PDA

View Full Version : Αυστραλία 24-25-26/1/2014

manos
21/01/2014, 14:56
Εγινε και αυτό.... πήρε την πρώτη νικη η Χαρτ και μπαίνει σε άλλη φάση η a-league :)

Στην αγωνιστική που έρχεται έχουμε σετ με μεγάλα ανοίγματα νομίζω. Δεν ξέρω αν θα βγει σε καλό αύτο αλλά σίγουρα βοηθάει να γίνει παιχνίδι με μεγάλες αποδόσεις

Αυτά που μου έκαναν μπαμ στο μάτι είναι τα διπλά σε Φινιξ και Σίδνει. Χωρίς να έχω διαβάσει τίποτα ακόμα για νέα, απουσίες κτλ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πληρώνουν τόσο.

Το ντέρμπι αναμεσα στους Μάρινερς και τους Τζέτς μου περνάει αδιαφορο.

Δικαιος ο άσσος της Αδελαιδας, όπου για να πω την αλήθεια τον περιμενα μαξ στο 1,70. Κέρδισε όμως η Χαρτ και λένε ασε μην κάνει κανα κουλό :P

Στο Γουόντερερς-Περθ σίγουρα δεν πάμε στον άσσο αλλά και αυτό το Περθ ρε γαμώτο δεν το έχω ικανό. Το είδα κόντρα στο Μπρισμπειν με παίχτη παραπάνω και δεν μπορούσε να κάνει τελική. Το 7,50 πάντως είναι τεράστιο και δεν το σβήνω έτσι εύκολα

Με σειρά προτεραιότητας βάζω πρώτα Φίνιξ, μετά Σίδνει και τελευταίο το Περθ. Θα ψαχτώ και λίγο με τα οβεράκια μπας και κάνω καμία δυάδα

Υ.Γ. Γράφω ξανά ότι δεν έχω δει τίποτα ακόμα για απουσίες κτλ. Ελπίζω να μην έχουμε δυσάρεστες εκπλήξεις.

Υ.Γ.2 Το σίγουρο είναι ότι δεν παίζει ο Μπερίσα καθώς έφαγε κόκκινη στο προηγούμενο μάτς κόντρα στο Περθ. Καλό αυτό για την αμυνα μας :cool:

norwichfan
22/01/2014, 09:58
Υ.Γ.2 Το σίγουρο είναι ότι δεν παίζει ο Μπερίσα καθώς έφαγε κόκκινη στο προηγούμενο μάτς κόντρα στο Περθ. Καλό αυτό για την αμυνα μας :cool:

Ο παιχταράς από του χρονου θα τα καρφωνει με την φανελα της Βικτορυ :)

Δεν επιασαν τοπο τα παρακαλια του Μπρισμπειν για αλλαγη των κανονισμων στο σαλαρι καπ, οποτε ηταν αναμενομενο να φυγει στο τελος της χρονιας. Οι μονες ομαδες που μπορουσαν να πληρωσουν το συμβολαιο του ηταν το Σιδνει κ η Βικτορυ...

norwichfan
23/01/2014, 08:51
Θα δουμε κανα Τζεκο του χρονου στη Μελβουρνη :cool:

http://www.footballaustralia.com.au/news-display/ffa-approves-melbourne-heart-license-acquisition/83934

http://www.footballaustralia.com.au/news-display/manchester-city-to-acquire-melbourne-heart/83937

manos
23/01/2014, 17:20
χα χα!!

θα μας στείλουν δανεικό τον λεσκοτ μιας και θέλουν να τον σουτάρουν :p

manos
23/01/2014, 17:33
Επειδή κ@...βλ....σε στις ομοσπονδίες της Χιλης και της Κοστα Ρικα να παίξουν φιλικό σήμερα θα παίξουμε κόντρα στο Μπρισμπειν χωρίς τους δυο Κοσταρικανούς

Ντόρτι έφαγε η Κοστα Ρικα....ετσι για να μάθουν :P

Ειχα σκοπό να ασχοληθώ σοβαρά με το αυριανό αλλά τώρα φρέναρα. Θα κάνω ένα πολύ χαλαρό μπετ στο dnb και τίποτα παραπάνω.

Ακόμα και με τις απουσίες νομίζω ότι μπορούμε το αποτέλεσμα. Οτι θα δημιουργήσουμε φάσεις νομίζω είναι δεδομένο...ελπίζω και η αποτελεσματικότητα από το μάτς με την Βικτορι και μετά να θεωρείται δεδομένη

Το Μπρισμπειν καλό, χρυσο αλλά κακά τα ψέμματα με την διαφορά που έχει πάρει πολλά μάτς τα αντιμετωπίζει πολύ χαλαρά και την πατάει. Όχι ότι τελείωσε η πρώτη θέση αλλά βλέπει ότι οι υπόλοιποι δεν μπορούν....
Η απουσία του Μπερίσα για εμένα μετράει πολύ και σίγουρα περισσότερο από τις δικές μας. Έχει παίχτες για να τον αντικαταστησουν αλλά δεν έχουν το ίδιο "βαρος". Ο Αλβανός είναι σημείο αναφοράς στην επίθεση και ειδικά σε τέτοια μάτς το Μπρισμπειν τον έχει αναγκη.

Περιμένω ανοιχτό ματς, έως πολύ ανοιχτό. Οι δύο ομάδες είναι ικανοτατες μπροστά και μου φαίνεται τεράστιο το 6,50 στο διπλό. Επειδή όμως φρέναρα λίγο με τις απουσίες το πήγα σε dnb και με μικρότερο ποντάρισμα από ότι είχα αποφασίσει :P (Ειμαι λίγο κότα...)

norwichfan
24/01/2014, 09:40
Το διπλο στο Σιδνευ χωρις Hernandez το χαμε κανει ;) Βεβαια τωρα δεν θα ναι κ ο Cunningham αλλα δεν μασαμε!! Εδώ θα λειπει ολόκληρος Μπερισα από το Μπρισμπειν!!

Ένα ακομη στοιχειο που με κανει να παω στο διπλο, είναι ότι οι Νέο Ζηλανδοι παιζουν σε μεγαλο βαθμο όπως η Αδελαιδα, η οποια πριν 2βδομαδες με τ'αμουστακα εκανε πλακα μεσα στο Μπρισμπειν.

Το θεμα τωρα είναι πας με το καθαρο διπλο ή με dnb??

Το κερμα εδειξε dnb :cool:

1 Ουέλινγκτον Φοίνιξ Μπρίσμπεϊν Ρόαρ v Ουέλινγκτον Φοίνιξ
(Ισοπαλία Όχι Στοίχημα) 24/01/2014 Κανένα 5.00 Ανοικτό

Παιξε για τον κοσμο σου, που χρονια τραγουδα :cool:

http://www.youtube.com/watch?v=zhG5VLbqOCM

payback
24/01/2014, 12:41
Έγραψε το 1ο για Φοινιξ :)

payback
24/01/2014, 12:52
Tρομερό σουτ για Μπρισμπειν στα χασομέρια ,ευτυχώς βρήκε δοκάρι ,μόλις έφτασε και εφημερίδα στα χέρια μου με δισέλιδο Νίκου οπότε κλείνω και το Link :P

kostasdim71
25/01/2014, 02:23
μπαίνει και στον οπαπ το πρωτάθλημα αυστραλίας :p
μεγάλες στιγμές!

norwichfan
25/01/2014, 05:03
Τι λες τωρα?? :cool::cool:

manos
26/01/2014, 15:10
Χωρίς λογια :)

Melbourne Victory 0

Sydney FC 5 (Despotovic 11', Del Piero 20' (p), 54', Ryall 24', Carle 87')