PDA

View Full Version : Αυστραλία 2013-2014!!!!!!!!!!!!!!!

manos
04/10/2013, 10:59
Την άλλη Παρασκευή αρχίζει το απόλυτο πρωτάθλημα της A-league :)

Ανοίγω από τώρα το τόπικ και έχω σκοπό να ανεβάσω σιγά σιγά μέχρι την άλλη Παρασκευή μεταγραφές, νέα κτλ για τις ομάδες και για το τι περιμένουμε από αυτές φέτος!!!

M0nt0ya
04/10/2013, 12:07
Άντε να δούμε.....περιμένω με μεγάλη ανυπονοσία !

Καλη αρχή φίλε.

deadpiece
04/10/2013, 16:08
+++ και εδω περιμενω αχορταγα... εχει και σχετικα καλο ωραριο η αυστραλια, με το που ξυπνησεις, τσαπ, ριχνεις και ενα μπετακι για να παει καλα η μερα :d

manos
04/10/2013, 16:26
χε χε!!! ελπίζω να πάμε καλά και φέτος.

γενικά είναι ένα πρωτάθλημα που έχει στοιχηματικές ευκαιρίες. βέβαια εκεί που νομίζεις ότι το έχεις στρώσει στην γυρνάει εντελώς. πέρσι για αυτό το παράτησα στοιχηματικά προς το τέλος.

άντε να δούμε τι θα δούμε φέτος :)

με ντελ πιέρο ξεκινάμε την άλλη παρασκευή :p

norwichfan
04/10/2013, 16:32
Περιμενω αφιερωμα στην ομαδαρα... :p

Αν και ξερω οτι λογικα κ φετος τελευταιοι θα βγουμε :cool:

manos
04/10/2013, 16:34
θα φέρει τα πάνω κάτω η ομάδα φέτος και θα μπει πλει-οφ...μετά όλα γίνονται :p

norwichfan
04/10/2013, 16:37
In Manny We Trust :cool::cool:

manos
07/10/2013, 15:29
Καλησπέρα :)

Αρχίζω σήμερα με τις δυνατότερες μεταγραφές που έγιναν για τις ομάδες της Αυστραλίας αυτή την μεταγραφική περίοδο κατά την δικιά μου γνώμη

Υ.Γ. Αν ξεχάσω κατι ή δεν δώσω σημασία σε κάποια μεταγραφή ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη :cool:

manos
07/10/2013, 16:04
Μελβουρν Χαρτ

Κιούελ και Ενχελαρ οι μεταγραφές αεροδρομιου :)
Έφερε επισης αυτόν εδώ τον κύριο που περιμένουν να βοηθήσει http://en.wikipedia.org/wiki/Patrick_Kisnorbo
Κρέμασε τα παπούτσια του ο Φρεντ η παιχτάρα. Έχασε τον σημαντικό Τάντιτς

Σεντραλ Κοουστ Μάρινερς

Φλόρες
Ο Μακμπριν είναι δανεικός στα Εμιράτα νομίζω και θα επιστρέψει στις 30 Οκτώμβρη

Αδελαϊντ Γιουν

Τίποτα το ιδιαίτερο από ότι είδα. Έφερε 2 Ισπανούς και έχει πλέον Ισπανό προπονητή. Αναμένω διαφορετικό αγωνιστικό στυλ σε σχέση με πέρσι. Εδώ είναι ο νέος προπονητής http://en.wikipedia.org/wiki/Josep_Gombau
Εφυγε ο Βίντοσιτς ο οποίος όσο κράξιμο και να είχε φάει πέρσι ήταν σημαντικός

Μπρισμπειν

Λιαμ Μίλλερ (θα βοηθήσει αρκετά νομίζω) και Ντιογκο Φερειρα

Βικτορι

Κοντρέρας, Μπαρμπαρούση και Τροισι ( Ο Κοντρέρας αν δεν πάει για τουρισμό θα βοηθήσει αρκετα την προβληματική άμυνα της Βίκτορι)
Σημαντικό είναι ότι έμεινε ο Μιλιγκαν. Έχασε όμως δυο σημαντικές επιθετικές μονάδες, τον Ροχας και τον Φλόρες

Τζετς

Τίποτα το ιδιαίτερο νομίζω. Μόνο ο Γκιμπς από τους Γουόντερερς μου λέει κάτι

Περθ

Ανέβασε 3 πιτσιρικάδες, πήρε τον Εντουαρντς από την Ρέντινγκ και τον Μακλαρεν από την Μπλάκμπερν. Νεανική ομάδα από ότι διαβάζω. Θα φανεί νομίζω η απουσία του Μίλλερ που πήγε στο Μπρισμπειν.

Σίδνει

Πήρε τον Γκαρσία από την Χαρτ ο οποίος μπορεί να βοηθησει.Επίσης απέκτησε τον έμπειρο Μπογιτς από τους Μάρινερς και τον Matthew Jurman από το Μπρισμπειν

Φινιξ

Πήρε τον Ιταλιάνο στο τέρμα από το Περθ για μπακ-απ. Επίσης πήρε και τον πιτσιρικά Ριτσι Καϊρα από τους Γουόντερερς ο οποίος δεν είχε πολλές συμμετοχές πέρσι.
Εκανε ακόμα 4-5 μεταγραφές παιχτών που δεν έχω άποψη :)

Γουόντερερς

Έχασε τον Κρεσινγκερ ο οποίος δεν σκόραρε πολύ πέρσι αλλά ήταν σημείο αναφοράς στην επίθεση. Απέκτησαν τον έμπειρο Χεφερμαν
Πάνω κάτω στα ίδια δηλαδή.

manos
07/10/2013, 16:10
Πολύ επιγραμματικά αυτά. Ελπίζω να βρω χρόνο να γράψω κάποια πράγματα για κάθε ομάδα ξεχωριστά μέχρι την Παρασκευή.

Σε γενικές γραμμές πάντως η Βίκτορι φέτος θέλει να χτυπήσει τον τίτλο. Μάρινερς και Γουόντερερς θα χτυπήσουν στα σίγουρα και αυτές το πρωτάθλημα. Η Χαρτ θέλει να είναι η ευχάριστη έκπληξη. Σίδνει έχει φιλοδοξίες αλλά δεν ξέρω τι θα παρουσιάσει. Μπρισμπέιν μεγάλα λόγια αλλά θα δούμε. Αδελαϊντ νέα φιλοσοφία αναμένω η οποία δεν ξέρω αν θα βγει. Περθ-Τζετς-Φινιξ νομίζω μια από τα ίδια :)

Armadoros
07/10/2013, 16:25
Μελβουρν Χαρτ

Κιούελ και Ενχελαρ οι μεταγραφές αεροδρομιου :)
Έφερε επισης αυτόν εδώ τον κύριο που περιμένουν να βοηθήσει http://en.wikipedia.org/wiki/Patrick_Kisnorbo
Κρέμασε τα παπούτσια του ο Φρεντ η παιχτάρα. Έχασε τον σημαντικό Τάντιτς

Μωρή ασθένεια Κισνόρμπο, εκεί πήγες;;;;
Ελπίζω να τον έχουν γυρίσει πια σε στόπερ, γιατί ο καημενούλης, από Χαρτς πάλευε να αποδείξει ότι δεν μπορεί να τρέχει πάν-κάτω...

deadpiece
07/10/2013, 16:31
Ποσο καιρο ασχολεισαι με Αυστραλια Μανο? Θα ηθελα αν μπορουσες και ασχολεισαι καμποσο καιρο να μας πεις την λογικη του πρωταθληματος. Πχ, οι μπομπες εμφανιζονται τακτικα? Τα φαβορι σε γενικες γραμμες πως συμπεριφερονται? κλπ κλπ Θα βοηθουσε αρκετα φιλε τουλαχιστον εμενα που η μονη επαφη μου με την Αυστραλια ειναι τα γκολ μετα το 75' στα περιφερειακα ^^

norwichfan
07/10/2013, 16:32
Παλι στο τζαμπα θα την βγαλουμε :p

Εφυγε ο Σερεπισος(μεγαλη μαφια, ελληναρα με τα ολα του :cool:) κ κατρακυλαμε

Ειδα οτι δεν ειναι πλεον στον παγκο ο Χερμπερτ,ο Μερικ που πηρε ειναι θρυλος στην Αυστραλια αλλα εχει να προπονησει 3χρονια ομαδα...

norwichfan
07/10/2013, 16:35
Ο Γκαμπαου της Αδελαιδας, ερχετε με τρομερες συστασεις απο το Χονγκ Κογκ(μη γελατε :p). Εκανε πολυ καλη δουλεια στην Kitchee :)

norwichfan
07/10/2013, 16:49
ποσο καιρο ασχολεισαι με αυστραλια μανο? θα ηθελα αν μπορουσες και ασχολεισαι καμποσο καιρο να μας πεις την λογικη του πρωταθληματος. πχ, οι μπομπες εμφανιζονται τακτικα? τα φαβορι σε γενικες γραμμες πως συμπεριφερονται? κλπ κλπ θα βοηθουσε αρκετα φιλε τουλαχιστον εμενα που η μονη επαφη μου με την αυστραλια ειναι τα γκολ μετα το 75' στα περιφερειακα ^^

Ειναι μια μικρογραφια του mls.αν εχεις ασχοληθει εστω κ λιγο με το αμερικανικο, προσαρμοζεσαι ευκολα στη λογικη. το μονο κακο ειναι οι ωρες των αγωνων(κατι βαρβαρα 8 το πρωι του σ/κ δεν παλευονται ).

Ειναι τελειως απροβλεπτο πρωταθλημα παντως, ολοι κερδιζουν ολους(μεχρι κ η Φινιξ κερδιζει εκτος εδρας φαντασου :cool: )

Armadoros
07/10/2013, 16:50
Αν έχει μπει το mls, μπήκε και το Τζαπάν, θαρρώ πως αυτό θα έπρεπε να είναι το επόμενο που θα έμπαινε στα κουπόνια...
Εχουν αντιγράψει σε πολλά το Νησί, σε άλλα το mls, αλλά, από οργάνωση δεν τα πάνε άσχημα...

deadpiece
07/10/2013, 16:53
Ειναι μια μικρογραφια του mls.αν εχεις ασχοληθει εστω κ λιγο με το αμερικανικο, προσαρμοζεσαι ευκολα στη λογικη. το μονο κακο ειναι οι ωρες των αγωνων(κατι βαρβαρα 8 το πρωι του σ/κ δεν παλευονται ).

Ειναι τελειως απροβλεπτο πρωταθλημα παντως, ολοι κερδιζουν ολους(μεχρι κ η Φινιξ κερδιζει εκτος εδρας φαντασου :cool: )

Κατι τετοιο φανταζομουν ρε γαμωτο χαχαχαχα Συνεπως κοιταμε προς οβερ μερια ετσι? :)

norwichfan
07/10/2013, 16:55
Κατι τετοιο φανταζομουν ρε γαμωτο χαχαχαχα Συνεπως κοιταμε προς οβερ μερια ετσι? :)

Μη παρασυρθεις ομως, το λεω γτ η ενασχοληση με τα τοπικα τους σου δινει αλλη εικονα :) Την ειχα πατησει στις αρχες που ειχα πρωτοασχοληθει γι'αυτο το λεω :cool: Στα τοπικα παιζουν χαντμπολ, στο εθνικο πρωταθλημα πολο :p

deadpiece
07/10/2013, 16:58
μη παρασυρθεις ομως, το λεω γτ η ενασχοληση με τα τοπικα τους σου δινει αλλη εικονα :) την ειχα πατησει στις αρχες που ειχα πρωτοασχοληθει γι'αυτο το λεω :cool: στα τοπικα παιζουν χαντμπολ, στο εθνικο πρωταθλημα πολο :p

τι να παρασυρθω ρε συ, μου κανες την καρδια περιβολι με την παρομοιωση σου :p τουλαχιστον εχουμε την ελπιδα οτι μπορουμε να βγαλουμε καμια μεγαλη βομβα του 6 οπως στον νεο κοσμο.... Το MLS το παρατησα τελειως γιατι ειναι τελειως random δεν υπαρχει λογικη (νταξει υπαρχει η λογικη του "εφοσον ειναι random τοτε αξιζει οτιδηποτε πανω απο 4" αλλα δεν με πολυενδιαφερει αυτη η λογικη).... Οι τυποι φτανουν στην περιοχη πανευκολα και μετα κοιτιουνται. . . .

norwichfan
07/10/2013, 16:59
Αν έχει μπει το mls, μπήκε και το Τζαπάν, θαρρώ πως αυτό θα έπρεπε να είναι το επόμενο που θα έμπαινε στα κουπόνια...
Εχουν αντιγράψει σε πολλά το Νησί, σε άλλα το mls, αλλά, από οργάνωση δεν τα πάνε άσχημα...

Εχουν ανεβει επιπεδο τα τελευταια χρονια. Αν τους εδιναν κ το Μουντιαλ, θα μπορουσε το πρωταθλημα τους να γινει ενα απο τα καλυτερα εκτος Ευρωπης. Τους το φαγαν ομως τα πετρελαια

Armadoros
07/10/2013, 17:14
23 στα 135 περσινά ματς, είχαν αποτέλεσμα με απόδοση άνω του 3,00, εξαιρώντας τα Χ. Τα 8 ήταν άνω του 4,00.
Από τα ματς του 1,60 και κάτω, πέρασαν 13 από τα 19.

manos
07/10/2013, 17:18
αναψε η κουβέντα :) χε χε!!!

όντως φάνη αλλάξατε και προπονητή :)

φιλλιπε πέρσι άρχισα να ασχολούμαι σοβαρά με την αυστραλία. συμφωνώ με αυτό που λέει ο φάνης ότι δεν έχει σχέση με τα τοπικά (με αυτά φέτος ασχολήθηκα πρώτη φορά :p). σε γενικές γραμμές είναι πρωτάθλημα που τα αουτσαϊντερ έχουν νορμάλ συμπεριφορά. το καλό είναι ότι οι μπουκ στο πρώτο άνοιγμα των αποδόσεων κάνουν συχνά λαθάκια και εκεί μπορούμε να χτυπήσουμε νομίζω. επίσης από όσο παρατήρησα πέρσι, αλλά κάνοντας και ένα φλας μπακ στα πρηγούμενα με την βοήθεια των στατιστικών κτλ, όλες οι ομάδες χτυπάνε κάποια καλά διαστήματα μέσα στο πρωτάθλημα. σπανια θα υπάρχει κάποιο καράμπαζο. οι διαφορές δεν είναι τόσο μεγάλες οπότε αν μια ομάδα χτυπήσει φορμούλα τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο

δημήτρη μακάρι να μπει στο κουπόνι του οπαπ γιατί αν μας κόψουν το ιντερνετικό στοίχημα πρέπει κάπου να ελπίζουμε :p

manos
07/10/2013, 17:20
23 στα 135 περσινά ματς, είχαν αποτέλεσμα με απόδοση άνω του 3,00, εξαιρώντας τα Χ. Τα 8 ήταν άνω του 4,00.
Από τα ματς του 1,60 και κάτω, πέρασαν 13 από τα 19.

Ενδιαφέρον αυτό :)

Armadoros
07/10/2013, 17:22
Εχουν ανεβει επιπεδο τα τελευταια χρονια. Αν τους εδιναν κ το Μουντιαλ, θα μπορουσε το πρωταθλημα τους να γινει ενα απο τα καλυτερα εκτος Ευρωπης. Τους το φαγαν ομως τα πετρελαια

Πάντως, με εξαίρεση τη Μελβούρνη, καμία άλλη δεν έχει 20 χιλιάδες σε μ.ο., και η Μελβούρνη είναι 4-5 μύρια σε πληθυσμό.
Οι 5 ομάδες έχουν κάτω από 10 χιλιάδες κόσμο.

Το afl του... ράγκμπι, έχει 32.000 μ.ο. σε κόσμο ανά παιχνίδι!

manos
07/10/2013, 17:27
ερχεται τριτοτεταρτο το ποδόσφαιρο για τον αυστραλό αλλά έχω την αίσθηση, χωρίς να το βασίζω κάπου, ότι σιγά σιγά θα αυξάνεται ο αριθμός των φιλάθλων. βασικά όσο έχω ασχοληθεί βλέπω ότι το προσέχουν πάρα πολύ και γενικά υπάρχει μεγάλη οργάνωση.

πάγκους βέβαια δεν έχουν....στα περισσότερα γήπεδα παίζει πλαστική καρέκλα :p

manos
07/10/2013, 17:28
Τι θα γίνει ρε Παναχαική θα μας βάλεις κανένα γκολ??? Μπαζάκια είμαστε

Armadoros
07/10/2013, 17:31
Ενδιαφέρον αυτό :)

Για να πιάσουμε και όλα τα αουτσάιντερ που πέρασαν, θεωρώντας ως αουτσάιντερ αυτά με την οριακή απόδοση του 2,60 και άνω, έχουμε 34 άσους ή διπλά να περνούν με αυτή την απόδοση. 34 στα 135. we are getting there...

manos
07/10/2013, 17:33
Δημήτρη οι αποδόσεις αυτές είναι με το άνοιγμα των αποδόσεων ή στο κλείσιμο ή ένας μέσος όρος??

manos
07/10/2013, 17:37
Δημήτρη οι αποδόσεις αυτές είναι με το άνοιγμα των αποδόσεων ή στο κλείσιμο ή ένας μέσος όρος??

Ρωτάω γιατί μου ήρθε στο μυαλό το περσινό Χαρτ-Αδελαϊντ. Οι μπουκ άνοιξαν τον άσσο αουτσάϊντερ, που ήταν τεράστιο βάλιου καθώς η Χαρτ είχε δυνατή έδρα και η Αδελαιντ ήταν στην χειρότερη φάση του πρωταθλήματος. Την ημέρα του αγώνα είχε περάσει φαβορί η Χαρτ

manos
07/10/2013, 17:38
Ρωτάω γιατί μου ήρθε στο μυαλό το περσινό Χαρτ-Αδελαϊντ. Οι μπουκ άνοιξαν τον άσσο αουτσάϊντερ, που ήταν τεράστιο βάλιου καθώς η Χαρτ είχε δυνατή έδρα και η Αδελαιντ ήταν στην χειρότερη φάση του πρωταθλήματος. Την ημέρα του αγώνα είχε περάσει φαβορί η Χαρτ

Αυτό για παράδειγμα μετράει στα αουτσάϊντερ ή όχι??

Armadoros
07/10/2013, 17:44
Θεωρητικά στο κλείσιμο.
Τα early odds είναι πολύ δύσκολο να τα βρούμε. Και φυσικά, με την παρουσία τόσων εταιριών, θα πρέπει να είμαστε πραγματικά εκλεκτικοί με το τι θεωρούμε early odds. Π.χ., για μένα, early odds είναι αυτό που βγάζουν scotbet, jennings, hill, mcbookie (δηλαδή ο Chandler), ladbrokes, coral ως πρώτη απόδοση, και ως εκεί.

Για να γυρίσουμε στην Αυστραλία, ο μ.ο. των 34 αουτσάιντερ που πέρασαν είναι στο 3,69. Καθόλου κακό.
Προσεγγίζει νησιώτικες λίγκες.

Armadoros
07/10/2013, 17:46
Αυτό για παράδειγμα μετράει στα αουτσάϊντερ ή όχι??

Αυτά, τα χάνουμε!

manos
07/10/2013, 17:48
Κατάλαβα Δημήτρη. Απλα το ρώτησα γιατί πολλές φορές θυμάμαι οριακά σετ που γύρισαν στην πορεία για αυτό το λέω

manos
07/10/2013, 17:52
Οπως βλέπω την πρώτη αγωνιστική θα ξεκινήσουμε με το διπλό στο ντέρμπι της Μελβούρνης :P Από νωρίς στα ζόρικα :cool:

Armadoros
07/10/2013, 17:56
Θεωρητικά, στον betexplorer μπορείς να βρεις αποδόσεις ανοίγματος, αλλά μιλάμε για δουλειά ωρών.

Και, ασφαλώς, έχουμε να κάνουμε και με μια αγορά στο online στα 5-6 δισ. ευρώ, όπου πολλοί ευρωπαίοι γίγαντες επένδυσαν και επενδύουν (hill, intralot, betfair, paddy, 365, και εδώ και κάνα μήνα μπήκε γερά και η lads!)...

manos
07/10/2013, 17:59
Κατάλαβα! Χαος ;) χα χα χα!!!

Armadoros
07/10/2013, 18:07
Αν, όμως, το γουστάρεις πολύ Μάνο, και παίζεις σταθερά, μην το αφήσεις. Ρίξε μελέτη και στα early odds, φτιάξε τους πίνακές σου, ποτέ δεν ξέρεις... μπορεί να μεγαλώσεις το profit σου.

norwichfan
07/10/2013, 18:08
ερχεται τριτοτεταρτο το ποδόσφαιρο για τον αυστραλό αλλά έχω την αίσθηση, χωρίς να το βασίζω κάπου, ότι σιγά σιγά θα αυξάνεται ο αριθμός των φιλάθλων. βασικά όσο έχω ασχοληθεί βλέπω ότι το προσέχουν πάρα πολύ και γενικά υπάρχει μεγάλη οργάνωση.

πάγκους βέβαια δεν έχουν....στα περισσότερα γήπεδα παίζει πλαστική καρέκλα :p

Αλλη φαση σε πλαστικη καρεκλα κατω απο τον φοινικα κ στα 100 μετρα παραλια :p

Central Coast Mariners φαση :cool:

norwichfan
07/10/2013, 18:12
Αν, όμως, το γουστάρεις πολύ Μάνο, και παίζεις σταθερά, μην το αφήσεις. Ρίξε μελέτη και στα early odds, φτιάξε τους πίνακές σου, ποτέ δεν ξέρεις... μπορεί να μεγαλώσεις το profit σου.

Ετοιμαστε του γραφειο :);)

Armadoros
07/10/2013, 18:15
Παααααααααααααααα! Ηττα!
Κάτι τέτοιες ώρες αισθάνομαι μαλ*** που το κοντινότερο δικό μου είναι το Μέθιλ, δίπλα στα φουγάρα.

http://canmore.rcahms.gov.uk/images/l/DP042559/

Armadoros
07/10/2013, 18:16
Ετοιμαστε του γραφειο :);)

Κάμποσοι ξεκίνησαν έτσι!!! ;)

manos
07/10/2013, 18:17
χα χα!!!

manos
07/10/2013, 18:44
ξέχασα να γράψω ότι οι τζετς απέκτησαν τον νειθαν μπερνς...τον γνωστό :p

manos
07/10/2013, 18:47
Από τους Μάρινερς έφυγε και ο Ιμπινι

Απώλεια μεγάλη

manos
07/10/2013, 18:49
Από τους Μάρινερς έφυγε και ο Ιμπινι

Απώλεια μεγάλη

Κρέμασε και τα παπούτσια του ο μεγάλος Ολλανδός (Patrick Zwaanswijk)

Υ.Γ. Μας βλέπω για Γουόντερερς το Σάββατο :)

norwichfan
07/10/2013, 19:02
ξέχασα να γράψω ότι οι τζετς απέκτησαν τον νειθαν μπερνς...τον γνωστό :p

Εφυγαν ο Ροχας κ ο Φλορες κ ηρθαν ο Μπερνς κ ο Μπαρμπαρουσης...

Αρχιζω να αναθεωρω για το επιπεδο του πρωταθληματος :p:cool:

manos
07/10/2013, 19:02
Ο Ενχελαρ έσπασε το πόδι του στο πρώτο μάτς που έπαιξε. Φιλικό με το Μπρισμπειν και η μεταγραφή αεροδρομίου πήγε στα σκουπίδια

Στα 34 δυσκολα τα πράγματα για τον Ορλάντο. Θα γυρίσει λογικα αλλά πως θα είναι κανείς δεν ξέρει. Κρίμα για την Χαρτ και για τον ιδιο τον παίχτη

manos
07/10/2013, 19:03
εφυγαν ο ροχας κ ο φλορες κ ηρθαν ο μπερνς κ ο μπαρμπαρουσης...

αρχιζω να αναθεωτω για το επιπεδο του πρωταθληματος :p:cool:

ο φλόρες δεν έφυγε. πήγε στους μαρινερς :p

norwichfan
07/10/2013, 19:05
ο φλόρες δεν έφυγε. πήγε στους μαρινερς :p

Α τωρα το δα, νομιζα εφυγε κ αυτος στο εξωτερικο :)

g_laz
07/10/2013, 19:08
Ο Ενχελαρ έσπασε το πόδι του στο πρώτο μάτς που έπαιξε. Φιλικό με το Μπρισμπειν και η μεταγραφή αεροδρομίου πήγε στα σκουπίδια

Στα 34 δυσκολα τα πράγματα για τον Ορλάντο. Θα γυρίσει λογικα αλλά πως θα είναι κανείς δεν ξέρει. Κρίμα για την Χαρτ και για τον ιδιο τον παίχτη

Πω πω ο ένχελααρ εκεί παίζει ε? Αντε να επανέλθει τώρα...

manos
07/10/2013, 19:12
Η Χαρτ πήρε και αυτόν εδώ τον κύριο

http://www.youtube.com/watch?v=O83e-_rHiA8

Δεν ξερω τι θα προσφέρει, πάντως είναι άξιο αναφοράς:)