PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Διπλασιασμος Κεφαλαιου

marvin
18/03/2013, 18:29
Καλησπερα σε ολα τα μελη του φορουμ. Εχω αρχισει ενα συστημα το οποιο παιζω στον Οπαπ με μικρο κεφαλαιο (10 ευρω) και εχω ως στοχο να διπλασιασω το κεφαλαιο μου σε 14 δελτια.Η μινιμουμ αποδοση που μπορω να παιζω ειναι 3 και προυποθεση ειναι να πιανω 1 στα 5 δελτια τουλαχιστον.Αν χασω 5 σερι δελτια χανω ολο το κεφαλαιο.Αν σε 14 δελτια πιανω τουλαχιστον 1 στα 5 θα εχω φτασει τα 20 ευρω που ειναι και ο στοχος μου.Ειμαι στο 8 βημα αλλα εχω χασει 3 σερι δελτια και βρισκομαι ισως στο πιο κρισιμο σημειο.Οριστε και το πινακακι του excel για να καταλαβαινομαστε καλυτερα.http://prntscr.com/wufco

Ευπροσδεκτη καθε προταση για το πως μπορω να βελτιωσω το συστημα μου:)

marvin
18/03/2013, 20:26
Ξεχασα να αναφερω οτι το πονταρισμα αυξανεται μετα απο ενα χαμενο βημα αναλογως σε ποιο βημα εισαι.Ας πουμε αν χασω και το επομενο δελτιο θα κανω ολ ιν το το κεφαλαιο που μου εχει απομεινει για να φτασω περιπου τα 17 και μετα θα αρχισω με 60 λεπτα.Πονταρουμε δηλαδη με γεωμετρικη προοδο.

stuff
19/03/2013, 11:00
Το τελευταίο μαξιλάρι μπορείς να το σπάσεις σε δύο δελτία για να μη χάσεις όλο το κεφάλαιο

Sinakos
19/03/2013, 11:41
Καλημέρα. Αν σου πάνε όλα στραβά και χάσεις τα επόμενα 2-3, τι πλάνο θα ακολουθήσεις ; Σταματάς ή ξαναβάζεις κεφάλαιο ; Θέλει γερό στομάχι και κάβα αυτό το ποντάρισμα γιατί μπορεί να σε πάει τρένο η αστοχία. Την έχω πατήσει, παίζοντας ουσιαστικά χωρίς κάβα αλλά σε κάποια στιγμή έφτασα στο αμήν. Και βγαίνει διπλασιασμός κεφαλαίου με 20% επιτυχία σε 14 προσπάθειες ;
Αυτό που θα άλλαζα είναι το γεγονός που κυνηγάω. Θα ήταν σταθερά το ίδιο και σε απόδοση στο 3,00. Τις ισοπαλίες μιας συγκεκριμένης ομάδας δηλαδή, κάπου εκεί δίνει το Χ. Αλλά παίζοντας ΟΠΑΠ καταλαβαίνω πως αυτό δεν γίνεται, και κυνηγάς διαφορετικές 3άδες ή δυάδες κάθε φορά.

Αν είναι θα επανέρθω για να παραθέσω κάποια παραδείγματα ομάδων της β' Γαλλίας φέτος, τι θα κερδίζαμε ή χάναμε, παίζοντας με το σύστημα που λες, με βάση τα ως τώρα αποτελέσματά τους αν κυνηγούσαμε τα Χ τους, ώστε να είμαστε κοντά στο 3,00 σε απόδοση. Με γεωμετρική πρόοδο στο ποντάρισμα, ανεβαίνοντας όταν χάνουμε και παίζοντας με δύο τρόπους (αμυντικός και επιθετικός) όταν κερδίζουμε. Αλλά σίγουρα θέλει φαρδιά τσέπη αυτός ο τρόπος παιχνιδιού.

marvin
19/03/2013, 12:48
Καλησπερα φιλε σινακο.Κοιτα εγω το συστηματακι αυτο το επελεξα γιατι μπορεις να διπλασιασεις το κεφαλαιο γρηγορα.Αν αποτυχει θα ψαξω για καποιο αλλο συστημα ή μπορω να αυξησω τα μαξιλαρια και αντι για 5 να τα κανω 6-7 αλλα θεωρω οτι αν βαλεις πολλα μαξιλαρια χρειαζεται να εχεις και μεγαλυτερο κεφαλαιο για να εισαι πιο σιγουρος.Στα 10 ευρω δε νομιζω οτι ειχε νοημα να βαλω 7 μαξιλαρια.Μπορω ακομα και τωρα να αρχισω νεο συστημα αφου ειμαι στα λεφτα μου και να μην συνεχισω στα παρακατω βηματα γιατι οπως λες αν τα χασω εχω χασει το κεφαλαιο.Αν παρολ' αυτα κερδισω το συστημα θα φτασω τα 20 ευρω και μετα θα διαχειριστω οπως θελω την οποια καβα.Οσο για το αν γινεται σε 14 προσπαθειες διπλασιασμος με 20% επιτυχια γινεται γιατι οσο χανεις αυξανεις το πονταρισμα και η μινιμουμ αποδοση ειναι 3 δεν ειναι πολυ μικρη οπως θα ηταν αν πονταρα ματς του 1,5.Οσο για αυτο που λες για ΟΠΑΠ ισχυει.Σε ευχαριστω πολυ

marvin
19/03/2013, 12:49
Το τελευταίο μαξιλάρι μπορείς να το σπάσεις σε δύο δελτία για να μη χάσεις όλο το κεφάλαιο

Μπορεις να μου εξηγησεις λιγο πως γινεται αυτο, με τι αποδοσεις το καθε δελτιο και τι πονταρισματα;

MARSEILLE
19/03/2013, 13:43
http://forum.matchmoney.com.gr/showthread.php/2425-%CE%91%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CF%85%CE%B8%CE%AF%C E%B1-%CE%A6%CE%B9%CE%BC%CF%80%CE%BF%CE%BD%CE%AC%CF%84%C F%83%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%A3%CF%84%CE%BF%CE%AF%CF%87%CE%B7%CE%BC%CE%B1?d aysprune=-1

μπες διάβασε και αυτό,ίσως σε βοηθήσει.

marvin
19/03/2013, 17:03
http://forum.matchmoney.com.gr/showthread.php/2425-%ce%91%ce%ba%ce%bf%ce%bb%ce%bf%cf%85%ce%b8%ce%af%c e%b1-%ce%a6%ce%b9%ce%bc%cf%80%ce%bf%ce%bd%ce%ac%cf%84%c f%83%ce%b9-%ce%ba%ce%b1%ce%b9-%ce%a3%cf%84%ce%bf%ce%af%cf%87%ce%b7%ce%bc%ce%b1?d aysprune=-1

μπες διάβασε και αυτό,ίσως σε βοηθήσει.
κατι παρομοιο μου φανηκε και αυτο αν και χαθηκα λιγο με τους αριθμους :p αν και στο συστημα που παιζω υπαρχει αλγοριθμος και εκει που σου βγαζει αυτος το πονταρισμα αναλογα σε ποιο βημα εισαι και ποσο κεφαλαιο εχεις και μπλεκονται και δεκαδικοι(οχι τιποτα ιδιαιτερο)παντως αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι πρπει ο καθενας να βρει το συστημα που του ταιριαζει με την καταλληλη αποδοση στην οποια θα εχει τις απαιτουμενες επιτυχιες.πρεπει να εχει και τις καταλληλες σωστες προβλεψεις ομως γιατι αλλιως... και πανω απο ολα πειθαρχια και υπομονη

stuff
19/03/2013, 21:35
Μπορεις να μου εξηγησεις λιγο πως γινεται αυτο, με τι αποδοσεις το καθε δελτιο και τι πονταρισματα;
ιδιες αποδόσεις όπως και πριν, αντί να κάνεις μιά τελευταία προσπάθεια το τελευταίο μαξιλάρι το σπας σε δύο δελτία ίδιων απδόσεων αλλά με διαφορετικές επιλογές σημείων για κάθε δελτίο

marvin
20/03/2013, 12:20
ιδιες αποδόσεις όπως και πριν, αντί να κάνεις μιά τελευταία προσπάθεια το τελευταίο μαξιλάρι το σπας σε δύο δελτία ίδιων απδόσεων αλλά με διαφορετικές επιλογές σημείων για κάθε δελτίο
Σωστα σε ευχαριστω πολυ γιατι ετσι μπορεις να σωσεις μεγαλο μερος του κεφαλαιου σου

marvin
23/03/2013, 10:51
http://prntscr.com/xgmcy Ρισκαρα και εχασα ολο το κεφαλαιο αφου οι τελευταιες επιλογες μου ηταν τραγικες.Ακομα και αν το εσπαγα σε 2 δελτια θα εχανα και το αλλο αφου ουτε τα υπολοιπα περασαν.Επρεπε να ειχα βαλει περισσοτερα μαξιλαρια αλλα βιαστηκα και εφαγα τα μουτρα μου.

EmperorPenguin
23/03/2013, 11:27
Ένα διάστημα έπαιζα με δύο φίλους μου διπλασιασμό κεφαλαίου ως εξής. Ξεκινήσαμε με 10 € έκαστος, 30€ δηλαδή αρχικό κεφάλαιο. Παίζαμε από 1 ως 3 διπλές ευκαιρίες που να διπλασιάζουν τουλάχιστον το ποντάρισμα. Ο στόχος ήταν απλός. Τα 30€ να γίνουν 60€, τα 60 μετά 120, τα 120 - 240 και ούτω καθεξής. Υπολογίσαμε ότι θα χρειαστούν 10 συνεχόμενα επιτυχή πονταρίσματα για να φτάσουμε τα 50.000€. Το ξεκίνημα ήταν ενθαρρυντικό έχοντας 4 συνεχόμενες επιτυχείς προβλέψεις που ανέβασαν την κάβα πάνω από 500€. Εκεί όμως κάπου άρχισε να χαλάει το πρότζεκτ καθώς ο πιο σφικτός της παρέας άρχισε να διστάζει και έκανε πίσω.
Γιατί τα γράφω όλα αυτά; Για να καταδείξω απλώς ότι υπάρχουν πολλοί τρόποι να διαχειριστείς ένα μικρό κεφάλαιο και δεν πρέπει ποτέ να απελπίζεσαι.
Πριν αρκετά χρόνια είχα ένα σεβαστό πενταψήφιο ποσό, με αρχικό κεφάλαιο περίπου 1000€, παίζοντας σε διάφορες εταιρείες στο νετ. Ένα τιλτ μιας βραδιάς με κατέστρεψε κυριολεκτικά καθώς, όχι μόνο απώλεσα μέσα σε λίγους μήνες τα κέρδη που με κόπο είχα συγκεντρώσει μέσα σε περίπου μια πενταετία, αλλά βρέθηκα και αρκετά χιλιάρικα χαμένος και χρεωμένος σε πιστωτικές.
Ξεκίνησα πάλι να παίζω λόγω ανεργίας πριν ενάμιση χρόνο περίπου.
Έβαλα αρχικά 20€, πήγα περίπου στα 50 € και μετά χαθήκανε. Έβαλα ακόμη 20€. Τα έχασα κι αυτά. Το τρίτο 20€ μέσα σε ενάμιση μήνα, έγινε 4.000€ και έκτοτε δεν ξανακοίταξα πίσω. Φυσικά έχω ως παίκτης τα σκαμπανεβάσματά μου, όπως όλοι. Το θέμα είναι ότι παίζω με ένα συγκεκριμένο πλάνο, σχεδόν αποκλειστικά αουτσάιντερ που μου ταιριάζουν. Τα αρχικά μου πονταρίσματα στο 20€ ήταν σε τριξάκια των 3 και 4 ευρώ.
Το κεφάλαιό που έχεις πρέπει να το σέβεσαι όσο κι αν είναι αλλά και να μην διστάζεις στο παίξιμό σου. Αν διστάζεις σε ένα ποντάρισμα καλύτερα να το αφήσεις.
Ψάξε να βρεις το παιχνίδι που σου ταιριάζει και τα αποτελέσματα θα έρθουν ακόμη κι αν αργήσουν.
Φιλικά, καλή επιτυχία σου εύχομαι.

SIDDHARTHA
23/03/2013, 11:39
Τα καλά αποτελέσματα πάντα έρχονται, όταν δεν αλλοιώνουμε τα προφανή συμπεράσματα των κακών.
Και βέβαια τα καλά αποτελέσματα πάντοτε αργούν !
Μarvin, συνεχίζουμε !

marvin
23/03/2013, 11:58
Σας ευχαριστω πολυ παιδια για την στηριξη,θα αρχισω να παιζω δοκιμαστικα τωρα μεχρι αν βρω ποιο συστημα μου ταιριαζει.

stuff
23/03/2013, 12:39
http://prntscr.com/xgmcy Ρισκαρα και εχασα ολο το κεφαλαιο αφου οι τελευταιες επιλογες μου ηταν τραγικες.Ακομα και αν το εσπαγα σε 2 δελτια θα εχανα και το αλλο αφου ουτε τα υπολοιπα περασαν.Επρεπε να ειχα βαλει περισσοτερα μαξιλαρια αλλα βιαστηκα και εφαγα τα μουτρα μου.
Εχασες το κεφαλαιο σου γιατι επαιξες με βαση το συναισθημα και εβαλες χ2 την εθνικη, επισης δεν εχεις μια σταθερη στρατηγικη στα πονταρισματα, να παιζεις η μονο οβερ-αντερ η μονο χαντικαπς η μονο ποδοσφαιρο η μονο μπασκετ κλπ. Η αποψη μου

marvin
23/03/2013, 12:45
Εχασες το κεφαλαιο σου γιατι επαιξες με βαση το συναισθημα και εβαλες χ2 την εθνικη, επισης δεν εχεις μια σταθερη στρατηγικη στα πονταρισματα, να παιζεις η μονο οβερ-αντερ η μονο χαντικαπς η μονο ποδοσφαιρο η μονο μπασκετ κλπ. Η αποψη μου
Βασικα με την εθνικη παρασυρθηκα απο τη μαζα αφου ολοι το εδιναν χ2 και το πιστεψα και εγω και εχασα.Οσο για το δευτερο επειδη αυτο το συστηματακι ηταν στον Οπαπ και με περιοριζε καπως αν και οπως λες θα μπορουσα να ασχοληθω αποκλειστικα με οβερ αντερ ή μπασκετ.Σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου

SIDDHARTHA
24/03/2013, 13:32
Αγαπητέ Marvin,

Πέρασα κι εγώ από αυτή τη φάση, αλλά ξαναπαίρνω το λόγο επειδή είπες πως παίζεις στον οπαπ.
Λοιπόν, στον οπαπ τα κόζια αλλάζουν δραστικά. Οφείλεις να είσαι πολύ επιλεκτικός και να πηγαίνεις με τα νερά του, σαν καπετάνιος σε τρικυμία. Οφείλεις να είσαι αρκετά σίγουρος για τις επιλογές σου, δεδομένου ότι δε μπορείς να κάνεις παιχνίδι στο λάιβ.
Ξεψάχνιζε κυρίως τα μονά αποδεκτά του, κρύβουν ευκαιρίες γιατί επιλέγονται ως δόλωμα για επιπόλαιους παίκτες.
Περιορίσου σε συγκεκριμένες κατηγορίες και σε ένα άθλημα μόνο. Ουδείς παντογνώστης.
Μη βιάζεσαι. Εξασκήσου στην αναμονή της << λανθασμένης >> απόδοσης. Πάντα εμφανίζεται συντομότερα από όσο νομίζουμε.
Μιλάω εκ πείρας

Υ.Γ.Εννοείται πως ο οπαπ δε μας σέβεται ως παίκτες και αυτό πρέπει να προσμετράται στο παιχνίδι σου.

marvin
24/03/2013, 14:44
Αγαπητέ Marvin,

Πέρασα κι εγώ από αυτή τη φάση, αλλά ξαναπαίρνω το λόγο επειδή είπες πως παίζεις στον οπαπ.
Λοιπόν, στον οπαπ τα κόζια αλλάζουν δραστικά. Οφείλεις να είσαι πολύ επιλεκτικός και να πηγαίνεις με τα νερά του, σαν καπετάνιος σε τρικυμία. Οφείλεις να είσαι αρκετά σίγουρος για τις επιλογές σου, δεδομένου ότι δε μπορείς να κάνεις παιχνίδι στο λάιβ.
Ξεψάχνιζε κυρίως τα μονά αποδεκτά του, κρύβουν ευκαιρίες γιατί επιλέγονται ως δόλωμα για επιπόλαιους παίκτες.
Περιορίσου σε συγκεκριμένες κατηγορίες και σε ένα άθλημα μόνο. Ουδείς παντογνώστης.
Μη βιάζεσαι. Εξασκήσου στην αναμονή της << λανθασμένης >> απόδοσης. Πάντα εμφανίζεται συντομότερα από όσο νομίζουμε.
Μιλάω εκ πείρας

Υ.Γ.Εννοείται πως ο οπαπ δε μας σέβεται ως παίκτες και αυτό πρέπει να προσμετράται στο παιχνίδι σου.
Φιλε SIDDHARTHA,
Πρωτα απ' ολα ευχαριστω για τις συμβουλες σου πιστευω οτι θα μου φανουν χρησιμες ειδικα αυτη με τα μον αποδεκτα π λες.Αν και δεν καταλαβα τι εννοεις με τον ορο λανθασμενη αποδοση,αν σου ειναι ευκολο μπορεις να μου εξηγησεις; Οσο για τον Οπαπ εννοειται οτι εχει πολλα μειον αλλα στο διαδικτυο τωρα πια με τοσο ντορο που γινεται δεν θελω να μπλεξω και επισης οσο επαιζα στο διαδικτυο καταφερα να διπλασιασω μια φορα το κεφαλαιο μου αλλα πηγα να ξανακανω ολο το κεφαλαιο διπλασιασμο λογω του οτι νομιζα οτι θα εκλεινε η εταιρεια και το εχασα ολο.Το μεγαλο προβλημα π ειχα στο διαδικτυο ομως ειναι οτι παρασυρομουν ευκολα αφου οτι και να κανεις στο pc μπαινεις και ριχνεις και ενα bet ενω στον ΟΠΑΠ ποσες φορες θα πας στο πρακτορειο,αρα στην ουσια εισαι πιο επιλεκτικος.Βεβαια αυτο δεν αναιρει οτι το διαδικτυο ειναι πιο καλο απο τον Οπαπ αλλα ηθελα να δοκιμασω και στον Οπαπ να δω πως θα παει.Τωρα εχω αρχισει και δοκιμαζω 2 συστηματακια σε excel δοκιμαστικα να δω πως θα πανε.