02/2014, 04:20
χαχαχαχαχαχαχαχα..λολ ρεεεε

Kostas Ketseris
15/02/2014, 04:26
Μόλις είδα οτι Ικίκε δεν δείχνει αύριο,καλά πολύ αργά είναι το ματς βέβαια,αλλά θα το βλέπαμε μάλλον,εγω περιμένω να δω πως θα πάει η απόδοση μόνο για θεωρητικούς λόγους,θα ποντάρω όπως και να έχει.Κοίτα ρε τους Άραβες στο 2,80, με τρώνε, εσύ το έκοψες τελικά λόγω απόδοσης και μόνο;

Kostas Ketseris
15/02/2014, 04:28
Τον ασο λεω γιατί έκποψες,χαχα,εσυ δεν μίλησες ποτέ για διπλο!

Achlatlis
15/02/2014, 10:09
Να σου πω την αλήθεια, όταν είδα 2,90 τον άσο, άρχισα να ψήνομαι, μετά βλέπω φαβορί την Λα Καλέρα και άρχισα να ξενερώνω και πάντα υπάρχει στο μυαλό το ότι οι Αραβες είναι καλοί στην κόντρα επίθεση, γενικότερα σαλάτα το έκανα μέσα στο μυαλό και κατέληξα να το αφήσω, ναι γιατί να μην έρθει διπλό, μία ήττα από την Κατόλικα 5-3 έχει η Παλεστίνο, δεν παίζει και με κανένα θεριό..

redlegend2010
15/02/2014, 22:59
Καλησπέρες

Εγώ με δύο οβεράκια στην Ουρουγουάη για τώρα, σε Ρίβερ Πλειτ και Γουόντερερς. Μετά στο Κατόλικα - Ουατσιπάτο.

redlegend2010
15/02/2014, 22:59
Καλησπέρες

Εγώ με δύο οβεράκια στην Ουρουγουάη για τώρα, σε Ρίβερ Πλειτ και Γουόντερερς. Μετά στο Κατόλικα - Ουατσιπάτο.

Kostas Ketseris
16/02/2014, 13:10
Καλησπέρες

Aπο Χιλή μια χαρά είσαι, over 7,5 ήρθε το Κατόλικα-Ουατσιπάτο!

Kostas Ketseris
16/02/2014, 13:42
Πέρασε χαλαρά το 2,10 της Ικίκε, πέρασαν και οι Άραβες απο την Λα Καλέρα και οι Ιταλοί απο την Αντοφαγκάστα, ενω απόλυτα πτωτική πορεία ακολουθεί η κόντρα της Ο'Χίγγινς στο σημερινό, μετα βιας στο 2,80 η Νουμπλένσε!

Achlatlis
16/02/2014, 14:46
Πέρασε χαλαρά το 2,10 της Ικίκε, πέρασαν και οι Άραβες απο την Λα Καλέρα και οι Ιταλοί απο την Αντοφαγκάστα, ενω απόλυτα πτωτική πορεία ακολουθεί η κόντρα της Ο'Χίγγινς στο σημερινό, μετα βιας στο 2,80 η Νουμπλένσε!

Εξαιρετικό διάβασμα αγωνιστικής Κώστα ;) Μπράβο σου :). Εναλλακτική εντεκάδα η Ο' Χίγκινς σήμερα, ακολουθεί Ντεπ. Κάλι στη συνέχεια.

Achlatlis
16/02/2014, 14:46

Εξαιρετικό διάβασμα αγωνιστικής Κώστα ;) Μπράβο σου :). Εναλλακτική εντεκάδα η Ο' Χίγκινς σήμερα, ακολουθεί Ντεπ. Κάλι στη συνέχεια.

redlegend2010
16/02/2014, 16:15

Μέχρι όβερ 5.5 έπαιξα στο 10.00.

redlegend2010
16/02/2014, 16:15

redlegend2010
16/02/2014, 16:19
Πήρα και οβερ 2.5 στο Ρασινγκ Μοντεβίδεο - Φένιξ σήμερα και το έπιασα.

Kostas Ketseris
16/02/2014, 16:28
Το ζουμί ανήκει σε σενα Ακη, εγω δεν χρησιμοποιώ καμία άλλη πηγή πέρα απο τα δικά σου γραφόμενα και την δική σου οπτική γωνία, αντε και την βοήθεια του Padre Hurtado που με παρέπεμψε ο Padre Cicero σε περίπτωση που μπλέξουμε με την Χιλή, χαχαχα.....Εκτός απο Dep Cali, έχει και Κατόλικα στο καπάκι, ε θα το προσέξουν περισσότερο εκείνο λογικά απο το σημερινό, χαμηλό βέβαια το 2,80 αλλά πιστεύω οτι δεν έχει αρκετό Χ το ματς σήμερα οπότε παίζεται και σκέτο:rolleyes:.
http://www.viareggio.cl/images/Capilla_PHurtad_ladriLlo.jpg

Kostas Ketseris
16/02/2014, 16:34

Μπράβο ρε Ζαφείρη,άρχοντας!!!

Kostas Ketseris
16/02/2014, 16:35

Μπράβο ρε Ζαφείρη,άρχοντας!!!

Achlatlis
17/02/2014, 10:33
Μου έκανε εντύπωση χθες η Ο' Χίγκινς. Μπορεί η Νιουμπλένσε να έχασε πέναλτι στο ξεκίνημα του β' μέρους, όμως η Ο' Χίγκινς ήταν πολύ καλύτερη, συμπαγής και γρήγορη στην επίθεση. Αυτό που είδα, είναι ότι οι επιλογές του Μπερίσο στο μεταγραφικό κομμάτι για να γεμίσει το ρόστερ, έγιναν με χειρουργική ακρίβεια. Το ροτέισιον ήταν από τη μέση και μπροστά, η άμυνα ήταν ίδια με το Λιμπερταδόρες. Α, ναι. Ο γκολκίπερ Γκαρσές (Ο' Χίγκινς) πρέπει να έιναι με διαφορά ο πιο φορμαρισμένος του πρωταθλήματος αυτή τη στιγμή. Πολύ σιγουριά.

Kostas Ketseris
18/02/2014, 21:39
Μου έκανε εντύπωση χθες η Ο' Χίγκινς. Μπορεί η Νιουμπλένσε να έχασε πέναλτι στο ξεκίνημα του β' μέρους, όμως η Ο' Χίγκινς ήταν πολύ καλύτερη, συμπαγής και γρήγορη στην επίθεση. Αυτό που είδα, είναι ότι οι επιλογές του Μπερίσο στο μεταγραφικό κομμάτι για να γεμίσει το ρόστερ, έγιναν με χειρουργική ακρίβεια. Το ροτέισιον ήταν από τη μέση και μπροστά, η άμυνα ήταν ίδια με το Λιμπερταδόρες. Α, ναι. Ο γκολκίπερ Γκαρσές (Ο' Χίγκινς) πρέπει να έιναι με διαφορά ο πιο φορμαρισμένος του πρωταθλήματος αυτή τη στιγμή. Πολύ σιγουριά.

Δεν το είδα το ματς, ο goalie και με την Λανούς παπάδες έκανε....... απο το μεσοβδόμαδο briefing που έκανες για την ερχόμενη αγωνιστική μου φάνηκε πολύ δύσκολο το πρόγραμα για στοιχηματισμό, εικάζω οτι θα φορεθεί πολύ η ισοπαλία η οποία έχει μικρή συχνότητα ως τώρα,τα ζευγάρια ταιριάζουν,Cobresal - Cobreloa,A. Italiano - U. De Chile,O'Higgins - U. Catolica, Palestino - Colo Colo και Rangers - U. De Concepcion, το Χ μου έρχεται πρώτο στο μυαλό,και πιστεύω οτι θα φανεί πολύ και στις αποδόσεις (όταν με το καλό βγουν).

Απο εκεί και πέρα ενα μικρό κλικ δίνω στους Γουόντερερς εναντίον της Λα Καλέρα, ειδικά αν οι αποδόσεις σκάσουν τροφαντές στον ασο λόγω της φάσης που βρισκόμαστε, δεν νομίζω οτι θα είναι πια τόσο τρένο η Λα Καλέρα εκτός να περνάει απο παντού και συνεχόμενα, άλλωστε την πετυχαίνουμε και πάνω στην ''διόρθωση''. Αλλά μιλάμε για minimum 2,10-2,20 αν βγει κανα 1,70-1,80 αλλάζει το πράγμα και κάνεις λάθος να ποντάρεις Γουόντερερς σ αυτήν την απόδοση όποιος και να είναι ο αντίπαλος. Και ενα αμαρτωλό πνιχτό βλέμμα προς τα δεξιά το έριξα στο Deportes Iquique - Antofagasta όπου λογικά θα μιλάμε για 5,00 και ανω.Η Αντοφαγκάστα είναι πονηρή ομάδα και στην Ικίκε λογικά θεωρούν οτι αφου καθάρισαν με τους Γουόντερερς τώρα οι 3 πόντοι θα έρθουν μόνοι τους (που μπορεί και να έρθουν βεβαίως,βεβαίως).
Δεν πιάνονται κατ εμε απο πουθενά μεχρι τώρα το U. Espanola - Everton (που δεν γίνεται να το χάσει η Εσπανιόλα αλλά θα είναι προφανώς στο 1,30 με όλη της την αστάθεια, και ούτε γίνεται να χάνουν συνέχεια και τα ρεμάλια της Έβερτον), και το Huachipato - Nublense που είναι οτι νά ναι απο την φύση του(και εδω ρίχνω μαντεψιά οτι θα με διαψεύσεις καλοβλέποντας την ομάδα του Σάλας σε δελεαστική απόδοση,χαχα)

http://www.sickchirpse.com/wp-content/uploads/2013/12/hercules-dog.jpg
παραμεγάλωσε και ο σκύλος.......:D

Kostas Ketseris
23/02/2014, 19:03
Mεγάλο μπράβο Ακη για το διπλό της Έβερτον, εξαιρετική επιλογή που δεν επιβεβαιώθηκε διόλου απο τύχη και πλήρωσε 5,25. Εύγε!!!!!!!!
http://t.fod4.com/t/180ca4fd06/c480x270_24.jpg
Toυς ξεβράκωσες.........

Achlatlis
23/02/2014, 19:30
Δεν το είδα το ματς, ο goalie και με την Λανούς παπάδες έκανε....... απο το μεσοβδόμαδο briefing που έκανες για την ερχόμενη αγωνιστική μου φάνηκε πολύ δύσκολο το πρόγραμα για στοιχηματισμό, εικάζω οτι θα φορεθεί πολύ η ισοπαλία η οποία έχει μικρή συχνότητα ως τώρα,τα ζευγάρια ταιριάζουν,Cobresal - Cobreloa,A. Italiano - U. De Chile,O'Higgins - U. Catolica, Palestino - Colo Colo και Rangers - U. De Concepcion, το Χ μου έρχεται πρώτο στο μυαλό,και πιστεύω οτι θα φανεί πολύ και στις αποδόσεις (όταν με το καλό βγουν).

Απο εκεί και πέρα ενα μικρό κλικ δίνω στους Γουόντερερς εναντίον της Λα Καλέρα, ειδικά αν οι αποδόσεις σκάσουν τροφαντές στον ασο λόγω της φάσης που βρισκόμαστε, δεν νομίζω οτι θα είναι πια τόσο τρένο η Λα Καλέρα εκτός να περνάει απο παντού και συνεχόμενα, άλλωστε την πετυχαίνουμε και πάνω στην ''διόρθωση''. Αλλά μιλάμε για minimum 2,10-2,20 αν βγει κανα 1,70-1,80 αλλάζει το πράγμα και κάνεις λάθος να ποντάρεις Γουόντερερς σ αυτήν την απόδοση όποιος και να είναι ο αντίπαλος. Και ενα αμαρτωλό πνιχτό βλέμμα προς τα δεξιά το έριξα στο Deportes Iquique - Antofagasta όπου λογικά θα μιλάμε για 5,00 και ανω.Η Αντοφαγκάστα είναι πονηρή ομάδα και στην Ικίκε λογικά θεωρούν οτι αφου καθάρισαν με τους Γουόντερερς τώρα οι 3 πόντοι θα έρθουν μόνοι τους (που μπορεί και να έρθουν βεβαίως,βεβαίως).
Δεν πιάνονται κατ εμε απο πουθενά μεχρι τώρα το U. Espanola - Everton (που δεν γίνεται να το χάσει η Εσπανιόλα αλλά θα είναι προφανώς στο 1,30 με όλη της την αστάθεια, και ούτε γίνεται να χάνουν συνέχεια και τα ρεμάλια της Έβερτον), και το Huachipato - Nublense που είναι οτι νά ναι απο την φύση του(και εδω ρίχνω μαντεψιά οτι θα με διαψεύσεις καλοβλέποντας την ομάδα του Σάλας σε δελεαστική απόδοση,χαχα)

Εγώ αυτό το ποστ γιατί δεν το πήρα χαμπάρι; Πολύ τα γουστάρω τα ποστ που κάνεις Κώστα, να τα συνεχίσεις αν έχεις χρόνο :).
Εχεις δύο στις τέσσερις ισοπαλίες, ήσουν μέσα για Αντοφαγάστα και Ουατσιπάτο να σου πω την αλήθεια, έσβησα τον άσο και έβαλα όβερ τελευταία στιγμή γιατί είναι ότι να' ναι αυτή η ομάδα. Ισως εκτός έδρας πρέπει να την κοιτάξουμε να την τσακώσουμε.
Τώρα για Λα Καλέρα, μάλλον πρέπει να συμφωνήσω μαζί σου, παρότι περιμένω το διπλό για να πληρωθώ. Ισως ο άσος της Ο' Χίγκινς να ήταν αυτό που έπρεπε να "δω" γιατί μιλάμε για πολύ σοβαρή ομάδα. Από την άλλη, ίσως μου την έσπασε η Αουνταξ με τον τρόπο που χάθηκε και δεν έχω ψυχολογία για απόψε. Ιδωμεν. ΣΕ κάθε περίπτωση, η Χιλή σου κάθεται γάντι στο διάβασμα, σε πάει και την πηγαίνεις πολύ :).

Achlatlis
23/02/2014, 19:30

Εγώ αυτό το ποστ γιατί δεν το πήρα χαμπάρι; Πολύ τα γουστάρω τα ποστ που κάνεις Κώστα, να τα συνεχίσεις αν έχεις χρόνο :).
Εχεις δύο στις τέσσερις ισοπαλίες, ήσουν μέσα για Αντοφαγάστα και Ουατσιπάτο να σου πω την αλήθεια, έσβησα τον άσο και έβαλα όβερ τελευταία στιγμή γιατί είναι ότι να' ναι αυτή η ομάδα. Ισως εκτός έδρας πρέπει να την κοιτάξουμε να την τσακώσουμε.
Τώρα για Λα Καλέρα, μάλλον πρέπει να συμφωνήσω μαζί σου, παρότι περιμένω το διπλό για να πληρωθώ. Ισως ο άσος της Ο' Χίγκινς να ήταν αυτό που έπρεπε να "δω" γιατί μιλάμε για πολύ σοβαρή ομάδα. Από την άλλη, ίσως μου την έσπασε η Αουνταξ με τον τρόπο που χάθηκε και δεν έχω ψυχολογία για απόψε. Ιδωμεν. ΣΕ κάθε περίπτωση, η Χιλή σου κάθεται γάντι στο διάβασμα, σε πάει και την πηγαίνεις πολύ :).

Achlatlis
23/02/2014, 20:02
Καλή η χημεία και του συνονόματου από τον Καναδά στο γιάνκι που έκανε, ας όψεται η Αουνταξ όμως :(

Kostas Ketseris
23/02/2014, 20:52
Καλή η χημεία και του συνονόματου από τον Καναδά στο γιάνκι που έκανε, ας όψεται η Αουνταξ όμως :(
Ζαφείρης είσαι και εσυ; Ομολογώ πως δεν το ήξερα, καλά ο Καναδός είναι γατόνι στην Λατινική Αμερική,την έχει φάει με το κουτάλι αλλά κυρίως είναι ο μεγαλύτερος οβεράκιας που εχω δει ποτέ. Γενικότερα πάντως Ακη εγω εχω 3-4 σεζόν που πνίγομαι στα φουλ κουπόνια και δεν κάνω τίποτα, γιατί παίζω άσχημα, πολύ άσχημα,οχι οσο αφορά στα μεγάλα ποσά και στην χασούρα(που λίγο πολύ για μένα ειναι δεδομένη) , με άσχημο τρόπο.......
Το καλοκαίρι και μόλις τελειώσουν τα πολλά και μεγάλα πρωταθλήματα,βρίσκω μια ηρεμία τουλάχιστον στο γούστο που βγάζω, οχι στα κέρδη. Η καλοκαιρινή Μatch Money οσο και αν φαίνεται περίεργο μου αρέσει περισσότερο, νομίζω οτι μπορώ να την κουμαντάρω και να την ευχαριστηθώ, απευθύνεται προφανώς σε πιο λίγους και γίνεται πιο προσωπική, με χώρο να αναπνεύσεις και πολλά άρθρα πιο γενικά για στοίχημα.

Τα ογκώδη τεύχη στο full schedule που αρχικά ''φτιαχνόμουν'' μόλις τα έπιανα στο περίπτερο, πλέον με αγχώνουν κάργα απο την Παρασκευή το πρωί με αποτέλεσμα και να παίζω λάθος και να μην ευχαριστιέμαι την εφημερίδα. Είναι περίεργος αυτός ο τρόπος σκέψης και ο δρόμος που ακολουθώ, αλλά (και επαναλαμβάνομαι εδω συνέχεια) εγω άρχισα το στοίχημα καθαρά απο την Match Money, αγοράζοντας την πρώτη φορά για ενημέρωση και γούστο επειδή σιχάθηκα το greek football. Έτσι το focus μου είναι εκεί απο την αρχή.
Πάνω στο πνίξιμο η Χιλή μου φάνηκε ως το πρώτο καλοκαιρινό, κάτι σαν όαση, η συμπάθεια μου για σένα που ανέλαβες είναι δεδομένη(αλλά χωρίς υπερβολή αυτό ισχύει και για όλους όσους γράφουν στην ΜΜ, και Τάσο Καλαλά διαβάζω χεχε), και λεω πάμε βόλτα κατα εκεί που είναι ήσυχα, θα περάσουμε καλά.......:D

Achlatlis
23/02/2014, 21:15
Ζαφείρης είσαι και εσυ; Ομολογώ πως δεν το ήξερα, καλά ο Καναδός είναι γατόνι στην Λατινική Αμερική,την έχει φάει με το κουτάλι αλλά κυρίως είναι ο μεγαλύτερος οβεράκιας που εχω δει ποτέ. Γενικότερα πάντως Ακη εγω εχω 3-4 σεζόν που πνίγομαι στα φουλ κουπόνια και δεν κάνω τίποτα, γιατί παίζω άσχημα, πολύ άσχημα,οχι οσο αφορά στα μεγάλα ποσά και στην χασούρα(που λίγο πολύ για μένα ειναι δεδομένη) , με άσχημο τρόπο.......
Το καλοκαίρι και μόλις τελειώσουν τα πολλά και μεγάλα πρωταθλήματα,βρίσκω μια ηρεμία τουλάχιστον στο γούστο που βγάζω, οχι στα κέρδη. Η καλοκαιρινή Μatch Money οσο και αν φαίνεται περίεργο μου αρέσει περισσότερο, νομίζω οτι μπορώ να την κουμαντάρω και να την ευχαριστηθώ, απευθύνεται προφανώς σε πιο λίγους και γίνεται πιο προσωπική, με χώρο να αναπνεύσεις και πολλά άρθρα πιο γενικά για στοίχημα.

Τα ογκώδη τεύχη στο full schedule που αρχικά ''φτιαχνόμουν'' μόλις τα έπιανα στο περίπτερο, πλέον με αγχώνουν κάργα απο την Παρασκευή το πρωί με αποτέλεσμα και να παίζω λάθος και να μην ευχαριστιέμαι την εφημερίδα. Είναι περίεργος αυτός ο τρόπος σκέψης και ο δρόμος που ακολουθώ, αλλά (και επαναλαμβάνομαι εδω συνέχεια) εγω άρχισα το στοίχημα καθαρά απο την Match Money, αγοράζοντας την πρώτη φορά για ενημέρωση και γούστο επειδή σιχάθηκα το greek football. Έτσι το focus μου είναι εκεί απο την αρχή.
Πάνω στο πνίξιμο η Χιλή μου φάνηκε ως το πρώτο καλοκαιρινό, κάτι σαν όαση, η συμπάθεια μου για σένα που ανέλαβες είναι δεδομένη(αλλά χωρίς υπερβολή αυτό ισχύει και για όλους όσους γράφουν στην ΜΜ, και Τάσο Καλαλά διαβάζω χεχε), και λεω πάμε βόλτα κατα εκεί που είναι ήσυχα, θα περάσουμε καλά.......:D

Ναι, Ζαφειρ-άκης χεχε. Σε καταλαβαίνω απόλυτα και είναι λογικό το καλοκαίρι να ηρεμείς γιατί αδειάζει το κουπόνι, είναι αργά τα ματς άρα υπάρχει χρόνος να μην κάνεις βιαστικό παιχνίδι και λιγότερα παιχνίδια, πιο ξεκάθαρα πράγματα. Δεν σκέφτεσαι να προλάβεις άλλες μελέτες. Προσωπικά, είχα από πολύ κοντά από το 96 μέχρι το 02 την Ιταλία, μεγάλη αρρώστια και εκεί μου έκανε το κλικ με τα λάτιν. Αφοσιώθηκα μόνο σε αυτά (Αργεντινή, Βραζιλία, ΗΠΑ κτλ.) και γενικότερα είμαι τύπος που θέλω τον χρόνο μου. Στείλε μου στο inbox το mail σου για να σου στείλω κάτι που θα σε βοηθήσει στη Χιλή.

Achlatlis
23/02/2014, 21:15

Ναι, Ζαφειρ-άκης χεχε. Σε καταλαβαίνω απόλυτα και είναι λογικό το καλοκαίρι να ηρεμείς γιατί αδειάζει το κουπόνι, είναι αργά τα ματς άρα υπάρχει χρόνος να μην κάνεις βιαστικό παιχνίδι και λιγότερα παιχνίδια, πιο ξεκάθαρα πράγματα. Δεν σκέφτεσαι να προλάβεις άλλες μελέτες. Προσωπικά, είχα από πολύ κοντά από το 96 μέχρι το 02 την Ιταλία, μεγάλη αρρώστια και εκεί μου έκανε το κλικ με τα λάτιν. Αφοσιώθηκα μόνο σε αυτά (Αργεντινή, Βραζιλία, ΗΠΑ κτλ.) και γενικότερα είμαι τύπος που θέλω τον χρόνο μου. Στείλε μου στο inbox το mail σου για να σου στείλω κάτι που θα σε βοηθήσει στη Χιλή.

redlegend2010
23/02/2014, 21:16

Γεια σου Κώστα

Συμφωνώ πως είναι απαιτητικό το κουπόνι, θέλει μελέτη, προσοχή στις λεπτομέρειες, ξεσκαρτάρισμα επιλογών.... και στο τέλος ξεχνάς γιατί την παίρνεις. Ειδικά όταν ασχολείσαι με τόσα πρωταθλήματα όσο εγώ, λογικό είναι να κάνεις αρκετές λάθος επιλογές.

deadpiece
23/02/2014, 21:26
ναι, ζαφειρ-άκης χεχε. σε καταλαβαίνω απόλυτα και είναι λογικό το καλοκαίρι να ηρεμείς γιατί αδειάζει το κουπόνι, είναι αργά τα ματς άρα υπάρχει χρόνος να μην κάνεις βιαστικό παιχνίδι και λιγότερα παιχνίδια, πιο ξεκάθαρα πράγματα. δεν σκέφτεσαι να προλάβεις άλλες μελέτες. προσωπικά, είχα από πολύ κοντά από το 96 μέχρι το 02 την ιταλία, μεγάλη αρρώστια και εκεί μου έκανε το κλικ με τα λάτιν. αφοσιώθηκα μόνο σε αυτά (αργεντινή, βραζιλία, ηπα κτλ.) και γενικότερα είμαι τύπος που θέλω τον χρόνο μου. στείλε μου στο inbox το mail σου για να σου στείλω κάτι που θα σε βοηθήσει στη χιλή.

αν μπορεις να το στειλεις και σε μενα θα σου ημουν υποχρεος :d (ο σφηνοπο***ας)

deadpiece
23/02/2014, 21:26
ναι, ζαφειρ-άκης χεχε. σε καταλαβαίνω απόλυτα και είναι λογικό το καλοκαίρι να ηρεμείς γιατί αδειάζει το κουπόνι, είναι αργά τα ματς άρα υπάρχει χρόνος να μην κάνεις βιαστικό παιχνίδι και λιγότερα παιχνίδια, πιο ξεκάθαρα πράγματα. δεν σκέφτεσαι να προλάβεις άλλες μελέτες. προσωπικά, είχα από πολύ κοντά από το 96 μέχρι το 02 την ιταλία, μεγάλη αρρώστια και εκεί μου έκανε το κλικ με τα λάτιν. αφοσιώθηκα μόνο σε αυτά (αργεντινή, βραζιλία, ηπα κτλ.) και γενικότερα είμαι τύπος που θέλω τον χρόνο μου. στείλε μου στο inbox το mail σου για να σου στείλω κάτι που θα σε βοηθήσει στη χιλή.

redlegend2010
23/02/2014, 21:34

μουα ουσι Άκη

redlegend2010
23/02/2014, 21:34

μουα ουσι Άκη

SIDDHARTHA
23/02/2014, 21:42
Τί είναι αυτά Κύριοι ?????????????????????????
Προνομιακή πληροφόρηση ?????????????????????????????
Θα ενημερώσω την Επιτροπή Κεφαλαιαγοράς. Πόσα μνημόνια θέλετε για να στρώσετε ???????????????????????????????????

Kostas Ketseris
23/02/2014, 21:45
Θα ενημερώσω την Αρχή Κεφαλαιαγοράς. Πόσα μνημόνια θέλετε για να στρώσετε ???????????????????????????????????
Χαχαχαχα

Kostas Ketseris
23/02/2014, 21:46
Θα ενημερώσω την Αρχή Κεφαλαιαγοράς. Πόσα μνημόνια θέλετε για να στρώσετε ???????????????????????????????????
Χαχαχαχα

SIDDHARTHA
23/02/2014, 21:48
Ακη, μη μου στείλεις ΤΙΠΟΤΑ.
Θα σας πάω στα δικαστήρια.
Δε ξέρετε με τί δικομανή μπλέξατε.

SIDDHARTHA
23/02/2014, 21:48

Achlatlis
23/02/2014, 21:49
Θα ενημερώσω την Επιτροπή Κεφαλαιαγοράς. Πόσα μνημόνια θέλετε για να στρώσετε ???????????????????????????????????

Χαχαχαχα..θεούλης..

Achlatlis
23/02/2014, 21:50

Χαχαχαχα..θεούλης..

Kostas Ketseris
23/02/2014, 21:56
Καλά αν τα ήξερα ολα αυτά θα είχα καταθέσει πρόταση για να πάρω τον Ατρόμητο.
http://www.cooperativa.cl/noticias/site/artic/20121122/imag/foto_0000000120121122175152.jpg
Το μόνο που μπορώ να σας πω είναι οτι αυτός είναι ο Jorge Jadue, ο πρόεδρος της Χιλιανής ομοσπονδίας ποδοσφαίρου που δυο φορές την εβδομάδα συντρώγει με τον Ακη εκχωρόντας ανεκτίμητες πληροφορίες!

Kostas Ketseris
23/02/2014, 21:59
Ηδη έχουν φύγει και απο εμάς αγωγές,χαχαχαχα
http://www.executivetrusteetraining.com/wp-content/uploads/2013/02/funny-lawyer.jpg

Achlatlis
23/02/2014, 22:00
http://www.cooperativa.cl/noticias/site/artic/20121122/imag/foto_0000000120121122175152.jpg
Το μόνο που μπορώ να σας πω είναι οτι αυτός είναι ο Jorge Jadue, ο πρόεδρος της Χιλιανής ομοσπονδίας ποδοσφαίρου που δυο φορές την εβδομάδα συντρώγει με τον Ακη εκχωρόντας ανεκτίμητες πληροφορίες!

Χαχαχαχα..

Achlatlis
23/02/2014, 22:00

Χαχαχαχα..

SIDDHARTHA
23/02/2014, 22:02

Θα σας κρεμάσω στα μανταλάκια.
ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ !!!!!!!!!!!!!!

Kostas Ketseris
23/02/2014, 22:10
Στο 6,00 οι Άραβες με την Κόλο Κόλο, με 4-2-1 ρεκόρ και μπαλίτσα τα παιδιά, κρίμα είναι.......Πέλοπα Κιάτου και Αστέρα Λουτρακίου τους έκαναν(δεν τα θίγω τα σωματεία που λέει και ο Αλέφαντος).Δεν θα το δω όμως γιατί θα δω Λα Καλέρα!

Kostas Ketseris
23/02/2014, 22:13
Α είναι μεταμεσονυκτιο το Παλεστίνο-Κόλο Κόλο, απέναντι στις 21.30 θα παίξουν ξύλο η Κομπρεσάλ με την Κομπελόα, που και χωρίς τέρματα να τους βάλεις δεν μασάνε να δέρνονται μια μιση ώρα!

Achlatlis
23/02/2014, 22:16
Α είναι μεταμεσονυκτιο το Παλεστίνο-Κόλο Κόλο, απέναντι στις 21.30 θα παίξουν ξύλο η Κομπρεσάλ με την Κομπελόα, που και χωρίς τέρματα να τους βάλεις δεν μασάνε να δέρνονται μια μιση ώρα!

Χαχαχαχα..
Παίδες την κάνω να δω το Γουόντερερς-Λα Καλέρα
Το άλλο που είπα στον Κώστα, θα δω αν είμαι "ΟΚ" με το νόμο και ενημερώνω εντός της βδομάδας :).

Achlatlis
23/02/2014, 22:16

Χαχαχαχα..
Παίδες την κάνω να δω το Γουόντερερς-Λα Καλέρα
Το άλλο που είπα στον Κώστα, θα δω αν είμαι "ΟΚ" με το νόμο και ενημερώνω εντός της βδομάδας :).

Kostas Ketseris
23/02/2014, 23:03
1-0 Γουόντερερς στο 28' χωρίς να παίξουν καθόλου μα καθόλου, η Λα Καλέρα εμφανώς καλύτερη σε όλους τους τομείς, έπαιζε όμως μέχρι τώρα πολύ ανοιχτά σχετικά για εκτός......Θα έχει πορεία το ματς απο ότι φαίνεται!

Kostas Ketseris
24/02/2014, 00:02
Στην πορεία όμως ανέβηκαν αισθητά οι γηπεδούχοι,εκεί κοντά στο γκολ είχαν και ενα χέρι ενω η μπάλλα πήγαινε στα δίχτυα ,μιλαμε για καθαρή αποβολή,ενω στο δεύτερο έχουν χάσει τα άχαστα και αν δεν κερδίσουν θα είναι μάλλον άδικο.......

Kostas Ketseris
24/02/2014, 00:06
με δεκα η Λα Καλέρα στο 75'

Kostas Ketseris
24/02/2014, 00:32
1-0 τελικό! Η Λα Καλέρα παίζει ανοιχτά, και οι Γουόντερερς δεν εμπνέουν καμιά εμπιστοσύνη παρά την νίκη που σαν σκορ θα έπρεπε να είναι και καρα over βάσει της εικόνας.

Kostas Ketseris
24/02/2014, 01:10
0-1 στο 3' η Κόλο Κόλο απο λάθος του αμυντικού χαφ των Αράβων,αλλα και πολύ άνεση και καλής συνεργασίας της επίθεσης..........Πολύ φρέσκια φαίνεται η Κόλο Κόλο χωρίς άλλη διοργάνωση στην μέση και πιάνει pick απο οτι δείχνει,για να δούμε αν θα αντιδράσουν οι φιλότιμοι Άραβες!

Kostas Ketseris
24/02/2014, 01:13
Ενα καλό φάουλ και μια καλή ευκαιρία για Κόλο Κόλο που θα καθαρίσει γρήγορα........Η παλεστίνο στήθηκε καθαρά πολύ πίσω και το γκολ στο 3' την ρήμαξε,είναι φανερά αποδιοργανωμένη αυτή την στιγμή!

Kostas Ketseris
24/02/2014, 01:16
Στο 15' ανεβάζει πιο ψηλά τις γραμμές η Παλεστίνο και θα δούμε αν θα της βγει σε καλό, στο 1,50 το οβερ 1,5 ημίχρονο,απο τα χαμηλότερα που εχω δει σε τέτοιο χρονικό σημείο

Kostas Ketseris
24/02/2014, 01:21
0-2 στο 18', δεν μπήκαν οι αμυντικοί των γηπεδούχων που απλά παρακολουθούν την πορεία της μπάλας, κατεβασια και γκολ που λέγαμε παλιά!

Kostas Ketseris
28/02/2014, 16:25
Φαίνεται περίπλοκη η 9η αγωνιστική, θα συμφωνήσω μαζί σου, ορθώς δυσκολεύτηκες να καταλήξεις κατα την ταπεινή μου γνώμη. Μάλλον για παίκτες με ''άντερα'' αλλά και με μπάνκα που σηκώνει και καμια ''πουτανιά'' είναι.Δεν προσφέρεται για συντηρητικό παιχνίδι, και ''βάση'' ή αξιοπρεπής κολώνα-θεμέλιο δεν υπάρχει σε κανένα απο τα οκτώ παιχνίδια.

Το διπλό της Εσπανιόλα πριν το μεσοβδόμαδο με την Μποταφόγκο(που μας κουβάδιασε ενω αν είχε λίγο κέφι παραπάνω θα καθάριζε η κουφάλα) το είχα και εγω στο μυαλό μου στην λογική της κόντρας της Ουν.Ντε Τσίλε, μου στρώθηκε οτι ίσως ταίριαζαν οι Ισπανοί για το εγχείρημα. Μετά την Μποταφόγκο το απέριψα όμως. Δεν είναι ομάδα να εμπιστευτείς η Εσπανιόλα, έχει κάνει την χειρότερη διαχείρηση απο τις ''δικάρπουζες'' ομάδες, ενω άλλωστε απο την αρχή αν το καλοσκεφτόμασταν, πάλι αυτή φαινόταν οτι είχε τις πιθανότητες πάνω της για να βαλτώσει. Σαν αγώνας σκέτος και βλέποντας το 4,10 μπορείς να παρασυρθείς αλλά θα έχεις κάνει λάθος πιστεύω. Πουθενά δεν διακρίνεις εναν τσαμπουκά που θα αβαντάρει για ενα τέτοιο διπλό. Ποιότητα υπάρχει ειδικά μεσοεπιθετικά, αλλά ενω φαίνεται οτι μπορεί να παίξει εύκολα την κόντρα, δεν την έχει παίξει ποτέ σωστά. Έλειψη στιβαρότητος πάντα σε πρώτο πλάνο, καθόλου χάλασμα με το Χ είτε εκτός είτε εντός ακόμα και με mid table αντιπάλους. Και απέναντι η Ουν.ντε Τσίλε προερχόμενη απο τον καταποντισμό στην Βραζιλία, ακριβώς στο timing της αρμοδιότητας των παικτών να αποφασίσουν αν θα στηρίξουν τον προπονητή ή θα ''του δώσουν μια να σπάσει'' τρώγοντας σπόρια και περιμένοντας τον ''πολύ'' Γκαρέκα.......Απο όσα εχω δεί και απο τους δυο, αν προσθέσεις και το tense της υποθέσης , θεωρώ πιθανό να βγει πάνω απο μια κόκκινη και να μετατραπεί το παιχνίδι σε ταινία του Κώστα Φέρρη ( συγκεκριμένα μιλώ για ''Το Μπορδέλο'').........

Kostas Ketseris
28/02/2014, 16:47
Για το σημερινό του τρένου Κόλο Κόλο θέλουν προσοχή τα πακέτα στο 1,20, γιατί απλά δεν θεωρώ την Κόλο Κόλο ομάδα που είναι έτοιμη και ξέρει να στήνει καλά πάρτι στην έδρα της. Μάλλον το αντίθετο θα αποδειχθεί, αν όχι σήμερα τα μεσάνυκτα, στις επόμενες αγωνιστικές όμως οφείλουμε να είμαστε stand by. Δεν λεω οτι θα πέσουν σε ζονγκ όσοι την προτιμήσουν, άλλωστε το να πυροβολήσεις σήμερα στα 8,00+ της Κομπρεσάλ είναι τουφεκιά στον γάμο του Κώτσου που έχει τα περιστέρια, αλλά χρήζει ιδιαίτερης προσοχής το συγκεκριμένο τοκογλυφικό ποντάρισμα!

Kostas Ketseris
28/02/2014, 17:23
Τα δυο σημεία που με απασχολούν ( και ενα τρίτο πιο μακριά οπότε και με απαλό τράβηγμα απο τα μαλιά) είναι πρωτίστος ο άσος του Σάλας εναντίον της Ο'Χίγγινς που σαφώς και περιέχει αρκετή δόση εμμονής απο μέρος μου (οσο αφορά στην γκέλα της Ο'Χίγγινς) αλλά χτίζω πάνω και στο σενάριο που έχουμε πει οτι ο Σάλας τέτοια παιχνίδια τα χτυπάει με περισσότερο σθένος απο μια νορμάλ avoid the relegation ομάδα, για την φήμη του και τα λοιπά. Φαίνεται οτι μπορεί και ψήνει τους παίκτες σωστά σε τέτοιες περιπτώσεις, έχει κάνει ηδη και την μαγκιά στο κύπελο, θα είναι σε καλή φάση. Ο κρίσιμος παράγοντας που εγω πατάω είναι οτι διαισθάνομαι οτι τώρα που ηρέμησε η Ο'Χιγκινς, δεν έχει μεσοβδόμαδο και θα παίξει με βασικούς, θα χάσει (λεω εγω τώρα..........) το τσίτωμα που είχε στο full schedule και αποδεδειγμένα της έκανε πολύ καλό, και θα ξεφουσκώσει, μακριά απο τον κόσμο της που είναι και κομματάκι πιο εύκολο να συμβεί. Το οτι η Ο'Χίγκινς είναι ομαδάρα δεν συζητιέται,όποιος την είδε φέτος το ξέρει αυτό καλά, όπως ξέρει οτι το να ντουμπλάρει η Ουατσιπάτο νίκες εντος και κολητά είναι θέμα και το Χ δεν θα την χαλούσε διόλου προφανώς, αλλά εδω είπαμε βάζουμε τον Σάλας μπροστά. Κατα την γνώμη μου όμως δεν έχει ισοπαλία το ματς και αν θα το προτιμήσει κάποιος είναι προτιμότερο να το ψάξει στο 3,90-4,00 που είναι τώρα και οχι παρέα με το χαράτσι του dnb(2,55-2,62).

To δεύτερο σημείο είναι το καθαρότατο value της Λα Καλέρα που φτάνει στο 3,70. Ενα 3,70 για μια ομάδα που κοιτάει κατάματα τους πάντες,δεν διανοείται ουδείς να την υποτιμήσει, και παίζει μέσα σε μια klein έδρα, μάλλον την πιο ''χωριό'' έδρα του πρωταθλήματος, απέναντι σε μια Αντοφαγκάστα με απουσίες. Ενα ματς που στην καλύτερη περίπτωση για τους γηπεδούχους θα είναι το να πάει στο 50/50. Στο 3,70 που είναι το διπλό μέχρι και ο πεθερός του προέδρου της Αντοφαγκάστα θα έριχνε κανα ψιλό (δεν τον πάει και πολυ τον γαμπρό του κι όλας και θα γούσταρε το φιάσκο είναι η αλήθεια,χαχα). Βέβαια και αυτό είναι για μπάνκες που έχουν κάποια άπλα,οι πολύ ζορισμένοι μάλλον θα πρέπει να κοιτάξουν αλλού, καθώς όπως γράφει και ο Ακης το αλέγκρο στυλ της Λα Καλέρα εγκυμονεί κινδύνους.Το value,value όμως και με το παραπάνω..........

redlegend2010
28/02/2014, 17:31
Τα δυο σημεία που με απασχολούν ( και ενα τρίτο πιο μακριά οπότε και με απαλό τράβηγμα απο τα μαλιά) είναι πρωτίστος ο άσος του Σάλας εναντίον της Ο'Χίγγινς που σαφώς και περιέχει αρκετή δόση εμμονής απο μέρος μου (οσο αφορά στην γκέλα της Ο'Χίγγινς) αλλά χτίζω πάνω και στο σενάριο που έχουμε πει οτι ο Σάλας τέτοια παιχνίδια τα χτυπάει με περισσότερο σθένος απο μια νορμάλ avoid the relegation ομάδα, για την φήμη του και τα λοιπά. Φαίνεται οτι μπορεί και ψήνει τους παίκτες σωστά σε τέτοιες περιπτώσεις, έχει κάνει ηδη και την μαγκιά στο κύπελο, θα είναι σε καλή φάση. Ο κρίσιμος παράγοντας που εγω πατάω είναι οτι διαισθάνομαι οτι τώρα που ηρέμησε η Ο'Χιγκινς, δεν έχει μεσοβδόμαδο και θα παίξει με βασικούς, θα χάσει (λεω εγω τώρα..........) το τσίτωμα που είχε στο full schedule και αποδεδειγμένα της έκανε πολύ καλό, και θα ξεφουσκώσει, μακριά απο τον κόσμο της που είναι και κομματάκι πιο εύκολο να συμβεί. Το οτι η Ο'Χίγκινς είναι ομαδάρα δεν συζητιέται,όποιος την είδε φέτος το ξέρει αυτό καλά, όπως ξέρει οτι το να ντουμπλάρει η Ουατσιπάτο νίκες εντος και κολητά είναι θέμα και το Χ δεν θα την χαλούσε διόλου προφανώς, αλλά εδω είπαμε βάζουμε τον Σάλας μπροστά. Κατα την γνώμη μου όμως δεν έχει ισοπαλία το ματς και αν θα το προτιμήσει κάποιος είναι προτιμότερο να το ψάξει στο 3,90-4,00 που είναι τώρα και οχι παρέα με το χαράτσι του dnb(2,55-2,62).

To δεύτερο σημείο είναι το καθαρότατο value της Λα Καλέρα που φτάνει στο 3,70. Ενα 3,70 για μια ομάδα που κοιτάει κατάματα τους πάντες,δεν διανοείται ουδείς να την υποτιμήσει, και παίζει μέσα σε μια klein έδρα, μάλλον την πιο ''χωριό'' έδρα του πρωταθλήματος, απέναντι σε μια Αντοφαγκάστα με απουσίες. Ενα ματς που στην καλύτερη περίπτωση για τους γηπεδούχους θα είναι το να πάει στο 50/50. Στο 3,70 που είναι το διπλό μέχρι και ο πεθερός του προέδρου της Αντοφαγκάστα θα έριχνε κανα ψιλό (δεν τον πάει και πολυ τον γαμπρό του κι όλας και θα γούσταρε το φιάσκο είναι η αλήθεια,χαχα). Βέβαια και αυτό είναι για μπάνκες που έχουν κάποια άπλα,οι πολύ ζορισμένοι μάλλον θα πρέπει να κοιτάξουν αλλού, καθώς όπως γράφει και ο Ακης το αλέγκρο στυλ της Λα Καλέρα εγκυμονεί κινδύνους.Το value,value όμως και με το παραπάνω..........

Γεια σου Κώστα. Όντως δύσκολη αγωνιστική στην Χιλή. Για την ώρα την Ουνιόν Λα Καλέρα την έχω στο 3.40 και την θέλω τουλάχιστον στο 3.75+.
Η Ουατσιπάτο τώρα μπορεί να κερδίσει 1-0 και να χάσει 5-1. Σοβαρή ομάδα η Ο' Χίγκινς, σίγουρα κάπου θα χάσει, αλλά θέλω και καλύτερο αντίπαλο προσωπικά.

redlegend2010
28/02/2014, 17:31

Γεια σου Κώστα. Όντως δύσκολη αγωνιστική στην Χιλή. Για την ώρα την Ουνιόν Λα Καλέρα την έχω στο 3.40 και την θέλω τουλάχιστον στο 3.75+.
Η Ουατσιπάτο τώρα μπορεί να κερδίσει 1-0 και να χάσει 5-1. Σοβαρή ομάδα η Ο' Χίγκινς, σίγουρα κάπου θα χάσει, αλλά θέλω και καλύτερο αντίπαλο προσωπικά.

Kostas Ketseris
28/02/2014, 17:47
Το τρίτο και πιο ''χύμα'' είναι το διπλό της Παλεστίνο στην Κομπρελόα, πάλι 3,70 και πάλι βασισμένο στην απόδοση και σαφώς πιο ανοιχτό σαν ματς απο οτι δείχνουν οι αποδόσεις. Όμως κάτι με φοβίζει πολύ στο προφανές της πονηράδας των Αράβων plus οτι περιμένω την Κομπρελόα με το μαχαίρι στα δόντια μετα το ντροπιαστικό 3-0 απο την Κομπρεσάλ. Στο διάβασμα οπότε είναι κάργα περίπλοκο και έχει και δυνατά βαρίδια στο Χ για να ξεκολήσει. Ο ασος των Ιταλών απέναντι στην Κονσέπσιον παίζεται αν δινόταν στην απόδοση που δίνεται η Έβερτον (2,40) άντε και με κάποιο σκόντο εως και το 2,20. Το 1,90 απέναντι σ'αυτό το φίδι την Κονσέπσιον μου βγαίνει αρκετά τσίπικο για το ρίσκο, που μπορεί όμως ( και εύχομαι ειλικρινά) να επιβεβαιωθεί!

Το 2,40 της Έβερτον είναι ολόσωστο αλλά τώρα φοβάμαι εγω τους Γουόντερερς ίσως περισσότερο απο όσο θα έπρεπε, δεν ξέρω. Η αλήθεια όμως είναι οτι αν οι Γουόντερερς είχαν στην πλάτη τους κανα 3,30-3,50 εικάζω οτι θα ψώνιζα κι όλας!

Για το Νιουμπλένσε-Ρειντζερς απο όποια μεριά και αν προσπάθησα να τρυπήσω βρήκα τοίχο στον απέναντι, δεν γίνεται δουλειά έτσι,χαχα!
http://imgc.allpostersimages.com/images/P-473-488-90/63/6341/ETS7100Z/posters/studying-few-minutes-between-drinking-and-sleeping-funny-retro-poster.jpg

Kostas Ketseris
28/02/2014, 17:53
Δεν διαφώνω Ζαφείρη, αλλά αν προσέξεις η Ο' Χιγκινς έχει στο καπάκι δυο εντός με Ουν Ντε Τσίλε και Κονσεπσιον και αμέσως μετά πάει στην Κόλο Κόλο, αν πάρει μια ανάσα θα την πάρει τώρα πιστεύω, θα ρισκάρει το αποτέλεσμα και θα την πάρει τώρα!

redlegend2010
28/02/2014, 18:07
Δεν διαφώνω Ζαφείρη, αλλά αν προσέξεις η Ο' Χιγκινς έχει στο καπάκι δυο εντός με Ουν Ντε Τσίλε και Κονσεπσιον και αμέσως μετά πάει στην Κόλο Κόλο, αν πάρει μια ανάσα θα την πάρει τώρα πιστεύω, θα ρισκάρει το αποτέλεσμα και θα την πάρει τώρα!

Δεν διαφωνώ ότι μπορεί να συμβεί, απλά εγώ δεν έχω εμπιστοσύνη στην γηπεδούχο.

redlegend2010
28/02/2014, 18:07

Δεν διαφωνώ ότι μπορεί να συμβεί, απλά εγώ δεν έχω εμπιστοσύνη στην γηπεδούχο.

Achlatlis
28/02/2014, 18:31
Απολαμβάνω κουβέντα, θα γράψω και τα δικά μου αύριο που θα τελειώσω πάνω - κάτω με το ρεπορτάζ, με τον τέταρτο γκολκίπερ η Αντοφαγάστα, έπεσε επιδημία.
Ισως να φταίνει τα κορίτσια από τη δεύτερη σελίδα της "Estrella Antofagasta" για το γεμάτο απουσιολόγιο :p
http://i1319.photobucket.com/albums/t672/achla81/estrella_zps1b38519d.png

Achlatlis
28/02/2014, 18:31
Απολαμβάνω κουβέντα, θα γράψω και τα δικά μου αύριο που θα τελειώσω πάνω - κάτω με το ρεπορτάζ, με τον τέταρτο γκολκίπερ η Αντοφαγάστα, έπεσε επιδημία.
Ισως να φταίνει τα κορίτσια από τη δεύτερη σελίδα της "Estrella Antofagasta" για το γεμάτο απουσιολόγιο :p
http://i1319.photobucket.com/albums/t672/achla81/estrella_zps1b38519d.png

redlegend2010
28/02/2014, 18:36
Καλησπέρα Άκη. Κακά τα νέα. Βλέπω το διπλό να καταποντίζεται και καλύτερα να ξεχάσω τα 3.75+.

Achlatlis
28/02/2014, 18:45
Καλησπέρα Άκη. Κακά τα νέα. Βλέπω το διπλό να καταποντίζεται και καλύτερα να ξεχάσω τα 3.75+.

Καλησπέρα Ζαφ, νομίζω μάξιμουμ ο θείος Wil το έχει στο 3,60. Χλωμό το κόβω για 3,75+ που θα ήταν πιο καλή απόδοση είναι η αλήθεια.

Achlatlis
28/02/2014, 18:45

Καλησπέρα Ζαφ, νομίζω μάξιμουμ ο θείος Wil το έχει στο 3,60. Χλωμό το κόβω για 3,75+ που θα ήταν πιο καλή απόδοση είναι η αλήθεια.

norwichfan
28/02/2014, 18:55
Και εψαχνα ομαδα να ξεκινησω κανα μανατζερακι μετα απο καιρο...

Αντοφαγκαστα κ τα μυαλα στα καγκελα!!! :cool:

Υ.Γ. Κατι σε babyface κυκλοφορει?? Αν όχι νταξει, θα βολευτω με το σκυλι :cool::p

Achlatlis
28/02/2014, 19:06

Υ.Γ. Κατι σε babyface κυκλοφορει?? Αν όχι νταξει, θα βολευτω με το σκυλι :cool::p

Babyface δεν έχει ούτε με σφαίρες, έχει χειρότερες ράτσες σκύλων καθημερινά, έβαλα την πιο νορμάλ!
Το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα και περίμενα ήταν το σχόλιό σου! Δεν παίζεσαι ρε :)

Achlatlis
28/02/2014, 19:06

Babyface δεν έχει ούτε με σφαίρες, έχει χειρότερες ράτσες σκύλων καθημερινά, έβαλα την πιο νορμάλ!
Το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα και περίμενα ήταν το σχόλιό σου! Δεν παίζεσαι ρε :)

norwichfan
28/02/2014, 19:14
Στα κολομπαρα της Αντοφαγκαστα συχναζει ο υπεύθυνος της σελίδας :p:cool:

Achlatlis
28/02/2014, 19:24

Το "υπεύθυνος της σελίδας" νομίζω είναι τιμητικός όρος! χαχα
Ενδιαφέρουσα θεματολογία η εφημερίδα αν μη τι άλλο, με συνέντευξη περουβιανής πορνοστάρ. Αυτά είναι, γατάκια της espresso, ε γατάκια.
http://i1319.photobucket.com/albums/t672/achla81/estr_zps4824ea14.png

Armadoros
28/02/2014, 19:26
Πχοιότητα!

norwichfan
http://community.sigames.com/showthread.php/386142-Football-Manager-2014-Update-14.3.0-Winter-Transfer-Update-RELEASED?p=9462928&viewfull=1#post9462928

norwichfan
28/02/2014, 19:29
κοιτα να δεις που τις περουβιανες δεν τις ειχα ποτε σε εκτιμηση... αναθεωρώ :p :p

norwichfan
28/02/2014, 19:32
Πχοιότητα!

norwichfan
http://community.sigames.com/showthread.php/386142-Football-Manager-2014-Update-14.3.0-Winter-Transfer-Update-RELEASED?p=9462928&viewfull=1#post9462928

Ναι το δα... Επιτελους μπας κ παιξουμε ξανα κανα μανατζερακι

Δωστε του μια σελιδα στο μεσομβδομαδο να ανεβουν οι πωλήσεις :cool::p

Kostas Ketseris
28/02/2014, 19:35

Εχω εγω την Naval και σερνομαι στην Β' κατηγορία,χαχα!

SIDDHARTHA
28/02/2014, 19:38
Το "υπεύθυνος της σελίδας" νομίζω είναι τιμητικός όρος! χαχα
Ενδιαφέρουσα θεματολογία η εφημερίδα αν μη τι άλλο, με συνέντευξη περουβιανής πορνοστάρ. Αυτά είναι, γατάκια της espresso, ε γατάκια.
http://i1319.photobucket.com/albums/t672/achla81/estr_zps4824ea14.png

Και περιμένετε να πιάσουμε στοίχημα μετά...

Kostas Ketseris
28/02/2014, 19:38

Χαχαχαχα, αφροδισιακά τα επίσημα ανακοινωθέντα για τους τρεις τερματοφύλακες της Αντοφαγκάστα, ο Ακης ήταν πολύ μεθυσμένος και γλίτωσε αφου ούτε για την βίζιτα δεν ήταν σε θέση να βγάλει συνενόηση,λολλλλλλ!!!!!!

Kostas Ketseris
28/02/2014, 19:39

Χαχαχαχα, αφροδισιακά τα επίσημα ανακοινωθέντα για τους τρεις τερματοφύλακες της Αντοφαγκάστα, ο Ακης ήταν πολύ μεθυσμένος και γλίτωσε αφου ούτε για την βίζιτα δεν ήταν σε θέση να βγάλει συνενόηση,λολλλλλλ!!!!!!

norwichfan
28/02/2014, 19:42
χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Achlatlis
28/02/2014, 19:42
Πχοιότητα!

norwichfan

Χεχεχε..

Achlatlis
28/02/2014, 19:43
Πχοιότητα!

norwichfan

Χεχεχε..

Achlatlis
28/02/2014, 19:46

Κλαίωωωωωωω...

Achlatlis
28/02/2014, 19:46

Κλαίωωωωωωω...

SIDDHARTHA
28/02/2014, 19:47
Λίγο τα κείμενα του Κώστα, λίγο οι <<ανταποκρίσεις>> του Ακη, είναι must αυτό το θρεντ !
Πού πληρώνω τη συνδρομή ?

Achlatlis
28/02/2014, 19:52
Και περιμένετε να πιάσουμε στοίχημα μετά...

Χεχεχε. Τι να τους κάνω, είχε ένα τρομερό δυστύχημα χθες με καμιά 50αριά νεκρούς και δίπλα μου κοτσάρουν την άλλη χωρίς ρούχα. Τέτοιο "στήσιμο" σελίδας, ούτε ο Ρεσπέρης λέμε!

SIDDHARTHA
28/02/2014, 19:59
Χεχεχε. Τι να τους κάνω, είχε ένα τρομερό δυστύχημα χθες με καμιά 50αριά νεκρούς και δίπλα μου κοτσάρουν την άλλη χωρίς ρούχα. Τέτοιο "στήσιμο" σελίδας, ούτε ο Ρεσπέρης λέμε!

Χαχαχαχααχαχχαχαα, πολύ πένθος λέμε.
Για αυτό λένε, τη μεγαλύτερη ευθυμία τη συναντάς μετά από κηδείες !

SIDDHARTHA
01/03/2014, 01:10
Πάνω που πήγα να σε ρωτήσω Κώστα, έγινε το 1-0

Kostas Ketseris
01/03/2014, 02:32
Xάθηκε η μετάδοση στο 2-1. Η Κομπρεσάλ μπήκε στο παιχνίδι απο την κλειδαρότρυπα με το πέναλτι-σταθμό και κόντεψε να μπαστακωθεί.Με στημένο στην αρχή του δευτέρου οι Κολοκολίνος μπήκαν στην θέση του οδηγού ξανά και ενω η Κομπρεσάλ είχε ξεθαρέψει μετα το γκολ και άρχισε να το πιστεύει οτι γίνεται.........Με εναν μόνο επιθετικό που θυμίζει παίκτη του Ιραν-Ιρακ-Μαρόκο στα τέλη των 80's όταν περνούσαν στα Μουντιάλ δύσκολα θα αλλάξει κάτι τώρα. Η Κόλο μπήκε φορτσάτη να καθαρίσει με σκοπό και κάποια συντήρηση μάλλον και το 1-1 της έσπασε τα νεύρα στην κυριολεξία!
http://3.bp.blogspot.com/-PUFkG_3MnSg/TcfPJVM7AFI/AAAAAAAABPs/meC6zvWEel8/s640/4+-+Chalana.jpg
Kάπως έτσι.............:rolleyes:

Kostas Ketseris
01/03/2014, 02:48
Θα μου πεις ποιός ασχολείται τώρα με Κόλο Κόλο όταν υπάρχει το αυριανό ματς στην Αντοφαγκάστα, στο κάτω βίντεο ο Άκης ξεκινάει απο το απομονωμένο μίνι ράντζο του 30 χιλιόμετρα εξω απο την πόλη,που τις καθημερινές εκτρέφει σκορπιούς και χτυπάει psycho tribal tattoos και κατευθύνεται προς το γήπεδο με ''ρόδα'' έχοντας στον μυαλό του μόνο το 3,70 της Λα Καλέρα!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=VUtdFmO9COE

Achlatlis
01/03/2014, 11:16
Xάθηκε η μετάδοση στο 2-1. Η Κομπρεσάλ μπήκε στο παιχνίδι απο την κλειδαρότρυπα με το πέναλτι-σταθμό και κόντεψε να μπαστακωθεί.Με στημένο στην αρχή του δευτέρου οι Κολοκολίνος μπήκαν στην θέση του οδηγού ξανά και ενω η Κομπρεσάλ είχε ξεθαρέψει μετα το γκολ και άρχισε να το πιστεύει οτι γίνεται.........Με εναν μόνο επιθετικό που θυμίζει παίκτη του Ιραν-Ιρακ-Μαρόκο στα τέλη των 80's όταν περνούσαν στα Μουντιάλ δύσκολα θα αλλάξει κάτι τώρα. Η Κόλο μπήκε φορτσάτη να καθαρίσει με σκοπό και κάποια συντήρηση μάλλον και το 1-1 της έσπασε τα νεύρα στην κυριολεξία!
http://3.bp.blogspot.com/-PUFkG_3MnSg/TcfPJVM7AFI/AAAAAAAABPs/meC6zvWEel8/s640/4+-+Chalana.jpg

Χαχαχαχαχα..

Achlatlis
01/03/2014, 11:16

Χαχαχαχαχα..

Achlatlis
01/03/2014, 11:19
Θα μου πεις ποιός ασχολείται τώρα με Κόλο Κόλο όταν υπάρχει το αυριανό ματς στην Αντοφαγκάστα, στο κάτω βίντεο ο Άκης ξεκινάει απο το απομονωμένο μίνι ράντζο του 30 χιλιόμετρα εξω απο την πόλη,που τις καθημερινές εκτρέφει σκορπιούς και χτυπάει psycho tribal tattoos και κατευθύνεται προς το γήπεδο με ''ρόδα'' έχοντας στον μυαλό του μόνο το 3,70 της Λα Καλέρα!!!!

Υποκλίνομαι στο μεγαλείο σου Κώστα, Θ-Ε-Ο-Σ. Απίστευτος! Συνειρμοί τρελοί, μου έφυγε ο καφές από το στόμα.
Από μένα δυάδα Αουνταξ και Εβερτον, το σκέφτομαι για Ουατσιπάτο, αυτή την εμμονή που ανέφερες πιο πριν στην τρομερή ανάλυση που έκανες, δεν με χαλάει να την "πληρώσω" ακόμη μία φορά :). Για χρωστούμενα το έχω και γιατί την προηγούμενη αγωνιστική έσβησα τον άσο της και την έβαλα οβερ με τη Νιουμπλένσε χεχε.

Achlatlis
01/03/2014, 11:20

Υποκλίνομαι στο μεγαλείο σου Κώστα, Θ-Ε-Ο-Σ. Απίστευτος! Συνειρμοί τρελοί, μου έφυγε ο καφές από το στόμα.
Από μένα δυάδα Αουνταξ και Εβερτον, το σκέφτομαι για Ουατσιπάτο, αυτή την εμμονή που ανέφερες πιο πριν στην τρομερή ανάλυση που έκανες, δεν με χαλάει να την "πληρώσω" ακόμη μία φορά :). Για χρωστούμενα το έχω και γιατί την προηγούμενη αγωνιστική έσβησα τον άσο της και την έβαλα οβερ με τη Νιουμπλένσε χεχε.

Kostas Ketseris
01/03/2014, 17:30
Aπο το 3,60 που άνοιξε η Ουατσιπάτο έπεσε στο 3,20, δεν μπορώ να καταλάβω που πατάει ο μπουκ και πετσοκόβει στο έτσι την κατάσταση, αήτητη η Ο'Χίγγινς με 5/8 νίκες και χωρίς rotation απέναντι στον Σάλας του 2-1-5,που έρχεται απο 4 κολητές ήττες. Εδω νομίζω οτι είμαστε στην φάση που ο μπουκ διάλεξε καθαρά μεριά για το αποψινό ματς, και σου λέει μην παίζεις Ουατσιπάτο γιατί την πήρα εγω....Τι κάνουμε τώρα γαμώτο, παίζουμε κόντρα στους κανόνες; Και αν ναι θα την ευχαριστηθούμε την νίκη στο 3,20; Δύσκολα πιστεύω,ενω εύκολα αν στραβώσει,ή καλύτερα αν δεν στραβώσει γιατι εμείς το στράβωμα παίζουμε σε πολύ άσχημη τιμή, θα είμαστε και ντιπ παπάρες...........
http://cdn.themetapicture.com/media/funny-coffee-mug-inscription-Vodka.jpg

Kostas Ketseris
01/03/2014, 17:47
Aντίθετα πολύ καλά πάει η απόδοση των ιταλών, στο 2,15 τώρα και σκέφτομαι να σ'ακολουθήσω ακη, δεν δείχνει τίποτα η κονσεπσιον και έχεις χίλια δίκια, την αποκαλώ φίδι όμως γιατί πιστεύω οτι θα σπάσει σημεία ετσι υπόκωφα και απο το πουθενά, σοβαρή ομάδα όμως η αουνταξ και θα μπλέξω και εγω πιθανότατα!
και για έβερτον πιστεύω οτι έχεις δίκιο, δεν είναι κάτι σοβαρό οι γουόντερερς,και το εκτός θαλάσωμα το έχουν ψωμοτύρι, αλλά με την λα καλέρα μου έδωσαν την εντύπωση οτι προσπαθούν να στρίψουν,μπορεί να μην μπορούν βέβαια στο φινάλε αλλά μην τους πετύχουμε πάνω στο γλυκό.....θα μου πεις τώρα,στο 2,80 έφτασε η έβερτον,άσχημα είναι; καθόλου,αλλα και πάλι φοβάμαι, μάλλον δεν θα έπρεπε όμως.

deadpiece
01/03/2014, 18:23
Θα ηθελα να προσθεσω σε αυτο το σημειο την ιδιοτητα της Αουνταξ να χανει γκολ απο το μισο μετρο... Μιλαμε για απειρα Χ στα 2 προηγουμενα Απερτουρα που κολλησαν στο 1-1 γιατι απλα δεν μπορουσαν να την βαλουν απο το μισο μετρο...

Kostas Ketseris
01/03/2014, 18:36
Θα ηθελα να προσθεσω σε αυτο το σημειο την ιδιοτητα της Αουνταξ να χανει γκολ απο το μισο μετρο... Μιλαμε για απειρα Χ στα 2 προηγουμενα Απερτουρα που κολλησαν στο 1-1 γιατι απλα δεν μπορουσαν να την βαλουν απο το μισο μετρο...
Μετράει αυτό πολύ!

Kostas Ketseris
01/03/2014, 18:37
Μετράει αυτό πολύ!

deadpiece
01/03/2014, 18:56
προσωπικα δεν με ικανοποιει το 2.15 λογω αυτης της δυστοκιας της αουνταξ καθως υπαρχει και αρκετο x στο ματς. ειναι παντως θεμα προτιμησης καθως ειμαι πολυ δυσκολος στο να πονταρω σε φαβορι σημειο ακομα και οριακο, οποτε καποιος που κυνηγαει φαβορι μπορει να το προτιμησει και να δικαωθει μαλιστα, απλα ειμαι της αποψης οτι ειδικα στην χιλη τα φαβορι ( εξαιρωντας τις μεγαλες που και αυτες ως ενα οριο ειναι φαβορι, οχι σαν την κολινο χθες που ειχε 1.18 ο ασσος !!!!!) ειναι ζορικο να βγουν

Kostas Ketseris
01/03/2014, 22:09
Στο 2,25 η Αουνταξ,στο μεταξύ καλά μπήκε η Εσπανιόλα στο δεκάλεπτο,ούτε ίχνος ψαρώματος.

Kostas Ketseris
02/03/2014, 00:47
Λα Καλέρα 0-1!!!!!!!!!!!!!!!!! Στο 9'

Kostas Ketseris
02/03/2014, 02:42
Με νύχια και με δόντια κράτησε η Ουατσιπάτο το προβάδισμα που πήρε σχετικά νωρίς με πέναλτι και επικράτησε 1-0 (στο 3,50 η τελική απόδοση). Νίκη και για την Λα Καλέρα χωρίς εικόνα εδω,ούτε καν στο live της 365 για κανα stat, φάνηκε οτι έκανε περίπατο με το σκορ στο 0-3 μέχρι το 7'4 όπου έγινε το 1-3,δυο λεπτά αργότερα έμεινε με 10 παίκτες και δέχθηκε στο 78' το 2-3 (πιθανόν με πέναλτι-αποβολή αν καθυστέρησαν λόγω διαμαρτυριών) με αποτέλεσμα να μας βγάλει την ψυχή και να μας χώσει στο επίπονο αναψε-σβήσε του live score μέχρι το τέλος(τελική απόδοση 3,40). Τέλος καλό ολα καλά βέβαια, τα δυο μονα πέρασαν και χωρίς απώλειες μέχρι τώρα και το yankee που συμπληρώνεται με τον ασο των Ιταλών που ξεκινάει σε λίγο (2,25) και ολοκληρώνεται με το 2,80 της Έβερτον αύριο prime time...
http://3.bp.blogspot.com/-v1ot8J3Fxt8/UDCrtUz55fI/AAAAAAAAbMQ/z6FSplIjVP4/s1600/funny+victory++(14).jpg
πάμε γερά!

Kostas Ketseris
02/03/2014, 02:45
Όντως η Ο'Χίγγινς ήταν ενα κλικ κάτω απο τις άλλες φορές, θα μπορούσε βέβαια να μην χάσει αλλά έχασε και δεν είδα κανέναν τους να πέφτει ανάσκελα απογοητευμένος στο τέλος.

Kostas Ketseris
02/03/2014, 02:55
http://grm10img.emol.com/Fotos/2012/08/05/file_20120805133746.jpg
O συγκεκριμένος κύριος (Βενεγκα) παστέλωσε δυο εντός του χωριού απόψε έστω και απέναντι σε τερματοφύλακα απο τα τσικό!

Kostas Ketseris
02/03/2014, 03:11
Γκοοοοοοοοολλλλλλλλλλ Άουνταξ στο 9' 1-0!

Kostas Ketseris
02/03/2014, 03:55
Η Κονσέπσιον απάντησε σκοράροντας με πέναλτι ( 1-1, κάτι παραπάνω απο καθαρό, ο ορισμός της βλακείας του αμυντικού) και πήρε τα ηνία του αγώνα χάνοντας πολλές ευκαιρίες μέχρι το ημίχρονο. Σποραδικά και σε μια δυο περιπτώσεις απείλησε και η Άουνταξ αλλά μάλλον κόντρα στην ροη θα έλεγα. Προς το τέλος του ημιχρόνου υπήρξε έντονη τάση για ροντέο και περιμένουμε να δούμε σε τι τέμπο θα ξεκινήσει το δεύτερο

Kostas Ketseris
02/03/2014, 04:49
Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ιιιιιι στο 92' 2-1 Αουνταααααααααααααξξξξξξξ ξξξξξξξξξ!

Kostas Ketseris
02/03/2014, 04:51
Και έδωσε πέναλτι που και πάλι ήταν εξώφθαλμο στο 94'.........

Kostas Ketseris
02/03/2014, 04:55
2-2 και υποψία στημένου πραγματικά,πολύ περίεργος ο τρόπος που ισοφάρισε, είσαι με παίκτη περισσότερο μένει 1 λεπτό και κάνεις πέναλτι τραβόντας σαν τρελός την φανέλα του αντιπάλου μέσα στην περιοχή και μπροστά στα μάτια κυριολεκτικά του διαιτητή...................

Achlatlis
02/03/2014, 12:15
Τι να πω για την Αουνταξ, μία την περασμένη βδομάδα, μία τώρα. Χάθηκαν δύο σημεία με τρόπους απίστευτους.

Achlatlis
02/03/2014, 12:27
Χαίρομαι που έκανες την επιλογή και έπαιξες μονά τις Καλέρα/Ουατσιπάτο Κώστα, γιατί τώρα θα περίμενες πάση θυσία να "βγει" ο άσος της Εβερτον. Καλή χημεία πάντως, τι να λέμε τώρα. Αν δεν ήταν το πέναλτι της Ουν. Κονσεπσιόν θα πήγαινες για ένα δυνατό τίναγμα της μπάνκας απόψε με το γιάνκι που συνέθεσες. Εγώ πάλι δεν μπορώ να χαρώ τη νίκη της Ουατσιπάτο, με έχει φάει εδώ και δύο βδομάδες να βγάλω μία δυάδα και δεν κάθεται.

deadpiece
02/03/2014, 14:11
2-2 και υποψία στημένου πραγματικά,πολύ περίεργος ο τρόπος που ισοφάρισε, είσαι με παίκτη περισσότερο μένει 1 λεπτό και κάνεις πέναλτι τραβόντας σαν τρελός την φανέλα του αντιπάλου μέσα στην περιοχή και μπροστά στα μάτια κυριολεκτικά του διαιτητή...................

Η Χιλη εχει θεμα με τους αμυντικους ρε γαμωτο οπως και η εθνικη της... Κανουν συνεχεια βιαια μαρκαρισματα χωρις να σκεφτονται.. Κριμα ρε παιδια γιατι βλεπω το 2-1 στο 91' και λεω εσπασε η καταρα των 1-1 για την Αουνταξ και βλεπω μετα 2-2 -.-

deadpiece
02/03/2014, 14:11

Η Χιλη εχει θεμα με τους αμυντικους ρε γαμωτο οπως και η εθνικη της... Κανουν συνεχεια βιαια μαρκαρισματα χωρις να σκεφτονται.. Κριμα ρε παιδια γιατι βλεπω το 2-1 στο 91' και λεω εσπασε η καταρα των 1-1 για την Αουνταξ και βλεπω μετα 2-2 -.-

redlegend2010
02/03/2014, 17:22
Η Λα Καλέρα αποδείχθηκε πως και στο 3.40 ήταν μια χαρά σημείο.

Μπράβο για την Ουατσιπάτο Κώστα!

redlegend2010
02/03/2014, 17:22
Η Λα Καλέρα αποδείχθηκε πως και στο 3.40 ήταν μια χαρά σημείο.

Μπράβο για την Ουατσιπάτο Κώστα!

Achlatlis
02/03/2014, 23:08
Μικρή καθυστέρηση στη σέντρα του ντέρμπι για να κατέβουν τα "πετσιά" της Εβερτον από το κάγκελο.
http://i1319.photobucket.com/albums/t672/achla81/eve_zps76bca3ae.png

Achlatlis
02/03/2014, 23:09
Μικρή καθυστέρηση στη σέντρα του ντέρμπι για να κατέβουν τα "πετσιά" της Εβερτον από το κάγκελο.

Kostas Ketseris
02/03/2014, 23:20
μικρή καθυστέρηση στη σέντρα του ντέρμπι για να κατέβουν τα "πετσιά" της εβερτον από το κάγκελο.

xαχαχα, αυτά είναι!! ρεμαλέ ξεκίνημα απο την έβερτον που ρίχνει και στο ψαχνό εισπράτοντας στο δεκάλεπτο 2 κίτρινες, μόλις ξεμουδιάσουμε λίγο θα τους πατήσουμε κάτω όμως!

Kostas Ketseris
02/03/2014, 23:21
μικρή καθυστέρηση στη σέντρα του ντέρμπι για να κατέβουν τα "πετσιά" της εβερτον από το κάγκελο.

xαχαχα, αυτά είναι!! ρεμαλέ ξεκίνημα απο την έβερτον που ρίχνει και στο ψαχνό εισπράτοντας στο δεκάλεπτο 2 κίτρινες, μόλις ξεμουδιάσουμε λίγο θα τους πατήσουμε κάτω όμως!

Kostas Ketseris
02/03/2014, 23:29
Θα μπορούσαμ ενα σκοράρουμε αλλά ο διαιτητής έδωσε επιθετικό φάουλ πριν η μπάλλα φτάσει στον σκόρερ, μάλλον ήταν αλλά θα μπορούσε να κάνει και στα στραβά μάτια.......ανεβαίνουμε στο μεταξύ και αναλαμβάνουμε πρωτοβουλίες, σούπερ!

Kostas Ketseris
02/03/2014, 23:37
Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο οοοοοοοοοοοοοοοοοολλλλλλλ λλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλ λλλλλλλλλλλλ 1-0 Έβερτον, έχουν πρόβλημα πίσω οι Γουόντερερς,πάμε να τους κάνουμε ακόμη ενα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

deadpiece
02/03/2014, 23:38
1-0 Εβερτον παιδες :)

Kostas Ketseris
02/03/2014, 23:45
Τρομερή απόκρουση του goalie μας σε φάουλ, χρειαστήκαμε και την βοήθεια του δοκαριού για να γλιτώσουμε την ισοφάριση σε ενα πολύ κρίσιμο σημείο!

Kostas Ketseris
02/03/2014, 23:46
Δυστυχώς μια φάση μετά το ρουφήξαμε.......στο 39' 1-1

deadpiece
02/03/2014, 23:47
1-1 και το παιχνιδ αρχιζει απο την αρχη, μην πτοειστε παντως, τα παιχνιδια στην Χιλη τελειωνουν στο 95' χωρις καμια εξαιρεση. . . .

Kostas Ketseris
02/03/2014, 23:53
1-1 και το παιχνιδ αρχιζει απο την αρχη, μην πτοειστε παντως, τα παιχνιδια στην Χιλη τελειωνουν στο 95' χωρις καμια εξαιρεση. . . .
Μέχρι εκεί θα φτάσει και η αγωνία σίγουρα!!!

Kostas Ketseris
02/03/2014, 23:53
Μέχρι εκεί θα φτάσει και η αγωνία σίγουρα!!!

Kostas Ketseris
03/03/2014, 00:14
Με δεκα οι Γουόντερερς, αποκτήσαμε αριθμητικό πλεονέκτημα και ΠΡΕΠΕΙ να το εκμεταλευτούμε!!!!!!

Kostas Ketseris
03/03/2014, 00:32
Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο ολλλλλλλλλλλλλλλλλλ,γκολα αραααααααααααα!2-1 στο 65',δεν πρέπει να το χάσουμε αυτό το σημείο,δεν γίνεται!!!!!!!!!!!!

Kostas Ketseris
03/03/2014, 00:37
20 λεπτά ακόμη,είναι ικανοί μπροστά ακόμη και με δέκα, χρείαζεται υπομονή!!!!!!!!

Kostas Ketseris
03/03/2014, 00:38
Με 10 και εμείς,και crucial φάουλ οι Γουόντερερς................

Kostas Ketseris
03/03/2014, 01:02
2-1 τελικό,μπράβο ρε Ακη άρχοντα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

xarilakis88
03/03/2014, 01:50
Θέλω να πω ένα μεγάλο μπράβο στον Άκη, όχι τόσο για τις επιτυχημένες προβλέψεις, αλλά για τον τρόπο που γράφει και αναλύει τα παιχνίδια, βάζοντας μέσα και πάρα πολύ προσωπική άποψη, κάτι που εμένα τουλάχιστον έχει αρχίσει να μου λείπει απ'αυτούς που διαβάζω...Πλέον μπαίνεις ΜΜ να διαβάσεις λιμπερταδόρες, που δεν ξέρεις στάνταρ ότι γράφει ο Άκης, και από τις 2-3 γραμμές καταλαβαίνεις αμέσως, ότι "αυτό είναι Άκης".

Δε λέω εύκολα καλές κουβέντες, αλλά πραγματικά, σου βγάζω το καπέλο φίλε..Τιμάς και με το παραπάνω τη "φανέλα" του ΜΜ, σε σχέση με άλλους(ονόματα δε λέμε)..Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο, να'σαι πάντα καλά να μας γράφεις σεντονάκια να διαβάζουμε!:)

ΥΓ. Άσχετο από Χιλή, αλλά μιας και δεν υπάρχει τόπικ σούπερ λιγκ δεν μπορώ να μη το γράψω κάπου. Δεν είναι δυνατόν να διαβάζω στο δια ταύτα ΜΜ για το ΟΣΦΠ-ΠΑΟ αυτό: Αναμένουμε επίδειξη δύναμης. Μπορεί το 1,35 να ξενίζει σε ντέρμπι «αιωνίων» αλλά δεν θα μπορούσε να γίνει και διαφορετικά όταν υπάρχει χαώδης διαφορά επιπέδου. Πολλώ δε μάλλον τώρα που ο Ολυμπιακός από τη μεγαλύτερη ευρωπαϊκή βραδιά του.

Δε μου αρέσει να κάνω το μετά Χριστόν προφήτη, αλλά θα γράψω τη σκέψη που έκανα όταν το διάβασα ΠΡΙΝ το ματς. Δεν είναι δυνατόν να τα διαβάζω αυτά στο ΜΜ, πραγματικά. Ούτε επίδειξη δύναμης(αγωνιστικής) υπήρχε περίπτωση να γίνει, ούτε και χαώδης διαφορά δυναμικότητας υπάρχει. Ναι ο Ολυμπιακός είναι καλύτερη ομάδα, όμως αυτό απέχει παρασάγγας από το "χαώδης διαφορά δυναμικότητας". Ο Παναθηναικός παίζει μπαλίτσα και μάλιστα πολλές φορές καλή. Φάνηκε σήμερα το μερίδιο που πραγματικά είχε ο Ολυμπιακός στο ματς της Τρίτης, σε σχέση μ'αυτό που είχε η Γιουνάιτεντ. Σε κάθε περίπτωση έπρεπε να είχε γραφτεί ότι το διπλό σε αποδόσεις άνω του 8,00 ξεφεύγει υπερβολικά, με την επισήμανση έστω ότι το σημείο μπορεί να να χαλάσει από εξωγενείς παράγοντες. Φιλικά πάντα.:)

Achlatlis
04/03/2014, 10:10

Χαχαχα.."ρεμαλέ ξεκίνημα"..μόνο εσύ τέτοια φρασεολογία, υποκλίνομαι!

Achlatlis
04/03/2014, 10:10

Χαχαχα.."ρεμαλέ ξεκίνημα"..μόνο εσύ τέτοια φρασεολογία, υποκλίνομαι!

Achlatlis
04/03/2014, 10:18
Θέλω να πω ένα μεγάλο μπράβο στον Άκη, όχι τόσο για τις επιτυχημένες προβλέψεις, αλλά για τον τρόπο που γράφει και αναλύει τα παιχνίδια, βάζοντας μέσα και πάρα πολύ προσωπική άποψη, κάτι που εμένα τουλάχιστον έχει αρχίσει να μου λείπει απ'αυτούς που διαβάζω...Πλέον μπαίνεις ΜΜ να διαβάσεις λιμπερταδόρες, που δεν ξέρεις στάνταρ ότι γράφει ο Άκης, και από τις 2-3 γραμμές καταλαβαίνεις αμέσως, ότι "αυτό είναι Άκης".

Δε λέω εύκολα καλές κουβέντες, αλλά πραγματικά, σου βγάζω το καπέλο φίλε..Τιμάς και με το παραπάνω τη "φανέλα" του ΜΜ, σε σχέση με άλλους(ονόματα δε λέμε)..Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο, να'σαι πάντα καλά να μας γράφεις σεντονάκια να διαβάζουμε!:)

ΥΓ. Άσχετο από Χιλή, αλλά μιας και δεν υπάρχει τόπικ σούπερ λιγκ δεν μπορώ να μη το γράψω κάπου. Δεν είναι δυνατόν να διαβάζω στο δια ταύτα ΜΜ για το ΟΣΦΠ-ΠΑΟ αυτό: Αναμένουμε επίδειξη δύναμης. Μπορεί το 1,35 να ξενίζει σε ντέρμπι «αιωνίων» αλλά δεν θα μπορούσε να γίνει και διαφορετικά όταν υπάρχει χαώδης διαφορά επιπέδου. Πολλώ δε μάλλον τώρα που ο Ολυμπιακός από τη μεγαλύτερη ευρωπαϊκή βραδιά του.

Δε μου αρέσει να κάνω το μετά Χριστόν προφήτη, αλλά θα γράψω τη σκέψη που έκανα όταν το διάβασα ΠΡΙΝ το ματς. Δεν είναι δυνατόν να τα διαβάζω αυτά στο ΜΜ, πραγματικά. Ούτε επίδειξη δύναμης(αγωνιστικής) υπήρχε περίπτωση να γίνει, ούτε και χαώδης διαφορά δυναμικότητας υπάρχει. Ναι ο Ολυμπιακός είναι καλύτερη ομάδα, όμως αυτό απέχει παρασάγγας από το "χαώδης διαφορά δυναμικότητας". Ο Παναθηναικός παίζει μπαλίτσα και μάλιστα πολλές φορές καλή. Φάνηκε σήμερα το μερίδιο που πραγματικά είχε ο Ολυμπιακός στο ματς της Τρίτης, σε σχέση μ'αυτό που είχε η Γιουνάιτεντ. Σε κάθε περίπτωση έπρεπε να είχε γραφτεί ότι το διπλό σε αποδόσεις άνω του 8,00 ξεφεύγει υπερβολικά, με την επισήμανση έστω ότι το σημείο μπορεί να να χαλάσει από εξωγενείς παράγοντες. Φιλικά πάντα.:)

Σ'ευχαριστώ Χάρη για τα καλά σου λόγια :)

Achlatlis
04/03/2014, 10:18

Σ'ευχαριστώ Χάρη για τα καλά σου λόγια :)

Achlatlis
06/03/2014, 16:25
Η Εβερτον κέρδισε, ο Ιβο Μπασάι πήρε μπούλο από τους Γουόντερερς και μία κολομβιανή έκλεψε την παράσταση στο Βαλπαραΐσο. Αυτά είναι, μπάλα, τζόγος και γκόσιπ. Νομίζω είμαι έτοιμος να χτυπήσω Λαμπίρη, Τατιάνα και Δρούζα πλέον, στο χαλαρό. Εμπρός λοιπόν για μία νέα καριέρα μέσα από τις σελίδες των πχιοτικών (αλά Αρμι χεχε) εφημερίδων της Χιλής.
http://i1319.photobucket.com/albums/t672/achla81/estrella_zps09af9847.png

deadpiece
06/03/2014, 16:50
Η Εβερτον κέρδισε, ο Ιβο Μπασάι πήρε μπούλο από τους Γουόντερερς και μία κολομβιανή έκλεψε την παράσταση στο Βαλπαραΐσο. Αυτά είναι, μπάλα, τζόγος και γκόσιπ. Νομίζω είμαι έτοιμος να χτυπήσω Λαμπίρη, Τατιάνα και Δρούζα πλέον, στο χαλαρό. Εμπρός λοιπόν για μία νέα καριέρα μέσα από τις σελίδες των πχιοτικών (αλά Αρμι χεχε) εφημερίδων της Χιλής.
http://i1319.photobucket.com/albums/t672/achla81/estrella_zps09af9847.png

Αυτες οι φωτος που ανεβαζεις με εμποδιζουν στην μελετη ρε φιλε :cool: Δεν μπορω να σκεφτω καθαρα

Achlatlis
06/03/2014, 16:58
Αυτες οι φωτος που ανεβαζεις με εμποδιζουν στην μελετη ρε φιλε :cool: Δεν μπορω να σκεφτω καθαρα

Χεχεχε..είπα να ανεβάζω ότι αξιόλογο πέφτει στο μάτι γιατί με τόσο "σκυλί" που έχω δει θα αρχίσω να γαβγίζω σε λίγο.

Armadoros
06/03/2014, 17:02
Φίλε, δεν μπορώ να σε συναγωνιστώ.
Δεν δύναμαι να ανεβάζω ζουμερές, λάγνες κοκκινομάλλες...

Μπορώ, πάντως, να συμβουλεύσω να φτιάξεις ένα θέμα:

π.χ. Latin-American Models Appreciation corner, και να περνάς μέσα ότι πχοιοτικό θέλεις

Βασανίζεις τόσο κόσμο, δεν το καταλαβαίνεις ;

Achlatlis
06/03/2014, 17:05
Φίλε, δεν μπορώ να σε συναγωνιστώ.
Δεν δύναμαι να ανεβάζω ζουμερές, λάγνες κοκκινομάλλες...

Μπορώ, πάντως, να συμβουλεύσω να φτιάξεις ένα θέμα:

π.χ. Latin-American Models Appreciation corner, και να περνάς μέσα ότι πχοιοτικό θέλεις

Βασανίζεις τόσο κόσμο, δεν το καταλαβαίνεις ;

Χαχαχαχα..κλαίωωω...απίστευ ος..

Armadoros
06/03/2014, 17:09
Α, για να μην το ξεχάσω...
Απλά, μην ξεχάσεις να μας δώσεις το link του live stream των Καλλιστείων τους, όταν γίνουν.

Για λάιβ απρισιέισον ;)

Achlatlis
06/03/2014, 17:15
Α, για να μην το ξεχάσω...
Απλά, μην ξεχάσεις να μας δώσεις το link του live stream των Καλλιστείων τους, όταν γίνουν.

Για λάιβ απρισιέισον ;)

Σημειώθηκε ήδη! Χαχαχα, το ζωντανό έχει άλλη χάρη, καλά τα λες, πολύ καλά.

norwichfan
06/03/2014, 17:25
Χεχεχε..είπα να ανεβάζω ότι αξιόλογο πέφτει στο μάτι γιατί με τόσο "σκυλί" που έχω δει θα αρχίσω να γαβγίζω σε λίγο.

Βabyface και τα μυαλα στα καγκελα :cool:

Armadoros
06/03/2014, 17:34
Εχω μείνει μόνος στη διεκδίκηση της Ναϊτζέλα.

Achlatlis
06/03/2014, 17:40
Βabyface και τα μυαλα στα καγκελα :cool:

Το ήξερα! Με τέτοιο "υλικό", πλήρωνε ελάχιστα το να κερδίσει θετικό σχόλιο η κοπέλα από τον πρόεδρο της επιτροπής! χαχα!

Achlatlis
06/03/2014, 17:42
Εχω μείνει μόνος στη διεκδίκηση της Ναϊτζέλα.

Τις σταθερές αξίες δεν πρέπει τις ξεχνάμε ποτέ :). Καλά κάνεις και μας επαναφέρεις στην τάξη Αρμι.

norwichfan
06/03/2014, 17:48
Το ήξερα! Με τέτοιο "υλικό", πλήρωνε ελάχιστα το να κερδίσει θετικό σχόλιο η κοπέλα από τον πρόεδρο της επιτροπής! χαχα!

Ερωτευτηκα(για 3φορα αυτή τη βδομαδα :p ) και ηδη ψαχνω τροπους να πεταξω για Σαντιάγο οσο πιο συντομα γινεται :cool:

Kostas Ketseris
07/03/2014, 00:50
Σεξ και μπάλλα για το πιο hot topic του forum αυτήν την εποχή,χαχα,αλάνθαστη συνταγή! Στο μεταξύ νωθρά ξεκίνησαν οι Άραβες το παιχνίδι εναντίων της ψιλοσταχτοπούτας του Σάλας. Αποτέλεσμα το 4,00 στο ξεκίνημα έχει πέσει στο 2,87 και το 1,90 της Παλεστίνο καβάλησε το 2,50 στο 30' και ενω το παιχνίδι βρίσκεται στο 0-0. Το μπέρδεμα που προέκυψε με την απόλυση του προπονητή των Γουόντερερς αποθαρύνει το ποντάρισμα στην Νουμπλένσε,ενα διπλό που έφτανε στο 4,00 plus,εγω πιστεύω οτι δεν θα υπάρξει αντίδραση απο τους παίκτες γιατί πιστεύω οτι δεν ήθελαν να τον διώξουν, αλλά οσο να ναι μια αλλαγή είναι μια αλλαγή. Το μεγαλύτερο πρόβλημα των Γουόντερερς είναι καθαρά η άμυνα και αν ο προσανατολισμός πάει στο να διορθωθεί αυτό και με τον τρόπο που παίζει η Νουμπλένσε εκτός το μάτς πάει για under. Πάντως είναι μια ευκαιρία για την Νουμπλένσε να πάρει κάτι απο αυτό το ματς,και εγω πριν το ποδάριασμα του κόουτς το είχα αρκετά στα υπόψιν.........
http://4.bp.blogspot.com/_y_FTpSngi0I/TPuG4Dp1IVI/AAAAAAAAc30/amRPFlXFFPs/s1600/17-funny.jpg
Eχει και σοβαρά κορίτσια ρε, αλλά εσείς εκεί, στις τσουλάρες το focus:D

Achlatlis
07/03/2014, 01:59
Σεξ και μπάλλα για το πιο hot topic του forum αυτήν την εποχή,χαχα,αλάνθαστη συνταγή! Στο μεταξύ νωθρά ξεκίνησαν οι Άραβες το παιχνίδι εναντίων της ψιλοσταχτοπούτας του Σάλας. Αποτέλεσμα το 4,00 στο ξεκίνημα έχει πέσει στο 2,87 και το 1,90 της Παλεστίνο καβάλησε το 2,50 στο 30' και ενω το παιχνίδι βρίσκεται στο 0-0. Το μπέρδεμα που προέκυψε με την απόλυση του προπονητή των Γουόντερερς αποθαρύνει το ποντάρισμα στην Νουμπλένσε,ενα διπλό που έφτανε στο 4,00 plus,εγω πιστεύω οτι δεν θα υπάρξει αντίδραση απο τους παίκτες γιατί πιστεύω οτι δεν ήθελαν να τον διώξουν, αλλά οσο να ναι μια αλλαγή είναι μια αλλαγή. Το μεγαλύτερο πρόβλημα των Γουόντερερς είναι καθαρά η άμυνα και αν ο προσανατολισμός πάει στο να διορθωθεί αυτό και με τον τρόπο που παίζει η Νουμπλένσε εκτός το μάτς πάει για under. Πάντως είναι μια ευκαιρία για την Νουμπλένσε να πάρει κάτι απο αυτό το ματς,και εγω πριν το ποδάριασμα του κόουτς το είχα αρκετά στα υπόψιν.........
http://4.bp.blogspot.com/_y_FTpSngi0I/TPuG4Dp1IVI/AAAAAAAAc30/amRPFlXFFPs/s1600/17-funny.jpg
Eχει και σοβαρά κορίτσια ρε, αλλά εσείς εκεί, στις τσουλάρες το focus:D

Χαχα...κορίτσια με πειθαρχία! Άρτι αφιχθείς από καλαμοκατάσταση (χαχαχα, εντάξει δουλεύω λίγο τους αθηναίους) και ήπια την γκαζόζα του Σάλας για χώνεψη. Αν και δεν έμπλεξα στα υπόλοιπα, λογικά θα τα δω.

plestis13
07/03/2014, 02:16
Χαχα...κορίτσια με πειθαρχία! Άρτι αφιχθείς από καλαμοκατάσταση (χαχαχα, εντάξει δουλεύω λίγο τους αθηναίους) και ήπια την γκαζόζα του Σάλας για χώνεψη. Αν και δεν έμπλεξα στα υπόλοιπα, λογικά θα τα δω.

Μπορεί να του αρέσουν αυταρχικά παιχνίδια στο sex, ο καθένας με ότι την βρίσκει!! :)
Καλησπέρες, καιρός έχω να μπω στο φόρουμ.

Achlatlis
07/03/2014, 21:51
Μπορεί να του αρέσουν αυταρχικά παιχνίδια στο sex, ο καθένας με ότι την βρίσκει!! :)

Σε όλα μέσα είσαι μικρέ, σκέτη μαφία λέμε ;).

Kostas Ketseris
08/03/2014, 18:01

Γεια σου Κωστή τερματοφυλακάρα μας, όντως καιρό έχουμε να σε δούμε, όπως και τον Πρόεδρο!

Kostas Ketseris
08/03/2014, 18:05

Λολ, διαφημίζει γκαζόζα ο Σάλας;;;;;;;
http://www.cepolina.com/photo/nature/plants/poaceae/arundo-donax/2/canes-arundo-donax-fence.jpg
Καλαμοκατάσταση; Φράχτη φτιάξατε; χαχα

Kostas Ketseris
08/03/2014, 19:14
Καλώς κατα την γνώμη μου φίλε Ακη απέφυγες την Αντοφαγκάστα που πιστεύω οτι θα χάσει με κατεβασμένα τα χέρια σήμερα και μετα θα αρχίσει η όποια ανασυνταξη της. Πατώντας στις ειδικές συνθήκες που προέκυψαν σαφώς και έχει νόημα να κυνηγηθεί το 4,00 plus της Κομπρελόα, δίχως αυτές όμως για να είμαι ειλικρινής εγω μάλλον θα έβλεπα Ικίκε και πάλι. Δεν ξέρω αν έχει την δύναμη η Κομπρελόα να βγάλει αντίδραση, απο την άλλη η Ικίκε όντως δεν πείθει και έχει κερδίσει και τα τελευταία δυο εντός οπότε το τρίτο σερί γίνεται αυτόματα πιο δύσκολο,αν και για μένα απο οσα είδα και διαβάζω στο δισέλιδο σου έχει σεβαστή έδρα,και θα έχει και στην πορεία πιστεύω, φετινή Κόλο Κόλο όμως δεν είναι και το timing είναι καλό για την επιλογή.

Ο ασος της Ο'Χίγγινς είναι εύθραυστος, πιο εύθραυστος απο το 2,40, αλλά οχι κακός κατα την γνώμη μου. Το πως θα εμφανιστεί η Ο'Χίγγινς με προβληματίζει (και αυτό δεν έχει να κάνει με την ήττα στην Ουατσιπάτο,είμαι σίγουρος οτι δεν την επηρέασε ψυχολογικά καθόλου), σε τι φάση (αγωνιστική) θα είναι την δεδομένη στιγμή. Αν έκανε διαχείρηση λόγω προγράματος, αυτήν που ρίξαμε στο τραπέζι πριν την ήττα απο τον Σάλας, θα παρουσιαστεί φρέσκια και ζωηρή,και μ αυτήν την ομάδα που έχει κερδίζει.......Αν όμως τελικά βγαίνει ξεφούσκωμα, και ξεφούσκωμα ήταν αυτό που φάνηκε στην απόδοση της στο προηγούμενο τότε έχουμε πρόβλημα. Απο την Ουν Ντε Τσίλε εκτός απο το όνομα που (δεν θα έπρεπε) φοβίζει απο μόνο του όταν την κοντράρεις στο 2,40, φοβάμαι μόνο να μην έχουν δώσει μεγαλύτερη σημασία απο οτι πρέπει σ αυτό το ματς λόγω Ο'Χίγγινς.Απο οτι τους είδα όμως η μενταλιτέ που διέκρινα δείχνει οτι δεν ισχύει κάτι τέτοιο, στα παπάρια τους, θα μπουν όπως μπαίνουν σχεδόν σε κάθε ματς....

Απο μένα ενα ''μπαλιστικό'' σημείο απο την αγωνιστική είναι το διπλό της Έβερτον στην Κομπρεσάλ, που βρίσκεται στο 3,30 και κάτι ψιλά, είτε καρφί, είτε σε dnb, και με κάλυψη το over που είναι σε καλή τιμή και πιστεύω οτι θα επιβεβαιωθεί γιατί θα γίνει καλό παιχνίδι.
http://bobbleheadsports.com/wp-content/uploads/2011/10/600x325xDaisyAraujoChilePeruSoccer.jpg.pagespeed.i c.uzA1ZL9Vn8.jpg
O καθένας όπως την βρίσκει που λέει και ο φίλος μου ο Κώστας ο Πλέστης!:cool:

Achlatlis
08/03/2014, 22:28
Καλώς κατα την γνώμη μου φίλε Ακη απέφυγες την Αντοφαγκάστα που πιστεύω οτι θα χάσει με κατεβασμένα τα χέρια σήμερα και μετα θα αρχίσει η όποια ανασυνταξη της. Πατώντας στις ειδικές συνθήκες που προέκυψαν σαφώς και έχει νόημα να κυνηγηθεί το 4,00 plus της Κομπρελόα, δίχως αυτές όμως για να είμαι ειλικρινής εγω μάλλον θα έβλεπα Ικίκε και πάλι. Δεν ξέρω αν έχει την δύναμη η Κομπρελόα να βγάλει αντίδραση, απο την άλλη η Ικίκε όντως δεν πείθει και έχει κερδίσει και τα τελευταία δυο εντός οπότε το τρίτο σερί γίνεται αυτόματα πιο δύσκολο,αν και για μένα απο οσα είδα και διαβάζω στο δισέλιδο σου έχει σεβαστή έδρα,και θα έχει και στην πορεία πιστεύω, φετινή Κόλο Κόλο όμως δεν είναι και το timing είναι καλό για την επιλογή.

Ο ασος της Ο'Χίγγινς είναι εύθραυστος, πιο εύθραυστος απο το 2,40, αλλά οχι κακός κατα την γνώμη μου. Το πως θα εμφανιστεί η Ο'Χίγγινς με προβληματίζει (και αυτό δεν έχει να κάνει με την ήττα στην Ουατσιπάτο,είμαι σίγουρος οτι δεν την επηρέασε ψυχολογικά καθόλου), σε τι φάση (αγωνιστική) θα είναι την δεδομένη στιγμή. Αν έκανε διαχείρηση λόγω προγράματος, αυτήν που ρίξαμε στο τραπέζι πριν την ήττα απο τον Σάλας, θα παρουσιαστεί φρέσκια και ζωηρή,και μ αυτήν την ομάδα που έχει κερδίζει.......Αν όμως τελικά βγαίνει ξεφούσκωμα, και ξεφούσκωμα ήταν αυτό που φάνηκε στην απόδοση της στο προηγούμενο τότε έχουμε πρόβλημα. Απο την Ουν Ντε Τσίλε εκτός απο το όνομα που (δεν θα έπρεπε) φοβίζει απο μόνο του όταν την κοντράρεις στο 2,40, φοβάμαι μόνο να μην έχουν δώσει μεγαλύτερη σημασία απο οτι πρέπει σ αυτό το ματς λόγω Ο'Χίγγινς.Απο οτι τους είδα όμως η μενταλιτέ που διέκρινα δείχνει οτι δεν ισχύει κάτι τέτοιο, στα παπάρια τους, θα μπουν όπως μπαίνουν σχεδόν σε κάθε ματς....

Απο μένα ενα ''μπαλιστικό'' σημείο απο την αγωνιστική είναι το διπλό της Έβερτον στην Κομπρεσάλ, που βρίσκεται στο 3,30 και κάτι ψιλά, είτε καρφί, είτε σε dnb, και με κάλυψη το over που είναι σε καλή τιμή και πιστεύω οτι θα επιβεβαιωθεί γιατί θα γίνει καλό παιχνίδι.
http://bobbleheadsports.com/wp-content/uploads/2011/10/600x325xDaisyAraujoChilePeruSoccer.jpg.pagespeed.i c.uzA1ZL9Vn8.jpg
O καθένας όπως την βρίσκει που λέει και ο φίλος μου ο Κώστας ο Πλέστης!:cool:

Χαχαχαχα! Αψογη ανάλυση και φωτό αλά Κετσέρης!

Achlatlis
08/03/2014, 22:30
Λολ, διαφημίζει γκαζόζα ο Σάλας;;;;;;;
http://www.cepolina.com/photo/nature/plants/poaceae/arundo-donax/2/canes-arundo-donax-fence.jpg
Καλαμοκατάσταση; Φράχτη φτιάξατε; χαχα

Φράχτη για να μην φεύγουν οι πελάτες με αυτά που σερβίρουν! Εχω πάρει τουφέκι, κάνω καθημερινό σαφάρι για να βρω καλό φαγητό που λες Κώστα και φυσικά δυνατό τσίπουρο. Δυσεύρετα είναι η αλήθεια.

Kostas Ketseris
09/03/2014, 00:29
Φράχτη για να μην φεύγουν οι πελάτες με αυτά που σερβίρουν! Εχω πάρει τουφέκι, κάνω καθημερινό σαφάρι για να βρω καλό φαγητό που λες Κώστα και φυσικά δυνατό τσίπουρο. Δυσεύρετα είναι η αλήθεια.
Έχει, έχει, αλλά είναι πολύ καβατζωμένα νομίζω,εντάξει Βόρεια Ελλάδα βρίσκεις κελεπούρια πιο εύκολα σίγουρα, είναι το ανατολίτικο στην κουλτούρα που κρατάει τα μπερεκέτια και τα μπινελίκια σε υψηλό επίπεδο στο πάνω μισό της Ψωροκώσταινας..........

Kostas Ketseris
09/03/2014, 01:28
Οτι νά ναι είναι η 365, δείχνει live υποτίθεται το Κονσεπσιον-Αντοφαγκάστα ενω δείχνει το Γιουβεντουντ-Ντανούμπιο απο Ουρουγουάη, απίστευτοι οι τύποι,μιλάμε για ολόκληρο ημίχρονο........και οι αποδόσεις κανονικά δίπλα να αλλάζουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

deadpiece
09/03/2014, 01:40
Κωστα αστα να πανε μαν, η πλατφορμα της ειναι ετοιμη να καταρρευσει καθε ΣΚ και οχι μονο . . . Πιστευω μετα τις απαγορευσεις λογω νομοθεσιας εχουν στραφει ολοι οι Ελληνες στην 365 και εχουν κλαταρει

Kostas Ketseris
09/03/2014, 01:50
Κωστα αστα να πανε μαν, η πλατφορμα της ειναι ετοιμη να καταρρευσει καθε ΣΚ και οχι μονο . . . Πιστευω μετα τις απαγορευσεις λογω νομοθεσιας εχουν στραφει ολοι οι Ελληνες στην 365 και εχουν κλαταρει
Για τόσο τζίρο πάντως αδερφέ και λογίζεται και απο τις πιο τοπ, είναι για τα σκυλιά σχετικά,σε πολλά πράγματα,δεν έχουν βελτιώσει σχεδόν τίποτα τόσα χρόνια, οχι μόνο την πλατφόρμα, για το service, για τα Live που μπαίνει γκολ στο 67' και το γράφουν μετα απο τέσσερα λεπτά έτσι στο χύμα,και καλά 71'...έχεις παίξει γκολ πριν το 70΄και είσαι μετα στο περίμενε και στις διαβουλεύσεις!Είναι αξιόπιστη στις συναλλαγές τις,εκεί πατάει νομίζω!

Kostas Ketseris
09/03/2014, 06:50
Mπράβο ρε Ακη, τον έβγαλες τον ασο της Ο'Χίγγινς στο 2,40,φίνα τα πας, σε παιχνίδι με μονά μοιράζεις χαρτζηλικακι μια χαρά και αυτήν την εβδομάδα! Η Κομπρελόα δυστυχώς χάνει με 2-0 στο ημίχρονο απο την Ικίκε. Άσχετο με Χιλή αλλά αξίζει να δει κανείς με τι γκολ ισοφάρισε το παλικάρι της Χιροσίμα στο ματς με την Καβασάκι!!!( στο 1' και 30'' του βιντεο)

http://www.youtube.com/watch?v=t3eYFxZakWw

Achlatlis
09/03/2014, 13:10
Mπράβο ρε Ακη, τον έβγαλες τον ασο της Ο'Χίγγινς στο 2,40,φίνα τα πας, σε παιχνίδι με μονά μοιράζεις χαρτζηλικακι μια χαρά και αυτήν την εβδομάδα! Η Κομπρελόα δυστυχώς χάνει με 2-0 στο ημίχρονο απο την Ικίκε. Άσχετο με Χιλή αλλά αξίζει να δει κανείς με τι γκολ ισοφάρισε το παλικάρι της Χιροσίμα στο ματς με την Καβασάκι!!!( στο 1' και 30'' του βιντεο)

http://www.youtube.com/watch?v=t3eYFxZakWw

Τάλαρο μάζεψε η Κομπρελόα. Είναι αυτό που λέμε, πήγα και έμπλεξα ενώ γνώριζα! χεχε
Ο προπονητής της Χιροσίμα έχει χαμόγελο σε φάση "δεν το πιστεύω αυτό το θείο δώρο, μόλις κατουρήθηκα πάνω μου από τη χαρά"! χαχα
Πανέμορφο παστέλι το γκολάκι ;)

norwichfan
10/03/2014, 03:10

Κλασσικη κλαψα Βορειοελλαδιτη που κατεβαινει Αθηνα :cool::cool:

Achlatlis
10/03/2014, 12:08
Κλασσικη κλαψα Βορειοελλαδιτη που κατεβαινει Αθηνα :cool::cool:

Χαχαχα...

Kostas Ketseris
10/03/2014, 14:59
Δεν υπήρχε εικόνα στο ματς της Κομπρεσάλ με την Έβερτον(ούτε καν στο live της 365 υπήρχε να ριξω ματιά στα stats και στην προσομοίωση),αλλά όπως ολα δείχνουν ήταν μια ξεκάθαρα λάθος επιλογή απο μέρος μου και οδηγήθηκα σε μεγαλοπρεπή ήττα εφόσον ούτε και το over επιβεβαιώθηκε.Anyway τουλάχιστον το συγκεκριμένο αποτέλεσμα σίγουρα θα μας χρησιμεύσει στο άμεσο μέλλον με κάποιο τρόπο,πάντα πρέπει να μένει κάτι απο τις στοιχηματικές ήττες αλλιώς δεν κάνουμε τίποτα..........

Εντύπωση μου έκανε συντάκτης ο οποίος στα δια ταύτα του προβλέπει Χ σε ματς λέγοντας ''Ζαριά στην ισοπαλία και τίποτα παραπάνω'' ενω στην στήλη του δίνει διπλό ξερό για το ίδιο ματς........Αν ενα απο τα δυο ήταν Χ2 δεν θα το συζητούσαμε τώρα, αλλά όταν μιλάς για ''Ζαριά στην ισοπαλία και τίποτα παραπάνω'' δεν είναι δυνατόν να δίνεις στην μια απο τις δυο βασικές σου επιλογές το διπλό στο ίδιο ματς. Προφανώς υπάρχει χρονική διαφορά στο πότε γράφτηκαν τα δυο κειμενάκια και εκεί υπήρξε αλλαγη της σκέψης του, αλλά ακόμη και έτσι στον αναγνώστη δεν χτυπάει καλά!

Kostas Ketseris
10/03/2014, 15:02
Για την ιστορία το συγκεκριμένο ματς ήρθε καθαρός ασος με δυο γκολ διαφορά,χεχε!

deadpiece
10/03/2014, 15:17
Δεν υπήρχε εικόνα στο ματς της Κομπρεσάλ με την Έβερτον(ούτε καν στο live της 365 υπήρχε να ριξω ματιά στα stats και στην προσομοίωση),αλλά όπως ολα δείχνουν ήταν μια ξεκάθαρα λάθος επιλογή απο μέρος μου και οδηγήθηκα σε μεγαλοπρεπή ήττα εφόσον ούτε και το over επιβεβαιώθηκε.Anyway τουλάχιστον το συγκεκριμένο αποτέλεσμα σίγουρα θα μας χρησιμεύσει στο άμεσο μέλλον με κάποιο τρόπο,πάντα πρέπει να μένει κάτι απο τις στοιχηματικές ήττες αλλιώς δεν κάνουμε τίποτα..........

Εντύπωση μου έκανε συντάκτης ο οποίος στα δια ταύτα του προβλέπει Χ σε ματς λέγοντας ''Ζαριά στην ισοπαλία και τίποτα παραπάνω'' ενω στην στήλη του δίνει διπλό ξερό για το ίδιο ματς........Αν ενα απο τα δυο ήταν Χ2 δεν θα το συζητούσαμε τώρα, αλλά όταν μιλάς για ''Ζαριά στην ισοπαλία και τίποτα παραπάνω'' δεν είναι δυνατόν να δίνεις στην μια απο τις δυο βασικές σου επιλογές το διπλό στο ίδιο ματς. Προφανώς υπάρχει χρονική διαφορά στο πότε γράφτηκαν τα δυο κειμενάκια και εκεί υπήρξε αλλαγη της σκέψης του, αλλά ακόμη και έτσι στον αναγνώστη δεν χτυπάει καλά!

Οσο αναφορα το οβερ, μην εισαι καθολου σιγουρος οτι εκανες λαθος επιλογη . . . Προσωπικα δινω περισσοτερες πιθανοτητες να χασαν τα μαλλιοκεφαλα τους παλι απο το να ηταν σαπιλα το ματς, οποτε μην απορριπτεις τα οβερ στο συγκεκριμενο πρωταθλημα. Αυτο σε ποιο εντυπο το ειδες ρε συ?

Kostas Ketseris
10/03/2014, 15:31
Οσο αναφορα το οβερ, μην εισαι καθολου σιγουρος οτι εκανες λαθος επιλογη . . . Προσωπικα δινω περισσοτερες πιθανοτητες να χασαν τα μαλλιοκεφαλα τους παλι απο το να ηταν σαπιλα το ματς, οποτε μην απορριπτεις τα οβερ στο συγκεκριμενο πρωταθλημα. Αυτο σε ποιο εντυπο το ειδες ρε συ?
Στο δικό μας.......

Kostas Ketseris
10/03/2014, 15:35
Έχεις απόλυτο δίκιο για τα Χιλιάνικα over, εγω σπάνια παίζω u/o, και όποτε παίξω είναι για κάλυψη αλλά απο οσα εχω δει μέχρι τώρα έχουν αξία σίγουρα σε σχέση με τις τιμές που τα δίνουν!

deadpiece
10/03/2014, 16:00
Στο δικό μας.......

Α οκ, διοτι ειχα δει συγκεκριμενα στην Kingbet οταν ειχε πρωτομπει η Χιλη στο κουπονι κατι κουλαμαρες οπως πχ οτι η Κολο Κολο θα συνεχισει να παιρνει ευκολα τα ματς και διναν νικες της Κολο σε αποδοσεις 1.30-1.50. . . Περιττο να πω οτι η Κολο εχει 2-3 χρονια που εχει φριχτη εικονα στο γηπεδο, μολις φετος δειχνει να στρωνει... Ή ενα αλλο χαριτωμενο, οτι στην Χιλη υπαρχουν δυνατες εδρες. . . . . (συγκεκριμενα για ματς της Κομπρεσαλ το λεγανε που μαζευει δεν μαζευει 100 ατομα χωρις υπερβολη)

Kostas Ketseris
10/03/2014, 16:06
Α οκ, διοτι ειχα δει συγκεκριμενα στην Kingbet οταν ειχε πρωτομπει η Χιλη στο κουπονι κατι κουλαμαρες οπως πχ οτι η Κολο Κολο θα συνεχισει να παιρνει ευκολα τα ματς και διναν νικες της Κολο σε αποδοσεις 1.30-1.50. . . Περιττο να πω οτι η Κολο εχει 2-3 χρονια που εχει φριχτη εικονα στο γηπεδο, μολις φετος δειχνει να στρωνει... Ή ενα αλλο χαριτωμενο, οτι στην Χιλη υπαρχουν δυνατες εδρες. . . . . (συγκεκριμενα για ματς της Κομπρεσαλ το λεγανε που μαζευει δεν μαζευει 100 ατομα χωρις υπερβολη)
Κατάλαβα,αστα να πάνε,γενικά πάντως λίγοι τα προσέχουν αυτά,είναι τέτοια η ροη που όλοι είναι βουρ στον πατσά και όπως λάχει.......

deadpiece
10/03/2014, 16:36
Κατάλαβα,αστα να πάνε,γενικά πάντως λίγοι τα προσέχουν αυτά,είναι τέτοια η ροη που όλοι είναι βουρ στον πατσά και όπως λάχει.......

Γενικως στην Ελλαδα τα θελουμε ολα ετοιμα και γρηγορα, ενω επισης και η ημιμαθεια σε αυτην την χωρα κυριαρχει... Η πλειοψηφεια δεν καταλαβαινει οτι στοιχημα ειναι εντελως μακροχρονιο σπορ και απαιτει πολυ χρονο και ενασχοληση για να ειναι αποδοτικο. Τετοια πραματα δεν υπαρχουν σε αυτην την χωρα γι'αυτο και οι εφημεριδες (πραγματικα με εξαιρεση την ΜΜ) ακολουθουν το ιδιο στυλ που λατρευεται απο τους αναγνωστες-θαμωνες πρακτορειων...

Kostas Ketseris
10/03/2014, 16:44
Γενικως στην Ελλαδα τα θελουμε ολα ετοιμα και γρηγορα, ενω επισης και η ημιμαθεια σε αυτην την χωρα κυριαρχει... Η πλειοψηφεια δεν καταλαβαινει οτι στοιχημα ειναι εντελως μακροχρονιο σπορ και απαιτει πολυ χρονο και ενασχοληση για να ειναι αποδοτικο. Τετοια πραματα δεν υπαρχουν σε αυτην την χωρα γι'αυτο και οι εφημεριδες (πραγματικα με εξαιρεση την ΜΜ) ακολουθουν το ιδιο στυλ που λατρευεται απο τους αναγνωστες-θαμωνες πρακτορειων...
Να αγιάσει το στόμα σου!

Achlatlis
10/03/2014, 17:17
Για την ιστορία το συγκεκριμένο ματς ήρθε καθαρός ασος με δυο γκολ διαφορά,χεχε!

Η Κομπρεσάλ θα το έβγαζε μόνη της Κώστα, είχε δύο δοκάρια μετά το 2-0. Το ένα εξ' επαφής :(

Kostas Ketseris
10/03/2014, 17:29
Η Κομπρεσάλ θα το έβγαζε μόνη της Κώστα, είχε δύο δοκάρια μετά το 2-0. Το ένα εξ' επαφής :(
Με κάτω τα χέρια δηλαδή έχασε,ήταν λάθος επιλογή καθαρά, απο οτι φαίνεται στο εντός με τους Γουόντερερς έγινε υπέρβαση, η νίκη ήρθε σχετικά δύσκολα ακόμη και με παίκτη παραπάνω, οπότε τώρα μπαίνει στο στόχαστρο! Αρχής γενομένης απο το εντός με την Λα Καλέρα,που είναι όμως και το πιο πολύπλοκο σε σχέση με το εκτός στην Ικίκε την επόμενη, αλλά κυρίως στο μεθεπόμενο εντός με τους Ιταλούς ειδικά αν η Αουνταξ πάει σβηστά και ύπουλα με Νιουμπλένσε και Ουατσιπάτο, οπότε και η τιμή θα είναι καλή!

Kostas Ketseris
10/03/2014, 17:39
Περιμένω να δω απο την άλλη τι τιμές θα ανοίξουν στο Ουατσιπάτο-Κομπρεσάλ μετά απο αυτήν την εμφάνιση,για θεωρητικούς λόγους πρωτίστως καθώς πρόκειται για πρώιμο εξάποντο,με τον τοίχο του Χ πολύ ψηλά για να ανέβεις και να κοιτάξεις απο κάποια μεριά, αλλά αν κάποιος βγει σε καθαρό αουτσαιντερ (για κανα 2,80 και πολύ τραβηγμένα 3,00,παραπάνω αποκλείεται να είναι) θα μας βάλει σε σκέψεις.Ας βγει μοιρασμένο να μην ασχοληθούμε ή να παίξουμε Σάλας για το γαμώτο!

Kostas Ketseris
10/03/2014, 18:06
Κουφό αλλά η τρομερή πορεία του τρένου, που ειδικά εκτός κάνει πλάκα πετώντας 4 και 5 γκολ και ο ενθουσιασμός έχει πιάσει ταβάνι, σε αντιδιαστολή με τον διασυρμό της Κομπρελόα κάνει τόσο προφανές το διπλό της Κόλο Κόλο την ερχόμενη αγωνιστική που αρχικά σκέφτομαι να το κοντράρω στις υπερηχητικές τιμές που λογικά θα πληρώνει. Ενα αρχικό μικρό πάτημα είναι οτι η Κόλο Κόλο δεν έχει παίξει δυο συνεχόμενα εκτός φέτος και αυτό είναι ειδική συνθήκη για κάθε ομάδα.Εντελώς θεωρητικά και στο όριο του άσχετου είναι οτι πέρσι τις δυο φορές που της έτυχε 2/2 δεν έκανε. Βέβαια μιλάμε για άλλη ομάδα φέτος που το κοντέρ ξέφυγε στο 9-1-0, και αν προχωρήσει τελικά η ιδέα της κόντρας θα είναι σε στοιχηματική και οχι σε αγωνιστική λογική, γιατί σε καθαρά αγωνιστική λογική θα σηκώσουμε αρκετά τόπια απο το πλεχτό!
http://favimages.net/wp-content/uploads/2014/03/funny-images-amazing-pictures-positive-elephant-ball.jpg
Kόντρα στο θηρίο........:rolleyes:

Kostas Ketseris
10/03/2014, 18:38
Ένα άλλο ίσως θετικό στοιχείο είναι οτι μετα απο μια σούπερ εμφάνιση της Κόλο Κόλο ακολουθεί σχεδόν πάντα μια μέτρια. Μια μέτρια που τυχαίνει βέβαια μέχρι τώρα να είναι εντός και να συνοδεύεται απο νίκη, τώρα αν βγει πάλι η μέτρια στο εκτός ίσως τα πράγματα να είναι πιο δύσκολα.

Βασικότατος παράγοντας είναι και το πρώτο ημίχρονο που πρέπει να στραβώσει,κάτι που δεν έχει συμβεί μέχρι τώρα και η Κόλο Κόλο και στα πέντε παιχνίδια που έδωσε τώρα εκτός πήγε στην ανάπαυλα με το ίδιο σκορ υπέρ της (0-2).Έτσι το θέμα διαχείρησης της νίκης ήταν πολύ πιο απλό. Αναμένοντας λοιπόν την μέτρια μέρα της για πρώτη φορά σε εκτός,που μπορεί να έχει και λίγο μπλαζέ style παραπάνω τώρα που γαμ.. και δέρνουμε, ευελπιστούμε σε κακό πρώτο ημίχρονο για να καρπωθούμε και την αμφιβολία στο κατα πόσο μπορεί να αντιδράσει με την πλάτη στον τοίχο,εφόσον δεν έχουμε τέτοιο δείγμα ακόμη. Άλλωστε 6 πόντους μπροστά είσαι ηδη, 7 νίκες συνεχόμενες έχεις,δεν θα στραβώσει το κλίμα αν γκελάρεις και μια εκτός, ακολουθεί και Ο'Χίγγινς μπροστά για να κάνεις το show σου και να δείξεις ποιός πάει για το κατσαρόλι με χίλια, και τότε ποιός θα θυμάται μια γκέλα στην Κομπρελόα.........

deadpiece
10/03/2014, 19:27
Ένα άλλο ίσως θετικό στοιχείο είναι οτι μετα απο μια σούπερ εμφάνιση της Κόλο Κόλο ακολουθεί σχεδόν πάντα μια μέτρια. Μια μέτρια που τυχαίνει βέβαια μέχρι τώρα να είναι εντός και να συνοδεύεται απο νίκη, τώρα αν βγει πάλι η μέτρια στο εκτός ίσως τα πράγματα να είναι πιο δύσκολα.

Βασικότατος παράγοντας είναι και το πρώτο ημίχρονο που πρέπει να στραβώσει,κάτι που δεν έχει συμβεί μέχρι τώρα και η Κόλο Κόλο και στα πέντε παιχνίδια που έδωσε τώρα εκτός πήγε στην ανάπαυλα με το ίδιο σκορ υπέρ της (0-2).Έτσι το θέμα διαχείρησης της νίκης ήταν πολύ πιο απλό. Αναμένοντας λοιπόν την μέτρια μέρα της για πρώτη φορά σε εκτός,που μπορεί να έχει και λίγο μπλαζέ style παραπάνω τώρα που γαμ.. και δέρνουμε, ευελπιστούμε σε κακό πρώτο ημίχρονο για να καρπωθούμε και την αμφιβολία στο κατα πόσο μπορεί να αντιδράσει με την πλάτη στον τοίχο,εφόσον δεν έχουμε τέτοιο δείγμα ακόμη. Άλλωστε 6 πόντους μπροστά είσαι ηδη, 7 νίκες συνεχόμενες έχεις,δεν θα στραβώσει το κλίμα αν γκελάρεις και μια εκτός, ακολουθεί και Ο'Χίγγινς μπροστά για να κάνεις το show σου και να δείξεις ποιός πάει για το κατσαρόλι με χίλια, και τότε ποιός θα θυμάται μια γκέλα στην Κομπρελόα.........
Πιθανο το σεναριο σου, απλα πρεπει και η Κομπρελοα να κατεβει για να χτυπησει το ματς και δεν εννοω να επιτιθεται ασυστολως αλλα να παιξει μαζεμενα και με παθος διοτι η Κολο παει με αυτοματο πιλοτο γενικα οποτε μπορει να τα καθαρισει και με μπλαζε στυλ. Λογικα παντως θα σε συνοδευσω στην κοντρα( με καποιο ασιατικο +1.5,+2) και αν δεν κατσει σειρα εχει η κοντρα με την Ο'Χιγγινς :)

Achlatlis
10/03/2014, 19:34
Περιμένω να δω απο την άλλη τι τιμές θα ανοίξουν στο Ουατσιπάτο-Κομπρεσάλ μετά απο αυτήν την εμφάνιση,για θεωρητικούς λόγους πρωτίστως καθώς πρόκειται για πρώιμο εξάποντο,με τον τοίχο του Χ πολύ ψηλά για να ανέβεις και να κοιτάξεις απο κάποια μεριά, αλλά αν κάποιος βγει σε καθαρό αουτσαιντερ (για κανα 2,80 και πολύ τραβηγμένα 3,00,παραπάνω αποκλείεται να είναι) θα μας βάλει σε σκέψεις.Ας βγει μοιρασμένο να μην ασχοληθούμε ή να παίξουμε Σάλας για το γαμώτο!

Βασικά λίγο παράδοξο το 2-0 της Κομπρεσάλ. Ντάλα ήλιος, όχι πως πίεσε κιόλας, έκανε δύο γκολ και μετά τα δοκάρια. Μου ήρθαν στο μυαλό κάτι φιλικά που δίναμε στο ερασιτεχνικό τον Αύγουστο, απογευματάκι που σερνομασταν όλοι και περιμέναμε να λήξει το ματς για να την κάνουμε για καφέ.

deadpiece
10/03/2014, 20:04
βασικά λίγο παράδοξο το 2-0 της κομπρεσάλ. ντάλα ήλιος, όχι πως πίεσε κιόλας, έκανε δύο γκολ και μετά τα δοκάρια. μου ήρθαν στο μυαλό κάτι φιλικά που δίναμε στο ερασιτεχνικό τον αύγουστο, απογευματάκι που σερνομασταν όλοι και περιμέναμε να λήξει το ματς για να την κάνουμε για καφέ.

τοσο χαλια ηταν? ελπιζω να μην αρχισει και η χιλη "τα των τορνεο" :p

Achlatlis
10/03/2014, 20:13
τοσο χαλια ηταν? ελπιζω να μην αρχισει και η χιλη "τα των τορνεο" :p

Χαχαχα..καλά εκεί πάνω όλα χάλια μου φαίνονται, είναι και βάρβαρες οι ώρες που επιλέγουν για το συγκεκριμένο γήπεδο.

deadpiece
10/03/2014, 20:18
Χαχαχα..καλά εκεί πάνω όλα χάλια μου φαίνονται, είναι και βάρβαρες οι ώρες που επιλέγουν για το συγκεκριμένο γήπεδο.

Νταξει εχω δει καποια πολυ καλα ματς αλλα με κατι Αουνταξ,Παλαιστινο αντιπαλους. Η αληθεια ειναι οτι ειναι και η ερημος ειναι οτι και ο πολη εχει 7 χιλιαρικα πληθυσμο, που να πας να δεις ματς.... Παρ'ολα αυτα εγω θα μεινω ακομα με την απορια πως πανε και βλεπουν τοσες χιλιαδες στην Αργεντινη αυτο το εκτρωματικο ποδοσφαιρο και στην Χιλη που εχει εκπληκτικο ρυθμο βαρανε μυγες με εξαιρεση τις 3 μεγαλες (ε και η Εσπανιολα με το ζορι μαζευει οπως οι αλλες 2). . .

Achlatlis
10/03/2014, 20:25
Νταξει εχω δει καποια πολυ καλα ματς αλλα με κατι Αουνταξ,Παλαιστινο αντιπαλους. Η αληθεια ειναι οτι ειναι και η ερημος ειναι οτι και ο πολη εχει 7 χιλιαρικα πληθυσμο, που να πας να δεις ματς.... Παρ'ολα αυτα εγω θα μεινω ακομα με την απορια πως πανε και βλεπουν τοσες χιλιαδες στην Αργεντινη αυτο το εκτρωματικο ποδοσφαιρο και στην Χιλη που εχει εκπληκτικο ρυθμο βαρανε μυγες με εξαιρεση τις 3 μεγαλες (ε και η Εσπανιολα με το ζορι μαζευει οπως οι αλλες 2). . .

Εχεις δίκιο 100%. Προχθές είχε καμιά 4άρα χιλιάδες το Ο'Χίγκινς-Ουν. ντε Τσίλε και οι σπίκερ έλεγαν για καλό νούμερο, τι να λέμε. Ανεξήγητο, μόνο η Κόλο Κόλο μαζεύει δυνατό κοινό. Ασχετα αν δεν την χωνεύω ιδιαίτερα, πρέπει να το παραδεχτώ.

norwichfan
10/03/2014, 20:41
Εχεις δίκιο 100%. Προχθές είχε καμιά 4άρα χιλιάδες το Ο'Χίγκινς-Ουν. ντε Τσίλε και οι σπίκερ έλεγαν για καλό νούμερο, τι να λέμε. Ανεξήγητο, μόνο η Κόλο Κόλο μαζεύει δυνατό κοινό. Ασχετα αν δεν την χωνεύω ιδιαίτερα, πρέπει να το παραδεχτώ.

Κατολικα εισαι?? :cool::p

Achlatlis
10/03/2014, 21:20
Κατολικα εισαι?? :cool::p

Μας δουλεύεις ψιλό γαζί έτσι; χεχε

redlegend2010
10/03/2014, 22:48
Μας δουλεύεις ψιλό γαζί έτσι; χεχε

Φοιτητάκος είναι και αρπάζει τρίμπαλα και τετράμπαλα:p

Achlatlis
10/03/2014, 23:39
Φοιτητάκος είναι και αρπάζει τρίμπαλα και τετράμπαλα:p

Χαχαχαχα..και συ στο κόλπο συνονόματε; Λέω, θα βγει η χρονιά και θα περάσει στο ντούκου η καρπαζιά που μαζεύουμε αλλά δεν τη γλίτωσα..

norwichfan
10/03/2014, 23:49
Κολο Κολο μονο ρε :cool:

Οσο κουλο κ αν ακούγεται ειχα πετυχει Χιλιανο(με ελληνικες ριζες) στα κτελ για Φλωρινα πριν καμια δεκαετια κ μου δωσε να καταλαβω ότι στη Χιλη μονο αυτοι υπαρχουν :cool::p

Achlatlis
10/03/2014, 23:51
Κολο Κολο μονο ρε :cool:

Οσο κουλο κ αν ακούγεται ειχα πετυχει Χιλιανο(με ελληνικες ριζες) στα κτελ για Φλωρινα πριν καμια δεκαετια κ μου δωσε να καταλαβω ότι στη Χιλη μονο αυτοι υπαρχουν :cool::p

Χαχαχα..Να του πεις να πάει να φάει καμιά πιπεριά Φλωρίνης του γιαλαντζή χιλιανού ρε...

Achlatlis
10/03/2014, 23:56
Ενα γενικό να πω γιατί δεν σχολιάσαμε τα ματς της Πέμπτης. Η Ουατσιπάτο αδικείται από το 2-1 με την Παλεστίνο, τουλάχιστον ισοπαλία άξιζε για αυτό που έπαιξε.
Η Νιουμπλένσε έβγαλε τα μάτια της με τους Γουόντερερς, έχασε πέναλτι στο 0-1, έμεινε με δέκα ανόητα, στο τέλος πήγε να γυρίσει το ματς.
Η Αουνταξ άξιζε την ισοπαλία με την Ουνιόν, κάτι τους πιάνει μετά το 65' και αρχίζουν τις παπαριές, κατάφεραν να μείνουν με εννιά και να το φάνε στο τέλος.
Η αγωνιστική που πέρασε ήταν για πληρωμή έτσι όπως την ξαναβλέπω, ατυχής έμπνευση το διπλό της Κομπρελόα, πραγματικά ακόμη και όταν έγραφα για το σάιτ μου έβγαινε για άσος αλλά τι να το κάνεις, είχε παιχτεί ήδη.

Achlatlis
11/03/2014, 00:00
Κονσέρβα το Παλεστίνο-Ουατσιπάτο, στο ζέσταμα είχε δηλώσεις του φορ Μοράλες και από πίσω έπαιζε ανατολίτικη μουσική. Το λες και τσιφτετέλι. Θεοί οι Αραβες, τι να λέμε τώρα;

redlegend2010
11/03/2014, 00:13
Βρήκα και ένα Κοντογιάννη στην Ουνιόν Λα Καλέρα.

Achlatlis
11/03/2014, 00:22
Ενας και ένας, η κερκίδα της Παλεστίνο. Ποιον να πιάσεις, ποιον να αφήσεις!
http://i1319.photobucket.com/albums/t672/achla81/Palestino_zps28ba70a5.png

Kostas Ketseris
11/03/2014, 01:25
Ενα γενικό να πω γιατί δεν σχολιάσαμε τα ματς της Πέμπτης. Η Ουατσιπάτο αδικείται από το 2-1 με την Παλεστίνο, τουλάχιστον ισοπαλία άξιζε για αυτό που έπαιξε.
Η Νιουμπλένσε έβγαλε τα μάτια της με τους Γουόντερερς, έχασε πέναλτι στο 0-1, έμεινε με δέκα ανόητα, στο τέλος πήγε να γυρίσει το ματς.
Η Αουνταξ άξιζε την ισοπαλία με την Ουνιόν, κάτι τους πιάνει μετά το 65' και αρχίζουν τις παπαριές, κατάφεραν να μείνουν με εννιά και να το φάνε στο τέλος.

Η αγωνιστική που πέρασε ήταν για πληρωμή έτσι όπως την ξαναβλέπω, ατυχής έμπνευση το διπλό της Κομπρελόα, πραγματικά ακόμη και όταν έγραφα για το σάιτ μου έβγαινε για άσος αλλά τι να το κάνεις, είχε παιχτεί ήδη.

Πολυτιμότατες πληροφορίες!

Kostas Ketseris
11/03/2014, 01:26
Ενας και ένας, η κερκίδα της Παλεστίνο. Ποιον να πιάσεις, ποιον να αφήσεις!
http://i1319.photobucket.com/albums/t672/achla81/Palestino_zps28ba70a5.png

Χαχαχαχα, ελα οι Άραβες, καιρό έχουμε να κάνουμε μπετ πάνω ή κατά τους μου φαίνεται,έρχεται η ωρα που θα μπλέξουμε;

Kostas Ketseris
11/03/2014, 18:37
http://www.elgrafico.com.ar/advf/imagenes/4ff19d1a68414.jpg
Ο κούκλος εδω (στα νειάτα του) με την πλούσια κόμη αλα Μιχαλόπουλου στα ''Τσακάλια'' στο πιο μακρύ, ανέλαβε την Κομπρελόα και έδωσε άλλον αέρα για το ματς με την Κόλο Κόλο με τις δηλώσεις του για το ντεμπούτο, λέγοντας μεταξύ άλλον οτι για τον ίδιο η ομάδα του έχει τους καλύτερους παίκτες στον κόσμο.........Φαφλατάς και αλαφροίσκιωτος ο Τρομπιάνι ή λιοντάρι που θα βγάλει απο την φορμόλη το ξεχασμένο spirit της Κομπρελόα; Οτι και απο τα δυο αν βγει σωστό στην πορεία, έναν ενθουσιασμό στο πρώτο ματς εντός (έστω και με Αλεφαντικά τρυκ) θα τον δώσει εφόσον βοηθάει πολύ και το στυλ της αναμέτρησης.

http://img.pathfinder.gr/clubs/images/89/303589/2.jpg
Γουστάρω κουρτίνες για φράντζα, Ούρσουλα, δεν μου λες, έχει τίποτα;

Achlatlis
11/03/2014, 18:56
http://www.elgrafico.com.ar/advf/imagenes/4ff19d1a68414.jpg
Ο κούκλος εδω (στα νειάτα του) με την πλούσια κόμη αλα Μιχαλόπουλου στα ''Τσακάλια'' στο πιο μακρύ, ανέλαβε την Κομπρελόα και έδωσε άλλον αέρα για το ματς με την Κόλο Κόλο με τις δηλώσεις του για το ντεμπούτο, λέγοντας μεταξύ άλλον οτι για τον ίδιο η ομάδα του έχει τους καλύτερους παίκτες στον κόσμο.........Φαφλατάς και αλαφροίσκιωτος ο Τρομπιάνι ή λιοντάρι που θα βγάλει απο την φορμόλη το ξεχασμένο spirit της Κομπρελόα; Οτι και απο τα δυο αν βγει σωστό στην πορεία, έναν ενθουσιασμό στο πρώτο ματς εντός (έστω και με Αλεφαντικά τρυκ) θα τον δώσει εφόσον βοηθάει πολύ και το στυλ της αναμέτρησης.

http://img.pathfinder.gr/clubs/images/89/303589/2.jpg
Γουστάρω κουρτίνες για φράντζα, Ούρσουλα, δεν μου λες, έχει τίποτα;

Χαχαχαχαχα..τα σχόλια είναι περιττά, βλέπω έχεις πάρει την απόφασή σου, οπότε θα σε φτιάξω λίγο παραπάνω

http://www.youtube.com/watch?v=4heszsWzeMA

Kostas Ketseris
11/03/2014, 18:57
Αποδόσεις δεν έχουμε ακόμη δυστυχώς, στο 8,00 όμως έπαιξε ο ασος της Λα Καλέρα απέναντι στο τρένο την προηγούμενη αγωνιστική και στο 6,00 ήταν αυτός της Ικίκε πριν δυο τρεις γύρες,και βάση του διασυρμού και στις δυο περιπτώσεις, κανονικά πρέπει να ανοίξει πιο ψηλά ακόμα ο ασος της Κομπρελόα.
Έχω όμως την εντύπωση οτι θα πέσει συμάζεμα (7,5-7,0) ή μπορεί και σφάξιμο (6,00-5,50).Και θα πέσει και γιατί ψιλιάζονται οτι μπορεί όντως να εξελιχθεί σε φιάσκο η υπόθεση, αλλά θέλουν να το καρπωθούν κι απο πάνω. Έτσι μάλλον θα ανοίξουν πιο ψηλά την Κόλο Κόλο (με ταβανι το 1,70,αποκλείεται παραπάνω) για να πάρει παιχνίδι, είναι απο τις πιο hot ομάδες των κουπονιών αυτή την περίοδο και ακόμη και στο 1,60 θα φύγουν πακέτα (αναλογικά πάντα) πετώντας........
Φυσικά απο την τιμή θα φανεί και η στάση του μπουκ απέναντι στο παιχνίδι.Το τι πιστεύει δηλαδή το ''μάτι'' τους για την έκβαση του αγώνα, παράγοντας σημαντικός τουλάχιστον για όσους δεν είναι πολύ μάγκες και καπάτσοι.......

Kostas Ketseris
11/03/2014, 19:10
Χαχαχαχαχα..τα σχόλια είναι περιττά, βλέπω έχεις πάρει την απόφασή σου, οπότε θα σε φτιάξω λίγο παραπάνω

http://www.youtube.com/watch?v=4heszsWzeMA

Χαχα που το βρήκες ρε μάστορα; Άπαιχτος τι να λέμε!! Αν και εγω δεν περιμένω τέτοια μπάλα,μόνο που είδα την πορτοκαλοκεραμιδί φανέλα δαγκώθηκα,ωρε που πάμε ρε σκέφτηκα, έχει κάτι μίζερο αυτή η φανέλα! Περιμένω τούφες απο μαλλιά παικτών της Κόλο Κόλο να αιωρούνται, τον Τρομπιάνι να φτύνει τον επόπτη και να βλέπει το υπόλοιπο κρεμασμένος στα κάγκελα των φανατικών,και μετα το 1-0 να σφανδάζουμε, με το που νιώσουμε αεράκι,στα γρασίδια. Να μην δώσει λίγο Αργεντίνικο τόνο ο κόουτς; Μήπως κάτσει να το δει και ο Φίλλιπας που είναι εθισμένος σε τέτοια μεταμεσονύκτια δίωρα!

deadpiece
11/03/2014, 19:29
Αποδόσεις δεν έχουμε ακόμη δυστυχώς, στο 8,00 όμως έπαιξε ο ασος της Λα Καλέρα απέναντι στο τρένο την προηγούμενη αγωνιστική και στο 6,00 ήταν αυτός της Ικίκε πριν δυο τρεις γύρες,και βάση του διασυρμού και στις δυο περιπτώσεις, κανονικά πρέπει να ανοίξει πιο ψηλά ακόμα ο ασος της Κομπρελόα.
Έχω όμως την εντύπωση οτι θα πέσει συμάζεμα (7,5-7,0) ή μπορεί και σφάξιμο (6,00-5,50).Και θα πέσει και γιατί ψιλιάζονται οτι μπορεί όντως να εξελιχθεί σε φιάσκο η υπόθεση, αλλά θέλουν να το καρπωθούν κι απο πάνω. Έτσι μάλλον θα ανοίξουν πιο ψηλά την Κόλο Κόλο (με ταβανι το 1,70,αποκλείεται παραπάνω) για να πάρει παιχνίδι, είναι απο τις πιο hot ομάδες των κουπονιών αυτή την περίοδο και ακόμη και στο 1,60 θα φύγουν πακέτα (αναλογικά πάντα) πετώντας........
Φυσικά απο την τιμή θα φανεί και η στάση του μπουκ απέναντι στο παιχνίδι.Το τι πιστεύει δηλαδή το ''μάτι'' τους για την έκβαση του αγώνα, παράγοντας σημαντικός τουλάχιστον για όσους δεν είναι πολύ μάγκες και καπάτσοι.......

Πιστευω οτι θα βγαλουν το διπλο γυρω στο 1.40-1.50, διοτι και περισυ δεν μασαγανε στις πολυ κακες χρονιες της Κολο και προσπαθουσαν να μαζευουν τις αποδοσεις της ειδικα στα εντος της. Στο τριτο ματς απο το σερι των 7 συνεχομενων νικων φετος ανοιγαν οι ασσοι της στο 1.18-1.30. . Για να δουμε :)

Achlatlis
11/03/2014, 19:30
Το συγκεκριμένο ματς μπορεί να μην είναι κλάσικο με την έννοια του κλάσικο, έχει όμως μεγάλη αξία για την Κομπρελόα.
Είναι η μοναδική ομάδα στη Χιλή που έχει περισσότερες νίκες από την Κόλο Κόλο στα μεταξύ τους παιχνίδια (εντός/εκτός). Νομίζω το συνολικό ρεκόρ είναι 34-27-32.
Από το 1979 μέχρι το 2005 η Κόλο Κόλο δεν περνούσε από την Καλάμα, έχω διαβάσει δηλώσεις παλαιότερων παικτών που τους έλεγαν οι οπαδοί "να κάνετε ότι θέλετε όλη τη χρονιά, μόνο κερδίστε την Κόλο Κόλο".

deadpiece
11/03/2014, 19:31
Χαχα που το βρήκες ρε μάστορα; Άπαιχτος τι να λέμε!! Αν και εγω δεν περιμένω τέτοια μπάλα,μόνο που είδα την πορτοκαλοκεραμιδί φανέλα δαγκώθηκα,ωρε που πάμε ρε σκέφτηκα, έχει κάτι μίζερο αυτή η φανέλα! Περιμένω τούφες απο μαλλιά παικτών της Κόλο Κόλο να αιωρούνται, τον Τρομπιάνι να φτύνει τον επόπτη και να βλέπει το υπόλοιπο κρεμασμένος στα κάγκελα των φανατικών,και μετα το 1-0 να σφανδάζουμε, με το που νιώσουμε αεράκι,στα γρασίδια. Να μην δώσει λίγο Αργεντίνικο τόνο ο κόουτς; Μήπως κάτσει να το δει και ο Φίλλιπας που είναι εθισμένος σε τέτοια μεταμεσονύκτια δίωρα!

θα κανω εμετο και μονο που το σκεφτομαι :p

Achlatlis
11/03/2014, 19:37

Μ' αρέσει το σενάριο, πολύ μ' αρέσει..χεχε

Achlatlis
11/03/2014, 19:43

Βασικά, νομίζω το είδες το όνειρο Κώστα :) χαχα. Ελα, πάρε γεύση από Τρομπιάνι στην περουβιανή λίγκα.
http://www.youtube.com/watch?v=HDm1JE8wIbU

Kostas Ketseris
11/03/2014, 21:31
Βασικά, νομίζω το είδες το όνειρο Κώστα :) χαχα. Ελα, πάρε γεύση από Τρομπιάνι στην περουβιανή λίγκα.
Δεν το πιστεύω, χαχαχαχα,αυτό ακριβώς περιμένω!!!!!!!!!