PDA

View Full Version : Ολυμπιακός-Μαλαγα

alexath
07/08/2012, 17:47
Ανοιξε ο 1 στο 2.40 στους περισσότερους μπουκμεηκερς και σε λίγες ωρες ,εφτασε στο 1.90!
Αδικαιολόγητη πτωση για μένα,καθως τα οικονομικά προβλήματα της Μαλαγα δεν προέκυψαν σήμερα,ουτε σημερα πωλήθηκε ο Γκαζορλα κτλ.
Υπερβολική αντίδραση και χωρίς κάποιο τζίρο στο ανταλλακτήριο,με μόλις τωρα να κάνουνε την εμφάνισή τους κάποια χιλιάρικα και να σπρώχνουν τις αποδόσεις πίσω στο 2.00+.
Πιστεύω οτι η πτωση ειναι «φουσκα» λόγω ειδησεων που όπως είπα είναι γνωστες εδω και καιρό
Δεν γίνεται να κλείνει ο 1 στο Γιουβεντους- Μαλαγα στο 1.65 με 1.70 και στο Ολυμπιακος-Μαλαγα να παίζεται και στο 1.83 π.χ στην 365

Πονταρα Μάλαγα +0,25 στο 2.25 που πιστεύω οτι είναι αρκετά καλη απόδοση

giannikos
07/08/2012, 21:36
άλεξ ξέρεις με τι θα κατέβει ο Ολυμπιακός και με τι η Μάλαγα;

giannikos
07/08/2012, 21:59
το να χάσει ο Ολυμπιακός είναι υπερβολή , νομίζω χ και είναι όλοι ικανοποιημένοι.

portoulas
07/08/2012, 22:04
Κόντρα στη Γιουβέντους τις προάλλες (4/8) η Μάλαγα είχε παραταχθεί με: Καμπαγέρο – Γκάμεθ, Ντεμικέλις, Ματάισεν (46’ Ουέλινγκτον), Μονρεάλ (86’ Ελισέου) – Πορτίγιο, Τουλαλάν, Μαρέσκα (59’ Χουάνμι), Ισκο (86’ Ντούντα) – Χοακίν (77’ Μπουονανότε), Σέμπα Φερνάντες (59’ Σ. Σάντσεθ). Η Γιούβε νίκησε 2-0, αλλά η Μάλαγα (που θα αγωνισθεί σε λίγο καιρό στα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ) άφησε καλές εντυπώσεις.

Πλέον φυσικά στην ομάδα δεν υπάρχουν οι Καθόρλα, Ροντόν, ενώ έχει αποσυρθεί και ο Φαν Νιστελρόι. Εξ ου και η έλλειψη καθαρού φορ στην ενδεκάδα με τη Γιούβε, λόγω της αποχώρησης των δύο τελευταίων. Δεν ταξίδεψε στην Αθήνα ο Μαρέσκα που οδεύει προς Σαμπντόρια. Φυσικά το μυαλό των παικτών είναι και στις τελευταίες αρνητικές εξελίξεις. Ο Ματάισεν γλυκοιτάζει τη Φέγενορντ και ο Ελισέου την Μπενφίκα.

Για δοκιμές του Πελεγκρίνι (που μοιάζει να περιμένει τα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ και ποιοι παίκτες θα του μείνουν πριν αποφασίσει αν θα την κάνει ή όχι) μιλάει ο τοπικός Τύπος (ακολουθεί και το φιλικό με την Εβερτον στις 11 του μήνα στην Ισπανία), προκειμένου να μην φορτωθούν με λεπτά συμμετοχής οι ίδιοι του φιλικού στην Ιταλία. 18 ταξίδεψαν όλοι κι όλοι. Πχ ο Γκάμεθ έχει μικροπρόβλημα τραυματισμού και ίσως παίξει ο Σ. Σάντσεθ στη θέση του, Ντούντα και Καμάτσο διεκδικούν τη θέση του Μαρέσκα δίπλα στον Τουλαλάν, ο Καμενί πιθανώς να πάρει τη θέση του Καμπαγέρο, ενώ φανέλα βασικού διεκδικούν και οι Ελισέου, Μπουονανότε κτλ.

Ernesto
07/08/2012, 22:55
Μέγιερι, Τοροσίδης, Χολέμπας, Σιόβας, Παπάζογλου, Φέισα, Φετφατζίδης, Τάτος, Μήτρογλου, Αμπντουν, Μανιάτης.

Καμενί, Γουέλιγκντον, Ντεμικέλις, Καμάτσο, Τουλαλάν, Χουάνμι, Ντούντα, Ελισέου, Ίσκο, Σάντσεθ, Μπουονανότε.

Αυτές είναι οι 11άδες...

Angelis
07/08/2012, 22:57
Κόντρα στη Γιουβέντους τις προάλλες (4/8) η Μάλαγα είχε παραταχθεί με: Καμπαγέρο – Γκάμεθ, Ντεμικέλις, Ματάισεν (46’ Ουέλινγκτον), Μονρεάλ (86’ Ελισέου) – Πορτίγιο, Τουλαλάν, Μαρέσκα (59’ Χουάνμι), Ισκο (86’ Ντούντα) – Χοακίν (77’ Μπουονανότε), Σέμπα Φερνάντες (59’ Σ. Σάντσεθ). Η Γιούβε νίκησε 2-0, αλλά η Μάλαγα (που θα αγωνισθεί σε λίγο καιρό στα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ) άφησε καλές εντυπώσεις.

Πλέον φυσικά στην ομάδα δεν υπάρχουν οι Καθόρλα, Ροντόν, ενώ έχει αποσυρθεί και ο Φαν Νιστελρόι. Εξ ου και η έλλειψη καθαρού φορ στην ενδεκάδα με τη Γιούβε, λόγω της αποχώρησης των δύο τελευταίων. Δεν ταξίδεψε στην Αθήνα ο Μαρέσκα που οδεύει προς Σαμπντόρια. Φυσικά το μυαλό των παικτών είναι και στις τελευταίες αρνητικές εξελίξεις. Ο Ματάισεν γλυκοιτάζει τη Φέγενορντ και ο Ελισέου την Μπενφίκα.

Για δοκιμές του Πελεγκρίνι (που μοιάζει να περιμένει τα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ και ποιοι παίκτες θα του μείνουν πριν αποφασίσει αν θα την κάνει ή όχι) μιλάει ο τοπικός Τύπος (ακολουθεί και το φιλικό με την Εβερτον στις 11 του μήνα στην Ισπανία), προκειμένου να μην φορτωθούν με λεπτά συμμετοχής οι ίδιοι του φιλικού στην Ιταλία. 18 ταξίδεψαν όλοι κι όλοι. Πχ ο Γκάμεθ έχει μικροπρόβλημα τραυματισμού και ίσως παίξει ο Σ. Σάντσεθ στη θέση του, Ντούντα και Καμάτσο διεκδικούν τη θέση του Μαρέσκα δίπλα στον Τουλαλάν, ο Καμενί πιθανώς να πάρει τη θέση του Καμπαγέρο, ενώ φανέλα βασικού διεκδικούν και οι Ελισέου, Μπουονανότε κτλ.

Τέλος οι διακοπούλες; :) Καλώς μας ήρθες!!!

portoulas
07/08/2012, 23:01
Τέλος οι διακοπούλες; :) Καλώς μας ήρθες!!!

Δεν τελείωσαν ακόμη Nick, απλώς έχω το ένα μάτι σε αυτές και το άλλο στη δουλειά (αφιερώματα γαρ), kind of multitasking i guess. Ε μην μου πεις πως σας έλειψα χεχε.

giannikos
07/08/2012, 23:03
Μέγιερι, Μανιάτης, Παπάζογλου, Φέισα, Μήτρογλου, Φετφατζίδης, Χολέβας, Σιοβας, Τάτος, Τοροσίδης, Αμπντούν
ενδεκάδα Ολυμπιακού

giannikos
07/08/2012, 23:10
καλά πότε μπήκε το γκολ;

giannikos
07/08/2012, 23:11
καλά πότε μπήκε το γκολ;

έχω ανοιχτό το παράθυρο και δεν πήρα χαμπάρι καθώς η φωνή είναι πολύ χαμηλά

Tsoutis
07/08/2012, 23:17
Δεν τελείωσαν ακόμη Nick, απλώς έχω το ένα μάτι σε αυτές και το άλλο στη δουλειά (αφιερώματα γαρ), kind of multitasking i guess. Ε μην μου πεις πως σας έλειψα χεχε.

Μυρίστηκαν αίμα ρεεεεεεεεεεεεε: Μάκαρε ):)

portoulas
07/08/2012, 23:47
Μυρίστηκαν αίμα ρεεεεεεεεεεεεε: Μάκαρε ):)

Χα χα. Εθελοντής αιμοδότης Tony...

alexath
07/08/2012, 23:56
άλεξ ξέρεις με τι θα κατέβει ο Ολυμπιακός και με τι η Μάλαγα;

ελα Γιαννίκο,ελειπα για δουλειές και τωρα το ειδα
οχι δεν ασχολήθηκα ιδιαιτερα με 11αδες,παρα μόνο με την υπερμετρη πτωση της απόδοσης

alexath
08/08/2012, 00:00
Ανοιξε ο 1 στο 2.40 στους περισσότερους μπουκμεηκερς και σε λίγες ωρες ,εφτασε στο 1.90!
Αδικαιολόγητη πτωση για μένα,καθως τα οικονομικά προβλήματα της Μαλαγα δεν προέκυψαν σήμερα,ουτε σημερα πωλήθηκε ο Γκαζορλα κτλ.
Υπερβολική αντίδραση και χωρίς κάποιο τζίρο στο ανταλλακτήριο,με μόλις τωρα να κάνουνε την εμφάνισή τους κάποια χιλιάρικα και να σπρώχνουν τις αποδόσεις πίσω στο 2.00+.
Πιστεύω οτι η πτωση ειναι «φουσκα» λόγω ειδησεων που όπως είπα είναι γνωστες εδω και καιρό
Δεν γίνεται να κλείνει ο 1 στο Γιουβεντους- Μαλαγα στο 1.65 με 1.70 και στο Ολυμπιακος-Μαλαγα να παίζεται και στο 1.83 π.χ στην 365

Πονταρα Μάλαγα +0,25 στο 2.25 που πιστεύω οτι είναι αρκετά καλη απόδοση

«Θυσιάζω» 15% περίπου απο το ενδεχόμενο κέρδος και καλυπτω το αρχικό ποντάρισμα με Ολυμπιακό στο 6,00

giannikos
08/08/2012, 01:05
το να χάσει ο Ολυμπιακός είναι υπερβολή , νομίζω χ και είναι όλοι ικανοποιημένοι.

άλεξ τα είπα όλα σε μια πρόταση , τζάμπα χαραμίζεις σημεία με τα χάντικαπ.
Σε φιλικό , το πρώτο στο Καραϊσκάκη θα χάσει;
Δύσκολα αυτά τα πράγματα!!!
χ και όλοι φιλιούνται και αγκαλιάζονται

alexath
08/08/2012, 01:22
άλεξ τα είπα όλα σε μια πρόταση , τζάμπα χαραμίζεις σημεία με τα χάντικαπ.
Σε φιλικό , το πρώτο στο Καραϊσκάκη θα χάσει;
Δύσκολα αυτά τα πράγματα!!!
χ και όλοι φιλιούνται και αγκαλιάζονται

Δεν διαφωνώ οτι το ματς είχε και πολύ ισοπαλία μέσα,γι αυτό και το χαντικαπ για να πληρωθώ εστω το μισό ποντάρισμα
Εξάλλου οπως έγραψα επαιξα καθαρα λόγω απόδοσης κοντρα τον Ολυμπιακό,καθως θεωρησα φουσκα μια τετοια πτώση των αποδόσεων
Να λεμε τα πράγματα με τ ονομα τους ομως και χωρίς να εχω κάτσει να δω το ματς,ημουν πολύ κωλοφαρδος με το 3-1 σε 3-3 σε 10 λεπτα

giannikos
08/08/2012, 01:59
Δεν διαφωνώ οτι το ματς είχε και πολύ ισοπαλία μέσα,γι αυτό και το χαντικαπ για να πληρωθώ εστω το μισό ποντάρισμα
Εξάλλου οπως έγραψα επαιξα καθαρα λόγω απόδοσης κοντρα τον Ολυμπιακό,καθως θεωρησα φουσκα μια τετοια πτώση των αποδόσεων
Να λεμε τα πράγματα με τ ονομα τους ομως και χωρίς να εχω κάτσει να δω το ματς,ημουν πολύ κωλοφαρδος με το 3-1 σε 3-3 σε 10 λεπτα

μέχρι το 3-1 το είδα γτ έχω πρόβλημα στο πισι και αναγκάστηκα να κλείσω το παράθυρο για να κρατήσω μόνο τη Δυναμό.
Εντάξει μέχρι το 65 έπρεπε να είναι 1-3 , εκεί κάπου ακύρωσε πεντακάθαρο γκολ της Μάλαγα και μετά ο Ολυμπιακός ανέβασε απόδοση και έκανε τάκα τάκα το 3-1 , μετά το έκλεισα αλλά υποθέτω θα χαλάρωσαν και οι παίκτες και ο Τριτσώνης με τους βοηθούς του και 3-3.

giannikos
08/08/2012, 02:03

Θυμάμαι πρόσφατα , άλλα 2 χάντικαπ που έχεις παίξει εκεί στο λέβελ μπολ , Νόρκεπινγκ και Σέλτικ (-1), ήρθαν και τα 2 στην μέση!!!!!!!!!!!